Zie Etalage. Sultana Mozijnen. Een uiterst geschikt St-Nicolaascadeau Vulpenhouder Aanbesteding. De Heldersche fabeltnpmt en Sleeponderneming Tuinbouw varseniging. Sigaren, Sigaretten, l¥GÉZÖ^^MSTMllfr AdvbubtentiKn Boor de St-Meolaasfeesten zeilen de Bioscoop-voorstellin gen éen week uitgesteld worden. L T> B. Algemeene Vergadering iüppeiiiiomlers kosat allen op. Gecombineerde Ledenvergadering Leziog over Veevoeding door li. klimp. 10 H.A. Land, annex Schaar en Stalling, Café genaamd „Prins- Hendrikhotel, Zegt het voort. Vrachttarieven Oecksdorp-Gndeschild. zeer geschikt St. Nicolaascadeau. Ontvangen le kwaliteit GEBRS. DROS. van een erkend goed merk. In Boekhandel Parkstraat zal aanbesteden: Adverteerèn doei verkolden. Vergadering opgevulde mandjes, potbloemen, enz. enz. J b. HARJER Zn. -Afdeeling Den Burg. Voorstel inzake Landbouw-onderwijs. Belangrijke besprekingen over den verkoop van eieren over de veiling. van de afd. Eierland H. M. v. L. en van de afd. Texel V. N. A. Bespreking oprichting lagere land bouwschool op Texel. Groote partijen en fourage f 0.40 per 100 Ko. Maalgoed f 0.70 per 100 Ko. retour. Dagelijksche dienst. Heden ontvangen voor St. Nicolaascadeau VAN DEVENTER, Bloemist. is een uitgebreide sorteering voorhanden. Waar B. en W. overwegen den Raad voor te stellen aan de regeering te verzoeken onze gemeente voor een dergelijke school in aan merking te doen komen, verzoekt dat college de meening van de afdeeling zoo gemotiveerd mogelijk te mogen vernemen. De voorz. meent, dat waar onze gemeente zoo geïsoleerd ligt en de bezwaren voor het bezoek van de landbouwwinterschool, ook wat het geldelijke betreft, niet denkbeeldig zijn, het bezit van een dergelijke inrichting van onder wijs zeer gewenscht zou zijn. Op verzoek van den voorz. geeft de heer Burgemeester, mede ter vergadering aanwezig, nog eenige inlichtingen betreffende informaties bij de inspectie genomen en besprekingen met den heerlandbouwconsulent daarover gehouden. Spr. is van oordeel dat onze kans gunstig staat, onze gemeente is een der eersten, die zich hebben aangemeld en zou het zeer ge wenscht achten reeds nu te weten hoeveel jongens de school zullen bezoeken. De voorz. meent, dat er eerder sprake zal zijn van een teveel, dan een te kort leerlingen. De aanwezigen geven blijken zeer met het idee te sympathiseeren en stemmen algemeen in met het voorstel van den voorz. om B. en W. te verzoeken krachtige pogingen te blijven doen, om in onze gemeente een inrichting van onder wijs als genoemd gevestigd te krijgen. Nog deelt de voorz. mede, dat de kosten van onderwijs door het Rijk betaald worden, doch de gemeente voor lokaal, enz. zal moeten zorgen. Een der aanwezigen zou het toelaten van personen van een hoogeren leeftijd dan18 jaar gewenscht achten, maar de voorz. wijst dat punt af, als niet in de lijn. Bij de z.g. rondvraag, deelde de secretaris nog mede, dat waarschijnlijk den volgenden morgen, Dinsdag, op de landerijen van den heer C. Dijt te Westergeest een demonstratie zou worden gehouden met een greppelploeg. Met het oog op het heerschend topgblaar, zouden slechts veehouders, wier veestapel vrij van die ziekte is, welkom zijn. Betreffende den uitvoer van vee, wordt door den heer Burgemeester rïog medegedeeld, dat de bedoeling blijkt te zijn slechts ontheffing van het verbod toe te staan voor slachtvee van boerderijen, waar sedert de 15 voorgaande dagen geen mond- en klauwzeer heerschte en de uit te voeren dieren 24 uur te voren goed gekeurd zijn door den Rijksveearts op kosten van belanghebbenden. Met dank voor de goede opkomst sluit de voorz. daarna de vergadering. De vergadering van de Tuinbouwvereeniging over hetzelfde onderwerp was minder goed bezocht, zoo zelfs, dat de voorz., in overleg met de andere aanwezige bestuursleden, meende de behandeling te moeten verdagen tot Zaterdag a.s., wanneer belangrijke besprekingen zouden kunnen plaats hebben over den verkoop van eieren over de veiling. Overeenkomstig werd besloten tot het aan houden van de beslissing inzake de lagere landbouwschool. Omtrent de veiling deelde de secretaris nog mede, dat tot nu reeds 27,000 eieren over de veiling verkocht werden. Texel I-Aïift II Dat was weer een echte ouderwetsche maten, zooals de vele aanwezige liefheb bers zich uitdrukten. Beide elftallen waren volledig opgekomen Texel speelde voor de rust tegen wind 't Bleek weldra dat de elftallen tegen elkan der waren opgewassen, hetgeen tengevolge had dat er forsch werd gespeeld. Na 30 minuten spelens werd aan Avia een penanty toegekend, doordat Valk binnen 't straf schopgebied, den bal met de handen aan raakte. Dit schot werd door Van Wamel uitstekend gekeerd. Ongeveer 5 minuten uuarna maakte Kaan voor Texel de eerste goal. Even daarna moest ten aviaspeler, wegens opgeloopen blessuur, 't veld verla ten en wt-rd z'n plaats ingenomen door een speler van Avia I Deze ruiling bleek, vooral na de rust, voor Avia een heel goede te zijn. Rust trad in met 1 0 voor Texel. Na de rust was Ttxel ver in de meer derheid,. maar wist dit door slecht schieten der voorhoede niet in pui ten om te zetten. Nadat Dros nog met een mooi schot den stand op 2 0 wist te brengen, werd 't spel hoofdzakelijk op Aria's helft voortge zet. Eeo, door Ran mooi geplaatste corner, werd door Schrama jammerlijk keihard tegen de paal g'-scm.teu eo kwam 't eindo met 2—0 voor Texel. Dat er, na de rust, door Texel niet meer punten gemaakt werdeD, had Aria grooten- tendeels te danken san den invaller van Avia I, die een reuzenback bleek te zijn. Als alle spelers van Avia I. a.s. Zondag zoo goed op dreef zullen zijn, zal Texel zeer hard moeten aanpakken om met te verliezeD. Koorn en Dros moeten dan vooral niet zoo dicht naast elkander blij ven spelen Oudf.schild29 Nov. Hedenmiddag bracht de motorboot Am- petco alhier 2 zolderschuiten met petroleum aan. Gedurende den eersten tijd zal hier weer geen gebrek aan petroleum zijn, daar er niet .minder dan 167000 L. is aangevoerd. Waal. Ds. Pijnacker Hordijk heeft het beroep naar de Ned. Herv, Gemeente te Terhorne aangenomtn. Den Hoorn26 Nov. Heden had in het Loodsman Welvaren de gewone jaarlijksche ledenvergadering plaats van het-alhier bestaande Begrafenis fonds „Unitas". De opkomst was bevredi gend. Nadat- door den voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering was geopend en de notulen van het voorgaande jaar waren voorgelezen en vastgesteld, 'kwam men tot het gewichtigste van den Spoorstraat 41). beelt reeds vele gunstige go- tuigenissen van Texel's inge- zntenen ontvangen. a Wij hebben de grootst mogelijke f» ja verhuiswagen beschikbaar, die 2, 53 met de boot mee kan. Bestelt bij 0 Tel. iutc. 46. avond, namelijk de rekening over hetver- loopen jaar. Het bleek dat de ontvangsten de uitgaven ook thans weer hadden overtroffen. Ont vangsten 1919—1920 f748,91 uitgaven 480.68, batig saldo alzoo f318,23 en de bezittingen thans f 9590,63. I-Iet woord van dank door den voorzitter aan den penning meester gebracht voor zijn nauwkeurig beheer, alsook aan den secretaris, was ten volle verdient. Alsnu was aan de ordeverkiezingen. Als voorzitter werd met algemeene stem men herbenoemd de heer K. Lap Sz., terwijl inplaats van den heer J. Kiljan, aftredend als commissaris en niet herkiesbaar, werd gekozen de heer Adr. de Porto Beiden namen hunne benoeming in daDk aan Nadat nog besloten was tot wijziging van een artikel uit het reglement sloot de voorz,, met dank aan allen voor den aan- genamen avond, de vergadering. Nieuice zilverbons Begin-, December zullen zilverbons van f 2,50 in omloop worden gebracht, welke eenige geringe afwijkingen verlooneD van de thans in omloop zijnde bons. Deze afwijkingen bestaan hierin, dat het woord „serie" en het nummerteeken, alsmede de serieletters en het nummer, zoowel in grootte als in vorm eemgs zins verschillen van diezelfde kenteeke- nen op de tegenwoordige zilverbons. 60 jaar voor cle klas. De beer H. Bos, sedert 1871 hoofd der openbare lagere school te EetheD en van de oprichting tot aan de opheffing als onderwijzer verbonden aan de Rijks normaallessen te Heusden, hoopt 6 December a. s. den [dag te herdenken, dat hij als bezoldigd kweekeling te [Char- lois werd aangesteld. De krasse grijsaard die nog met opgewektheid onderwijs geeft, staat alsdan 60 jaren voor de klas en hoopt nog zijn halve-eeuwfeest als schoolhoofd te kunnen herdenken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Blaricum, 27 Nov. '20. Geachte Eedactie De strijd wordt er niet gemakkeliker op voor meik zal nu zélf naar twee fronten moeten strijden: de lieer De Jager beeft in de Heer Dekker een geduchte bondgenoot gevonden. Eerst collega De Jager dan maar. 1. Ik las zélf de briefkaart, waarin de Heer De J. bedankte als lid van de T. O. V. Is hij dan later opnieuw lid geworden 2. De woorden„niets menseliks is ons vreemd" uit mijn vorig stukje sloegen op mij zelf, niét op mijn „nietige medestervelings." Leest u maar na en let op het verband. 3. Ik bezocht de raadsleden 2 keer, niet 3 keerde Hr. Dekker alleen 3 maal door een bizondere omstandigheid. 4. Gegevencollega De Jager zonder werk en 2 vacante betrekkingen. Hij solliciteert naar beide en maakt kans op beide plaatsen. Hij bezoekt de raadsleden, hoort daarna, dat ver teld wordt: „Die De Jager, als die eenmaal op Oost zit, dan blijft hij niet, maar doet moeite, om dadelik weer weg te komen" en gaat d i t gerucht tegenspreken. Hij wordt benoemd in beide betrekkingen, in de ééne'n paar dagen later dan in de andere en slaat de eerste, waar hij 2 maal de raadsleden bezocht, af, omdat de tweede hem geschikter lijkt, 'n Gewone gang van zaken in het leven, dunkt me. Ik zie hierin niets, dat op advocatengeknoei lijkt en handhaaf mijn stelling: „Men blijft vrij, 'n betrekking af te slaan tot men een betrekking heeft aan vaard, óók, als men voor het verkrijgen van die betrekking veel moeite heeft gedaan." Ik vraag 't bewijs, dat die stelling onjuist is. Collega De Jager heeft dat bewijs niet ge leverd. En nu de Heer Dekker. 't is 'n lastige tijd voor raadsleden tegen woordig: ze kunnen niet meer volstaan met 'n bewering zonder meer: men vraagt argu menten. Zodra de Hr. Dekker die gegeven heeft, zal ik hem graag antwoorden. Tot zolang stel ik tegenover zijn mening de mijne„vol komen onschuldig aan het échec van de Hr. De Jager is" D. L. DAALDER. Mond- en klauwzeer. Sinds de vorige opgaaf is mond- en klauw zeer gecoostatt rü onder vee, toehthoorende aan J. Eelman Kzn. te Viersprong het Noorden A. S. Kikkert J H ;c te Tieahoven (de Waal) J. Plaatsman Pz. te de Waal (het vee loopt te Bargen). T. Smit te Zevenhuizen. Sij- brand D. Keijaer te Hoogeberg (het vee loopt nabij Oudeschïld.) Jac, Eelman Dzn. te Oosterend. Hersteld is het vee van Joh. Roozendaal Pzn. te het Noorden. Ter verduidelijking wordt medegedeeld, dat met Jac, Boogaard te Eierland, genoemd in een der vorige opgaven van herstelling bedoeld is Jb Boogaard te Trentgeest. Texel, 30 November 1920. De Burgemeester van Texel, BUYSING DAMSTE. Een gezonden eetlust 4 verwekken Foster's Maagpillen, welke zorg dragen voor behoorlijke vloeiing der gal en afvoer der opgehoopte stoffen. Prijs f 0.65 per flacon, alom verkrijgbaar. Inplaats van kaarten. ONDERTROUWD: C. KRIJSEN en H. D. ONNES. Oudesohild 120, Texel. Rotterdam Bellevoysstr. 68a. 30 Nov. 1920, xrrmrrxT-XBmrnr- 8——8——— IBM i Inplaats vnn kaarten. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, JÜR KIKKERT, Echtgenoot van T. Dijksen, in den ouderdom van 60 jaar en 5 maandeu. Tjit aller naam, Wed. J. KIKKERT-Dijksen. CeckRdorp, 27 Nov. 1920. -Tfipn-CT" J. .11 WlllJLL-yVfl|J»-1^'rTT- De Directie. Hed»n overleed plotseling onze ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader, REGNERUS DE BOER, in den ouderdom van bijna 80 jaren. Uit aller naam, J. B. TIMMER. Prins-Hendribpolder 28 Nov. 1920. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht, kennis te geven van het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder en Grootmoeder, MIJS EELMAN, in den ouderdom van ruim 74 jaar. Uit naam der familie, Jb. KEIJSER Albz. Waal Texel, 29 November 1920. op Vrijdag 3 December, vourm. 101/» uur in hotel „De Zwaand To behandelen Namens het Bestuur, C. DE "WIT, Voorzitter. M. KUIP, Secretarie. op Zaterdag 4 Dec. 's avonds 7 uur, in Café „Den Burg*. Agenda Bespreking lagere landbouwschool. Wij dring art. 1 huish. reglement. Niet-leden hebben ook toegang tot de vergadering. Het Bestuur. op Zaterdag a.s. 's avonds 7 uur bij Fr. BAKKER te Midden-Eierland. TE KOOP mooi voor pasbeginnenden. Alles kan billijk overgenomen worden. 9 Mille ad 5 percent beschikbaar. Dit wordt een maal geplaatst. Te bevragen bij Fl. DEKKER. Beleefd aanbevelend, C. DIJKSEN ZOON, Cocksdorp. Gravenstraat 45. Wed. J. EELMAN. is een Het College van Dagelijksch Bestuur vaa het Waterschap „de 30 Gemeenschap pelijke Polders op Texel I. De vergraving tocht in Noorden langs de Kade van Waalenburg van de Riethoorn naar land K Eelman Wz. II. De tucht langs Ger teweg. III. De tocht van Haneweg naar Noor- derdijk en naar Bergen. IV. De tocht in de Westen n.b. Bakken- weg. Aanwijs perceel I nabij Riethoorn Vrij dag 3 Deo. 's middags 2 uur. Aanwijs perceel II na afloop van I. Dl II bij de duiker in den Oosterenderweg bij Molen buurt, Aanwijs perceel IV Zaterdag 4 Dec. 's middags 3 uur nabij de woning van den heer Jonker. Biljetteninlevering a.s. Maandag voor 's middags 12 uur in café den Burg. Het College vaa Dagel. bestuur voornoemd. J, S. DIJT, Voorzitter. JAC. KIKKERT Nz. Secretaris.

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 2