Woendag 30 Nn. 1921, No. 3557. Closetpapier JE ADRES schaatsensiij pen Rouzensorteering Prente boeken. Wit op zwart. 'Hokus Pokus Pas. Kleuren zonder krijt. Vormen zonder plakken. Bijblad van de Texelsche Courant Yi arkt 5 lenciiten. kosten thans slechts 25 cents per rol. boekhandel Parkstraat, Boekhandel Parkstraat. is bij J. KILJAft! Jbz. ADVERTENTIEN. de mooie dikke rollen heerlijk zacht crêpe-papier geheel oplosbaar in water, vau Voetbal Helder III Texel I 0—2 Texel speelde Zondag te Helder tegen Helder ni en mocht, niettegenstaande de slechte opkomst, een 2—0 zege behalen. Vijf. zegge 5, der beste spelers van het le elftal waren zooals gewoonlijk weer niet present. De heeren schijnen de reis naar Helder te vermoeiend te vinden. Het ware te wenschen, dat het bestuur der sport- vereeniging tegen deze sportmenschen(?) eens krachtdadig optrad en hun desnoods royeerde. Texel speelde voortreffelijk. Met de rust was de stand nog 0—0. De doelpunten werden gemaakt door Kiljan en H. Ran, die weder in goeden vorm was. De over winning was verdiend, daar er door allen hard is gewerkt. Korfbal. Texel H K. C, 3 1 De korfballers zijn beter op dreef en be haalden dan ook Zondag weer eene 3 1 overwinning, op het sterke H.K.C van Helder en zijn zoodoende momenteel Kam pioen hunner atdeeling. Het was een fraai gespeelde wedstrijd, jammer dat er zoo weinig publiek was. Texel was overwegend sterker en ook veel vlugger dan de H.K Cers. Er moet nu nog een wedstrijd te Helder worden gespeeld en wanneer ook deze wordt gewonnen, 'dan is Texel onge slagen Kampioen. Voorwaar een pracht prestatie. Dus het beste beentje vooruit gezet. Ooatermd28 Nov „Nut en Genoegen" hield Zaterdag j.I. haar eerste vergadering in dit seizoen. De voorzitter verheugde zich over de goede opkomst, heette allen hartelijk welkom, inzon derheid den spreker, den heer W. H. Lap, die een vervolg kwam geven op zijn reisbeschrij ving van het vorig jaar, toen men met hem vertoefde in San Fransisco, China en Japan. Ook de heer Tiessen, die de lantaarn zou bedie nen, kreeg een bijzonder woord van welkom. Nadat nog een woord gesproken was ter nagedachtenis van den heer L. J. Kikkert, die Eerelid der vereeniging was, werd de vergade ring geopend. De notulen der huishounelijke vergadering werden gelezen en met dank aan den Secretaris onveranderd goedgekeurd. Daarna kwam men in gedachte weder bij kapitein Lap aan boord, en werd gevaren naar Java. Op dit eiland heeft men den geheelen avond doorgebracht en veel moois en goeds er over gehoord en in beeld gezien. Over geheel Java van West naar Oost werd een tocht ge maakt en de heer Lap wist op de hem eigen bevattelijke en aangename wijze zijn gehoor mede te doen reizen, op de verschillende manieren, waarop het reizen, op dat eiland plants vindt en steeds werd uit eigen ervaring gesproken. Met aandacht werd gevolgd eu ieder lichtbeeld werd met studie bekeken. De lantaarn werkte uitstekend en de beelden waren bijzonder helder. Men waande zich bijna in werkelijkheid op deze uoornaamste der Oost- Indisehe bezittingen verplaatst. De spreker was te elf uur nog niet uitgepraat doch hij liet het er bij. Toen de voorzitter dan ook hartelijk dank betuigde voor alles, wat gegeven was, sprak hij dan ook van driemaal is scheepsrecht, waaruit de heer Lap kon opmaken, dat men hem gaarne nog eens weer terugziet. De eerste Nutsavondj is boven wenschen geslaagd. Gisteren werd een voetbalwedstrijd ge houden tusschen „O. V. V." en „Vliegkamp". De strijdenden wogen vrijwel tegen elkander op. De uitslagjjwas 10 in het voordeel van „O. V. V." Bij Kon. Besluit van 21 November is tijde lijk tot leeraar aan de H. B S. te Alkmaar be noemd, onze vroegere plaatsgenoot de heer D. L. Daalder, thans te Hilversum. Woensdag 30 November 1921. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's .v. 8 uur BQ.bolloz ng in no Haezer. Donderdag 1 December 1921. HERvOKM ENTTE. Den Hoorn, 'sav. 7 u u s. Brümmer. bondag 4 December 1921. HEttV iKM EEN TE. Burg, v.m. R) uur d roes -. Waal, v.m. 10 u r ionberg. I. Avondmaal. den Hoornv.m. 10 uur ds, Btümmor. Q. Avondmaal. Oudeschild, v.m. 10 uur ds v. Grasstek. Oosterend, 'sav. 7 uur da. v. Grasstek Zondagsschool n.m. 2 uur Cocksdorp, 'sav, half 7 ds.Schellenberg. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KEUR. Oosterend, v.m. 10 uur dr. Bouma uit Amerika, n.m half 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. de Maar den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Koster Eierenveiling. Den Borg, 28 Nov. Aangevoerd 33 partijen. 912 stuks, kipeieren gr. I 21,— a t 24,10 por 100 stuks, kl. kipeieren f 17,60 a f20,50 Handel vlug. Alkmaar, 25 Nov. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 2525 H.L. De prijzen waren Tarwe f 12,50 a f 13 50, gerst cbev. f 12,50 a f 14,25. gerst wioter 1 a f haver f 12,75 a f 13.50 bruine boonen f 40,a f 45,—, citroenboooen f 35,— a t 45,-, witte boonen f 47,— a f 48,—, blauwmaanzaad f a 1 erwten groene kl f40,— a f erwten groene gr. f 40,— a f 53, - grauwe 135,—af 50,— vale f 36,— a f rojrgo 113,— a i 13 25 koolzaad f af rood mosterdzaad af per 100 Kg, voor Naar Amerika. Gaat naar de Westelijke Staten van Amerika, zoo had de New-Yorksche corr. van de N. Rt. Ct, den landverhui- Z2i-s geraden Daar is land en brood. Maar de directeur van het Informatie bureau der Ned. Vereeo. voor Landvor- huiziug (Bezuidenhout 30 te Den Haag) is 't mot dien raad niet geheel eens. In onderscheidene brieven, - zoo schrijft hy aan de N. Rt. Ct. in den laatsten tijd uit verschillende streken van de Yereenigdo Staten - ook uit het Wes ten binnengekomen, wordt door alle afzenders zonder uitzondering thans de toestand in den landbouw zeer ongunstig genoemd. De prijzen der verschillende landbouw producten zjjn bijna alle sterk gedaald, terwijl aan den anderen kant de arbeids loonen en de vrachtprijzen nog boog zijn, hot gevolg is, dat de boeren in moeilijk heden komeu en velen hun bedrijf moeten opgeven. Een ander gevolg is eene daling der grondprijzen, maar men verzekert ons, dat zelfs bij die lagere grondprijzen geen kans bestaat op een looneod beuiijf, zoo lang do verhouding tusschen den produc- teDprijs en de onkosten zoo slecnt blijft

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 5