De Waddenpolders Houtwaren, Steen, enz. Schuimaarde in lossing. Zuivelfabriek de Hoop. een beste 2-jarige op kalven staande koe. ROOMIJS. De Jaarrekening; over het boekjaar 1920-1921 Handel in bouwmaterialen. Heden versctiij nt eene studio door A. DRAISMA DE VRIES, Oud- Dijkgraaf der Vijf-deelen-Binuendijks, met 12 kaarter. Prijs f3,60; fr. p. post f3,80. Alom in dea bokbandel te bekomen, zoomede bij de uitgevers N, V. Koord Kcderl. Boekhandel afd. Meijer Schaafsiua. LEEUWARDEN. Voorradig groote voorraad Volgende week J. JAC. RAB. TE KOOP J. BAKKER Cz. Everstekoog. Dagelijks verkrijgbaar, Bij J. BOOK Gasthuisstraat Burg Texel. ligt voor Reeren Aandeelhouders, eiken werkdag van 4—8 uur namiddags, vanaf 13 t/m SI Juni as, ter inzage bij den Boekhouder J. A. FREDER1K8 to den Burg. Texel, 11—6'21. Het Bestuur. Troost voor mopperende Hollanders. Onderstaanden brief ontving een Hol lander van een Engelschen zakenvriend Mijnheer. Om de volgende redenen is het m^j onmogelijk u de remise te zenden, waar om u verzoekt: Ik ben in mijn nek genomen, naar beneden gedrukt, geknepeo, onder don voet geloopen, uitgestreken en gemar" geld. Door onze inkomsten belasting, extra belasting, oorlogswinstbelast., vre- desbelast, oorlogleening, gedwongen lee ning, automobielbelasting en door iedere vennootschap en orginisatie, die de vin dingrijke geest van den mensch heeft kunnen uitdenken om mij af te persen wat ik al dan niet in mijn bezit heb. Door het Roode Kruis, St. Dunstan's, het Kinder-Tehuis, de Y.M.C.A., de Y.W.C.A., het Leger des Heils, het Bel gische Hulp comité, het Zwarte Kruis, het Dubbele Kruis en ieder hospitaal in stad en land. De regesring heeft mijn zaak zoo geregeerd, dat ik niet weet van wie ze is. Ik word geinspecteerd, verdacht, geëxamineerd, ge her-examineerd, be richt, opgeroepen en bevolen, zoodat ik niet meer weet wie ik ben en waar ik ben en waarom ik eigenlijk ben. Alles wat ik weet is, dat ik verondersteld word te zgn een onuitputtelijke bron van geld voor iedere behoefte, wensch of hoop van het menschelijk ras, en omdat ik niet alles wil verkoopen wat ik heb on geld gaan bedelen, leenen of stelen om het weg te geven, word ik geoordeeld, veroordeeld, geboycot, toege sproken, belogen, belasterd, gekneveld, opgehangen, uitgeschud en vervloekt dicht aan den rand van de ruïne gebracht en de eenige reden waarom ik me nog aan het leven vastklamp, is nieuwsgie righeid om te zien wat er voor den duivel verder gebeuren zal. Hbl. Zaterdagavond is tijdens een on- weder boven Nijmegen de bliksem geslagen in een woning aan de Van Peltlaan. De dochter van den bewoner v. d. Z., werd, toen zij de blinden wilde sluiten, tegen den grond geslagen, doch bleef ongedeerd. De woning brandde geheel uit. Koninklijk bezoek aan Urk en Helder. Omtrent het bezoek dat door H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins 24 en 25 Judi zal gebracht worden eerst aan het eiland Urk en daarna aan Helder, ver nemen wij, dat de aankomst te Helder wordt verwacht tegen 7 uur a halfacht 's avoDds. Dan begeven Koningin en Prins zich in den gereedstaanden Koninklijken trein, waarin gedineerd en overnacht wordt. Den volgenden ochtend zullen de Vorstelijke Personen de wedstrijden van de Koninklijke Marine Jachtclub bij wonen, zulks aan boord van de „Medusa Na afloop van den wedstrijd wordt in den Koninklijken trein genoenmaald, na afloop waarvan bezoeken zullen worden gebracht aan de kazerne van den onder- zeebootdienst en het vliegkamp de Kooij, Ten slotte zal H. M. de door de over winnaars in den wedstrijd der Kon. Marine Jachtclub behaalde prijzen per soonlijk uitreiken. Ongeveer 4 uur denken Koningin en Prins van Helder te vertrekken per trein om ongeveer 8 uur 's avonds op het Loo terug te keeren. Een tegenvaller van f600.000. De Gemeenteraad van Utrecht besloot garant te blijven in een geldleening, door de Jaarbeurs te sluiten, van 6 ton. Het is namelijk gebleken dat de bouw van bet nieuwe Jaarbeurspaleis 6 ton meer zal kosteu dan aanvankelijk was geraamd, in hoofdzaak gevolg van niet te voorziene omstandigheden, hetoploo- pen der maleriaalprijzen, loonen odz. De eene meDsch is vatbaarder dan de andere voor rheumatisme. Kinderen en zeer oude lieden worden zeldsn rbeumatiscb.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 6