Stoomververij en Chemische Wasscherjj met Afdeeling Stoomwasscherij. Alle goederen kunnen in behandeling worden genomen. et* ¥v; O N ota-doorschrijf bloes Erief-doorscb rijf boek VULPEN HOUDERS. Fraaie kunstplaten voor Schilderijen. Fokveedag Vallende ziekte 4» Depot GEZ. RAB, den Burg. G. J. O. D. Dikkers, publiek verkoopen: een huis met tuin publiek worden verhuurd het klavergewas Adverteert in de Texelsehe Courant. 100 nota's met afschrift f 1.50. 50 brieven met copie, in netten stevigen band f 2,25. Losse bloes daarvoor f 1,30. GROOTE SORTEERING Boekhandel Parkstraat. op Woensdag 7 Sept. a s. WW ASTHMA. FEUXLLMOM, Notaris te Texel, zal op Donderdag 25 Augustus 1921, 'a avonds 7 uur, in het Logement „de Oranjeboom" te den Burg op Texel, ten verzoeke ven den heer J. A. Gertenbach zeer gunstig gelegen aan den Hallrrweg in de onmiddellijke nabijheid van den Burg in 6 afgebakende perceelen perceel éénHet huis met tuin waarin 26 appel-, pere- en prnimeboomen benevens 30 besseboompjes groot ongeveer 9,60 aren. perceel twee: Een tuin met 27 appel en pereboomen, 60 frambozen- en 58 kruis- besseboompjes groot ongeveer 8,40 aren. perceol drieEen turn met 25 appel en pereboomen, 102 besseboompjes en 9 bedden aardbeien groot ongeveer 8,80 aren. Perceel vier: Een tuin met 50 appel en pereboomen en 57 besseboompjes groot ongeveer 9,50 aren. en Perceel vijf: Een tuin met22appel en pereboomen, groot ongeveer 10,20 aren. Combinatie perceel 1 tot en mot 5. Te bozichtigen met verlof van den eigenaar. Aanvaarding en betaling 1 Januari 1922. Na afloop der veiling van den heer Gertenbach op Donderdag 25 Augnstus 1921 zal ten verzoeke van den heer Jb, Az. Eelman van 1,30,Heet. land genaamd „Burger- nieuwland* in Burgernieuwland. tot 1 November 1921 om te maaien of te be weiden. INotaris G. DIKKE3S. De typisohe lotgevallen van een gevangene in Engeland door STEVENSON. 136.) Toen wij eindelijk Edinburg binnenreden zond ik Rowley met onze bagage naar onze kamers, waschte mij en borstelde mij af in DumbreoVs hotel en liet mij per rjiuig naar Swauston Cottage brengen. Ia de nabijheid van het hek stapte ik uit en stuurde den koetsier weg. Een deuntje fluitend waodelda ik verder en zocht den plek op waar ik op den muur was geklom men. Ik vond hem en weer zou ik mij tusachon de takken van den boom hebben kunnen verbergen om to wachten, indien ik geduld had gehad om te wachten. Maar ik wilde niet waohten,en waarom niet F Omdat op nog vijftien meter van mij af Flora stond! Flora zelve, mijne Flora mijn geliefde, miju godin, blootshoofds, door den morgenzon beschenen, met den dauw op haar schoontjes en haar schoot vol bloemen, tulpen, reodc-, gelo en gestreepte. En tegenover baar, met des rug naar mij toe, stond Robie, de tuinman, met zijne heide handen op de spade geleund. Maar ik wil tooh bladeren bij mijn tulpen hebben, Robio, zeide ze. Mij goed, juffrouw, maar u maakt de bollen kapot, dat is alles wat ik er van zeggen kan. En meer wilde ik niet hooreis. Terwijl h(j zioh bukte om weer to gaan graijen, schudde ik san do takkeD. Zij keek op en uitte een kreet. Wat ecbeelt u, jnffrenw vroeg Robie zich oprichtend. Ik geloof dat er kipderen in de aard beien zijn, Robie, zeide ze naar den kart van de kenken kijkend. Hij wierp z'Jn echop weg en liep er hesD. Zij wendde zich om m liet alie tulpen vallen, en toen strekto zj, blozond van vreugde hare armen naar my uit. Het was weer hetzelfde tooueel, met dit onderscheid dat ook ik thans mijn armen uitstrekte. Robie scheen een geluid achter zich ge hoord te hebban, misschien herinnerde hij zich opeens, dat hij reeds eenmaal op d97,olide wijzo was beetgenomen, bij koorde z'ch om en was getuige van onze omhelzing. Lieve hemelriep fcj uit en bleef als vastgenageld staan om toen zoo hard als hij koa weg te loopen. We moeten het gauw aan tante gaan vertollen, Anne! Zij zal... maar waar gaat ge naar toe riep zij mij bij den arm vattende. Naar het kippenhok, antwoordde ik. Een oogenblik later liepen we lachend hand in band langs de paden van den tuin naar het huis en het ookoot mij te binnen dat dit de eerste keer was, dat ik het huis door de voordeur zou betreden. Wij troffen de tante in de ontbijtkamer aan. Op de canapé lag een stepei linnen goed, en de goode oude dame liep mot een el en een schaar om Ronald heou, die voor den haard stond, in een zeer krijghattige houding. Zij keek mij over haar gouden bril heen aan, en da schaar ia baar linker hand nemend, stak zij mij de rechterband toe. Gondes morgeo, mynhoer. Wat is er ditmaal van nw dienst Mevrorvv, ik hoop dat u het wal kun t rudtn, antwoordde ik. Ronald trad op mj toe en schudde mij hartelijk de baad. Ik wevsck u geluk, Saint Yves, van harte geluk. En ge kunt mij ook feliciteeren, went ik heb mijne aanstelling. Dan bvn ik voor Frankrijk dankbaar, dat de oorlog uit is, antwoordde ik. Maar ik felioitser u, myn vriend. Welk regiment. Het vierde. Dus onder Chevenix? Cnevenix is een goede kerel. Hij heeft zich aia een man van eer jjodregc-D, dat heeft hij. Ja, dat heeft hij, voegde Flora er bij en knikte ijverig. Ge kunt van my niet verlangen begon ik. Majoor Chevenix herinnert mij altijd aan een schaar, zeide de tante mij in de reden vallend en zij opende en sloot dit werktuig een paar maal. Ik moet bekennen dat de gelijkenis inderdaad treffend was, maar in stilte wensohte ik, dat z|j een andere had uitgekozen. Op den avond van dien heerlijken dag wandelde ik als op rozen terug naar Edin burg. Ik sloeg geen aoht op den weg, maar kwam toeh eindelijk bij Mrs. Mc. Rankine aan, die zelve de deur voor mij opende. Wear is Rowley vroeg ik een oogen- blik later in mijn kamer rondziende. De juffrouw glimlachte. Rowley Rowley had znlke rollendo oogec, dat ik daokt dat bij kou had gevat. Hij l:gt al een uur in bed, met een eetlepel pepermuatolie ia zijn buikje. En hier kan ik cu het gordijn laten vallen. Do avonturen van Anno de St. Yves zijn te einde. In bet begin van Juni trouwden Flora ou ik. Toen wij ongeveer zes maanden do weelde en do heerlijkheden van Amers- hara Place hadden genoten, kwam de tijding van Napoleon's vlucht van Elba. Gedurende de volgende honderd dagen moet ik beken nen dat Anne de St. Yves bij zijn eigen haard bleet zitten. Napoleon was mijn meester geweest en de witte kokarde ver heugde zich niet ia mijne sympathie, maar ik was tbans een EngelsobinaD, genatura liseerd, ia het bezit rau uitgestrekte goede ren, das had ik plichten. Indien gij, waarde lezer, badt moeten kiezen, zoudt gij waar schijnlijk hetielfde hebben gedaan. Ik bleet thuis ea las de couranten. Er kwam een brief ven Ronald, waarin hy mededeelde, dat het 4e regionest bo70i had gekregen zich in Lsith in te schepen en zioh te sotaa- roa oncur den hertog yaa Wellington, Mijn van de afd. Texel der noll. Mij. van Landbouw en de Yereeniging tot Verbete ring van de Schapenfokkerij in N.H. 's morgens 10 uur op het Marktplein te den Burg. Gevraagd worden éénjarige rammen, tweejarige oudere schaap met één ramlam. schaap met twee lammeren, waarvan min stens een ramlam. vijf ooilammeren, vijf éénjarige fokschapen, vjjf oudere fokschapen. Aangifte voor alle rubrieken voor 29 Augnstns a 50 cent per nummer, niet- leden tl, Geregistreerde dieren, met nummers, bij J. SIJP Jr., Spoorstraat 20 Alkmaar, niet- geregistreerde bij R. A. KEIJ8ER, Burg. Zenuwkwalen en Toevallen worden genezen door ROLANDO. wettig gedeponeerd. Drank van Dr. Roland SW Men wachte zich voor namaak. Fl. 4,25. Spoedige genezing ook bij veroudordo gevallen door de Asthmapoeder van Dr. Pieters. Fl. 1,50. N.V. Mij. SANITAS. Kon. Goedgekeurd. Alkmaar Payglop 10. Leeuwaarden, Oosterstraat 13. Amsterdam, Gravenstraat 2S, achter de kerk. Sjrag"» Onze geïll. prijk courant tegen toezending van 25 ct. postzegels aan Hoofdkantoor Saaitas Post Box 339, Am sterdam. lieve vrouw rustte na niet, voordat wy ons gereed maakten om naar Edinburg te gaan, om daar onzen jeugdigen broeder nogmaals do hand tot afscheid te drukken. Wij reisden in een gemakkelijk rijtuig, in gezelsohap van Flora's kamenier en Rowley op den bok. Wij kwamen op Swanston Cottage aan en brachten den faatsten avond met Ronald door. Hij zag er kranig uit in zyn rooden uniform, dien hij had aangetrokken om zich door de dames te laten bewonderen on dien zij met hare tranen besproeiden. Vroeg in dea morgen reden wy naar Castle Hill om bet regiment te zien ver trekken. We hadden ongeveer een half uur gewacht, toen wij hot geroffel der trom mels vernamen. De schildwachten presen teerden het geweer en de roode uniformen marcheerden voorbij onder vroolijke tonen der muziek. Het tramp tramp op de brng was antwoord op het gewuif der zakdoeken, op de hoezoe's der omstanders, op de kreten der vrouwen. Daar kwamen zj 1 In hot eerste gelid, vlak achter de muzikanten ontdekte ik majoor Chevenix. Hijzagoup, bloosde een weinig en groette ernstig. Ik heb den man nooit mogen lyden, maar ik geef toe dat hij osn weinig medelijden ver diende, want terwijl zijne oogen op Flora rustten, zocht haar blik den broeder, die naast het vaandel liep, met opgericht hoofd, verhoogde kleur en terwijl hij voorbijging, zag ik zijn lippen beven. God zegene u, Ronald 1 Het regiment Verdween om dan hoek van do North Bridge Street. De achter hoede ging over de Lawn Market. Onze feoetsiar legde da zweep over de paarden om te volgoa. Ik voelde Fiora's hand in de mijne en ik drukte ze zacht en mtjoe eigene gedachten van mij at om baar te troosten. EINDE. S. KROM, Alkmaar

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 4