Stoomververij en Chemische Wasscherjj met j Afdeeling Stoomwasscherij. Alle goederen kunnen in behandeling worden genomen. Winstmtkesringen Vallende ziekte it* ¥VÏ Xalizout 40 pet. Kalizout 20 pet. en Kainiet, Re 1 Aanbesteding. Verkiezing Hoofdingelanden. Hooigewas te koop, Depót GEZ. RAB, den Burg. Arbeidscontractverzekering. Ziekte- en Ongevallenver zekering. Individueel en Collectief, g Levensverzekering. een gouden regen G.COEVERT, te den Borg, ASTHMA. FEUILLETON. Heeren Petten, Vilthoeden, Stroolioe- den, Dassen, Boorden, Manchetten en Overhemden. Firma GEZ. GRAAF. VERKRIJGAAR voor zomer- en herfstlcvering tegen zéér scherp con- curreerende prijzen. Aanbevelend DROS Co. ZIE JE DEZE DIE EET K aan te besteden NIC0LAAS DROS. De bijzonder kooge (Afd. Leren) vormen b!s het ware voor de verzekerden der EL V. BANK. Vraagt ons prospectus, waaruit blijkt, dat de winstuitkeeringen aan verzekerden, varieeren van 46% tot 108% van een jaarpremie in een driejarig tijdvak, bif den Adjunct- luspecteur TEXEL. Zenuwkwalen en Toevallen worden genezen door EOLANDO. wettig gedeponeerd. Drank van Dr. Roland, ggfr Men wachte zich voor namaak. Fl. 4,35. Spoedige genezing ook bij verouderde gevallen door de Astbmapoeder van Dr. Pieters. Fl. 1,50. N.V. IIij. SANITAS. Kon. Goedgekeurd. Alkmaar Payglop 10. Leeuwaarden, Oosterstraat 13. Amsterdam, Gravenstraut 3S, achter de kerk. Onze geïll. prij-courant tegen toezendig van 25 ct. postzegels aan Hoofdkantoor Sanitas Post Box 339, Am sterdam. Do typiscne lotgevallen van een gevangene in Engeland door STEVENSON. 116.) Neen, zeker niet, zeide ik zijn scboa" der aanrakende. Het schouwspel zal bin nen tien minuten voorbij zijn en zoo lung wiebt zij nog. St. Yves! riep bij toornig uit, ik waarschuw u, dat ge hier, ten aaoschouwe van al die menseden, mij niet dwingt een scène te maken. Man, hebt ge mijn zuster niet reeds genoeg geoompromi eerd Me dunkt cat gij, die uw zuster laat bewaken en daarin wordt geholpen noor een majoor, uwe zuster veel meer hebt gecompromiteerd. Neem dus dat woord liever niet op da lippen in tegenwoordig heid van anderen, bewear het voor huis houdelijk gebruik, Daar uwe zuster zoo weinig medegevoel vindt voor hetgeen hi!ar zoo na aan het hart ligt, is het ver gefelijk dat zij zslve handelt. Mrjeor Chevenix ia een vriend onzer familie, zeide do knaap, maar hij bloosde terwijl bij het zeide. Uwer familie? herbaalde ik. Zoo? Heeft uwe tante zijn hulp ir geroepeu Neen, neen, mijn goede Ronald, die bewe ring kunt ge niet volhouden. En daar gij uwe zustor beleedigt, mijnheer, zult u daarvoor gostiaft worden, eindigde ik op hoogen toon. Pardon, zeide do mr joor tusreheab hde tredend, Ronald bedt terecht opgemerkt dat dit niet de mee.t geschikte plaats voer Aanbevelend, een twist is. Ik heb de politie aan den voet van den heuvel gezien en het rijtuig van uw neef staat op den weg. Hot spoor van juffrouw Gilchrist hebben wij gevolgd en daar wij vermoedden, dat zij naar de steengroeve was gegaan, sloegen w(j den koristen weg daarheen in. Zie! riep hjj plotseling uit. Ik keek in do aangewezen richting. In derdaad yenchaeu op den top van dan heuvel een in het grijs gekleurde gestalte. Zij was geen vijfhonderd meter ven ons verwijderd. Zij werd op den voet gevolgd door mfjn vriend in het laken vest en het paar kwam langzaam naar ons toe. Mijne hoeren, zeido ik, ik ben u, ge loof ik, dank schuldig, Uwe handelwijze was goed gemeend Wij hadden het welzijn vau mejuf frouw Gilchrist op het oog, antwoordde de majoor alijf. Gauw, St. Yves, haast u, haast u! riep Ronald opeecs. Loop dat kleine pad al en dau om den boek der steengroeve we zullen u niet tegenhouden. Haast u 1 Dank u, mijn vriend. Is heb reads een ander plan, Flora vervolgde ik hare hand vattend, wij moeten thans scheiden. In de volgende vijf minuten kan veel ge beuren. Houdt u dapper, geliefde, uwe gedeebten zullen mij vergezellen, totdat ik tot u terugkeer. Ja, waarheen gij ook gaat, Anno, overal volgt n mijne 1 efde. Ik blijf eeuwig da uwe, wat er eok gebeuren moge. Ga, en God behoed u, Anne. Ik zag dat haar boezem hijgde en zij keek den majoor in het gelaat, blozend b.sohaaoid over bare bekentenis, maar t vene triomfantelijk. Haast u 1 riepen zij tu haar broeder tegelijkertijd. Ik kuste tot afscheid hare hand en snelde den heuvel af. Ik hoorde iemand achter mij roepen en omkijkende, zag ik mijne achtervolgers, drie in getal thans, behalve mijn zwaar lijvige nsef. Zij veranderden van riohting toen zij mij over een beek zagen springen en mijne schreden naar de dichte menigte in de afgezette ruimte zagen richten. Een slaperige, dikke kerel, opgeblazen als een veerenbed zat op een drievoet aan den ingang, met een schotel zesstuiverstukken en een papier voor zioh. Blijkbaar nam hij het geld in ontvangst. Hier wordt niet gewisseld, zeide hij, nit zijn dommeling ontwakend en naar een pakje rose entrée-kaartjes grijpend. Is niet noodigantwoordde ik mijn geld in den schotel werpendik rnkte hem het kaartje uit de band en vloog door den ingang. Voordat ik mij onder de menigte drong, keek ik eerst nog even om mij been. Oe man met het laken vest was thana de voorste en was op bet punt over de beek te springen. Vlak achter hem liep de roodharige schelm en eindelijk ver weg mijn nesf, die een anderen, minder moei lijken weg had ingeslagen. De kassier leunde met den rug tegen het hek en keek mij vsrbijeterd na. Ongetwijfeld deden mijn bloot hoofd, mijn baltoilet, mijn verlakte schoenen hem mjj voor een nachtelijken pretmaker houden, die pas in den vroegen morgen het drinkgelag had verlaten en nog niet nuchter was. Dit vermoeden bracht mjj op een goed denkbeeldik deed als ol ik dronken was, wel wetende dat het volk voor een dronken raun toegevend is en uit den weg gaat. Ik hikte, en zong J. G. FLENS, te Texel, is voornemens op Donderdag, 16 Juni 1931, des avonds 77a uur, ten Kantore van den heer H. Flens aan den Bnrg op Texel Het bouwen van een woonhuis op „Gent" in Eyerland. Bestek en teekening liggen vanaf 10 Juni 1931, ten kantore van den heer H. Flens, voornoemd, ter inzage, alwaar tevens de op zegel gestelde inschrljvingsbilletten moeten worden ingediend, voor het uur der besteding. Prov. Blad 1904, No. 8, Art. 25 en 42. Het College vun Dagelijksch Bestuur van den Polder Eijerland op Texel, brengt ter kennis van Stemgereohtigde Ingelanden, dat op Zaterdag 18 Juni 1921, van des morgens 11 tot 1 unr des namid dags in het lokaal van den heer G. Zoetelief Pz. te De Cocksdorp, zal worden overgegaan tot de Stemming van een lid voor bet Bestuur van dien polder, ter voorziening in de vacature ontstaan door periodieke aftreding van den Heer Indien bij opening der Stombriefjes, welke zal gesobieden onmiddellijk na het verstrijken van den tijd, voor de inlevering bestemd, mocht blijken dat geen volstrekte meerderheid van stemmen is verkregen zal overeenkomstig art. 42 van het Alge meen Reglement op nader te bepalen tijd tot herstemming worden overgegaan. Texel den 6 Juni 1921. Het College van Dageljjkscb Bestuur voornoemd, H. FLENS, Voorzitter. K. TROOST, Secretaris. eerste sneede puik te velde staand Luoerne- gewas van 6 Hectaren land op Gent i Eijerland (ook by gedeelten). Wordt geheel of ten deele afgemaaid en op ruiters gezet. Bij het bezichtigen mag niet in de Lucerne worden geloopen, Betaling contant. AdresH. FLENS, Burg, Texel. en wankelde, en zwaaide nu tegen den een dan tegen den ander aanbonzende, telkens om excuus vragend, en zoo drong ik door de menigte heen, die mij lachend voortduwde. Zij hadden juist eenlge op wekking noodig en ik kwam net van pas met mijn uitgelaten vroolgkheid, want zy waren doorweekt van den regeD, hadden natte koude voeten en nooit werd een pu blieke vermakelijkheid met minder belang stelling gadegeslagen. Weliswaar regende het niet meer, de zon was door de wolken gedrongen maar zij, dio een parapln bij zich hadden, wilden die niet dicht doen zy hielden haar, op met de eigenaardige kop pigheid, die de van natuur toegevende mensohen ontwapend. Is 't ding bijna vol, Jaok? Ja, dat moet wel. Hij gaat er nu dadelijk van door, be Ja, waarschijnlijk. Is dat niet de zesde keer, dat je hem hebt zien opstegen P Ja, ik geloof 't wel. Dat waren de vragen en antwoorden die ik hoorde en de toon, waarop zij werden uitgesproken deed veel meer denken aan de begrafenis van Byfibld, dan aan een glorierijke daad. Byfield zelf zat reeds in den maid en boog zioh over den rand, terwijl zijn lever kleurig en liohtblauw gestreepte ballon zaohtkens boren zijn hoofd heen en weer zweefde. Hij hield het oog op de voorbe reidende maatregelen maar zijn blik was peinzend missohien berekende hij het bedrag der entree'a. Toen ik hem bereikte waren zijne helpers bezig de gaapiip weg te nemen en da Lunardi- schommelde aan de tcuwen, welka haar nog met de aarde verbenden. \V. y, y.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 4