FRANS ZEGEL Kz. INGEZONDEN STÜKKEN. Marki berie a ten ÏTEN1T1N. Zaterdag den 21 Mei a.s. iiliaal opent ruimt vanaf Dinsdag 17 Mei tot Zaterdag 21 Mei op schoonmaakgoederen Profiteert hiervan. Komt eens kijken. Voor de Mannen van onze reddingboot Geachte Redactie I INRICHTINGEN weike gevaar, schade of hinder kunnen j veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge- i meen te Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van W. Slaman te Oudeschild, om vergun ning tot het sprichfen van een smedeiij op het porceel kadastraal bekend in sectie D. no. 859 Op Vrijdag den 27en Mei 1921, des voor middags te half 12 zal ten Raad- 1 huizo gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er de aandacht van be langhebbenden op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel Diet tot beroep van de beschikking van de Gedeputeerde Staten bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 13 Mei 1921. Burgem. en Weth. voornoemd, Do Secretaris, Do Burgemeester, .JONKER. BUYSING DAMSTE. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van P Kikkeit Jz. te de Koog, om vergun ning tot hot oprichten van een brood koek- en banketbakkerij in het perceel kadastraal beki-nd in sec'ie K, no. 2003. Op Vrijdag den 27rn M< i 192', des middags te 1 uren, zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze moodeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op den boven- bepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 13 Mei 1921. Burgemeester en Wethouders voorn. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. urinezuur de nieren. 3 Dankbetuiging. Dankbetuiging. bij C. VLAMING Groeneplaats. OUDESCHILD alle restanten vloerzeil, witte en gekleurde Chinamatten per el, 6-9-12 en 16 els China matten, matjes, loopers, vitrage, karpetten, en verder alle voor zeer verlaagde prijzen. jaar werd, dit jaar evenals eerder, aan het Bestuur en den Raad van'1 oezicht overgelaten. Bij de rondvraag, die nu volgde werd door den heer j. Daalder Dz. in overweging gegeven om een schrijfmachine aan te schaffen voor kantoorgebruik. De heer J. Kooij vraagt inlichtingen aangaande de bestuursindeeling Spr. vindt het wenschelijk dat in Eierland een bestuurslid of een lid van den Raad van Toezicht woonachtig is. De kassier dankt voor aanneming van het voorstel van Bestuur en Raad van Toezicht in verband met zijn salaris. Hij ziet hierin een blijk van waardeering en welwillendheid. Nu volgde ten slotte de verkiezingen. Periodiek aftredend de heer Jb. Kikkert Nz., die gekozen wordt met 15 tegen 2 stemmen blanco. De heer Kikkert wil voorloopig deze benoe ming aannemen, in afwachting van de beslissing op de hervergadering. Intusschen was de heer J. W. Roeloffs binnen gekomen, die als voorzitter v.d. Raad van Toe zicht de leiding der vergadering, na welkoms- groet aan de aanwezigen, overnam. Zooals u allen weet, zegt de voorzitter, is het bestuur niet zoo geformeerd als het vorig jaar. Ons aller Vriend en Directeur de heer A. Langeveld is heengegaan. Door den voorzitter wordt hierop hulde gebracht aan diens nage dachtenis. Hij was een der pioniers van de Boerenleenbank, aan hem is de Bank veel dank verschuldigd. Ik meen het mijn plicht te achten onze eerbiedige hulde te brengen aan de nage dachtenis van ons aller vriend. Wij zullen in deze vacature moeten voorzien. Hoewel het geen gewoonte is namen te noemen zou het Bestuur en de Raad van Toezicht hier gaarne een uitzondering maken en willen verzoeken voor deze functie te kiezen de heer C. W. Bakker, Molenstraat, die dan zijn taak als lid van den Raad van Toezicht zal kunnen neerleggen en als bestuurslid zilting nemen. Verder was een schrijven ingekomen van den heer C. M. Veeger, dat hij door voortdurende ongesteldheid tot z'n spijt zijn functie in het bestuur zal moeten neerleggen, het belang der Bank was hier z. i. mede gebaat. De voorzitter zegt dat het bericht van onzen geachten vriend Veeger allen zeer ter harte ging, al kwam het niet geheel onverwacht. Ook de heer Veeger was van de oprichting af be stuurslid. Wij brengen dan ook hartelijk dank voor alles wat hij voor de Bank heeft gedaan. Steeds de man van zaken. Hij was steeds on omwonden bij zijn beoordeeling wie al dan niet crediet waardig was, en onpartijdig, altijd recht door zee. Straks zal een voorstel worden voorgelegd om den heer Veeger 't eere-bestuurslidmaat- schap aan te bieden, waardoor ten deele nog zijn persoon voor de Bank behouden blijft. Bij de stemming bleek dat op den heer C. W. Bakker, Molenstraat, voor bestuurslid waren uitgebracht 17 stemmen tegen 1 blanco zoodat hij als lid van het bestuur was gekozen. De heer Bakker wordt door den voorzitter geluk gewenscht met zijne benoeming. Op den vraag des voorzitters, verklaart de heer Bakker de benoeming te aanvaarden en zegt aan de ver gadering dank voor het vertrouwen in hem gesteld. Het doet hem leed het college van Raad van Toezicht te moeten verlaten, doch wil het belang der bank op de eerste plaats dienen. Vervolgens werd overgegaan tot benoeming van een Bestuurslid ter voorziening in de vacature Veeger. Hiervoor werd benoemd de heer J. Witte J.Pz. te den Burg met 17 stemmen en 1 blanco, en wordt met de benoeming door den Voorzitter geluk gewenscht en gevraagd of deze de benoeming aanvaardt, waarop wordt geantwoord, dat hij na overweging bereid is deze taak op zich te nemen; verzoekt echter de medewerking van zijn collega's en hoopt langzamerhand zich goed in de zaken in te werken. Verkiezing voor de vacature K. T. Bakker. Deze werd eveneens met 17 (1 blanco) stemmen herkozen tot lid van den Raad van Toezicht en neemt de herbenoeming aan dankt de vergadering wederom voor het hem ge schonken vertrouwen. Verder wordt voorgesteld om voor de open gevallen plaats in den Raad van Toezicht iemand te kiezen uit het landbouwende gedeelte van ons eilandwaaraan door de vergadering ge volg werd gegeven door de verkieziHg van den heer P. Stoepker metalgemeene stemmen. De heer Stoepker, die niet tegenwoordig was, zal van zijne benoeming in kennis worden gesteld. De stemopnemers de heeren Pieper cn Kooij, worden door den Voorz. bedankt. Nu wordt door den Voorz. het voorstel ge daan, de heer C. M. Veeger het eere-bestuurs- lidmaatschap aan te bieden, waartoe bij accla matie wordt besloten. Door den lieer Kooij wordt gezegd, dat het hem genoegen doet, dat dit bewijs van groote erkentelijkheid door de leden wordt gegeven. Nadat de Voorz. de aanwezige leden had bedankt voor hun vriendelijke medewerking in verband met verkiezingen waardoor blijkt de hechte band, die bestaat tusschen leden en bestuur; spr. hoopt dat dit groot vertrouwen tusschen bestuur en leden eenj waarborgjzal zijn dat men het goede pad bewandelt, alles ten slotte tot welvaart en zegen van Texel wordt de vergadering, met dank voor de op komst, door den voorz. gesloten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Op al onze eilanden in de Noordzee, langs de Friesche kust, en op alle plaatsen langs de kust, van Helder tot Sluis aan de Wielingen, zijn door onze twee groote Redding Maatschap pijen, reddingsstations gevestigd, met flinke en goed uitgeruste booten. in den loop der tijden werden er door haar duizenden schipbreukelingen gered. Talrijk zijn de verhalen van reddingen door onze wakkere mannen van de kust, die niet aan eigen leven denken, maar die gehoor geven aan een innerlijken drang om menschen, die in nood verkeeren te redden en te behouden. Ver telden onze ouders ons nog van de stoutmoe dige redding van de „Woestduin" die bij „de Rassen" verongelukte, vóór het bestaan van ons reddingwezen, ook in later tijden zijn er vele rampen gebeurd waarbij heldenmoed en menschenliefde schitterend aan het licht kwa men. Spreken wij van de „Berlin" die in Fe bruari 1907 bij de Hoek van Holland, tijdens een zwaren storm, verongelukte, ook nog in hetafgeloopen jaar hoorden wij van heldenmoed. De reddingboot van IJmuiden sloeg om door de zware zeeiin en eenige dapperen verloren daarbij hun leven. Anderen gingen toen opnieuw uit, met een bede in het hart, op hoop van zegenEn als wij dan lezen van de man nen van Schiermonnikoog, die zich uren lang krampachtig moesten vastklemmen aan de omgeslagen boot en hun beide makkers zagen wegrukken door de golven, dan brengen wij hulde aan die mannen van onze kust, wier namen niet in de geschiedboeken worden ver meld, maar die toch helden zijndie niet vra gen naar bewondering of dank, doch in wier oogen slechts een lichtsprank tintelt van vol doening als zij hunnen vertellen van levens die ze mochten redden, die ze aan de macht der golven mochten ontrukken. En in deze tijden, waarin er zooveel gebeurt dat ons de fierheid dreigt te benemen, geeft het ons moed en vertrouwen te weten, dat er nog altijd man nen zijn die ons vaderland en de menschheid tot eer strekken. En wat kunnen wij voor hen doen Wij die den zeeman toch altijd een warm hart toedra gen, omdat ons land aan hen voor een zoo groot deel zijn vrijheid, zijn welvaart, en in den vreemde, zijn goeden naam heeft te danken Onze sympathie hebben zij reeds, maar hen komt nog onzen steun toe, opdat, als zij de kracht gaan missen om met de reddingboot uit te gaan. een onbezorgden ouden dag kunnerl genieten. Maar ook, opdat zij weten dat er voor hun vrouwen en kinderen wordt gezorgd, indien zij komen te vallen bij het uitoefenen van hun edel beroep De N.Z. Hollandsche Redding Maatschappij, Heerengracht 450, te Amsterdam en de Zuid- Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen Prins Hendriklaan 34a te Rotterdam, die belangloos worden bestuurd en die in stand worden gehouden door vrijwillige bijdragen, zorgen ook, naar haar vermogen, voor de bejaarde bootslieden en roeiers en voor de weduwen en kinderen van de bij het redding- werk omgekomen redders. Door haar dus te steunen, steunen wij een bij uitstek mensch- lievend en edel doel, tenzij door een jaar lijksche bijdrage, hoe gering dan ook, of door het schenken van een gift in eens. Over eenige jaren herdenken die Redding- maatschappijen haar 100-jarig bestaan. Op een verheven en schitterende wijze is in den loop van die bijna 100 jaren het Nederlandsche reddingwezen door haar gebracht op een eer volle plaats in de rij der staten die door de zee worden bespoeld. Door uiting te geven van onze gevoelens van dankbaarheid kunnen wij haar helpen en steunen, opdat zij die eervolle plaats kan behouden en in staat is om de ouden van dagen en de weduwen en kinderen te kunnen blijven steunen. Het is voor de mannen van onze redding boot, geachte Redactie en daarom dank ik U ten zeerste voor het plaatsje in Uw blad dat U voor hen beschikbaar hebt gesteld. Hoogachtend, Amsterdam. W. Chr. TEGEL. Purraerena, 10 MG. Aangevoerd; 1106 Lunderon waaronder: 181 vette ko"ien 170 k 210 Ct. per K.G Qftf, Gelde koeien 1 450 k 950; Melkkoeion f 450 4 950; 22 stieren 111 vette kalveren 12,30 a f 2 60 p. Kg. 793 Nuchtere kalveren 128 ai 80; 654 Schapen f 50,a 1 85.—; 342 vette varkena i 1,25 a f 1.40 per Kg. 203 magere varkena I 60 a f 100,00; 314 biggen f 30,00 a 152,00; kir eieren f 7,50 a f 8.50 per 100; Scliagen, 12 Mei. Aangevoerd: Uit de Schager Courant: 73 Vette Kooien 1450 a f 930. 160 geldekoeieD mag. f400 a f700 64 kalis oeien f 650 a f875 223 Nuchtere kalveren f af —,00 456 lammeren f 24,a f 40,— j 126 Hip-gen f 30 00 A f 52.00 Boter f 2,00 a f 2,20 per K.G. Kipe)or8n f 8 a t 9,per 100. Overtollig urinezuur is de werkelijke oorzaak van rheumatiek, ischias en spit, en het kan zoowel de oorzaak als het gevolg zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk ver teerbare spijzen, alcohol, overwerking en r.adeelige gewoonten leiden tot de vorming van een dusdanige hoeveelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd worden door de overspanning om het uit het bloed te filtreeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelij ken de taak der nieren en voorkomen, dat niet-gefiltreerd urinezuur zich in de aderen, spieren, zenuwen en gewrichten afzet en kristalliseert. Deze voorbehoedende maat regelen kunnen worden aangevuld door tydige versterking van de nieren door Foster's Rugpijn Nieren Pillen Dit speci ale niergeneesmiddel verschaft succes, zelfs in gevorderde gevallen van nieraan doening en verschijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, niergruis, nierwater zucht, nier- en blaasonts'eking en urine- zuurvergiftiging. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoe dend en genezend, wordt dit niergenees middel alom aanbevolen als gevolg van de uitmuntende resultaten, die men er mede behaalde. Te den Burg verkrijgbaar bij T. Buijs af 1,75 per doos. 35 10 Mei 1921. V GEBOREN: JOB zuun van LOUIS VAN HOORN on NEELTJE KIKKERT, de Cocksdorp, 10 Me 1921. ONDERTROUWD F. J. II. VAN TWISK. ea B. 1». KIKKERT. Gors ds Koog, Texel, HuwGijtfsvo'trekkiog 25 Mei a,s. Geen ontvangdag. ONDERTROUWD; F. DEKKER en A. VERMEULEN. Haven, OudescHld, 14 Mei 1921. Huwelijksvoltrekking 26 Mei h.s. Voor de v le blijkcD van belargstellng bfj de geboorte v n onzen zoon onder vonden b tuigen wij langs dezen weg onzen hartelijkeD dank. J. DE JAGER. C. DE JAGER—Kuypor den Burg, hopen H. C. SMIT en M SMIT-Bruin, hun vijfentwintig jarig huwelijk te gedenken. Dat ze nog vele jaren in ge- z ndheid dien dag moge her denken, is de wensch van hua liefhebbenden Vader J, J.SMIT, en Zuster Wed KELTING Smit. den Burg. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht, kennis te geven, dat ten huize van G. Krijsen is overleden, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Deer SIMON KUIJPER Gz Ecbtgen. v, wijlen Trijntje Dros, in den ouderdom yan 88 jaar en 10 maanden. Namens de familie, G. KUIJPER Sz. Oudeschild, Texd, 11 Mei 1921. Heden overleed, zacht en kalm, onze beste Overgrootvader, S. Gz. KUIJPER, in den ouderdom van bijna 89 jaar. Zijn achterkleinkinderen, Jan Dirk Blom. Dirk Jan Blom. Oudesebild, Texel, 11 Mei 1921. Ondergeteekende betuigt bij dezeo, mode namens zijn Brtede-. Zuster en KiudereD, hartelijk dank aan allen, die zoo bere d- willig directe hulp hebben geboden bij hot droevig ongeval mijn geliefdon zoon COR- NELIS op den 4dea Mei overkomen. In bet bijzonder ook aan Mejuffr. Wed. P. J. Zoetelief voor haar ietdcrijk werk. Vorder onzen hartelijker dank voor de belangstelling en groote deelneming bij bet overlijden en de teraardebesteUirg zoo troobtrijk ondervouden alsook Diet minder aan ben, die de laatste eer bewezen. C. SMIT. Den Burg Texel, 14 Mei 1921. Bij dez-n betuigen wij ouzen hartelijke» (lank, voor zoovele hewjj en van belang stelling, zoowel van buiten als ip de ge meente ons op 30 April 1921 bewezen. R. J. WITTE. D. WITTE-Zjim. Warmoesslr. Burg Texel. Door deze brengen wij onzen oprechten dank aan allen, voor de vele blijken van belangstelling, ondervonien tij de as de z ekte en bij het overlijden van onze ge- Melde Dochter eo Zuster. In het bij onder aan den heer Klaas Lap Sz. voor de troostvolle woorden gesproken en ook aan de dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer aaD de overledene bewezeD. Uit aller naam, Wed. W. van DEELEN. J. v d. LINDEN en Eohtgenoote. den Hoorn, 13 Mei. Onderg-'teekende bericht hiermede dat hij Zaterdag amiddag een Belesfd aanbreiend, G. DROS Pz. Brood-, koek en banketbakker, OOSTEREN D.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 2