n et, im S* 3508, Zaterdag 11 Juni 1921. 34ïU Jaargang, Nieuws» en Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. Binnenland. Gemengd 'Nieuws. FEUILLETON. 0It bltd verschijnt Woensdag- eo Zaterdagmorgen Advertentiöu daags voor de uitgave vóér 1 aur nam. ABONNEMENTEN es ABVERTENTIEN worden aangenomen bg de Vitg. Fuua LANÖEVEL» DE ROOIJf, Parkstraat, Buua of Tbxeï. LICHT OP! HOOGWATER Reede van Texel. Post- en telegraafkantoor Den Burg geopend. Dienstregeling TEXEL, 11 Juni 1921. Droogmaking Zuiderzee. Onder redactie van Mr. A. Loosjes, met een staf van medewerkers, mannen van naam en beteekenis, heeft Januari van dit jaar de eerste aflevering van het maandschrift „Flevo", gewijd aan de droogmaking der Zuiderzee, het licht gezien. „Deskundig en alzijdig voorlichten over het groote werk, vertolken wat leeft in hen, die er meer of minder rechtstreeks bij betrokken zijn, belang stelling wekken en bevredigen", noemt de redactie in het eerste nummer de taak van „Flevo." Wij hebben thans voor ons liggen afl. 6, het Juni-nummer en wij meenen niet te mogen nalaten, onze lezers, die be langstellen in de groote nationale onder neming, aan te raden met het maand schrift kennis te maken. Behalve „De maandberichten betref fende de Zuiderzeewerken," „De ge schiedenis der plannen omtrent droog making van de Zuiderzee" door Ir. C. W. Lely, werden in „Flevo" allerlei onder werpen van technischen aard door des kundigen behandeld. Bovendien bevat het maandschrift keur van hoogst lezens waardige artikelen over de kusten van de Zuiderzee, de eilanden, middelen van bestaan en de gewoonten en gebruiken van de bewoners. Het geheel is op fraai kunstdrukpa pier uitgevoerd, dat de illustraties, waar mede de tekst verlucht is, op het voor- deeligst doet uitkomen. De abonnementsprijs van het maand blad bedraagt slechts f 12,50 per jaar. net Witte Kruis. Ingekomen een gift van f 5,— van J. B. Phz. den Burg. Bij de deze week te 's Gravenhage gehouden evamens, slaagde voor 2en stuurman groote stoomvaart, de heer IJ. Alkema, leerling aan de Zeevaart school alhier. Te Wormerveer tracht men de door den Raad afgeschafte kermis te doen herleven. Het voornemen is in Juli als vanouds de kermis te vieren. De door zijn moedor zoo ergerlijk verwaarloosde Amsterdamsche jongen, die indertijd op de landkolonie van het Leger des Heils ter verpleging werd op genomen, is naar de „Gelderlander" be richt, dezer dagen door zijn ouders ont voerd. Om zenuwzwakte (neurasthenie) te voorkomen, moet men bij zijn beroeps arbeid vacanties nemen, geestelijken en spierarbeid afwisselQn, sport beoefenen, natuurlijk niets overdrijven. Om neurasthenie te genezen, zorge men om de verloren lichaamskracht te herstellen door goed versterkend voedsel, veel slaap, weinig geestelijken arbeid, waterkuren, verplaatsing (hooggebergte) staal en arsenik. O e z. Een welmeenend bloemist was de schuld, dat een jonge man en een jong meisje elkaar niet kregen Het meisje vertelde den jongen man, dat ze den volgenden jarig was en hij beloofde haar evenveel rozen te sturen als zij jaren telde. Hij bestelde dien avond 20 rozen en verzocht den bloemist, die bij het meisje te bezorgen. De bloemist dacht den jongen man, een genoegep te doen en deed er tien bij. En de jonge man heeft nooit begrepen, waarom hij den volgenden dag zoo koel ontvangen werd. Spel van den bliksem Zaterdagmorgen sloeg de bliksem in de woning - van den heer J. Waasdorp te Sassenheim. Het hemelvuur is door den schoorsteen binnengekomen. Deze is vernield. In de logeerkamer hangt het halve plafond naar beneden. Hier sliep niemand. Van deze kamer is de vonk door den muur gegaan in de kamer daarnaast, waar 6 personen sliepen. Bijna het geheele plafond is vernield en naar be neden gevallen. Slechts éón der slapende heeft eenig letsel bekomen. Een Nèderlandsch schip met haring te Kroonstad. De correspondent van de Times te Helsiogfors seint, dat daar bericht uit Petrograd is ontvangen, dat het eerste vrachtschip, dat onder Nederlandscbe vlag vaten met haring naar Petrograd bracht, Kroonstad passeerde, waarbij Russische oorlogsschepen bet schip met saluutschoten en muziek begroetten. Pech 1 Een typograaf had vrienden in Duitsch- land, zoo vertelt „de N. Ct." Hij was niet getrouwd en had een spaarduit ge maakt. De marken staan zoo laag, die duit zou ruim toereikend zijn, om de achtdaagsche vacantie te gebruiken voor een bezoek aan de Duitsche vrienden. Met de spaarduit op zak kwam hij Zondag in 't gedrang voor het station, toen de soci's gingen betoogen „tegen de reactie". Een langvinger, die niet vraagt of gedrang oranje, zwart, blauw, of rood is gekleurd, maakte gebruik van de gelegenheid de welgevulde portefeuille te stelen. Weg, langgekoesterde illusie van een vacantiereis de grenzen over, waarvoor zorgvuldig week bij week een deel van 'tloon was weggelegd. En dan toppunt van pech moet je Maandags op de zetterij een adver tentie te zetten krijgen, die de Neder landers uitnoodigt naar Zwitserland te komen en de spot van enkele niet over gevoelige kameraden komt je dat nog eens onder de neus wrijven. 't Was niet zoo erg. Het kantoor Almelo van de Nationale Bankveroeniging verzoekt ons mede te deelen, dat de door haar jongsten be diende verloren cheque die Vrijdag morgen bij het fietsen over de rivier de Aa in het water was gevallen niet t 13,000 bedroeg, maar {slechts f56,70, waarvoor inmiddels een duplicaat is aangevraagd. Hbl. Huwelijk toegestaan. Bij ministerieele beschikking zijn inge trokken de bepalingen, dat beroepsmili tairen en reserve-personeel beneden den rang van officier, gedurende den tijd dat het bij de luchtvaartafdeeling in opleiding of daarbij als vlieger geplaatst is, niet mag huwen. Het snorken kan het best worden voorkomen, als men zich gewent te sla pen met hoog en opzijde liggend hoofd. Abor.nsmenttprvi per 3 maanden'. Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. Prpi der AdeertenMnj Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Oroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Van Zaterdag 11 Juni tot en met Vrijdag 17 Juni: voor rijwielen 9,53 uur, voor rijtuigen 10,23 uur Zomertijd. Donderdag 9 Juni v.m. 11,45 Vrijdag 10 ,12,36 Zaterdag 11 1.02 Zondag 12 1,57 Maandag 13 2,56 Dinsdag 14 3,59 Woensdag 15 5,08 Des namiddags is het ongeveer een half uur later hoogwater. Op Zon- en feestdagen Vm.,8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. Tl, uur. Voor postwissels, kwitantiën, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten 1 Jnni 1921, Vertrekuren van de Boot. Op Werkdagen; Vertrek Texel 6,- vm 11.- vm 2.45 nm 5.15 nm Nieuwediep 9,15, 12,10 nm 4,- 6,35 Op Zon- en Feestdagen van Texel: 6,—v.m. 5,15nm. van Nieuwediep: 8,45 6.35 Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,30 9,11 7,28 sneltrein 9,11 10,27§ 12,37 1.52ft 4,12«* 4,25§ 7,30 1,31 3,24 4.42 6,36 8,39 9,44 Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,20§ 8,36 7,52§ 9,45 9,15 11,42 12,19§ 3,11 3,06 6,06 6,078,47 8,56 10,58 11,151* 1.03 Niet op Zon- en feestdagen. T Alleen op Zondag. •ft Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. De typische lotgevallen van een gevangene in Eageland door STEVENSON. 115.) Uwe vervolgers z(jn zoo tölrü's en zoo dichtbij. O, wees toch wat ernstiger. 'c Is of ik mjjnaeer Romuine hoor. Oei mijnentwil, Anne. Ze vouwde de handen en ik nam ze in de mijne en kaste ze. Lieveling, zeide ik, voordat het weer opheldert Het is toch reeds opgehelderd We moeten toch nog een beetje wach ten. Voordat het is opgehelderd moet ik het dal uit zijn en op den weg, welken de veedrijvers vervolgen. Kunt ge mij die misschien aanwijzen Ze maakte een harer banden vrij, en braoht uit het lijfje van haar japon een pakje te voorsohfia. Het waren mijne bankbiljetten. Goede hemel, zeide ik. Bijna bad ik bet geld vergeten. Zult ge eau nooit verstandig worden zc-ida re met eeu zucht. Zo had het geld zorgvuldig ia een zakje van geoliede zijde genaaid. Ik voelde de warmte van haren boezem, terwijl ik het in de hand hield en zag dat de naam Anno met roode zijde er op geborduurd was en daaronder een etijgerende leeuw een nabootsing van het stuk waardeloos speel goed, dat ik voor haar had vervaardigd lang, lang geleden eoheen het mij toe. -Ik droeg het steeds bij mij, zeide ze blozend. Ik stak het pakje in mijn zak en viel Voer haar op de knieën. Flora, mijn engel, mijn bruid 1 St! nep ze op zijde springend. Zware voetstappen naderden. Ik had nog juist tijd den sjaal over mijn hoofd te werpen en weer op mfiu steen plaats te nemen, toen eea paar dikke boerenvrouwen voor bijkwamen. Zij zagen ons ongetwijfeld, ja, zij staarden ons aon en prevelden iets, ter wijl zij voorbijgingen. Z(j denken, dat we hier een pic-nic hebben gehouden, z.ide ik. Maar zjj scheuen niets verwonderd. Gij, met dien doek om 't hoofd, moest tcch eigenlijk de aandacht trekken. Zoo ven terzijde, hebben zo mij mis schien voor een vrouw gehouden, zeide ik. Mijae beecen konden ze niet zien. Die waren achter den steen verborgen. Maar uan eon px-nic hebban ze zeker niet gedacht, hernam mijn ve:et .ndi^e Fiota D-iarvoor is het g en weer ou oi<k zeker nies do mei. Wederom hoorden wo voetstappen nade ren. Ditmaal was het een boer, eea oude man in een schaapherderadeken gehuld, en een muts op het hoofd, die nat was van de mist. Hij bleef even voor ona staan, knikte en leasde op zija stok. Geen mooi weertje vau morgen, zeide hij, komt u uit Liadburn? Neon, uit Peeplea, antwoordde ik den deken vasier om mij heea trekkende, om mija baltoilet te verbergen. People?, herhaalde hij, Peoples zoover ben ik nog nooit gekomen. Ik heb er wel eena over gedacht, maar daar ik niet zeker was, oi het at mij zou bevallen, ben ik er liever niet heengegaan. Ik zou u raden niet te lang meer te wachten, anders zou hef hunnen gebeuren, dat ute laat komt. Ik ben zelf ook laat. Hij ging verder. Wat bodoeldo hij Wij luisterden naar zijne sohroden. Voordat het geluid ervan was weggestorven, aprocg ik op, Fiora'a baad grijpend. LaisserWat ia dat? Mo dankt, dat zijn rauzikaoten Drie eecocden laag kekon Flora on ik eikaader eau, zwijgend, verwonderd, vra gend. Toen snelde zij naar den weg en keek den heuvel af. We noeten ma'ren dat we w.:g komen Anoe! Er komen nog meer meuactaen. Wij lieten de overblijfselen vaD ons outbjjt 6taau, names elk.nuer b(J .ie batd eu spoedden oaa vcott in noordelijke rich- tiog. Weinige meters verder nam het pad een einde en bevonden we oas op de helling. Plotseling stonden we stil. Aan onze voeten strekte zich oen groeno weide uit en daarop bevonden zich twee, drie honderd menschen. Boven deze menigte zweefde niet alleen de muziek d6r blues muzikanten, die wij hadden vernomen, maar tevens een voorwerp van omvang en vorm herinnerende aan den geest, die uit de kruik van don vissoher opsteeg, zooals in de Duizend en één Nacht wordt verhaald. Het was de luchtballon van Byfield, de reuzenballon Lunardi, die gevula werd. Do droiamol hale Byfield I riep ik nit. Wie is da', Byfield? vroog Flora. Een laohtroiziger, lieveling, een grim mig mecsoh, ea dat is waatacBijnlijk de redea waarom hij een grfis en blauw go- streepten luchtballou bezit en een troep muzikanten heelt besteld, jais: op hot uur, dat ik voor inijn vlucht hob bestemd.'c Ia alsof het noodlot dien man op mija weg heeft geworpen, zeide ik. Maar misschien Op hetzelfde oogenblik uitte Flora een kreet vati schrik en mfi omwendende, ont dekte ik majoor Chevenix oa Ronald. Do knaap trad op ona toe, zonder mijn buiding te beantwoorden, en legde zijn? han.1 op Flora's urm. G 1 gaat onmiddellijk mee na^r huis, zdde hij. Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 1