HOEST1 Aanteekenboeken N ota-doorsckrijf bloes Brief-doorscnrijfboek DEAADTELLERS Vallende ziekte Cursisten H. A. V. BANK voor vijf jaargangen, W ASTHMA. An^a-bonbons Levensverzekering. Arbeidscontractverzekering. Ziekte- en Ongevallenver zekering. Individueel en Collectief. G. COEVERT, te den Burg, Hoe groot was uw vermogen vorig jaar Hoe groot uw inkomen Boekhandel Parkstraat. PRIJS f 1,«. FEUILLETON. DE SPOOKHOEVE. WENSCHT GD DE ZWAARSTE VOLLE MELKREEP VRAAGT DAN: MELK REEP Het beste niet te goed. 100 nota's met afschrift f 1.50, 50 brieven met copie, in netten stevigen band f 2,25. Losse bloes daarvoor f 1,30. Boekhandel Parkstraat. (vergrootglazen) 85 Cents in boekhandel Parkstraat. De lijst van voedende bestand- deelen per 100 gr. voedings middelen, bijeenverzameld door M. WITTOP KONING, verkoudheid, heeschheid. Prijs per doos 60 en SO cL bij apoth. en drogisten. SCHIEDAM. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Adj. Inspecteur. geheel overeenkomstig de aan giftebiljetten ingericht, verkrijg baar in Voor 20 cents per jaar een afschrift, 't is wel een gulden waard. Door JEAN WEBSTER. 3.) Op de manier Tan de meeste hoeven in het Zuiden, was het huis midden in de plantage gelegen en van den weg ai onzicht baar. De particuliere laan, die er naar toe Toerde, werd door een hagedoornheg be grensd en kronkelde wel een halve mijl door weiden en bloeiende perzik boomgaar den. Ik ademde met verrokking de iriseebe lentegeuren in ea vroeg me intusscaen ver baasd at, hoe bet kwam dat die gelukkige zomer in Virginië uit mijn jongensjaren zoo uit mijn geheugen gegaan was. To8n wo bij een groep wilgenboomen den hoek omsloegeD, kwam het heis in 't gezicht dit op een kleine verhevenheid was gebouwd en waarvoor zich een golvend grasveld uitstrekte. Het was oen mooi buis wit met groene blinden en oen breede met steenen geplaveide veranda, die zioh voor langs de geheele lengte uitstrekte en door statige Dorisobe zuileu gesteund werd. Aan den zuidkant was er een groot overdekt terras, dat tot asn den rijweg vooruitsprong. Achter het huis strekte zioh een slaperige door bokshoornen omgeven tuin uit en daar achter, door eemij maagdenp&lmen gemas keerd waren de setoren en bijgebouwen. Op èan kleinen eistend verder naar links, in een dal en half verborgen door een boschje laurieren, stond een rij verweerde woningen van éèn verdieping de oude negerhutten uit den slaventijd. .Het is juist zooals ik me 't herinner!" riep ik verrukt uit, toen ik het eeno bekende ding na bet andare zag. „Niets is veranderd." „Niets verandert er in 't Zuiden," zei Radnor, .behalve de menschea en ik ver- onderste), dat die overal veranderen." ,En zijn dat de verlaten nogerbutten voegde ik erbij, terwijl mijn oog bleet rusten op de groep g'ijze daktn, die everi boven de struiken kwamen uitstele /i Voor onze gezondheid is het beste niet te goedwant onze gezondheid is ons kapitaal en voor een goed deel ons geluk. Eu nu kunt gij, zonder een bepaalde kwaal, toch aan algemeene zwakte lijden, die het leven dikwijls tot een last maakt. Zulke slapte gaat dikwijls samen met een bleeke kleurhoofdpijn, hartkloppingen, slapeloosheid, gedurige vermoeidheid, gebrek aan eetlust, misselijkheid, prikkelbaar heid, gebrek aan energie. Tegen die algemeene verslappingstoestanden helpt geen enkel 'middel zoo radilfaal l als de SANGU1N0SE. Want de Sanguinose versterkt en verrijkt het bloed; wekt de eetlust opbevordert een algemeene levensopgewektheid en tast met vaste hand de oorzaak aan van die algemeene zwakte, die het leven tot een last kan maken. SANGUINOSE kost per flacon f 2,—, 6 fl. f 11—, 12 fl. f 21.—. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende. Wacht li voor namaak. Bij alle Apothekers en voorname Drogisten. VAN DAM Co. I De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Texel by G. Dros, OosterendT. Buys en I. Moerbeek, den Burg; en Joh. Dros, Oudeschild. ,0p 't oogenblik zijn ze niet zoo verlaten als we wel zouden weneoheo," antwoordde hij mot een veelbeteekenenden klank in zijn stem. .Je bezoekt de plantage op 6en interessant tijdstip. Do geest van de Gay- lord's is weer versefcenen." .De geest van de Gsylord's!" riep ik in verbazing uit. ."Wat tor wereld is dat?" Radnor laebto. „Een onzer voorvaderen sloeg eens een slaat dood en zijn geest komt nn en dan in de negerhutten terng. We hadden heel wat jaren niet meer van hem gehoord en waren het verhaal bijna vergeten, toen hij verleden week weer zijn opwachling maakte. Men heeft 's nachts duivelsvuren in de laurieren gezien on geheimzinnig gesteun bij de hutten gehoord. Als je ooit wat met negers te coen gehad hebt, kan je je voor stellen in wat voor toestand onze bedienden zijn." „Nu," zeide ik, ,dat belooft afleiding. Ik hoop don geest eens te ontmoeten." Op dit oogenbiik waren wij bij het huis gekomen en toen w(j voor het terras stil hielden, stond do kolonel op de bovenste trede van de stoep om me te verwelkomen. Hij zag er vrijwel nil zooals ik me hem herinnerde, betalve dat zijn zwart haar nu wit geworden was en zijn vroeger gebie dende houding iets klagende gekregen had. Ik sprong er uit en greep zijn uitgestoken hand. .Ik ben blij je le zien, beste jongen Blij jo te zien," zeide bij hartelijk. Het deed me goed dat .beste jongen" uit den mond van den ouden heer te hooren het was jaren geleden, dat iemand me zoo genoemd bad. .Jo bent gegroeid, sinds ik je 't laatst zag," grinnikte hij, terwijl hij me ic het huis voorgicg door de groep negerbed enden die warea komen aacloopea om me te zien. Mijn oersto vluchtige blik door de open deuren zeide me, dat het inderdaad waar was, wat Radnor beweerd had, dat er nieis veranderd was. Er waren nog dezelfde ouderwetsche, degelijke, eenvou dige meubels, die in het huis geweest waren, sinds het gebouwd was. Het amuseerde me .de handschoenen en zweep van den kolonel achteloos op êen stoel in de gang geworpen te zieD. De zweep was het eenige teeken, waardoor ik me hem herinnerde. .Je hebt das to hard gewerki, niet waar, Arnold f" informeerde de oude heer en nam me met twinkelende oogen op. .We znllen je iets te doen geven waarbij je vergeet ooit vroeger werk gezien te hebben. Er zyn juist een halt dozijn veulens in de wei, die noodig afgericht moeten worden jij mag dat ook eens probeeren, mynheer. En nu. vermoed ik, dat het avondeten ongeveer blaar zal zijn," voegde by er bij. .Nancy dnldt geen talmen sis het pannekoe- ben betreft. Neem hem mee naar zijn kamer Rad en jij, Mose," riep hij tegen een der negers, die aan de stoep waren blijven om hangen, .breng jij do bagage van mijnheer Arnold naar boven." Hierop slofte een van hen naar voren ea begon mijn spulletjes bij elkaar te rapen, die op een hoop aan de ttoep waren neer gegooid. Zijn voorkomen boezemde me dadelijk zulk een walging irdat zelfs nadat ik aan den man gewend was geraakt, ik nooit die eerste onwillekeurige huivering heb bunnen overwinnen. H|j was geen vol bloed neger, doch van gemengd ras, Hij had een vuilgele gelaatskleur, een soherp iaplaats van een plat gezicht en zfjn haar hing bijna steil over zijn voorhoofd. Doch deze fziten waren niet de eenige redenen van zijn zonderlingheid, het giiereligste was de kleur van zijn oogen. Zij hadden een gele flikkering en werden bij licht smalle streepjes. Het schepsel was op bloote voeten en had een versleten katoen- wollen pak aandat verbaasde me, want de andere bedienden, die me stonden aan te gapen, waren allen in een keurige livrei gestoken. Radnor bemerkte mijn verwondericg, en zeide, terwijl t>y me op de kronkelende trap voorging: „Mose is nu niet bepaald een schoonheid." Ik gaf geen antwoord, daar de man vlak achter ons was en het gevoel, dat zijn oogen Zenuwkwalen en Toevallen worden genezen door ROLANDO. wettig gedeponeerd. Drank van Dr. Roland SUf" Men wachte z'ch voor namaak. Fl. 4,25. Spoedige genezir.g ook bij verouderde gevallen door de Asthmapoeder van Dr Pieters. Fl. 1,50. N.V. ïllj. SAXITAS. Eon. Goedgekeurd. Alkmaar Payglop 10. Leeuwaarden, Oosterstraat 13. Amsterdam, Gravenstraat 28, achter de kerk. «ryip*» Onze geïll. prijscourant tegen toezending van 25 ct. poetzegels aan Hoofdkantoor Sanitas Post Box 339, Am sterdam. is in boekhandel Parkstraat af te halen ad f 0.25. mij midden in mijn rug doorboorden, verre van plezierig was. Doch nadat hij zyn vrachtje op den vloer van mijn kamer gede poneerd had on met een zydelingsohen blik, die alles scheen op te nemen zonder er reohtsireeks raar te kijken, weer was weg- gesloft, wendde ik mjj tot Rad. „Wet is er met dien man?" vroeg ik. Radnor wierp zijn hoofd achterover en laohte. „Je ziet er uit alsof je den geest gezien hadJe behoeft heelemaal niet bang te zijn. Hij bijt niet. De arme kerel is maar ball wijs tenminste in enkele opzichten; in andere is hy het dubbel." „Wie is hy drong is aan. „Waar komt hij vandaan ,0, hij heeft hier zijn heele leven gewoond is hier grootgebracht. Wij honden evenveel van Mose alsof hij familie was. Hij is de lyfbediende van myn vader en volgt fcem als een hond. Wij kleeden hem echter niet ia livre', want schoenen en kousen maken hem ongelukkig," „Maar zijn oogen," zei ik. „Wat ter wereld scheelt er aan zyn oogen Radnor haalde zijn schouders op. „Zoo geboren. Zijn oogen zijn een weinig vreemd, maar misschien heb je wel opge merkt, dat de oogen van negers dikwijls geel zijn. De mensoheo op de plaats noemen hem „Mose met de kattenoogen". Je be hoeft echter niet bang voor hem te zyn," veegde hy or weer laohend by, „hij doet geen kwaad," HOOFDSTUK III. Ik mank kennis met den Geest. Er was dien avond aan het avondeten een heele opschudding en ik begon te mer ken, dat ik eon goed aantal mijlen van New-York verwijderd was. In antwoord op 't verzoek van Salomo, den ouden bot telier, zetten wij ons aan tafel en begonnen aan de koude gereohten voor on3, terwijl hij zich verwijderde om de warme schotels uit de keuken te halen. Zooals dikwijls op de plantages ia het Zuiden het geval is, was de keukon onder een appart dak van het hoofdgebouw gesoheiden en er door een lange open galerij aan verhonden. Wy wachtten eenigen tijd, ma rr het eten kwam niet. r*rordt ervolgd gebruikt FABR. A.MI JflHARDT. zeist.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 4