Tan der Graaf Co.'s bureaux voor den handel Voor grasmaaien mot de machine Binnenland. Gemengd Nieu ws. Marktberichten. Uitslag van gehouden Moopingen. .0 V® ETENTI l!M. Holl. Mij. van Landbouw Algemeene Vergadering Vergadering Texelsch Fanfarecorps. een hnisje of ongem. kamer met kookgelegenheid kinderwagen, een tuinbank en een kinderstoel, Prijsverlaging Bijenhoning. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformaties Predikbeurten- H. M. van Landbouw beste werkpaarden, Een Juffr. met meisje van 6 jaar, Te koop zoo goed als nieuwe Maar in Zuid-Ierland blijven de Sinn Feiners de baas spelen. o—o o— In Noorwegen zit men midden in de algemeene staking, die echter, naar luid der berichten wel niet lang meer zal duren en reeds als mislukt wordt be schouwd. De regeering heeft, met hulp van technische hulptroepen, de openbare diensten weten gaande te houden. TEXEL, 7 Juni 1921. Tex. Alg. Wijkverpleging. Vrijwillige bijdragen in Mei: J. K., den Burg f3,— P. B., de Cocksdorp f2,— C. A. K., Oudeschild f 1,V., Oude- schild f5,—. Een bijzonderheid. Dat een kipei van normale grootte geen dooier bevatte, bleek Maandag den banketbakker Kikkertzooiets was door hem n og niet eerder geconstateerd. Vergadering van de Visscliersvereeniging „Betracht het Goede", gehouden op 4 Juni te Oosterend,Texel. De vergadering besfond uit slechts 14 belang stellenden, niettegenstaande de vereeniging in zeer langen tijd geen vergadering had gehouden. De voorzitter, de heer P. Kuiper, sprak zijn leedwezen uit, dat de opkomst zoo gering was. Hij hoopte evenwel, dat de levenskrachten van „Betracht het Goede", nu de afdeeling van D. E. t. V. misschien van de baan zal raken, weer opgewekt zullen worden, opdat men even als eerder weer goed werk voor de visscherij en haar nevenvakken zal kunnen tot stand brengen. De notulen werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Ze wekten de opmerking, dat men van diefstallen op de haven niet meer had vernomen, nadat men eens f 100 had uit geloofd voor het aanwijzen van den dader of de dadersalzoo had de maatregel wel gunstig gewerkt. Vervolgens kwam aan de orde de bespreking over het voortbestaan van twee visschers- vereenigingen hier ter plaatse. Hieruit bleek, dat er voor de afdeeling van D. E. t. V. geen sympathie meer bestaat, en dat reeds verschil lende personen hun lidmaatschap hadden op gezegd, waaronder de voorzitter. Aangezien zoo weinig personen aanwezig waren, kon men moeielijk tot opheffing besluiten. De volgende motie werd voorgelezen en met algemeene stemmen aangenomen „"De aanwezigen in de vergadering van de visschersvereeniging „Betracht het Goede", gehouden den 4en Juni 1921, bijna allen leden van de afdeeling „Oosterend" der vereeniging D. E. t. V., spreken de meening uit, dat ge noemde afdeeling geen recht van bestaan meer heeft, waarom zij adviseeren tot opheffing en hiertoe besluiten, zoo voor 21 Juni a. s. daar tegen geen bezwaren bij het bestuur zijn inge komen." Hierna deelde de voorzitter mede, dat het geheele bestuur van „Betracht het Goede" zou altreden, omdat in de laatste jaren geen be stuursverkiezingen hadden plaats gehad. Het bestuur bestond uit de heeren P. Kuiper, J. Daalder Dz., J. Daalder Jnz., C. Daalder Pz. en A. A. Ellen. Na herhaalde stemmingen bleek het, dat als leden van het bestuur waren gekozen de heeren J. Burger Pz., J. Daalder Dz., J. Daalder Jnz., C. Drijver en S. Daalder. De eerste vier namen hun benoeming aan, terwijl de laatste bericht van zijn benoeming zou ontvangen. Volgde rondvraag. Er werd gevraagd naar het aanplakbordje der vereeniging, dat heelemaal verdwenen scheen te zijn. De zaak zal hersteld worden. Naar aanleiding van een ingekomen stuk van Urk, werd besloten eventueel een adres van adhesie tc zullen inzenden bij het vefzoek om eer. gasboei op den Engelschen Hoek bij Ter schelling. Vervolgens werd nog gesproken over certi ficaten van gezondheid bij het verzenden van wilde mosselen. Men meende evenwel hiervoor niet te moeten pleiten, daar de lasten lang niet tegen de lusten opwegen. De secretaris sprak woorden van dank tot den afgetreden voorzitter, voor alles, wat hij voor de vereeniging heeft gedaan en ook aan den afgetreden penningmeester, niet aanwezig, die steeds getoond heeft een warm hart voor de belangen van de visschers te hebben. De voorzitter bracht dank voor deze woorden en voor het vertrouwen, dat men zooveel jaren in hem gesteld heeft en sloot met den wensch dat de vereeniging onder het nieuwe bestuur zal gioeien en bloeien, de vergadering. Hierna werden de functies in het bestuur als volgt verdeeld J. Burger Pz., voorz., J. Daal der Dz., secretaris, J. Daalder Jzn., 2e secret. C. Drijver en S. Daalder, le en 2e penningm» 6 Juni. Gisteren werd hier op het voet balveld een match gespeeld tusschen „Texel II" en „O. V. V." Voor de rust speelde O. V. V. met den wind in den rug en deed de rust ingaan met 2—0. Na de rust behaalde Texel II hetzelfde resul taat, zoodat geëindigd werd met 2—2. Niettegenstaande den sterken wind was er veel belangstelling. 13000 gulden in 't water. Toen een loopjongen van het bijkantoor Almelo der Nationale Baokvereeniging over een brug aldaar fietste, viel zijn tasch met inhoud een cheque van f 13000 in de snel stroom^nde rivier De Aa, Ondanks voortdurend dreggen is de tasch nog niet opgehaald. Drooglegging. Verschillende dorpen in het gean nexeerde Amsterdam worden thans drooggelegd. De caféhouders te Zunder- dorp, Ransdorp, Durgerdam en Holysloot verpachten hun vergunning, tegen een levenslange lijfrente van 15 a 20 gulden per week aan Amsterdamsche inrich tingen, waar ze op naam van den oor- spronkelijken eigenaar geëxploiteerd worden. Cheque van f13.500 gevonden. Door een winkelier te LJmuiden is een cb6que van ruim 1200 pond sterling betaalbaar bij een groote bankinstelling in Engeland, gevonden. De vinder heeft de cheque bij den Commissaris van Politiie aldaar gede poneerd. Dezen zomer worden op de Neder- landscbe spoorwegen weder als voorheen, uitgegeven gezelscbapsbiljetten (uitstap jes voor kinderen), tegen een vierde van den enkelen reisprijs en voor heen en terug tegen de heltt van den enkelen reisprijs per. kind. Eon geleider wordt per 20 kinderen kosteloos vervoerd. Een kindje van Z. I. in de Sche perstraat te Schoten, trok een kan kokende koffie over zich heen. De kleine overleed spoedig aan de brandwonden. Vogelnest in een brievenbus. In een brievenbus in de buurtschap Woold, bij Winterswijk, heeft een kool mees genesteld. Binnen enkele dagen zijn een 10-tal jonge meezen te wachten Een schilder zonder handen. Een medewerker van Tit Bits schrijft, dat in Londen een 14-jarigo knaap woont, Tom Clark geheeter, die, zooals trouwens uit afbeeldingen, welke het artikel ver gezellen, duidelijk blijkt, bijzonderen aanleg h9eft voor kunstschilder, hoewel hij zonder handen goboren is. Toen hij 5 jaar oud was, probeerde de jongen reeds een potlood in zijn armen te knellen en het gelukte hem alles wat indruk op hem maakte, na te teekenen. Toen hij wat later naar school ging, kon bij alle letterteekens nabootsen en vooral goed teokenen. Bij een teeken wedstrijd onder de leerlingen dersèhool verwierf Tom Clark op 10 jarigen leeftijd den eersten prijs. Later won hij een tweeden prijs met een door hem getee- kend portret van zijn zuster. Tom Clark is niet alleen een vrij be langrijk kunstenaar, maar tevens een voortreffelijk sportsman. Hij speelt uit stekend voetbal, zwemt bijzonder goed en presteert ook heel wat op het gebied van hardloopen. Zou dat niet strafbaar zijn De Rechtbank te Winschoten heeft alle beklaagden uit Bellingwolde, die wegens het niet betalen van hondenbe lasting terecht stonden, ontslagen van rechtsvervolging, omdat de wet van 13 Oct. 1920 tegen het feit geen straf be dreigt. De Staatsmijnen in Limburg. Naar wij vernemen wordt door de Staatsmijnen in Limburg aan den Staat der Nederlanden na ruime afschrijving over 1920 als netto winst uitgekeerd ruim f 8.900.000 zijnde circa 6 pCt. van het door den Staat verstrekte kapitaal van f 65 000.000. Tel. In 't Brediusbosch is de 40 jarige K. H. üit Naarden, zittende op een rijwiel, door een auto overreden. Met een gebroken linkerbeen en zware hoofdwonde werd hij opgenomen. In de Zuiderzee zijn dit voorjaar tot heden 10.000 ankers ansjovis gevan gen, welke boeveelheid door de Regeering zou worden aangekocht. Wijl de vis scherij zeer waarschijnlijk niet meer looneed is, als de Regeering niet tus- schenbeide treedt, zullen van nu af, nog 3000 ankers worden aangekocht. Aansprakelijkheid van een autobe stuurder. De Rechtbank te Heerenveen heeft den heer H. N., deurwaarder te Sneek, die met zijn anto iemand op den open baren weg aanreed, veroordeeld tot 14 dagen hechtenis. Aan boord van do „Gelderland", te Helder, is bij het kolenladen de man, die in het ruim met het verwerken van de neerstortende kolen was belast, ouder een lading kolen tereebt gekomen. Toen men den ongelukkige ontzet bad, bleek hij reeds gestikt te zijn. Woensdag 8 Juni 1921. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'aav. half 8 uur Bijbellezing in Eben Haëzer. Zondag 12 Jnni 1921. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur de. Kroese Waal, n.m. half 3 da. van Graaatek. den Hoornv.m. lO'/s uur ds. Brümmer Oudeschild, nam. 3 uur da. Schellenberg. Oosterend, v.m. 10 uur da. v. Grasstek. Cocksdorp, vm, half 11 ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m 10 uur P n.m 3 nar P DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur Prof. Dr. W. J. Kühler van Amsterdam. Oosterend, v.m, 10 uur da. de Maar. den Hoorn, v.m. 10V3 uur ds. Uiterdijk van Hoorn. Texel, 6 Juni. Aangevoerd 4 Paarden f400.— a f 600, 3 Koeien f550,— a f675,—. 2 Pinken f 275 a 1 —0. 8 Nuchtere kalveren f24 a 137. 3900 lammeren f23 a f32. 24 schrammen f 25 a 135. 14 Biggen f 15 a f 25. Eierenveiling. I)en Burg, 6 Jnni. Aangevoerd 60 partijen. 6000 stuks, kipeieren f 11,30 a f 12,90 per 100 stuks, eendeieren f 0,— a f 0,— jonge hanen 0,— a f 1,40 per stut. bennen f 4,per stuk Boter f 1,20 a f 1,25 per pond. Alkmaar, 3 Jnni. Op de heden tebouden graanmarkt waren aangevoerd 504 H.L. De prijzen waren Tarwe f 22,— a f 26,50, gerst chev. f 20, a f 0, haver f 12,a f 16.25, paarde- hoonen f 17 a f bruine boonen f 17,a f 24,—, citroenboonen f 20,— a f 30, witte boonen f 26,a f 32,50, blauwmaanzaad f 39, af 43.—, erwten groene f a f erwten groene gr. f 35,a f 45,— grauwe f 60,— a f 66, vale f 30,a f rozge t 22,50 af—,— per 100 Kg. Purmerend, 7 Juni. Aangevoerd 624 Runderen waaronder: 260 vette koeien 160 4 205 Ct. per K.G q,q Gelde koeien 350 4 750; Melkkoeien f 350 4 750; 15 stieren. 118 vette kalveren f 1,80 a 2 10 p. Kg. 564 Nuchtere kalveren 120 af 65; 619 Schapen f 50,a 1 75.-5 398 vette varkens f 1,— a f 1.10 per Kg. 69 magere varkens f 30 a i 90,00; 140 biggen f 20,00 a I 32,00; 1060 lammeren f20 a f38.—. kipeieren f 10,00 a f 11.00 per 100 Notaris G. J. O. D, DIKKERS. Op Maandag 6 Juni in hotel „de Zwaan" te den Burg. Pakhuis met erf aan het Suikerwegjo, groot 3 Aren, 86 cA. Opgehouden voor f4500, CORRESPONDENTIE. Inzender Piet klaagt over den toestand van het kolkje aan den Ruigendijk. Bij de thans heerschende droogte is dat kolkje niet in staat de bewoners van Zuid-Eierland van drinkwater te voorzien. Schr. geeft een beeld van den toestand en vraagt: „Moet dat zoo blijven?" Kan daar van gemeentewege niet een flinke welput gemaakt en een pomp geplaatst worden? Die vragen zijn door de feiten alleszins ge rechtvaardigd, doch dienen o. i. ter bevoegder plaatse, in dit geval bij het Dagelijksch Bestuur der gemeente, worden gedaan. Op onze navraag bleek, dat er aldaar nooit eenige klacht aangaande de watervoorziening van Zuid-Eierland was ingekomen. Huidaandoeningen. 3 Tegen huiduitslag, eczema, dauwworm, gordelroos, en alle jeukende huidaandoe ningen, wordt Foster's Zalf sterk aanbe volen. Zij geeft baat vanaf de eerste aan wending. Prjjs f 1.76 per doos, alom ver krijgbaar. GEBOREN: KELLY I1EXDRIKA, dochter van G. SMIDT en A. SMIDT—Henkes. Oudeschild, 4 Juni '21. Do heer en Mevrouw HENDRIKSE- Keyser geven kennis van de geboorte van hun zoon RKYER PIETER. Groot-Ammers, 5 Juni 1921. Heden overleed onze geliefde Echt genoot, Vadt-r,Behuwd-en Grootvader, KLAAS DAALDER, Echtgenoot van Msrtje Duinker, ia den onderdom van 73 jaar en. 9 maanden. Namens de Familie, Wed. K. DAALDER-Duinker. Oosterend, Texel, 6 Juni 1921. Bij ons vertrek naar Amerika wenschen wfj Familie, Vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel toe. Mr. eu Mrs. JACOB LIST, s.s. Rotterdam. Afd. TEXEL. op Zaterdag 11 Jani, '«avonds 8 uur, in het Hotel Texel. Agenda: 1. Notulen. Ingekomen stukkon. 2. Bespreking splitsing der H. M. v. L. 3. Bespreking ontwerp voor de Lagere Land- en Tuinbouwscholen. 4. Vaststelling fokveedag. 5. Benoeming afgevaardigde. Namens het bestunr H. W. KEESOM, Voorzitter. R, A. KEIJSER, Secretaris. Afd. E1ERLAND. op Vrydag 9 Jnni a.s. des avonds 8 uur in hrt lokaal yan den heer ZOETELIEF te Cocksdorp. Agenda Ingekomen stukken. Rekening en verantwoording Penningm. Verkiezing bestuursleden. Bespreking Landbouwschool. Het Bestunr H. van HARN, Voorz. C. J. GEEN SE. Secr. Jongelieden, die als lesrlirgon bij boven genoemd corps wenschen toe te treden, kunnen zioh aanmelden bij den Directeur den heer G. SMIDT te Oudeschild, en bij den heer G. J. LOGMAN, te den Burg. vraagt, onverschillig waar, op Texel huur ongeveer 4 a 5 gulden per week. Adres: We3tstraat 82. Te koop een span (veuldragende)j J. van MALDEGEM, Jachtlust. Adres: Bureau Nieuwe Texelecke Crt. bevelen zich aan GEBRS. LAXGEVELD, Koog. Wederom verkrijgbaar van eigen bijen, in flacons van f 1,20 en f0,63. Gebrs. C. en A. BLOM, Cocksdorp.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 2