Tandarts Ansingh KACHELS. Doopsgezinde Gemeente. Nieuwe Stoombootdienst Purol Openbars Vergadering Amerikanische Snell Photographie. Vorsche dmnkonijnen ts koop gevraagd 3 fijne vette varkens, FRANS ZEGEL Kz Het Witte Kruis. Plaatselijke belastingen. Voor ds levering Marktberichten. Advbrtbntien. B. JL P. aid. Texel ïumkoawvsreen. Texel. Groentenveiling Verschenen en in boekhandel Parkstraat voorhanden Kuperus Kalender BECHT's bekende Maandkalender Boekhoudcursus Alg. Tex. Midd. Vereen. in „Hotel de Lindeboom" Bw portret in 2 minuten klaar, Een zoo goed als nieuwe Salamander kachel, Rijtniglantaarns en Rijtuigmatten f 2600 als 1ste hypotheek Gelde, versche en tijdkalfkoeien, 6 graskalveren en een best knikalf. heeft steeds een prachtsorteering prima vnurbeton. Eweedsche Houtwaren. Voor Kraamvrouwverplegino; en Zuigellngenbescherinïng De Kerkvoogden der Herv. Gem. te de Waal H. H. Kerkvoogden en Diakenen van de Herv. Gemeente den Hoorn Polder „Waal en Burg." Predikbeurten- Ontvangen een partij voerbieten, Huisverzorging een partij voerbieten. een houten gebouw op steenen voeting, Spreekster: Mevr. de Bie-Tiemens vanaf heden alleen Donderdags namiddags 2 uur. Deelnemers die boveng. cursus wenschen te volgen, die bij voldoende deelname te Oosterend zal worden ge houden, gelieve zulks voor 3 Novem ber a s. den Heer C. Timmer Jz. te Oosterend te verwittigen. Hoofdgracht 61, Helder, is Donderdag 3 Nov. van half 11 tot half 2 te spreken De lasterpraatjes door mij uit gestrooid van J.Barhorst en Echt- "genoote zijn onwaar. ALEX KONING, Zadelmakerij Gevraagd van particulier Tot Mei de melk te koop. Bij M. BOOD, Bargen op Texel. TE KOOP Beleefd aanbevelend. van Harlingen - Texel - Helder. van Vruchtboomen, Sierheesters, Laan- en Boschplantsoen Aanleg en onderhoud van tuinen. Nut. In verband met ons verslag van de Nuts- vergadering in ons nummer van Woensdag, verzoekt de heer W. H. Lap ons, teneinde verkeerde conclusies te voorkomen, te willen mededeelen, dat de omzetting van het depar tement in een plaatselijk nut, door hem niet wenschelijk wordt geacht. S. D. A. I». Op verzoek vestigen wij de aandacht van lezeressen en lezers op de advertentie betreffende het optreden van Mevr. de Bie-Tiemens Maandag te Oudeschild en Dinsdag te den Burg, met het onderwerp „De vrouw en komende ver kiezingen." Ouderavond den Burg. Donderdag werd alhier in het hotel Texel de eerste ouderavond gehouden57 personen waren tegenwoordig. De heer Groenewold heette de opgekomenen welkom en lichtte doel en beteekenis van de ouderavonden toe. Tot leden van de oudercommissie werden gekozen de heeren L. Bruin, C. Jonker, J. Keijser Augz., Jn. Rab Jnz. en J. Tiessen. Naar wij vernemen werd, in de daarna ge houden bestuursvergadering, de functie van voorzitter aan de heer Jn. Rab Jnz. opgedragen en aan de heer L. Bruin, die van secretaris. Brunduris. Van de motorreddingboot Brandaris, noch van het lot der bemanning is nader iets bekend geworden. De Cocksdorp28 Oct. Het gestrande Duitsche schip „Lisbet", het welk weinig lekkage heeft bekomen, zit nog steeds in dezelfde positie. Men is met lossen begonnen, weik werk niet gemakkelijk gaat, daar de porceleinaarde zoo kleeft. Een sleepboot is in de nabijheid. Het schip is niet verzekerd. De reeder is gearriveerd. Oosterend28 Oct. Gisteren slaagde te Amsterdam voor het examen M. O. Ned. Taal en Letterkunde de Heer D. L. Daalder, eerder alhier, thans te Hilversum. Bij de Ger. Kerk, alhier, is beroepen Ds. H. Fokkens, te Bovenbergum. Loodsschoener met 10 man vermist Bij het Departement van Marine is bericht ingekomen, dat de looösscboenet no., 2, kruisende voor den mond van de Eems, niet op haar post is teruggekeerd sedert den jongsten storm. Het vaartuig is met 10 opvarenden bemand. Hr. Ms. „Zeehond" en een torpedoboot zijn uitgezonden om het loodsvaartuig te zoeken, terwijl het ook in de bedoe ling ligt te trachten jj om het vaartuig door vliegtuigen van den marine-lucht vaartdienst te doen opsporen. Geen Duitsche onderwijzers naar Indic. Naar wij vernemen heeft men aan bet Departement van Koloniën van het denk beeld om Duitsche onderwijzers naar Indië te zenden, geheel afgezien. De Gouv.-Generaal moet ook een tegen stander van het voornemen zijn geweest, De heer M, Stoop, te Oude Tonge vierde met zyn 2e vrouw zijn 60-jarige echtvereeniging. Personeele belasting. Dc Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat het kohier no. 8 der Personeele Belasting is executoir verklaard en op heden aan den Rijksontvanger ter invordering is ter hand gesteld. Texel, 27 October 1921. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. Zondug 80 October 1921. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. Kroese. Koog, n.m. 3 uur ds. van Grasatek. H. Doop. den Hooi-n, v.m. 10 uur ds. Brümmer. Herdenking kerkhervorming. Oudeschild, n.m. 3 uur ds. Sohellenberg. vm. 10 uur ds. H. Buiskool. Kerkhervorming. Oosterend, v.m. 10 uur ds. v. Grnestek Collecte luw. Zend. in N.H. Cocksdorp, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. II. Doop. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Petersen uit Bloemendaal. Lsgerpredibant. n.m 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. de Maar. Punnereno, 25 Oct. Aangevoerd 961 Jbunderen waaronder: 450 vette koeien 120 i. 165 Ct. per K.G .rft Gelde koeien t 200 a 400; Melkkoeien f 200 400; 20 stieren. 43 vette kalveren i 2,10 a f 2 40 p. Kg. 153 Nuchtere kalveren t 20 a 150, 1129 Schapen f 35,— a't 63.— 510 vette varkens fJ0,80a 11.00 per Kg. 2 magere varkens t 20 a t 48,00; 236 biggen f 12,00 a f 13,00; 0— overhouders 124 a t 40, kipeieren 1 18 00 a f 19.— per 100; 8ch%gen, 27 Oct. Aangevoerd: Uit de Schager Courant: 110 Vette Koeien 1400 a f 750. 140 geldekoeieD mag. f 250 a f 550 340 kalflsoeien f 400 a f 650 Nuchtere kalveren 1 14 a f 28,00 0 lammeren 1 af ,00 151 schapen vette f 46,a f 64, 126 overhouders t 28,a f 39.—, 20 varkens mag. f 20.a f 45,—. 65 varkens vette f 0,80 af 0.96 p. K.g 120 Biggen f 10.00 k f 18.00 Boter f 2,80 a 13,10 per K.G. Kipeieren f 17.af 19,— per 100. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 22 tot en met 28 Oct. 1921. GEBORENJacob, z.v. Cornelis Bas en Jaco- mina de Jonge. Henricus Jan, z.v. Gerhardus Leber en Cornelia Anna Witte. Aaltje, d.v, Pieter Blom en Antje Schaap. ONDERTROUWDLouis Christiaan van Scharenberg en Anna Kooijman. Jacob Plaatsman en Tetje Kok. GETROUWDWiebe van der Zee en Maartje van der Vlies. UBINEZL'I'K EN BE NIEREN. 3 Overtollig urinezuur is de werkelijke oorzaak van rheumatiek, ischias en spit, en het kan zoowel de oorzaak als het gevolg zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk ver teerbare spijzen, alcohol, overwerking en nadeelige gewoonten leiden tot de vorming van een dusdanige hoeveelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd worden door de overspanning om het uit het bloed te filtreeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveelheid urinezuur, vergemakkelij ken de taak der nieren en voorkomen, dat niet gefiltreerd urinezuur zich inde adeien, spieren, zenuwen en gewrichten afzet en kristalliseert. Deze voorbehoedende maat regelen kunnen worden aangevuld door tijdige versterking van de nieren door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit speci ale niergeneesmiddel verschaft succes, zelfs in gevorderde gevallen van nieraan- doening en verschijnselen als rheumatiek, steen, spit, ischias, niergruis, nierwater zucht, nier- en blaasontsteking en urine- zuurvergiftiging. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op de ingewanden, doch louter op de nieren en blaas. Antiseptisch, voorbehoe dend en genezend, wordt dit niergenees middel alom aanbevolen als gevolg van de uitmuntende resultaten, die men er mede behaalde. Te den Burg verkrijgbaar bij T. Buijs f 1,75 per doos. 35 L. Ch. van 8CUAARËNBIJRG en A. KOOÏMAN geven kennis van hun voorgenomen huwe lijk waarvan de voltrekking D. V. zal plaats hebben op Donderdag 10 Nov, 21 192'- ONDERTROUWD Jac PLAATSMAN Gz. en TETJE KOK Den Burg, )Texel' 29 0öt' 1921- Huwelijksvoltrekking op 10 Nov. a. s. Eeiiige ea algomeene kennisgeving. op Maandag 31 October, 's avonds 8 uur ia de Zeven Provisciëo te Oudeschild. op Dinsdag 1 November, 's avonds 8 uur in hotel Texel te don Burg. van Overscbie. Onderworp: De vrouw en de Komende verkiezingen. Vooral de vrouwen worden op dez9 vergadering verwacht. Entree f0,15. Het Bestuur. kunstkalender, bestaande uit 12 artistieke blacien van de hand van onze vroegere plaitsgenoot SJOERD KUPERUS. Prijs f«,— prijs f 1,75. Wed. B. HAL8ENA. ook voor buitenlaudsche passen, enz. ZUIOt-MA, Cocksdorp. TE KOOP merk „Godin". Te bevragen adres bureau van dit blad. Kippenringen in alle kleuren, de beste der wereld. Burg, Texel. a f I,per stuk. P. KAAN, Oudeschild. overwaarde ruim 45 procent. Brieven onder letter B, bureau Texelsche courant. TE KOOP: groenkraag, a f 14,— per 1000 K.G. bij Jn. RAB Jnz. TE KOOP: geslacht bij 1/i of meer 65 cent. per pond. C. BRUIN Jbz., Waal, Texel, HAVEN OUDESCHILD Godinfornuizen - Waschfornuizen - Binnenemmers - Veevoederketeis - Kachelplaten Kolen- en Turfbakken Roosters prima gepolijste Kachelpijp met en zonder sleutel Elbogen Tangen Poken Kolenlepels enz. Voor bet maken van nieuwe steenen in uw kachel en het repareeren van oude steenen hebben wij Tevens groote voorraad in Landbouw- benoodigdheden - Huishoudelijke Arti kelen en Gereedschappen tegen scherp concurreerende prijzen. Wijd en Dauw bezet Puntdraad - HoiDingdraad - Persdraad ea Eiken Palen met punten weder voorradig. Wij hebben enorme voorraad in alle mogelijke prima Vrouwen en Meisjes, die zich beschik baar stellen vooi worden verzochtz:ch daartoe aan te melden bij de Zusters MEIJER aan het Witte Kruis- gebouw, voor wijk O bij Zuster MULDER te Oosterend. bij Mevr. LANGEVELDFlierman en voor wijk O. bij Mejuffrouw J.HENKES- Zich aan te melden vóór den ötlen November a.s. TE KOOP: F. BLINKER, Nienweschild. De Gemeente-Ontvanger te Texel her innert, voor zooveel noodig, belangheb benden aan hunne verplichtingen tot het betalen van noofd. Omslag, Hondenbe lasting, Schoolgelden en naven- en Vnnr- gelden. Texel, 28 October 1921. De Ontvanger voornoemd, A. LANGEVELD. Tot het innen van lamlbuur, enz. zal worden zitting gehouden 31 October van half elf tot een uur in de Kerkekamer en Dinsdag van li tot 12 ten huize van den boekhouder Jb. KEIJSER Sz. znllen I Nov. van 's avoDds 7 tot 9 uur in de Kerkekamer zitting houden tot ont vangen van landhuur en hoofdeljjken om slag. houden zitting tot het ontvangen van lacd- huren in het lokaal op Dinsdag 1 Nov. a,s. 's avonds 7 uur. De penningmeester van polder „Waal en Burg", houdt Maandag 31 October zitting ten zijnen kantore, tot bet innen der polderlasten en van de huur der landerijen, wegen enz. De penningmeester voorn., W. H. LAP. met het stoomschip „Cornelia" Vertrek van Harlingen: Maandags en Donderdags, voormiddags 10 uur en van Helder en TexelWoensdags en Zaterdags, Ondernemer, K, MEDEMA, Texel. 'Ruwe. schrale^ huid. barsten, kloven, sprin-* ,7-j», gende lippen, winterhanden en voeten, cmn-. Gebruikt Doozen v. 30.60 en 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. TE KOOP lang 11,20, breed 5,40, hoog 2,70, zijde en dak hout van 6/4 duims hout, steenen vloer, staande bij de aanlegplaats Texelsche Boot Helder. Te bevragen Café Land- en Spoorzicht Helder. houdt ondorgeteekende zich voortdurend beleefd aanbevolen. J. KORTEN5IOSVEY.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 2