nachts jacht op maakte, durfde niet door loopen, maar verzette zich uit alle macht, toen men hem mee wilde trekken. Het vreemde dier had hem n. 1. al vroeger eens te pakken gehad. Zondag hebben een vijftal jagers er jacht op gemaakt, maar zagen hem niet. Wel kwam er luid huilende een kind bij ben, zeggende een monster dier te hebben gezien, maar het was zóo ontsteld, dat het de plaats niet durfde aanwijzen, waar het ondier zich ophield. Uit de papier-industrie. Aan de papierfabriek der firma Van Gelder Zonen, aan de Eendracht te Apeldoorn, is een opleving in het bedrijf merkbaar, tengevolge waarvan gedu rende een viertal weken met volle kracht kan worden gewerkt. De tijdelijke opleving der Nederland- sche papierindustrie wordt toegeschreven aan de verhooging der papierprijzen in Duitschland. Arm Loosduinen. Met alle bezuinigingen bedraagt de gemeentebegrooting van Loosduinen nog f193,000, waarbij ruim f22.000 ter be strijding van de distributie. Men weet niet waar dat geld vandaan moet komen daar er weinig kapitalisten zijn. Het werkmanslid, de heer Keizer, stelde zelfs voor het presentiegeld aan de gemeente af te staan en dan 's avonds te vergaderen. Dan heeft ieder vrij en derft geen loon. Maar de voorzitter houdt niet van avondvergaderingen, dan wordt het te laat en de tuinders moeten 's morgens vroeg op. De brandweer wordt afgeschaft en een overeenkomst met Den Haag gesloten. Nog enkele bezuinigingen werden aan gebracht, waarna het vermenigvuldi- gingscijfer van 2 op 4 moest gebracht worden. Namen van straten. In den Amsterdamschen Gemeente raad werd een deel van een voordracht van Burgem. en Weth. inzake het geven van namen aan straten in het tuindorp Oostzaan, door het college teruggenomen, omdat de Raad bezwaar had tegen straat namen alsaaskeverstraat, kniptorstraat en dergelijke. Toen stelden Burgem. en Weth. voor daar inplaats van een insectenbuurt een sterrenhemelbuurt te maken. En zoo zullen dan nu worden vernoemd de hemel lichamen de Orion, de Sirius, de Kreeft, de Steenbok, de Groote Beer en de kleine Beer, de Zon, Castor en Pollux, Mars, Saturnus, Uranus, Jupiter enz. Zoo zullen wij dus krijgende Planetenstraat, de Kometenstraat, de Sterrenstraat en het Sterreuplein, de Zonneweg en het Zon neplein, de Castorstraat. het Neptunus- plein, het Orionplantsoen. Alleende maan was heelemaal ver geten. Gelukkig stelde een der leden voor een slechtuittespreken sterrennaam te verwisselen voor de maan, hetgeen de raad goedkeurde, zoodat de maan nu ook in de sterrenhemelbuurt schijnt. Kolendamp. Een zandschipper uit Katwijk aan Zee is te 's Gravenhage in bewusteloozen toestand in het voor-onder van zijn zandschuit gevonden. Een brugwachter en een agent hebben een half uur lang de kunstmatige ademhaling toegepast. Het gelukte hun de levensgeesten weer op te wekken. De man is naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij echter des middags is overleden. Het ongeval is ontstaan door het inademen van kolen damp, Vad. Ongeluk of opzet Gisteravond, aldus meldt een V.D bericht, fietsten de jagers J. Lichthart, een bekend Friesch declamator en K. de Leeuw, beiden uit Sneek, in de nabij heid van Sneek. Het schijnt dat zij onderweg ruzie hebben gekregen, waarbij de een den ander met het geweer te lijf ging. Het geweer brak, waarbij naar door de L. wordt medegedeeld onopzettelijk een schot afging dat Licht hart in het hart trof. De andere jager ging door en liet Lichthart aan den weg liggen. Toen hij gevonden werd, kon de ontboden geneesheer slechts den dood constateeren. De Leeuw is later nabij het dorpje Goiega aangehouden. De politie stelt een onderzoek in. Middelburg geeft den laatsten tijd den toon aan, wat den broodprijs betreft. Nadat nu reeds eenige weken het brood aldaar algemeen wordt verkocht voor 18 cent per 800 gram, heeft thans een bakker dien prijs verlaagd tot 17 cent. Maar als die bakkers niet met verlies werken, waarom moet dan in andere plaatsen het brood nog zooveel duurder zijn? De prijs in Friesland is 24 cent. Dat verschil is wel wat heel groot, schrijft het Nieuwsblad voor Friesland. Rotterdam is onveilig genoeg, om er een speciale beroovings-statistiek op na te houden. Welnu, in de jongste 14 maanden hebben er niet minder dan 315 beroovingen plaats gehad, waarbij in totaal ruim f200.000 is buit gemaakt. In werkelijkheid natuurlijk nog veel meer daar vele gevallen niet bij de politie worden aangebracht. Onlangs werd ingebroken in de griffie van het gerechtsgebouw te Am sterdam, en wel zoo handig, dat men de eerste dagen niets er van bemerkte. Onder het ontvreemde was ook een valsch bankbiljet van f 1000, dat aldaar gedeponeerd was. Thans is dit biljet, na dus weer eenigen tijd in circulatie te zijn geweest, opnieuw op de grilfie terecht gekomen. En het heeft meteen de justitie een spoor gegeven om de daders van de inbraak te vinden. Er zijn thans twee mannen als de vermoedelijke inbrekers en een man en een vrouw als helers gearresteerd. Mej. De Roon, te Waspik over leden, heeft* aan het Groene Kruis f 8000 vermaakt. Jacht op een wolf. Bij Wedde fin Groningen) wordt jacht gemaakt op een wolf, die uit de Duitsche wouden is verdwaald. Aan boord van het stoomschip „Sindoro". op weg naar Indië, heeft on langs een operatie plaats gehad. Een 13jarige knaap werd plotseling onge steld. Hij was door blindedarm ontsteking aangetast. De scheepsdokter, dr. T. I. Clerck, besloot na consult met mevr. C. W. Planten, arts, die als passagier aan boord was, tot operatie over te gaan. Wegens het vrij ontstuimige weer werd het schip zoolang met den kop in den wind gelegd, om het slingeren zooveel mogelijk te voorkomen. De operatie ge lukte uitstekend en na vijf dagen was het gevaar geweken. Bij aankomst in Indië kon de patient in goede conditie in een ziekenhuis worden opgenomen. Hoeden af. De afdeeling onderwijs te Acton voorstad in Londen heeft bepaald dat vrouwen, die als onderwijzeres komen solliciteeren, voortaan hun hoeden moe ten afzetten. De maatregel is genomen, omdat vele vrouwen kwamen met zulke groote hoeden dat hun gelaat nagenoeg onzichtbaar was. Wat heeft het gezicht eener vrouw te maken met haar bekwaamheden?" vroeg een der dames, en een lid der commissie antwoordde„Het gelaat is de spiegel der bekwaamheid", en de maatregel blijft van kracht. Gras uit de haven. Als een bijzonderheid meldt men dat in de Culemborgsche haven gras wordt gesneden. Een duinramp Schiermonnikoog, 2 Nov. De hulp- dijk tusschen de duinen, door het Rijk aan de zeewering aangelegd, is heden nacht totaal weggeslagen. De kipkarren en rails lagen vanmorgen op het strand. Sedert November 1920 zijn de duinen bij paal drie, zestig meter weggeslagen.

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 6