Stoomververij en Chemische Wasscherü met Afdeeliog Stoomwasschery. Alle goederei kunnen in behandeling worden genomen. Maaimachines en Hooibouwwerktuigen. Winstuitkeeriagea ¥V11 PUPOL Fraaie kunstplaten voor schilderijen. In Boekhandel Parkstraat. Depot GEZ. RAIi, den Burg. Heeren Landbouwers. HANDEL IN ALFA LAVAL öntroomers. gebruikte jachtwagens Arbeidscontractverzekering. Ziekte- en Ongevallenver zekering. Individueel en Collectief. Levensverzekering. een gouden regen G. COEVERT, te den Borg, Adverteeren doet verkoopen. FEUÏLLEi ON, uit voorraad leverbaar, MELKREEP HOUDT DOOR ZWAAR GEWICHT EN PRIMA KWALfTElT ALLE COMCURREMTIE TEGEN. Heeren Petten, Yiltboeden, Stroohoe- den, Dassen, Boorden, Manchetten en Overhemden. Firma GEZ. GRAAF. In Boekhandel Parkstraat Datnmstempels in 2 grootter, Wandhaken voor portretten, enz. De beste witte celloloïd-punais'is Schetsboeken in 3 formaten, Grootste sorteering Vulpenhouders, BOEKEL BAKKER. Tapijtnagels, nieuwe en gebruikte Uit voorraad leverbaar Tevens te koop eenige met en zonder portieren. Aanbevelend II. Jz. SMIT, Smederij Wealderstraat. De bijzonder taooge (Afd. Leven) vormen als het ware voor de verzekerden der H. .A. V. BANK. Vraagt ons prospectus, waaruit blijkt, dat de winstuitkeeringen aan verzekerden, varieeren van 46°/0 tot 108°/0 van een jaarpremie in een driejarig tijdvak, bij den Adjunct Inspecteur TEXEL. De typische lotgevallen van een gevangene in Engeland door STEVENSON. 112.) In de quadrille komt een figuur voor, dat heet La pastourelle. Zooals de lezer weet neemt de heer eene dame aan iedere hand, sleept haar mee voorwaarts en achter waarts, als bevond hij zioh op de markt van Smitbfield om de vrouwen te koop aau te bieden. Da andere heer danst dan voor- en achteruit, met slappe armen en een verlegen gezicht bij etelt de schuchtere kooper voor. Ik keek Alain met uitdagender» glimlach aan, terwijl hij voor ons boog. Nauwelijks was de dans ten einde ol ik zag dat hij, onder een haastig uitgesproken verontschuldiging, lady Fra- zer verliet en zich naar de deur begat om zich te overtuigen dat zijne lieden op hun hoede waren. Laohend viel ik neer op een stoel naast Flora. Anne, zeide ze fluisterend, wat zijn dat voor mannen op de trap Twee politic-agenten. Hebt ge wel eens een dnif gezien, die in een strik gevangen was? De keukentrappen fluisterde ze. Die worden ook stellig bewaakt, maar laten we ons overtuigen, zeide ik. Ik trad op een der bedienden loe en vroeg of hij mij ook kon zeggen ot de achterdeur bewaakt werd. Hij antwoordde dat hü bet nitt w'st. Ik vroeg of hij het tegen belooning ven eon guinje, wilde gaan onderzoeken, üij verdween en keerde binnen weinige minuten terug met de mededeoling, dat een agent van politie voor de achtoidvur was geposeerd. Ik verleide tem, dat zich tnd.r Let gezelschap .Agenten Aanbevelend, een jongmensch bevond dat voor schulden nohter slot en grendel gebraeht moest worden. Dat gaat mij niets aan, antwoordde de mon. Ik zocht Flora weer op en zag tot mijn ergernis dat Chevenix mijn plaats naast haar had ingenomen. Mies Flora, ge vo3lt u niet wal, riep ik uit. Het arme kind zag doodsbleek en beefde over alle leden. Majoor, ziet u dan niet dat ze in zwijm dreigt te vallen? Breng baar snel naar de eetzaalik zal intusschen de tante balen. Zjj moet zoo spoedig mogelijk naar huis. O, neon, het heeft niets te boteekenen zeide zo met zwakke stem Neen, neen, hensch niet. 't Zal wel weer overgaan. Toen zij mij aanzag, ontmoette zij mijn blik en begreep onmiddellijk wat ik in het echild voerde. Ja... ja 't is toch beter, dat ik naar huis g8, zeide ze. Z(j nam den arm van den majoor, terwijl ik naar de speelzaal snelde. Het geluk wilde, dat de oude dame juist was opge staan, om plaats te maken. De heer Robbie wes haar partner geweest en ik zag aan het geld dat naast baar lag, dat zij goede zaken bad gemaakt. Flora is flauw gevallen, fluisterde ik haar in het oer. Waarschijnlijk de warmte. Ik bob niets vau die groote warmte gemerkt, antwoordde ze. De ventilatie is hier uitstekend. Ze wessoht naar huis te gaan. Met groote kalmte nam zij het geld en liet het in haar reticule glijden. Twaalf shillings en zes pence. Een aardige winst, mijnbeer Robbie. Welnu, mosseu de vicomte, laten we dan eens gaan kijken wat Fiora scheelt. Ik braebt baar naar de eetzaal. De heer Robbie volgde ons. Flora zat op de canape, bleek als een doods, nauwelijks in staat het hoofd omhoog te houden. De majoor stond voor haar met een kop thee. Ik hob Ronald het rijtuig laten bestel len, zeide hij. Hm, bromde de tante hem aanziende. Geef mij dien kop thee en haal onze man tels en doeken uit de kleedkamer, majoor Chevenix. Wacht op ons bij de trap. Nauwelijks was de majoor heengegaan, ol deze onverstoorbaar kalme dame roerde do thee om en dronk het kopje tot op den bodem toe leeg. Terwijl zij dat deed, stond zjj met den rug naar den heer Robbie en ik zag, dat haar gelaat zioh verwrong. Verslikte zij zich? Neen; ik geloof ofsohoon ik nooit duride en nooit zal durven vragen of ik goed had gezien ik geloof dat zij baar best deed om mij een knipoogje te geven. Ronald kwam met de mededeeling dat het rijtuig voor stond, ïk keek onderzoekend de zaal in. Er was juist een dans begonnen en mijn neef maakte zijn mooiste buigingen met den rug naar ons toe. Flora leunde op Ronald's arm. Wij drukten ons zooveel mogeljjk tegen den muur en verlieten bijna onopgemerkt de zaal. In de vestibule stond Chevenix met mantels en doeken. Gij en Ronald kunt nog blijven, zeide de oude dame. Ais gij ons in het rijtuig hebt geholpen, hebben we u niet meer noodig. Ge zult wel een huurrijtuig vinden om u naar huis te brengen. Haar blik rustte op de twee politie agenten die achter den majoor met elkan der spraken, Met een stijve buiging voor m|j, zeide ze: Goeden nacht, mijnheer. Ik dank u nog wel voor uw hulp, of neen, wees zoo goed ons nog te helpen instappen. Majoor, geef aan diea mijnheer hoe hset hij ook weer eea deel der doeken. Ik durfde haar geea blik van innige dankbaarheid tosworpen. We daalden de trap af, voorop da tante, dan Flora onder steund door Ronald en den heer Robbie, 50 en 100 cents, bruikbaar tot 31 December 1931. zeer sterk, 10 a 15 cents. D/s cent per stuk. 25 éi 20 cents. Vloeidrukkers in soorten, Luxe-inktpotten, Postzegeldoozen, Postzegelbevochtigers, Briefwegers, Luie- en gewone zak boekjes. Alfabetische klappers in soorten, Bonboekjes, Rwitantieboekjes, Wisselboekjes, Muziekboekjes, Effectenboeken, Wascklijstboeken, Waterman, Swan, Conklin, enz. de majoor en ik vormden dc aohterhoede. Toen ik de eerste trede aidaalde, deed de roodharige politic-agent 6en stap voor waarts. Oiscboon ik de oogen strak gericht hield op het patroon van de perzische sjaal der tante, zag ik dat hij mjj mot twee vin gers mijn arm aanraakte en ik voelde de aanraking, ik voelde haar als een gloeiend ijzer door mijn mouw heen. De andere man trok hem bij den arm, ze fluisterden. Ze zagen, dat ik blootshoofs was, zonder overjas. Zjj overlegden waarschijnlijk met elkander, dat ik niet vermoedde, dat zij mij in het oog hielden, dat ik de dames naar haar rijtuig wilde geleiden en natuur lijk zou terugkomen. En zij lieten mij voorbijgaan. Nauwelijks was ik op straat of ik snelde naar den anderen kant van het rijtuig. Ronald riep tot don koetsier: Mios Flora is niet wel. Rijd zoo hard als ge knnt naar huis. Ea hij sprong achteruit. Ik had in den koetsier den tuinman Robie herkend. Hier ia een guirje, als je nog harder rijdt, riep ik den man van de andere zijde toe en drukte hem het geldstuk in de hand. Wat drommel, riep hij, keek naar achteren, maar ik had mij vlak tegen het rijtuig aangedrukt, Het portier werd dichtgeworpea. Vooruit Op dat oogenblik verbeeldde ik mij Alain's luide stem boven aan de trap te hooren. Toen Robie de zweep over de paarden legde, opende ik het andere portier, sprong in het rijtuig en kwam terecht op den soboot der tante. Flora uitte een onderdrukten kreet. Ik richtte mij op en zette mij op een stapel doeken, on mantels, op de bank tegenover de beide dames en trok het portier weer dicht. Wordt vervolgd S. KROM, Alkmaar, IEL0TTE Melkontroomers OrlCURRENTlE HUID Schrijnen, Smellen, Gevoelide en dooreetoopen voeten j Gebruikt INDOOZM VM1 30on 60 8'J APOTO.es OROGl5TEfL febr. A. MUM HARDT. Zeist.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 6