Marktberichten. Predikbeurten. ADVERTENTIEN. De schipper van het Rijksrecherche vaartuig te Oostmahorn, heeft, kruisende op de Friesche Wadden, een vaartuig ontdekt, dat bij onderzoek een Duitsch schip bleek te zijn met een ladiDg con trabande. Er zijn 2600 L. jeDever in bemande flesschen gevonden. Schip en lading zijn in beslag genomen en tot nader order opgebracht naar Oostmahorn. Leeuw. Ct. Nu de graanoogst achter den rug is en het dorschen is aangevangen, blijkt dat de opbrengst aan zaad bij de rogge buitengewoon goed is te achten, zoo wordt uit Oost-Drente gemeld. De oude uitspraak uit de praktijk, dat natte jaren steeds tegenvallen, maar droge geregeld meevallen in den oogst, blijkt ook thans weer bewaarheid. Mooi gebaar. Op de Njjverheidstentoonstelling te. Scheveningen is gistermiddag de 5000ste bezoekende gekomen. Zooals bepaald was, mocht door hem of haar, wien dit toeval zou treffen, een cadeau worden nitgezocbt. Het bleek een dame te zijn. Het cadeau, door haar gekozen, stelde zij ter beschikking van een liefdadig doel. Terwijl de landbouwer B. V. te Onnen bij Groningen en zijn vrouw met paard en wagen van het melken, huis waarts keerden, kwam een motorrijwiel achteroprijden. Toen de fietser den wa gen voorbij was, draaide hij vlak voor het paard langs, waardoor het dier schrikte en op hol sloeg. V. en zjjn vrouw sloegen van den wagen, met het gevolg, dat de boer een arm en zijn vrouw vier ribben brak en inwendige verwonding bekwam. De toestand van de vrouw is ernstig. Baas boven baas. Werd dezer dagen als een bijzonder heid melding gemaakt, dat te Krimpen ad. Lek een kuiken van 3'/s maand reeds een ei gelegd had, thans deelt men mede, dat bij den heer d. v. d. Valk te Vlaardingen van de 13 kuikens van 3maand er geregeld 3 4 dagelijks eieren leggen. Goed afgeloopen. Toen gistermiddag de sneltrein bad- trein Rotterdam-Oostvoorne bij Heenvliet den weg naar Abbenbroek passeerde in volle vaart, kwam daar een met personen volgeladen auto even eens in volle vaart in de richting Abben broek aantuffen. De trammachinist had, als bij alle kruisingen, langdurig vooraf gefloten. Niettemin reed de auto door. Pas op het laatste oogeüblik zag de be- bestuurder, de schilder A. Zuidland, het groote gevaar. Hij wierp het stuur om, zoodat de auto in den snel vaart ver- minderenden trein slechts even met het eerste personenrijtuig in aanraking kwam. 't Liep dus nog goed af. De auto alleen werd beschadigd. Tegen den on- besuisden autobestuurder is proces-ver baal opgemaakt. Uit Barneveld schrijft men aan het „Nws." De Pluimveefokkersvereeniging „De Barnevelder" alhier heeft besloten op de te 's Gravenhage te houden Wereld- pluimveetentoonstelling eenige honderden eieren van het Barneveldsche hoen in te zenden. Ten einde echter te voorkomen dat deze eitjes soms ook op Zondag zouden worden bnwonderd zullen zij 's Zaterdagsavonds weggehaald en er 's Maandagsmorgens weer teruggebracht worden. Door de politie te Tilburg is in een hotel te Valkenburg gearresteerd de voormalige directeur der Tilburgsche Crediet- en Effectenbank A. Ofschoon men zich bij een bezoek van het Hbld. om inlichtingen gesloten hield, is het blad toch te weten gekomen, dat de politie reeds geruimen tijd de aandacht op die Bank gevestigd hield, doch wegens gemis aan de noodige bewijsmiddelen er niet tegen kon optreden. Thans schijnen er voldoende gronden van bezwaar aanwezig te zijn voor deze arrestatie. Het parket uit Breda heeft Maandagmiddag met den commissaris van politie te Tilburg, ten kantore der Bank een langdurig onderzoek gehouden en de boekhouding, die tijdens het direc teurschap door A. gevoerd werd, in beslag genomen. De justitie zal nu heb ben uit te maken in hoeverre hier zwendel in het spel is. Een paar maanden geleden heeft A. de Bank verkocht voor 9en aanzienlijk bedrag aan de heeren Bruurs en Zeplie. Maandagavond had te Babberich een ongeluk plaats. Terwijl vrouw Derk- sen en vrouw Bouwmab per rijtuig een zuigeling ten doop gingen brengen, sloeg het paard op hol. De vrouwen werden uit het voertuig geslingerd en met ern stige wonden naar het ziekenhuis ver voerd. Het kindje lag een eind verder aan den weg, doch kwam er wonder genoeg zonder letsel af. Op de Stationsweg te Velsen botste Zaterdagavond zekere Br., uitIJmuiden, met zijn rijwiel tegen een motorfletser, den heer P. C. K., uit IJmuiden. De wielrijder is in levensgevaarlijken toe stand naar Haarlem gebracht. De zoogenaamde gele pruimen (ton- neboers) zijn er haast van dit jaar in het Westland niet en die er nog zijn, gaan op de veilingen voor hooge prijzen van de hand, tot 40 cent per pond. Oogst Er is - door de landbouwers in de ge meente Haarlemmermeer in de laatste weken kranig werk verricht. Zij hebben met de noodige krachtsinspanning gedaan wat mogelijk was om de halmgewassen voor zoover zij geschikt waren om te worden geoogst - binnen te halen. Het is zelfs waargenomen, dat sommige laudbouwers niet alleen 's avonds, maar ook 's nachts druk in de weer waren om het rijpe graan te maaien en van het land te rijden. Hierbij werden dan lantaarns gebruikt, die bet land behoor lijk en ver genoeg konden verlichten. L.D. Te Delft zijn wederom vier personen aangetast door typhus. Het totale aantal gevallen is nu gestegen tot 66. Drie lijders zijn overleden. Men schrijft aan „Het Vaderland Gisteren om een uur heeft van Rot terdam uit het ruime sop gekozen een motorbootje van 100 ton, de „Jhr. v. d. Does de Bije", gebouwd voor rekening van de Sinkep Tin Mij., bij de heeren Smit, Kinderdijk. Het scheepke kan, zonder onderweg brandstof op te doen, ineens doorvaren naar Singapore. Het heeft 2 motoren met 2 schroeven ieder 90 P.K. Twee oud gezagvoerders van de K. P. V. M., de heeren Steenborg en Baasbank, voeren het bevel, resp. als kapitein en diens plaatsvervanger. De bemanning bestaat uit chef machinekamer, benevens 7 jongelui, vrijwilligers, die op deze wijze hun passage naar Indië verdienen, en 2 Javaansche bedienden. Het notendopje werd uitgeleide gedaan door directeuren en commissarissen en aan den Hoek verliet het gezelschap weer het vaartuig, nadat mr. Philips den vertrekkendon een hartelijk vaarwel had toegesproken. Gistermiddag, toen het zwembad Zeeburg, te Amsterdam, gesloten zou worden, bemerkte het personeel, dat er nog kleeren in een der kleedkamertjes lagen. Er werd toen gedregd en gedoken met het resultaat, dat een 22 jarige jon geman werd opgehaald. Ofschoon de geneeskundige dienst trachtte met een zuurstofkoffer de levensgeesten op te wekken, mocht zulks niet baten. Nooit weer oorlog. In e9n paar groote gemeenteü van Duitschland word op 1 Augustus de 7de verjaardag van den wereldoorlog her dacht met drukbezochte demonstraties waaraan vele duizendeu personen deel namen, en welke o.a. ten doel hadden, het drijven der conservatieven naar een revanche-krijg tegen te gaan. „Nooit weer oorlog," zoo luide de leuze. Het is toe te juichen en het verdient aanmoediging, schrijft het R.K. Cen trum En dan boude men ook eindelijk eens op met het regelmatig vieren van overwinningen en overwinningsdagen, met het dwaze verheerlijken van het wapengeweld, met allerlei glinsterend wapen vertoon en het hoog opvijzelen der oorlogslauweren, die altijd doordrenkt zijn van menschenbloed. In al dat militairistisch gedoe ligt de kiem voor nieuwe oorlogen en een uit tarting voor anderen. In Duitschland schijnen thans gelukkig velen daarmee te willen breken en voor goed te breken. Maar voor andere landen geldt vol maakt dezelfde eisch, voor Frankrijk niet in de laatste plaats. „Nooit weer oorlog 1" worde een inter nationale leus en... meer dan dat." Uit Sappemeer wordt gemeld, dat er tot veler verrassing eenige handel is gekomeu in de oude, gezouten snijboonen. Veel van den voorraad van voor enkele jaren is vernietigd, maar toch zijn nog belangrijke hoeveelheden, destijds voor ongeveer f 1 per vat en lager verkocht bewüard en geregeld bijgezouten. Men vertelt van een handelaar die 3000 vaten tegen dien prijs kocht en ze thans van de hand kan doen voor plm. f 8 per fust. Men verwacht echter nog hoogere prijzen. Mannenliefde. Het vrouwtje is zijn troetelpop, Haar slaaf dat is haar man Verwennen doet hij 't lieve kind, Meer dan zijn beurs soms kan. Zijn Vrouw, daar doet hij alles voor, Hij gaat voor haar door 't vuur, Geen rekening is ooit te hoog, Geen hoedje is te duur. Beschermend treedt hij voor haar, op, Behoedt haar voor gevaar, Voorkomt haar allerkleinsten wensch, Hij leeft alleen voor haar. Met haar een fietstocht door het land, Bij haar, tot eiken prijs, Met haar de heele wereld door, Met haar de levensreis. De tram is daar. Ze stappen in (Bij-wagen van lijn 2) Zij gaat naar rechts en hij naar links, (Dat is de rookcoupé). Het eenzaam vrouwtje mijmert zacht, „Bij haarbij haar - 't is waar Ik ben steeds nummer één voor hem, Maar éérst komt zijn sigaar." Tel. CLINGE DOORENBOS. Voor de dierenbescherming. Een der nummers van de sport- en athletiekwedstrijden iop 19 en 20 Aug. te Emmercompascuum fDr.): Varkens- vangerij. Prijs: het varken. Het slachtoffer van de Rapaillepartij te Amsterdam is, nadat hij zijn ver schillende hechtenisstraffen had uitge zeten, overgebracht naar een sanatorium voor drankzuchtigen te Beekbergen, onder Apeldoorn. Hoewel zijn zaak nog in hooger beroep moet worden behandeld, is toch toestemming verleend den ouden zwerver voorloopig in een geschikte om geving te brengen. (Amst.) Sedert geruimen tijd werden brie ven met geldswaarde gestolen uit post wagens van de Rotterdamsche Tramweg- Maatschappij. Een brief met zilverbons, waarvan nummers en serieletters bekend waren, werd nu te Spijkenisse gepost en bij aankomst te Rotterdam bleek de brief verdwenen te zijn. De zilverbons werden teruggevonden in de portemon- naie van den dienstdoenden postconduc- teur. Deze bekende, in verhoor genomen, den brief geopend te hebben, het geld er uit gehaald en brief en enveloppe verbrand te hebben. Op het hoofdbureau van politie verklaarde hij nog, reeds maanden lang zich aan soortgelijke mis drijven te hebben schuldig gemaakt en nog denzelfden morgen een brief, uit Goeree afkomstig, te hebben weggemaakt na zich eenige daarin geborgen zilverbons te hebben toegeëigend. De ontrouwe postconducteur is overgebracht naar het Huis van Bewaring te Rotterdam. Een middel erger dan de kwaal. Te Rijnsburg had de echtgenoote van W. K. veel last van vliegen en op haar klagen had zy den raad ontvangen de lastige dieren door gas te verdrijven. Een dubbeltje gas was daartoe voldoende aldus het advies. De proef zou genomen worden. De kinderen werden in een schuur aan het spelen gezet, vrouw K. sloot deuren en vensters en zette de gaskraan open. Ze zou zelf intusschen aan het werk blijven en tegelijk den massadood der vliegen constateeren. Door den grooten toevoer van ges in het gesloten vertrek raakte de vrouw zelf buiten bewustzijn en viel op den grond neer. Door een toevallige omstan digheid kwam een der kinderen, die zich over zijn speelkameraadje wilde beklagen, de woning binnen en moeder zoekende, vond hij deze op den vloer liggen schijn baar dood. Het kind liep huilend en schreeuwend naar buiten, waarop een met zijn wagen voor de deur staande bakker het huis in snelde en de vrouw naar buiten droeg, De ontboden genees heer slaagde er na een behandeling van IV» uur in de levensgeesten weer op te wekken. Het slachtoffer van den goeden raad ondervindt echter nog steeds de nadeelige gevolgen. Te Boskoop is het 10-jarig zoontje van dén heer A. Koster per rijwiel in een sloot nabij de ouderlijbe woning gereden en verdronken. L.D. Burgerlijke Stand der Gemeente Teiel. van 13 tot en met* 19 Aug. 1921. GEBORENPietje, dochter van Maarten de Smit en Snufje Timmer. Veronica Johanna, dochter van Cornell's Ger- hardus Bos en Trijntje Barborst. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een handschoen, een vulpen. Zondag 31 Augustus 1931. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's avonds 7 uur ds. Brümmer. Waal, vm, 10 uur de heer Flens van Behagen. Koog, v.m. 10 nur de heer Th. Schaap. den Hoornv.m. half 11 ds, Brümmer. Oudeschild v.m. 10 uur ds. van Grasstek.' Oosterend, n.m. 3 uur Eetw. heer Flens Evangelist te Behagen. Cocksdorp, vm. halt 11 ds. Schellenberg GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 nur n.m 3 uur DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. D. Pottinga Arnhem. den Hoorn, v.m. half 11 ds. P. fl. Veen Monnikendam. Purmerentt, 16 Aug. Aangevoerd 784 Runderen waaronder: 380 vette kooien 140 170 Ct. per K.G ocn Gelde koeien f 300 a 500; Melkkoeien f 400 A 750; 54 stieren. 72 vette kalveren 11,70 a f 2.p. Kg. 200 Nuohtere kalveren f20 af 58 0— Schapen f a f j 229 vette varkens f 1,20 a 11.30 per Kg. 00 magere varkens f 25 a f 60,00; 3S5 biggen f 14,00 a (28,00; 525 lammeren f20 a f 28,—. kipeieren f 13,a f 14.— per 100 Schagen, 18 Aug. Aangevoerd: Uit de Sohager Courant: 74 Vette Koeien f 500 a f 750.—; 29 geldekoeien mag. (300 a f500' 56 kalfkoeien t 500 a f 725 58 Nuohtere kalveren 1 18 a f 40 00 75 lammeren f 20,a f 37,00 223 schapen vette t' 45,a f 61,— overhouders t a f 20 varkens mag. f 46.— a f 52 49 varkens vette f 1,15 af l,3o'p. K.g 288 Biggen f 15.00 k f 26.00 Boter f 2,80 a (3,00 per K.G. Kipeieren f 12.00 a f 14,— per 100. WATERZUCHT E.V OE NIEREN 5 Waterzucht is ophooping van water in het lichaam, doordat de nieren niet in staat waren om het af te voeren. Het is niet een ziekte op zichzelf, maar een verschijnsel van een organische ziekte. Of gebrekkige nieren, of een hartkwaal kunnen de oorzaak zijn, doch daar nierkwalen zoo vaak het hart aantasten, zijn gewoonlijk de nieren schuldig. 's Morgens optredende verschijnselen van waterzucht (pafferigheid onder de oogen en in het gezicht) wijzen op een nier-aan doening. Zwellingen van de voeten en handen na inspanning, vooral 's avonds, kunnen aantoonen, dat het hart is aange daan. Dikwijls treedt waterzucht door nier zwakte tjjdens zwangerschap op. Dit wordt verklaard door het feit, dat de nieren dan meer bloed te filtreeren hebben. Deze overspanning kan de nieren verzwakken. Andere indirekte oorzaken van water zucht zijn bloedarmoede, overwerking en zorgen. In verwaarloosde gevallen kunnen de beenen en het lichaam enorm opzwellen en de buik, de borst en de hersens wor den aangedaan. Heete luchtbaden zijn nuttig, doordat zij de huidporiën openen en reinigen en ge regelde stoelgang is noodzakelijk. Deze beide voorzorgen verlichten het werk van de nieren. Maar gebruik om deze organen te helpen en te versterken Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Duizenden zijn blijvend gebeterd door dit speciale niergeneesmiddel. Te den Burg verkrijgbaar bij T. Buijs a f 1.75 per doos. 38 ONDERTROUWD ANTON W. v. DIJK en NEELTJE KORFF. AMam, Da Cos'akade 61 hs, 1 Weesp, Heerenstraat 5 j 21 Algemeene kennisgeving.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 2