Spoorboekjes Vallende ziekte Reisgidsen üTff WAGENDIENST. Kalizout 40 pet. Kalizout 20 pet. en Kainiet, N ota-doorschrijfbloes Brief-doorschrijfboek Prins-ïïendrik-Hotel, met 10 H.A. Land, WtT ASTHMA. f Winstuitkeeringen varen van alle mogelijke beurtgoederen, Texel-Helder-Harlingen. dienst 1 Juni 1921, In Boekhandel Parkstraat. LUXE BANKETBAKKERIJ. Specialiteit in S. KOPPEN, Oosterend. Arbeidscontractverzekering. Ziekte- en Ongevallenver zekering. Individueel en Collectief. Levensverzekering. een gouden regen G. COEVERT, te den Burg, Adverteeren doet verkoopen. FEUILLETON. Te beginnen a s. Donderdag zal onze meelwagen weer wekelijks de route over Nieuweschild en Ooste rend rijden en te beginnen a s- Zaterdag over Den Hoorn. DROS Co. Heeren Petten, Vilthoeden, Stroohoe- den, Dassen, Boorden, Manchetten en Overhemden. Firma GEZ. GRAAF. VERKRIJGAAR voor zomer- en herfstlevering tegen zéér scherp con- curreerende prijzen. Aanbevelend DROS Co. 100 nota's met afschrift f 1.50. 50 brieven met eopie, in netten stevigen band f 2,60. Losse bloes daarvoor f 1,30. Boekhandel Parkstraat, een flinke dienstbode gevraagd. der Wed. Tramwegen f 0.125. TE KOOP voor 10,000,— galden. Een ijzeren boot voor 140 gld. Een kleine Blazer, met zeil en treil voor f 50, Een beste koe met koekalf, f 800. Te bevragen bij F. DEKKER. Beveelt zich beleefd aan tot hot Dinsdags 's avonds van Harlingen. Donderdags van Helder. a f 0,25 cent per stuk. Wegens huwelijk der tegenwoordige Mevrouw E. KE1J,SER-Boller, Sonnevanck. VRlAGT MIJN heerlijke Botersprits en XJtrechtsche sprits. Cocos Macronen, Gevulde Koeken, Speculaas, Jodenkoeken, allerlei soorten Gebakjes, Taarten, alle soorten amandelkoekjes Bestellingen worden gaarne iogewacbt. Beleefd aanbevelend, hadden mij licht in het hoofd gemaakt, ook was het mjj niet meer mogelijk te onderscheiden oi 't zellverwijt dan wel hon ger was, die aan mtyningewanden knaagde. Verstijfd, met een leeg gevoel in maag en hoofd, duizelig wankelend verliet ik den steen, waarop mijn boetvaardig lichaam had gerast en sleepte m\j naar den grooten weg. Ik keek links en rechts om mij te overtaigen dat geen politieagenten in de buurt waren en ontdekte op twee geweer- sohoten afstands een mijlpaal mot een witte vlek erop een stuk bedrukt papier. Afsohuwelijke gedachte 1 Zou dat papier den prijs vermelden, die op het hoofd van Champdivers was gezet Na, in ieder ge val moest ik weten hoe men mjj had be- sohreven I Ik maakte mijzelf wijs dat de nieuwsgierigheid mij dreef, maar het was niet anders dan laaghartige vrees. Ik had gedurende den nacht koude rillingen langs mijn rug gevoeld maar zQ hadden niets te beteekenen gehad, vergeleken by die, welke ik voelde, terwijl ik op dat stuk papier afging. .Buitengewone Luchtreis met den reuzenballon „LUNARDIV Professor Bylfield, de wereldberoemde luchtreiziger heeft de eer de hooggeëerde inwoners van Edinburg en omstreken be kend te maken...enz. De schok volgens Bylfield de plot seling voor ons verrijzende goddelijkheid deed mij het gelaat in de handen ver bergen en ik barstte in een zenuwachtig lachen uit dat met een snik eindigde. Ik lachte en snikte dat mijn oververmoeid lichaam schokte. En ik liep dwars door de velden in een toestaad van uitgelatenheid die even teugelloos als ongegrond was. Eenmaal stond ik plotseling stil om mij te verwonderen over het geluid van mijn eigen stem. Men zal het bijna onbegrijpelijk vinden, dat ik den weg vond naar de mij door Flora aangewezen plaats. Maar men kon hem onmogelijk missen, men zag uit de verte den door haar aangeduiden heuvel voor zich en behoefde er slechts regelreoht heen te loopen. Ik bleef op ongeveer vijftig meter van de aangewezen plek heen en weer loopen. Ik kon haar van daar zien aankomen, zonder zelf gezien te wor den. Ik telde mijne schreden. Zoodra ik stilstond, rilde ik en mijn honger werd bijna ondragelijk. Ik keek op mijn horloge tien minuten over achten I Dwaas, die ik was, op haar komst te rekenen! Zij was immers door spionnen omringd! Daar viel een steen, een voetstap naderde mijn hart bonsde van vreugde. Zij was hel! Zij kwam, en de aarde was weer met bloemen bedekt, 't Was of de godin, wier naam zij droeg, zelve voor mij verscheen. Eu inderdaad, van dat oogenblik af, hield het op met regenen. Flora Arme Anne 1 Ik heb zeer veel dienst van die sjaal gehad, zeide ik. Go zijt uitgehongerd! Ja, dat is waar, helaas. Dat dacht ik wel. Kijk eens, wat ik heb meegebracht. Zij had een grijzen doek om het hoofd en schouders en daaronder uit bracht zij een mandje te voorsobijn. Ik denk, dat de pastijtjes nog warm zijn. Ze zijn direkt nit den oven in het servet gekomen en daarin blijven ze warm. Wij gingen tezamen naar de steengroeve. Ik was haar innig dankbaar voor haar lief derijke voorzorgen. In'die dagen wist ik nog niet, dat de vrouwen, als bij instinkt, den man dien zjj liefheoben ea die in nood rerkeert, in de allereerste plaats wenscben ie voeden. Wü spreidden het servet over een grooten Zenuwkwalen en Toevallen worden genezen door ROLANDO. wettig gedeponeerd. Drank van Dr. Roland, Men wachte zich voor namaak. Fl. 4,25. Spoedige genezing ook bij verouderde gevallen door de Asthmapoeder van Dr. Pieters. Fl. 1,50. N.V. MIJ. SANITAS. Kon. Goedgekeurd. Alkmaar Payglop 10. Leeuwaarden, Oosterstraat 13. Amsterdam, Gravenstraat 28, achter de kerk. Onze geïll. prijscourant tegen toezendig van 25 ct. postzegels aan Hoofdkantoor Sanitas Post Box 339, Am sterdam. De bijzonder hooge (Afd. Leren) vormen als het ware voor de verzekerden der EL A.. V. BANK. Vraagt ons prospectus, waaruit blijkt, dat de winstuitkeeringen aan verzekerden, varieeren van 46°/0 tot 108% van een jaarpremie in een driejarig tijdvak, bij den Adjunct- Inspecteur TEXEL. steen uit en legden daarop de meegebrachte schattenpastijtjes, brood, hardgekookte eieren, een flesoh melk en een klein fleschje likenr. Terwijl wij de taiel dekten kwamen onze handen tdlkens met elkander in aanraking. Wij speelden huishoudinkje, het was het eerste ontbijt in onze witte broodsweken. Ik ben wel uitgehongerd, zeide ik, maar ik raak geen stak aan, indien gij den maaltijd niet met me deelt. Gebruikt u suiker en melk vroeg ik schertsend. Wij zaten dicht naast elkaar, haar wang tegen den mijnen; ik voelde een voohtige krulletje van heur haar tegen mijne lippen en drukte er een kus op en vele dagen lang was het de herinnering aan dien kns, die mij troostte in mijne eenzaamheid. En thans nog denk ik eraan. Maar vertel me tooh hoe ge het hebt aangelegd aan uwe bewakers te ontkomen, zeide ik. Zij legde het koekje neer, waaraan zij geknabbeld had, om zich den schijn te geven dat zij at. Janette, dat is de melkmeid, heeft me haar rok en haar doek geleend, en haar sohoenen ook. Zij gaat om zes unr melken en ik ben in haar plaats gegaan. De mist kwam mij goed te pas. Ze zijn afschuwelijk. Ja, dat zijn ze. Cherenix Neen, ik meen die kleeren. En die arme koeien Hot instinkt der dieren is dikwijls bewonderenswaardig, zeide ik. Laten we hopen, dat zij de aandacht zullen trekken van twee betaalde deteetives en twee politie-agenten. Neen, ik geloof dat ze eerder op de hulp van tante zullen moeten rekenen, antwoordde Flora met een alleiliefsten schalkachtigen glimlach, die even spoedig verdween, als hij gekomen was. Maar laat ons geea tijd verliezen, Acne, vervolgde ze. Wordt vervolgd Boekh.. Barkstraat. De typiaohe lotgevallen van een gevangene in Engeland door STEVENSON. 114.) 't Was alsof ik aan den ketting van een douche had getrokken, want da hemel overgoot den dwaas met een stroom van tranen en de dwaas zat in den plas en wist dat h>3 een dwaas was. Maar de hemel was tevens goedertieren en dekte den dwaas met duisternis, en ik wil sieahts een punt van den sluier oplichten. De wind gieide, het water gutste do helling ai dat duurde zoo den ganschen nacht. Ongeveer vijftig meter van mij af bevond zich de groote weg. Hot was iets ovér twee uur, toen ik lantaarns zeg naderen Twee sjeezen kwamen langzaam aan en ik hoorde een der koetsiers vloeken en vernam dat mijn gulle neef het slechte weer had geschuwd en zich ter ruste had gelegd in Dumbeek's Hotel, do jaoht op overla tende aan zijn twee handlangers. Daarna viel ik in slaap en ontwaakte weer, ik sloeg de maan gade, die door den mist scheen en zag dau weer bet rcode gelaat en den dreigenden vinger van den heer Romaine en ik droomde dat ik aan hem en den heer Robbie uitlegde dat hun voorstel om mijn erfenis in te ruilen tegen een vliegenden bezemsteel, mij niets kon helpen, daar de geheele vesting en de rots waarop zij stond, met cea ketting aan mijn been v'astgesmeed. Dan weer vloog ik met Rowley in de kersroude sjees dwacs door een menigte roodborstjes ea toen ont waakte ik en hoorde inderdaad de vogels tjilpen ea z*g dat achter do heuvelen de morgenschemering doorbrak. Ik voelde dat mijne ellende niet lang moer kon duren. De koude en de regen Voor uwe bestellingen houden wij ons beleefd aanbevolen. Aanbevelend,

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 4