een vaste arbeider fe. De Sint-Nicolaas Etalage is gereed en biedt U een pracbtkeuze Speelgoederen, Lnxe en Huishoudelijke Artikelen. Schaatsen en Bobsleden. Stoffen voor Mantels, 6°|o Pandbrieven a lOO°|0 Dames- en Kinderhoeden, St. Nicolaas. Winstuitkeeringen H. K. W. VERSTEGEN ijjsal®. OPRUIMING DAAN HOEKSEMA St, N icolaas-F t alagc Taai taai, Speculaas, Banket, Borstplaat, JMarsepain, Droste's Chocoladeletters. C. MOOJEN Op de Hofstede „Buitenzorg" een gouden regen G. COE VERT, te den Burg, Vruchten-en Sieriuin, Boomgaard en Bosch FEU ILL BS.O S, Aanbevelend, E. BOEKEL. IN STRIJD Steeds groote voorraad Hmwste modellen Heereuhoedei, Petten, Bassen es verdere Nouveautés. Aanbevelend, Firma GEZ. GBAAF* Nederlandsche Hypotheekbank opgericht te Yeendam in i89o. een vast werkman, Firma GEZ. GRAAF. In Boekhandel Parkstraat Alles van de fijnste qualiteit. Beleefd aanbevelend, voorheen KIKKERT ZONEN, Burg, Texel, wordt tegen 1 Maart gevraagd, liefst met inwonende zoons. Dubbele woning beschikbaar. A. J. KEIJSER, Hoogerstraat. De bijzonder hooge (Afd. Leven) vormen als het ware voor de verzekerden der EL Al. V. BANK, Vraagt ons prospectus, waaruit blijkt, dat de winstuitkceringen aun verzekerden, varieeren van 46°/0 tot 108% van een jaarpremie in em driejarig tijdvak, bij den Adjunct- Inspecteur TEXEL. Bloemenmagazijn den Burg, levert U uit voorraad het benoodigde voor aanleg en aanvulling van Uw Vaste bloemplanten in de meest uitge breide soorten, Voorjaarsperkplauteu als grootbl. viola, prumeia veris, Bellis Perris (madelieven met bloemen als asters) eompannla, Anjelieren, rood en wit, dubb. en enkclbloemig. Belast zich met aanleg of vernieuwing Geeft advies en inlichting. Aanbevelend. De typische lotgevallen van een gevangene in Engeland door STEVENSON. 60.) Uw wil zij mij een wet, soa seigneur zeide ik met een diepe buigicg, Gij bezit geest, monsieur «non r eveu, hernam hij, en wel de beste soort, name lijk den geest die bestaat in de kunst van zwijgen. Vele zouden mij met dankbe tuigingen hebben ovéiladea. Dankbaa-heid, prevelde hij en legde iich glimlachend achterover. Maar laten wij over ni6er ge wichtige aangelegenheden spreken. Ia het mogelpjk, dat gij als krijgsgevangene bezit kunt nemen van Eogelsohe goederen P ik we6t dat niet, ofsohooa ik re6Ös zoo laag in Eogeland vroon, heb ik mij nooit met de Eageieche wetgeving bezig gehouden. Maar wat moeten we doea, indien Romeine te laat komt? Ik heb twee gewichtige dingen te doenten eerste te sterven, en ten tweede moet ik mijn testament maken en hoe gaarne ik u van dienst zou wezen, kan ik toch het eerste hoogs ene een paar uur uitstellen, om het tweede té kuDnen uitvoeren. "Welnu, mijnheer, dan zal ik mij schik ken in de omstandig! eden van vroeger. Neen, ik weet een anderen uitweg, zeide de graaf. Ik heb juist tan mijn ban kier een aanzienlijke som ontvangen en die zd ik u ter hand stellen. Dat r.Jjl iets zijn woor u en zooveel (e minder krijgt hij zweeg eu ecu boosaardige glimlach, waarover ik mij ve: wondtree, kwam opzijn gelaat. Maar deze gilt moet in tegenwoor- Eraolat Scheurkalender 1921 cadeau. tegen griep, verkoudheid, zoomede tegen hoest, heesch- heid en keelpijn zijn de Wybert Tabletten een beproefd en betrouwbaar hulpmiddel. Vraagt alleen Wybert-Tabletten. Blauwe blikken doozen a 80 cent met nevenstaand fabrieksmerk. '8> DirectieMr G. BROUWER Jzn. en Mr. M. J. BOS Gepl. Maatsch. Kap. f 4.000.000.—. Hypotheken ruim f 38.000.000.—. Reserves -1.128.917.65. Pandbrieven ruim - 37.000.000.-. VERKRIJGBAAR: aflrsbaar a pari in hoogstens 25 jaar door jaarljjksche uitlotingen van minstens 4%, aanvang-nde in Januari 1922. Inlichtingen verstrekt P. «f. KONING, Den Burg. Texel. N.B, Deze Bank niet te verwarren met de 15 jaar later eveneens te Veendam opgeriohte Vpendammer Hypotheekbank. digheid vim getuigen geschieden, hernam hij. Monsieur le-Vicomte heeft kleine eigen aardigheden, en een geschenk dat gegeven is zonder getuigen, zou daarom licht een diefstal genoemd kunnen worden. Hij schelde en oogenblikkelijk verscheen een man, die den indruk maakte van een vertrouwden bediende. Aas dezen man gaf hij een sleutel. Breng mij den koffer, die gisteren is aangekomen, La Tarriére. En ga dan naar Dr. Huuder en monsieur l'abbé en verzoek beide hoeren een oogenbiik hier te komen. De koffer bleek een tamelijk groote t.ïsch van Russisch leder te zyu. In tegen woordigheid vaa dan dokter en een vrien- delijksD, oudeu geestelijke werd zij mij ter hand gesteld, eu de gever uiite daarbij den uitdrukkelijken wenscb, dat ik haar in bezit zou nemen. Onmiddellijk daarna zond Monsieur de Kéroual mij naar mijn kamer de beide getuigen moesten echter bij hem bleven om een sohenkingsoorbonde op te maken en te onderteekenen. La Terrière droeg mij den kostbaren koffer na. Voor de deur van mijn vertrek nam ik hem ven hem over en tfad alleen binnen. Ailes was reeds voor den nacht in orde gebracht, de gordijnen waren neergelaten en het vuur opgebouwd. Rowley was nog bezig met de dekens, Toen ik binnentrad wendde hij zich om met een hartelijken blik, die mij innig goed deed. Nooit had ik zooveel behoefte aan sympathie gevoeld als op het oogenbiik, dat ik een fortuin in mijn armen hield. In het vertrek van mijn oom had ik mij zoo eenzaam, zoo teleur gesteld gevoeld. Hij had mijne zakken vol gestopt, m:.ar hij had ieder gevoel van liefde in mij gebluscht. Ik had znlk een bevrie-, zenden indruk gekregen van ouderdom en ervaring dat de jeugd van Rowley mij er toe bracht hem in mijn vertrouwen te nemen Hij was nog slechts een knaap, das moest zijn hart nog warm kloppen, hij bezat on getwijfeld nog onschuld en natuurlijke ge voelens, hij kon nog dwaasheden zeggeD, hij was geen machine uit wier mond slechts volmaakte reden vloeien. Ook verdwenen de pijnlijke gewaarwordingen, die zich ge durende het onderhoud aan mij hadden opgedrongen, mijn geest herleefde, en de vroolijke, onschuldige blikken, waarmede Rowley mij tegemoet liep om mij den kof fer uit de handen te nemen, deden St. Yves, den oude, weer boven water komen. Langzaam aan, mijnheer Rowley, zeide ik. Ge zijt sinds ongeveer drie uren in mijn dienst. Ge hebt dus reeds gelegenheid gehad op te merken, dat ik van een zwaar moedige natuur ben en er is niets wat mij zoo. tegen de borst stuit als familiariteit. Mijnheer Pole of Powl bezit waarschijnlijk de gave der voorspelling en heeft u voor dat gevaar gewaarschuwd. Tot uw dienst, mijnheer. Nu doet zich een geval voor, waarbij ik b8reid ben van mijn grondbeginsel af te wijken. Mijn oom beeft my een koffsrije gegeven. Wat er in is, weet ik evenmin als gij. 't .Kan zijn dat ik ben beetgenomen maar 't kan ook zijn, dat ik ontzaglijk rjjk ban geworden. Het is mogelijk, dat in dit onooglijk voorwerp vjjf honderd pond zitten. Hemel, meneer Anne, riep Rowley. Steek je reohterhand op, Rowley, en zeg mij alles na, wat ik je zal voor zeggen, zeide ik de tasch op de tafel leg gend. „Ik mag dood neervallen, indien ik ooit aaa mijnheer Powl of sa^i Powl's vi- cotute of aan iemand, dia iets te maken eefc met Powl, om met te spreken van Dawson of van den dukier, verr iad wat Biedt zich aan tegen 1 Maart best kunnende melken en met paarden omgaan. S. BACKER, n.b. Julianadorp gem. Helder. van de nog voorradige tegen zeer lage prijzen. Aanbevelend, DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten 3 Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. is voorhanden: van den bekenden teekenaar Gedenkdagenkalender f 2,90 Vormen zonder plakken in mappen 1,20 in losse vellen ad 15 cents per stuk. Teekenen zonder stift 1,— Silhouetten maken 0,90 Kleuren zonder krijt 0,90 Kleurwerk voor de kleintjes (Iets heel nieuws) 0,75 Wit op zwart 0,75 Postmappen 0,75 Teekenen voor meerge vorderden 0,70 Jong Holland 0,70 •Allerhande 0,50 Verder Raemakers kleurplaten 1,25 Het spel van den ezel en zijn staart 0,60 Het aloude ganzenbord 0,30 Van onze prachtige collectie jongens- en meisjesboeken is de titellijst nog op aanvrage ver krijgbaar. ziok in dezen koffer heeft bevonden, en ik mag tweemaal dood neervallen, indien ik niet trouw blijf aan, lieiheb, vereer en ge hoorzaam, bedien en volg naar alle vier hoeken der aarde den hieronder te voren genoemden Vicomte Anne de Kèroual de 8t. Yves, bekend onder den naam van meneer Rowley's vicomte. Zoo zij het. Amen. Hij zwoer met denzelfden overdreven ernst, als ik hem de woorden had voorge zegd. Welnu, daar hebt ge den sleutel. Ik zal het deksel met twee handen vasthouden. Zoo, vervolgde ik, toen bij den sleutel in het slot had gestoken, baal nu eerst alle kaarsea die hier ln de kamer zijn en zet ze hier op een rQ. Nu, wat zal 't wezen een bloedig hoofd, een duivel in de doos of een helsche machine Op uwe kniëen voor dit wonder, mijnheer, Dit zeggende keerde ik het koffertje ten onderste boven. Een stapel bankpapier en goud lag voor ons op de tafel tussohen de kaarsen en rolde gedeeltelijk over den grond Ik was verstomd. O, Heer, riep Rowley, o Heertje, Heertje, en hij grabbelde naar de wegrol lende goudstukken. O, mijnheer Anna, wat een geld. 't Is net een sprookje. Het is net de ge3ch:edenïs van de veertig roovers. Rowley, we moeten kalm blijven, zeide ik. Rijkdommen zijn verraderlijk, vooral als je niet weet hoe groot ze zijn. Het eerste wat we te doen hebben is, te tellen. Als ik mjj niet vergis hebben we hier genoeg om je je heele leven lang gouden knoopen op je jas te kunnen laten dragen. Zoek jij de goudstukken bij elkaar dan stapel ik het pap-eren geld op. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1920 | | pagina 4