Dames-, Heeren- en Kinder schoenwerk Prentbrief kaarten kunstgravures en platen, glaslijstjes, enz. Zaterdag 9 April 1921, No. 3191. Bijblad van de Texelsche Courant Gemengd Nieuws. In Boekhandel Parkstraat SCHOENHANDEL WEVERSTRAAT Zie de Etalage. A. C. RAB. Denk om de verhoogde port. ADVERTENTIEN. gevestigd sedert I860, bericht de ontvangst van een prachtcollectie beneden alle concurrentie. Omzetting wei- in boxnoland. Uit Haarlemmermeer meldt men aan het Leidsch Dagblad het volgende Toen in de drukkende mobihsatiejaren het bedrijf van de melkveehouders over bet algemeen minder loonend was dan dat der akkerbouwers, hebben velen hun bedrijf omgezet en hun weiland gescheurd teneinde zooveel mogelijk broodkoren en andere consumptieartikelen die des tijds eon eereplaats innamen te kun nen verbouwen. Nu echter de landbouw producten steeds in prijs dalende zijn, leggen vele voormalige melkveehouders die hun bedrijf weer gaan veranderen er zich op toe om hun prachtige weiden weer terug te krijgen. Voor de betrokken personen is dit voorzeker een leerzame afwisseling geweest, terwijl 't voor hun akkers ook wel eens goed zal geweest zijn, dat ze eens flink werdsn losgemaakt. Niet te veel praten. In de kamer en wachtkamer van wet houder Wierdels, te Amsterdam, hangt tot leering der talrijke bezoekers, volgend gedicht van 's wethouders eigen hand Komt hier bespreken uwe zaken, Het staat u vrij, zooveel ge wilt, Maar zorgt het zaak'lijk kort te maken, Hier zij niet nood'loos tijd verspild. Tijdrooven toch is diefstal plegen, Waut tijd is kostbaarder dan geld. Verloren geld wordt soms herkregen, Maar tijdverlies wordt nooit hersteld. De kassier van de Holl. IJzeren Spoorweg-Mij, te Amsterdam is, naar Vaz Dias ons meldt, met f 16,000 voort vluchtig. In clen fruitwinkel. Klant: Waarom blijven de bananen toch zoo duur? De vrachteu zijn veel verlaagdze zijn zeker 100 pCt. te duur. Winkelier Dat zijn zé ook. KlantMaar wanneer gaan de prijzen dan omlaag Winkelier Zoolang de menschen voor den tegenwoordigen prijs bananen koo- pen en eten, blijven ze duur, gaan ze daarmee staken, dan zijn ze binnen een paar weken op den halven prijs. Nu weten we het. Hef aanleggen van koolkragen. Nogmaals wordt thierbij de aandacht der groententelers gevestigd op het ge bruik van koolkragen, ter voorkoming vau schade door de maden van de kool- vlieg. Het aanleggen is, in verband met den vrij lagen prijs der koolkragen, niet zeer kostbaar. Door het aanleggen van koolkragen voorkomt men, dat er maden aan de wortels der koolplanten vreten. Op gron den waar de koolvlieg voorkomt, zal de koolkraag nuttig zijn, daar het niet twijfelachtig is, dat koolplanten zonder beschadigde wortels, een bateren oogst beloven dan planten, welker wortels door bedoelde maden zijn beschadigd. Men legge dus voorloopig algemeen bij de vroege kool, direct na het uitplanten of voor midden April, koolkragen aan. Is hierdoor, na eenige jaren, het aantal koolvliegen zeer belangrijk verminderd, dan kan men het wellicht weer eenige jaren zonder kragen stellen. Inlichtingen over het aanleggen van koolkragen worden kosteloos verstrekt door den Phytopathologischen ®ienst te Wageningen en door de technische ambtenaren en controleurs, die op ver schillende plaatsen zijn gevestigd. Hef woonschepen-gevaar te Amster dam. Te Amsterdam liggen thans een 300 woonschepen langs alle grachten ver spreid. Voor 't grootste deel zijn deze woonschepen niet anders dan drijvende krotten, schrijft het „Tijdschr. v. Volks huisvesting", Voortdurend kan men waar nemen, hoe van allerlei sloopmateriaal en pakkistenhout meerdere van deze woonhokken in elkaaar geprutst wor den. Oude tjalken, botters, dekschuiten sloepen en puinschuiten doen verder dienst. Reeds bij oppervlakkige beschouwing komt men sterk onder den indruk, dat op een kwaden dag of nacht sommige van deze met allerlei materiaal opgelapte vaartuigen in de diepte zullen verdwijnen Wanneer men zich indenkt, dat leiding water ontbreekt, dat gas of electrisch licht natuurlijk niet aanwezig kan zijn, dat behoorlijke slaapplaatsen en privaten ontbreken en dat geheele gezinnen onder deze omstandigheden in ruimten vau enkele vierk. M. bijeenhokken in de onmiddellijke nabijheid van de in de gracht loozende riolen, waar zich dik wijls ratten ophouden, dan vraagt men zich af, of deze toestand met 't oog op de volksgezondheid nog langer voort mag duren. Het blad vraagt toezicht bij den aan bouw van woonschepen en keuring van vaartuigen, waarop gebouwd zal worden. OomJij bent nog niet getrouwd, Jan. NeefMaar wel geëngageerd en dat 's net zoo goed als getrouwd. Oom: Beter, veel beter, jongen. Voor een briefkaart 71/, cent, brief minstens 10 cent. Voor drukwerk, ook couranten 2 cent. Buitenland Voor een briefkuart 12Va cent brief minstens 20 cent, Drukwerk f» cent. Geen nachtvorst meer Langs de Geldersch-Rruisische grenzen bewogen zich Dinsdag heele zwermen kraanvogels, die door weerkenners als het voorteeken van een bestendig lente weer worden beschouwd, waarbij geen strenge vorst meer te wachten is. is ontvangen een nieuwe sorteering o.a. de echte Boileau-kaarten, zoomede een fraaie collectie ▼an Aanbevelend,

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 5