i „ÜNITAS" den Hoorn. Centraal Bioscoop Theater. De Bedelprinses, deite nfokvereeniging. Tandarts Ansingb Aanbesteding. Alkmaarsehe Koppen i 88 Hsliiersche Meubeltransport en Sleeponderneming Grocte Propagaada- Vergadering Kindervoorstelling. een best vet varken, TOizÖKDËf STUKKEN. Ledenvergadering Landarbeiders van Eierland. Rederijkerskamer Uitspanning door Inspanning UITVOERING Zondagavond precies 8 uur. Zondagmiddag half vfóf LaehenLaslaen in „Hotel de Lindeboom" a. Vergraven van een gedeelte der Aalistocht nabij Oost. b. Het oprnimen van schotwai nabij denWestdijkn.b. F.H. Polder een wederverkooper gevraagd een vet varken en een afgekalfde 3-jarige koe. Deurwaarder C. Gr. RUDE, De Bakkerij- en Winkel- inventaris, G. J O. D. Dikkers, Hen Ms met stalling Predlkbe^tcm „Tropenadel", Ma afloop bal. een nieuwe schuur met groot erf. Zaaihaver en Voerhaver De bioscoop blijkt hier in een behoefte te voorzien en de firma J. de Bakker en Co. zorgt werkelijk voor een afwis selend programma, dat gezien mag worden. Hot Witte Kruis heeft als gift ontvangen van mej. T. S. Ondeschild f2,50; van fam. A. L. den Burg f5, Gevaarlijke draden. Oosterend, 22 Nov. Oudeschild, 22 Nov. Jb. HAEJEE Zn. Eigen Tapissières Eigen stal. Spoorstraat 49 Tet. intc. 46. Echtscheidingen. Bij de Rechtbank te Breda zijn niet minder dan 20 processen tot echtschei ding uit Breda aanhangig. Geachte Redactie Geachte Redacteur. Woensdag 24 Nov 1920. HERVORMDE GEMEENTE. den Hoorn, 'sar. 7 uur Bijbellezing. Zuid-Eierland, 's ay. 73/4 uur Bijbellezing Sondag 28 November 1920. HERVORMDE GEMEENTE Burg, ra, 10 uur Ds. Kroese. Huidaandoeningen. 3 Tegen huiduitslag, eczema, dauwworm, gordelroos, en alle jeukende huidaandoe ningen, wordt Foster's Zalf sterk aanbe volen. Zij geeft baat vanaf de eerste aan wending. Prijs f 1.75 per doos, alom ver krijgbaar. Al) waar twee sprekers komen, een van den R.K. en een van den Chr. Landarbeidersboud. Prijzen der plaatsen le rang 45, 2e rang 30 cent. De Directie. Algemeene V"ergadering Hoofdgracht 61, Den Helder, is Donderdag 25 Nov. van half 11 tot half 2 te spreken Te koop ot naar verkiezing daarvan de helft. Bij W. BOON, Koogereind den Burg. zal aanbesteden. vervangen Roomboter geheel 80 ct. per kop van een pond te den Bnrg bij C. H. de WAAL, Oosterend bij P. Bnrger. P. Dogger. rp lild Oost Cocksdo Oudeschild Den Hoorn J. v. Heerwaarden. C. A. Dekker. P. v. d. Gaag. Voor de Koog en De Waal TE KOOP Gebr. LANGEVELD, Koog. TE KOOP a f 18.— per 100 Ko. bij Gebr. LANGEVELD, Koogerweg.! publiek verkoopen: publiek verkoopen Aanvaarding direct. Men verzócht ons er de aandacht op te willen vestigen, dat het levensgevaarlijk is draden van het electrisch net aan te raken, wanneer er stroom op het net is. Als door het breken van een der -draden, de uiteinden de straat onveilig mochten maken, wordt men dringend verzocht daarvan onverwijld aan het bedrijf kennis te geven'. Het gevaar van breken der draden wordt door den winter, ijzel en sneeuw, niet weinig vergroot, vandaar deze waarschuwing. Het Ned. s.s. „Nero"met gemengde lading van Gothenburg naar Amsterdam is door de sleepbooten „Texel", „Neptunus" (reederij Stb. Mij „Texel") „Volharding" en „Stortemelk" (reederij Doeksen) te Terschelling binnenge sleept. De „Nero" had kolengebrek en defect ankergerij en vroeg bij de Terschellinger gronden sleepboothulp. „Nut en Genoegen" had Zaterdag j.l. een goeden avond. De zaal van den heer Koppen was dicht bezet. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkom aan allen, inzonderheid aan den spreker, den heer jW. H. Lapherdacht, wat het gestorven Eerelid, de heer W. Mets Tz. en wijlen de heer J. C. Bakker voor „Nut en Genoegen" zijn geweest, hun nagedachtenis bij allen aanbevelendebracht dank aan de afge treden bestuursleden, ,de heeren L. Koning en W. D. Bakker, en bracht ten slotte in herinne ring het 60 jarig bestaan der Zustervereeniging „Neptunus" te Oudeschild, waarbij de wensch werd uitgesproken, dat de goede verstand houding tusschen de beide vereenigingen tot in lengte van dagen mag voortduren. Hierna trad de heer Lap op voor de verga dering, die op onderhoudende wijze aan de hand van heldere lichtbeelden veel wist mede te deelen uit de streken, waar ZEd. eerder ver toefde. Lag 't eerst in de bedoeling, de geheele reis in één avond af te maken in beknopten vorm, weldra bleek het, dat daar de duidelijk heid en het mooie van het een en ander onder zouden lijden, zoodat de spreker toezegde, later nog eens een avond te willen geven. De tocht ving nu aan in San-Francisco, waar we veel moois hebben gezien, om daarna in gedachte met de mooie boot, waarop de heer Lap als kapitein heeft gevaren over den Grooten Oceaan te reizen naar China en Japan. Uit deze landen werd veel medegedeeld omtrent zeden en gewoonten der volken en met aandacht en belangstelling werd gehoord en gezien, naar alles, wat ten béste gegeven werd. Onze Gezag voerder heeft ons in veilige haven gebracht te Shanghai en ons goede hotels aangewezen, zoodat we daar zullen wachten, tot de tijd gekomen is, om verder te reizen. Moge het niet te lang duren, want het tweede gedeelte van de reis lacht ons toe, terwijl we dankbaar zijn voor het genot, dat het eerste gedeelte ons heeft gegeven. Die dank werd ook uitgesproken door den voorzitter bij het sluiten van de vergadering, terwijl tevens hartelijk dank werd gebracht aan den heer Klimp, voor het bedienen van den lantaarn, en nog medegedeld werd, dat de nieuwbenoemde bestuursleden de benoeming hadden aangenomen. Zaterdagavond j.l. waien in de rijkversierde zaal van den heer A. van Ketel 160 ;i 170 personen bijeen. Zij waren samengekomen om het 60-jarig bestaan van het plaatselijk Nut „Neptunus" te herdenken. Te ruim 8 uur werd de bijeenkomst meteen kort woord door den Secretaris geopend. Na een welkom aan alle aanwezigen en een woord van warme hulde aan wijlen onzen voorzitter, den heer W. Mets Tz.. die gedurende 56 jaren de vereeniging heeft gesteund en geschraagd en wiens verlies door haar nog lang gevoeld zal worden, werd de wensch uitgesproken, dat deze avond voor alle aanwezigen een spoorslag mocht zijn om den groei en bloei van Neptunus te helpen bevorderen. Hierna werd bijeenkomst voor geopend verklaard en leest de secretaris de ingekomen felicitaties voor van genoodigden en van eereleden. Hieronder was er een van den eenigst overgebleven oprichter, den heer K. Bakker van Bennebroek. Ofschoon reeds maanden ongesteld, wilde hij nog eigenhandig zijn beste wenschen de vereeniging aanbieden. Na het zingen van het feestlied no. 1 (de feestliederen waren gemaakt door den heer Chr. Visman van IJmuiden), werden voor de pauze door bijna uitsluitend leden van „Eigen Oefening" met veel succes één kluchtspel en 2 voordrachten ten beste gegeven. Na het zin gen van feestlied no. 2 ^werd een kwartier pauze gehouden. Na de pauze werden 2 klucht spelen opgevoerd, 2 feestliederen gezongen en 5 voordrachten gehouden. Wat ten beste werd gegeven viel algemeen in den smaak en lokte dikwijls een hartelijk gelach uit of werd met stille aandacht aan gehoord. Kortom over het algemeen was men zeer tevreden en velen der aanwezigen genoten. Geen wanklank werd gehoord. Te ruim half één werd het officieele gedeelte met een woord van dank aan allen, die het hunne er toe hadden bijgedragen om het feest zoo wel te doen slagen en met den wensch, dat Neptunus nog in lengte van dagen moge bloeien en groeien, gesloten. Na den inwendigen mensch te hebben ver sterkt, begon het zeer geanimeerde bal, dat afgewisseld werd door een 4 tal zeer aardige voordrachten. Langen tijd bleven de meesten nog bijeen. Te ongeveer 5 uur gingen de laat- sten pas huiswaarts. Ongetwijfeld zal dit 6C-jarig feest eene aan gename herinnering achter laten. heelt reeds vele gunstige ge- ;P tuigenissen van Texel's inge- g zetenen ontvangen. Wij hebben de grootst mogelijke Ja verhuiswagen beschikbaar, die g, gj met de boot mee kan. Beeteit bij a: (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Zou ik voor 't laatst in deze zaak een plaatsje mogen verzoeken in uw blad. 't Spijt me dat Collega Daalder door „een vriendenhand" zoo slecht was ingelicht over mijn al of niet lid zijn van T. O. V. Het was misschien niet voorbarig geweest als de heer Daalder hiernaar had geinformeerd, of voor kennisgeving had aangenomen, hetgeen ik daaromtrent reeds eerder en voldoende had gezegd. De heer Daalder is wel wat „vlug in zijn Indiese pennehouder geklommen". Op verdere versieringen zooals Don Quichot en dc tradi- tioneele windmolens, alsmede „de onderhande lingen te Utrecht in 1713", behoef ik zeker niet te reageeren. Rest eveneens als voren het tweede deel van het offensief van den heer Daalder. In dit gedeelte ben ik het volmaakt met u eens collega Daalder, doch luister. Ik beweer ook, dat u den strijd zakelijk hebt gevoerd, doch te zakelijk, zonder sentiment. Van uit het advocatenstandpunt, heeft u gelijk, wanneer u beweert, „dat geen raadslid het recht heeft, meer van 'n sollicitant te eisen dan de verklaring, dat hij eenmaal gevestigd, niet dadelik weer zal vertrekken." Zeer jammer dat U, die zoo buitengewoon scherpzinnig zijt, en vanuit uw hooge isfeer neerziet op ons nietige stervelingen, waaraan „niets menseliks vreemd is," niet bij één van de drie keeren, dat U de raadsleden heeft bezocht, op het idee gekomen zijt te zeggen, dat U zich vrij rekenen zoudt, ook tusschen het tijdstip, waarop U benoemd werd, en dat waarop U aan 't gemeentehuis berichtte, dat u de betrekking zoudt aanvaarden, ja of nee. Dan alleen mocht LI verlangen dat men U begrepen had, thans heeft U een anderen indruk gevestigd, en kon den noch Raadsleden, noch buitenstaanders ook maar eenigszins vermoeden, dat U de achter deur open hield. U, Redactie dankend voorde welwillendheid J. DE JAGER, Oost. Prins Hendrikhotel, Texel, 20 Nov. Gelezen de ingezonden stukken van meester De Jager en van Daalder, kan Daalder naar het beste dingen, De Jager is het slachtoffer van Daalder zijn praatjes, wat ik al te goed begreep. (Adv.) F. DEKKER. Zeer gaarne zou ik een bescheiden plaatsje voor het onderstaande in Uw veelgelezen blad willen hebben, en wel naar aanleiding van hetgeen mij Zaterdagavond overkwam. Ik had mij naar het Oudeschild begeven om den Nutsavond bij te wonen terwijl ik het lidmaatschap had overgenomen van iemand behoorende tot de vereeniging; daartoe had ik verlof gekregen van vier bestuursleden (waar onder de leden van het Dagelijksch Bestuur). De zoogenaamde commissarissen van orde weigerden mij brutaal weg den toegang. ik zou het wenschelijk achten, dat, wanneer 't Bestuur van „Neptunus" weder dergelijke maatregelen treft, men toch in ieder geval zorge, dat iemand geen vergeefsche reis van De Waal maakt. N. D. VERMEULEN. Waal, v.in. 10 uur ds. Pijcmcker Hordijk, H. Avondmaal. den Hoorn, v.m. 10 uur de. Viseer. Oudeschild, n.ra half 3 da. van Grasstek Oosterend, v.m. 10 uur ds. vau Grasstek. Kerkcollecte. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m hillf 10 uur Leeedienst. Maandcolleote. n.m. half 3 uur Leosdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. de Maar. Den noorn, v.m. 10 uur ds. T. J. v.d. Ploeg van Zaandam O.Z. Mond en klauwzeer. Sinds de vorige opgaaf is mond- en klauw zeer geconstateerd onder vee, toebehoorende aan Teunis Huisman Nz. te Koogerweg. Joh. D Roeper Jacz. Koogerstraat Burg. C. Stoepker Rz. te Vruchtbaaroord (Eierland). A. Kooiman Dz. te de Waal (het vee loopt te Waal en Burg) Jac. Eelman Dz. te Oosterend. P. H. Zijm Hz. te den Burg (het vee loopt te de Hoogte). H. Hin Jbz. te Noordhaffel. Hersteld is het vee van: Joh. Rozendaal Dz. (het Noorden.) Jac. Boo gaard (Eierland). Voorts zijn hersteld de koeien van D. Keijser Sz. die zich bevinden te den Burg. Zijne scha pen te Lange Boet zijn nog lijdende. Texel, 23 November 1920. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. GETROUWD C. KRIJSEN en A. TÜJJPOT, d e tevens hartelijk dankzeggen voor de be angsteiling bij hun huwelijk ondervonden Texel, 23 November. Heden overleed na korte ongesteld heid zacht en kalm onze zeer geliefde echtgenoote, moeder, behuwd- en grootmoeder HENDERINA VISSER in den ouderdom van 59 jaar. Uit aller naam, C. BAKKER. Alkmaar, 22 November 1920. Bierkade 15. op Vrijdag 26 November a.s., 'a avonds 7 uur iu het „LoodsmaDswelvaren. Het Bestuur. op Vrijdag 26 Nov. 'a avonds 7 uur bij den Heer G. ZOETELIEF te de Cocksdorp, De Besturen. DEN BURG TEAEL. op Zaterdag 27 November, des avonds half 8, in Hotel Texel. a Opgevoerd zal worden Een vroolijk epel uit het Indische leven in 3 bedrijven, door H. van Wermeskerken. Toegankelijk voor Donateurs; met hunne dames. Meerdere dames 75 ct. per persoon. Donateurskaarten worden verkrijgbaar gesteld tot a.s. Woensdag bij Anna Flens en Cor Pisart. Plaatsbespreking op den dag der uitvoe ring tussohen 12—1 pur, a 10 ct. per plaats. Kinderen beneden 16 jaar geen toegang. Het Bestuur. Als hoofdnummer Comedie in 5 actes. en verder verschillende lach- nummers. Vrijdagavond a. 8 uur in café „Den Burg*, tot vaststelling der Statuten en v&n het Huishoudelijk Reglement. Het Bestuur. Het College van Dagelijksch bestuur van het Waterschap „de 30 (Gemeenschappe lijke Polders" op Texel, Aanwijs perceel a. Vrijdag 26 Nov. 's namiddags 3 uur Oosterweg. Aanw(js perceel b. Zaterdag 27 Nov. 's namiddags 3 uur nabij „Ceres". InschrijviDgsbiljetten voor Maandag 27 Nov. 's middags 12 uur, in Café „den Burg" Het College van Dagelijksch bestunr voornoemd, J. S. DIJT, Dijkgraaf. JAC. KIKKERT Nz., Secretaris. Adres A. EËLSIAN Jz., Koogerstraat. TE KOOP te Texel, zal op Donderdag 25 November 1920, des voormiddags te liP/s uur ten huize van den h.'er H. J. DEKENS, Koogerstraat, Den Burg als Broodwagen, Amandelmachine, moderne Trog, Prenteo, Koek- eu Bescbuitplatnn, Meelkist, Braak met toebehoorec, Bank, Grondbascule, Koektrommels, Beschuit- bussen, Toonbankbamule, Gewichten, Papier en Papierapparaat, Mandenflesschen, Trap, wjjders eenig Meubilair, etc. etc. Te bezichtigen een uur voor de veiling. Notaiie te Texel, zal op Dinsdag 14 December 1920, 's mor gens 11 uur, in het cate „Den Burg" aan den Burg op Texel, en eemge perceelen land in Everstekoog op Texel, groot lu.89,90 Hectaren, in het laatst in gebruik geweest bij de Heeren KÜIJPER KIND.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2