Motorongeluk met doodelijken afloop. De 28-jarige J. Brinck, van Munten dam, zou Zaterdagnamiddag zijn pas hersteld motorrijwiel probeeren. De motor werd aangezet en in niet zeer snellen gang ging het in do richting Poppeweg langs het Kalverdijkje. Toen deed zich een nieuw gebrek aan den motor voor, de ketting liep van het tandwiel en zette zich vast op de naaf van het achterwie! waardoor de berijder, die op hetzelfde oogenbük ook nog zij a hoed verloor en daar misschien naar heeft gegrepen, de macht over het stuur verloor. Ranelings reed de motor laugs de boomen, doch trof een volgenden zóó, dat hij inelkaar schoof en de berijder eenige meters ver der tegen den grond sloeg. Zijn broeder ooggetuige van het ongeluk, snelde toe en vond hem in een hopeloozen toestand. Een paar minuten later gaf de onge lukkige den geest. De dood is volgens oordeel van den geneeskundige waar schijnlijk te wijten aan beleediging der hersens. De zoo ongelukkig om het leven genomen jongeman was gehuwd en laat, behalve zijn vrouw, nog een jongetje van zes jaar achter. Nu vele hulsvrouwen de laatste jaren aluminium pannen hebben aange schaft, is het voor haar van belang te lezen, wat de heer G. F. A. Ten Bosch, apotheker te Leiden hierover in het „Maandblad der Vereenigingen van Huis vrouwen" schrijft Het moeilijk aangetast worden door zure vloeistoffen in het algemeen moge voor volstrekt zuiver aluminium waar zijn, voor het aluminium, waaruit de meeste pannen bereid zijn, is die onaan tastbaarheid door zure vloeistoffen niet het geval. Integendeel, in verhouding tot het op nemen van koper en andere metalen, wordt dikwijls uit vele van die pannen veel meer aluminium door zure vloei stoffen opgenomen. Al behooren nu de aluminium verbindingen niet direct tot de vergiftige verbindingen, in grootere hoeveelheden, dagelyks genomen, kunnen ze wel degelijk schadelijk werken. Dus nogmaalsdoor de gemakkelijke aantastbaarheid van technisch aluminium zoowel door zure als alkalische stoffen, kan veel van dat metaal in spijzen ge raken. Moet het aluminium dus uit de keuken verdwijnen, zal men allicht vragen. Dat behoeft niet direct het geval te zijn. Maar wel dient het gebruik ervan in de keuken oordeelkundig plaats te hebben. Zoo gebruike men ze niet voor het dagelijks er in koken van groenten, nimmer gebruike men ze voor zure appelen, bessensap, karnemelk enz. Wel kan men er melk in koken, ook aard appelen, waarvan het water toch wordt afgegoten. Men late ook nimmer ge kookte spijzen er in koud worden. Bovenstaande voorzorgen in acht nemende zal men zonder twijfel zich kunnen hoeden tegen onaangename ver rassingen, zegt de schrijver. Bezuiniging. Men meldt uit Deventer aan het Vad. dat er plannen bestaan om de bureaux van de Raad van Arbeid te vestigen in het kazernegebouw, dat wijst op het plan tot ophelfing van garnizoen. In dit verband deelt men mede, dar, de militaire bakkerij Zaterdag werd stopgezet en het fouragemagazijn met 1 November wordt opgeheven. De wonderlijke zomer. Te Spijkenisse heeft in den tuin van den heer C. J. Mol Gzu. een pruimen boom voor de tweede maal goede vol dragen vruchten gegeven. De omzet in de Rijksvischhallen te IJmuiden bedroeg in September f 1,173,468 tegen f 2,159,14 4 in September van het vorig jaar. herhalingsoefeningen in 1922. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van den minister van Oorlog om in het jaar 1922 do navolgende lichtingen voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te roepenlichting 1917 van de infanterie, onbereden artil lerie en genie voor 6 dagenlichting 1919 van de infanterie, onbereden artillerie en genie voor 13 dagen lichting 1918 en 1919 van de cavalerie voor 13 dagen. Tel. Uit de oude doos. Voor een paar eeuwen terug hield men veel van uithangborden en g97elsteenen waarop een of ander tafereel werd afge beeld, in den regel verband houdend met het beroep van den bewoner. Zoo W3S voor een luifel te Schagen een boer geschilderd, schreiende bij zijn stervende koe. En daaronder prijkte het volgende gedicht „In de Bedrukte Boer. Zie hoe die arme duivel krijt, Omdat zijn koe op sterven leyt, Ik wed, hij wis zijn wijf wel voor de koe zou geven 't Wijf doet maar kwaad, de koe geeft melk om van te leven." En een Middelburgsche smid had op zijn uithangbord een hamer laten schil deren, en onder die afbeelding; „Den Hamer 't beginsel van alle wercken. Maar de smid had een varken gekocht terwijl hij niet in staat was hst beestje te betalen. En wat deed toen da ver- kooper die zijn centen niet kon krijgen. Hij schreef onder 't rijm „En als de smid gold had, betaalde hij zijn vereken". Sch. Ct. Arme kleinen. Dezer dagen werd de Amsterdamsche politie er van in kennis gesteld, dat 6 jonge kinderen in de hal van het paleis van justitie aan de Prinsengracht waren neergezet. Zij hadden van hun vader gehoord, dat hij niet meer voor hen zorgen kon. De kinderen werden door de politie naar het ouderlijk huis in de Boomstraat te ruggebracht, maar na eenigen tijd ston den zij weer op straat. Nu hadden zij een briefje bij zich van hun vader, die inmiddels vertrokken was, waarin deze mededeelde niet terug te zullen komen voordat de zaak was opgelost. Bij onder zoek bleek, dat de moeder der kinderen gevangenisstraf moest ondergaan en zich reeds in arrest bevond. De vader wilde nu, zoolang zijD vrouw niet in vrijheid wordt gesteld, de zorg van de kinderen eveneens aan de justitie overlaten. De kinderen zijn voorloopig in het Stads- besteaelingenhuis onder dak gebracht. De droogte. Ia de sluis te Drachtster Compagnie (Meerewijk) kan wel een schaap weiden, zooveel gras groeit er midden in de vaart voor de sluisdeuren, zegt de Dr. Ct. De gemeenteraad heeft intusschen het plan de doorvaartgelden voor die sluis te verhoogen De winter op komst. Boven den Dollard verzamelen zich des avonds duizenden wilde ganzen en dag aan dag trekken er groote koppels naar Zuidelijker streken, hetgeen bij ouden van dagen do koudere dagen voor spelt. In de kerk iconen. Te Ilpendam werd voor eenige maan den een gezin op straat gezet. Het huis raad werd in de Ned. Herv. Kerk geborgen en ook de menschen vonden daar onderdak. Nog steeds vertoeven zij daar. Een kippen-cloodgraver. Toen een bewoner van de Groot-Her- toginnelaan te Bussum gistermorgen naar zijn kippen ging kijken, bleek het dat er 34 van de 60 waren verdwenen. Bij een verder onderzoek vond hij in zijn tuin 68 kippepootjes boven den grond uitsteken eu kwam men tot de ont dekking, dat een hond vau zijn buurman de beestjes had doodgebeten en daarna begraven. H b 1. De mooie herfst. Bijna midden October. En nog lijkt het wel zomer, 'tls alsof er geen eind zal komen aan al die zonnige dagen. Ge waant u overdag nog in Augustus. Waarom is natuur dit jaar zoo uit bundig mild en zet ons elke lieve dag in licht en warmte? Al is er veel ge klaagd over den drogen zomer, zonne schijn is per saldo toch prettiger dan regen, en ook de boer geeft toe, dat langdurige droogte toch nog beter is dan natheid naar evenredig deel. Hoe dan ook, of we 't verdiend hebben of niet, of we verwenschen of zegenen, 't is een buitengewoon jaar. Aan een der- gelijken zomer en herfst hebben zelfs ouden van dagen geen heugenis.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 6