BOS' SCHOOLATLAS van de gelieele aarde, Sleeswijk's Wandkaart van Nederland, Tuinbouwvereeniging Texel. Onderling Toelaagfonds Bloedworst, Leverworst. gecart. fl,80. met register van plaatsnamen f 1,50, Boekhandel Parkstraat*, Gegadigden voor afslager, Uitkecring bij overlijden f20 alle soorten bloem en tuinbouwzaden, landbonwzaden Pootaardappelen Te koop Gezonde Miied Mais No. 2 3 GEITEN, C. VISSER. kunnen zich aanmelden bij het bestnur. Leden in Eierland, Koog en E ver stekoog die wenschen dat de eieren opgehaald worden gelieve dit binnen vijf dagen op te geven. Namens het bestuur, M, A. LANGEVELD, Secretaris. „Met een goed Doel". Contributie 5 cent per maand. Nieuwe leden» ook Trouwen worden aangenomen tot 40 jaar. P. LIEU WEN, Voorzitter. A. J. BARKER, Secretaris, Aan huis verkrijgbaar tevens mons'ers van alle (do laatste zijn 15 gedaald in prijs). (17 soorten) steeds op bestelling leverbaar1 ie klas waar, scherp concurreerende prijzen. Aanbevelend H. J. WITTE, Weverstraat. Texelsche boerenwagen f 175 Jachtwagen -140 Melkkarretje - 45 Vijf balks eg (als nieuw) - 55 Partij kantdeelen a f 1 en 80 ct. per st. Betaling contant. G. H. GEUS, Waal, Texel. April levering, f 12,50 per 100 K.G. op OMGAANDE bestelling. C. R. KEIJSER Co. Den Burg, Texel, 21 Maart 1921. TE KOOP waarvan een heelt gelamd en de andere 7 en 8 April lammcD. L. VERMEULEN. Aap bevelend, Bij vochtige vertrekken is natuur lijke ventilatie door de poriën der wan den uitgesloten. Wordt in een vochtig vertrek gestookt, zoo nemen de vochtige muren een groote hoeveelheid water op, welke weder verdampt, waardoor veel warmte verloren gaat. Zit men in de nabijheid van een vochtigen muur, zal het lichaamsdeel, dat daarheen gekeerd is door uitstraling, sterk afkoelen, wat het gevoel van tocht opwekt. Door de vochtigheid van het vertrek zullen vele ziektekiemen hun levens vatbaarheid behouden. In één woord, vochtige woningen zijn zeer ongezond. Prijsdaling. In Wester welde (Gron.) is de prijs der kippeneieren in een paar dagen weer gedaald tot f 6 en f 7 per 100 stuks. Zoo logisch als Eerst voeren we de eieren uit, Dan zwakke kind'ren in, Wie ons niet voor Chineezen houdt, Vraagtwat heeft dat voor zin Gebrek aan geestelijke voorgangers. Is er in de Protestantsche Kerken een ernstig gebrek aan predikanten, ook in de R -K. Kerk blykt een belangrijk tekort aan geestelijken te zijn. Om dit gebrek aan priesters op te heffen, heeft het Utrechtsche Missie Comité besloten in ons land de noodige gelden bijeen te brengen, opdat voor het jaar 1922 op zijn minst 100 priesters voor Nederland kunnen worden opgeleid. Tallooze menschen zijn dag aan dag in dikwijls bedorven lucht werkzaam, hetgeen oorzaak kan wezon van storingen in den bloedsomloop en van den stoelgang met hun schadelijke gevolgen voor het zenuwgestel. Voor den geestelijk arbei dende zijn dus lichaamsbewegingen be paald noodzakelijk. Hij moet na vol brachten arbeid de natuur inzijn over do schrijftafel gebukt lichaam moet zich daar vrij kunnen bewegen, zijn longen moeten dan volop frissche lucht in ademen. G e z. Rechter: Dus u geeft toe, dat u den aanklager b(j een vechtpartij een paar ribben gebroken heeft en een blauw oog geslagen Heeft u hier nog iets op aan te merken? Beklaagde: Jawel, Edelachtbare, ik wou nog even opmerken, dat de man als hij geen lolletje kan verdragen, niet bij ons op de kermis moest komen. Te Barneveld heeft de koopman W. de Graaf, uit Oostzaan, op de markt een volwassen haan gekocht, die in het bezit is van vier pooten en twee staarten. De landbouwersknecht A. v. Doorn tot Zaamslag alhier, die een trap van een paard kreeg, is aan de gevolgen overleden. De heer H. Petten, wethouder te S< aphorst, reed met een paard en wagen langs het LichuniskaDaal toen de De- demsvaartsche stoomtram hem van ach teren inhaalde. Het paard schrikte, maakte sprongen en de wagen kwam in botsing met den bagagewagen van de tram. De heer Petten werd van den wagen geslingerd en overleed onmiddellijk. I IaiTTT

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 6