suvviaav 3558 Zaterdag 3 December 1921. S58t' Jaargang. leuws- en A dvertentieblad. Spoor-enBootdienst. feuilleton» Bin n enland, Firma J. ASJES Ez. Gemengd Nieuws. HE SPOOKÏÏOEVE. BIJTUIGFABBIEK. Heiligeland - Alkmaar. voor luxe- en bedrijfsgebruik. E COURANT. Dit blad verschuilt Woensdag- es Zaterdagmorgen Abonnementsprüê per 8 maanden'. Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. idvcrtentlën daags voor de uitgave vóór 1 uur nam. Prü* der Advertentün Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroots letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 052. ABONNEMENTEN en ABVERTENTIEN worden aangenomen b£ de Oitg. FnuA LANöEVlL# 4 DE R O O Iï, Parkstraat, BoiSoiTini LICHT DPI Van Zaterdag 3 December tot en met Vrijdag 9 December: voor rijwielen 4,15 uur, voor rijtuigen 4,45 uur ""InÖOGWATER Reede van Texel. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 1 Dec. 2 3 4 5 6 7 v.m. 9,36 10,14 10,52 11,32 12^32 1,16 Des namiddags is het ongeveer een half uur later hoogwater Post- en telegraafkantoor Den Burg geopend. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 7ll, uur. Voor postwissels, kwitantlön, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Dienstregeling 1 October 1931, Vertrekuren van de Boot. Op Werkdagen; Vertrek Texel 7,45 v.m. 11— v.m. 2.45 n.m. Helder 9,15 12,15 n.m. 4,15 Op Zon- en Feestdagen van Texel: 7,45 v.m. 245 nm. van Helder: 8,45 4.15 Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6 30 7^28 sneltrein 9.1} 10,27§ 1.31 12,37 3,24 1.52ft 4 10»B O.oO 4256 8'39 7 30 S-44 'Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,20§ 7,52§ 9,15 12,19§ 3.06 6.07 8,56 11,15+ 4J 6 Niet op Zon- en feestdagen. Alleen op Zon- en Feestdagen. Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. 8,36 9,45 11,42 3,11 6,06 8,47 10,58 1,03 Door JEAN WEBSTER. 28.) Mose kende elk plekje gronds, hij had dagen achtereen over deze bergen gezwor ven en moest verschillende schuilplaatsen geweten bobben. Het was bier, dat ik nem hoopte te vinden. Dadelijk nn den dood van kolonel Gay- lord had ik een booge belooning uitgeloofd voor dengene, die Mose vond ot voor eenige ïnliChtiiig hum betreffende. Men bad zijn buscbrijvicg ovetal in het dal heen getele- grafuoid ea iedere pachter was op zijn qui vive groepen vormden zich om de bossohen te doorzoeken, doch alles zonder resultaat. Ik verwachtte echter elk uur, dat er nog de een of andere aanwijzing voor den dag zon komen. Het dis'riotshoofd daarentegen, ingevolge zijn theorie dat Mose vermoord was, bad evenmin moeite bespaard om zijn lijk te zoeken. Men bad in de riviergedregd.de spelonk en omliggende bossohen doortocht doe mets ge ond n. Mose was eenvoudig van de aarde verdwenen zonder een spoor na te laten. Tot mij toleu^a eiling braebt de morgen geen nieuws, ik b -.3 op iel» bep^aldo ge hoopt, voo.-out het gerechtelijk oude.zoek TEXEL 2 Dec. IP21. Winter. De wintervorst laat zich krachtig gel den. Sedert Vrijdag van de vorige week deed hij hier zijn intrede en thans met een scnerpte, dat het genot van het ijsvermaak er wel eenigs zins door ver gald wordt. Bovendien zijn er voor de liefhebbers weinig of geen banen. De z.g. vlakten ontbreken, door de nog steeds lage wa terstand, en de eerste pogingen van de ijsclub Waal, om door bemaling een ijs baan te maken, hadden weinig succes, door dat de grond nog zooveel water tot zien trok. Maar met dat al is het winter, streng winter. Gedenk de vogelen, maar vergeten we ook onze medemenschen niet. Voor landarbeiders en visschers vooral, kan het een harde winter worden, nu voor de eersten de werkeloosheid reeds zoo vroeg was ingetreden en de uit komsten van het bedrijf voor de laatsten reeds lang zoo weinig loonend waren. 't Is winter en terdege ook. De Dage raad vertrok vanmorgen uit de haven, om van nu aan de verbinding met Helder over het Horntje te onderhou den. 't Is winter, wie weet hoe lang. Ons bereikt zooeven het bericht, dat het aan het bestuur van de ijsclub Waal gelukt is door bemaling een ijsbaan te scheppen, (zie adv.) Moeite noch kosten zijn daarvoor ge spaard. Door de welwillendheid van het Dag. bestuur der 30 polders kreeg men de beschikking over het motorgemaal. Vanaf Woensdag tot heden heeft de motor nacht en dag gedraaid met boven genoemd resultaat. Dat de liefhebbers van ijsvermaak dit weten te waardeeren. Tot le Ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd de heer W. N. Kelder, thans adjunct-kommies ter gemeente-secretarie te Sneek. Gevraagd adresse* vau hen, die opee* leid willen worden voor Kommies, Politie agent, Bewaarder, Hnlpkeurmeester, door F. BOER, Meuw-Amsterdam. zou plaats hebben. Ik reed vroeg naar Kennisburg ten einde een onderhoud met Radnor te hebben en aan hem te vragen, in boever hij en Mo«e met de spookge schiedenis te maken hadden, Het feit, dat ik er me vroeger maar zoo kalm Dij neer gelegd had, kwam me nu als misdadig voor, miseobien, als ik er op aangedrongen bad de spookgeschiedenis grondig te onderzoa ken, zou mijn oom nog geleefd hebben. Ik trad Radnor's oei binnen, vastbesloten deze niet te verlaten, voor ik de waarheid wist. Doch ik stuitte op onverwacb.ten tegenstand. Hij weigerde ronduit de kwestie te be spreken. .Radnor,* riep ik ten laatste, .tracht je iemand te beschermen? Weet je wie je vader vermoordde ,Ik weet evenmin wie mijn vader ver moordde als jij 1" „We t je iets van den geest. ,Ja,* zeide bij wanhopig, .dat wel, maar het eiaat noch met den diefstal, noch met den moord in verband en ik kan er niet over praten." Ik redeneerde eo pleitte, doch het hielp oiets. Hij zat op zijn krib met zijn hoold in de handen op den grond te staren, ter- wil hij hardnekkig weigerde een woord te zeggen. ,llct geeft je niets, Arnold," zei bijten slotte. .Is vertel je net verhaal van een geest toer» met, want h ?t heett niets net net ge-al te makets-" Voorradig alle soorten Levering onder garantie. Keer billijke prijzen, O udeschild, 1 Dec. Gisteren is een groote Noorsche boot gestrand, op dezelfde plaats waar eenige jaren geleden, de „Serbia" is gestrand. De lading bestaat hoofdzakelijk uit stukgoederen. De sleepbooten uit Helder zijn ter assistentie vertrokken, bene vens eenige schuiten en een bergingsvaartuig die zullen trachten lading in te krijgen. Lagere boterprijs. Op de markt te Purmerend wasdeza week de prijs van de boter f 2,40 f 2,60 per Kg. tegen f 3,00—f 3,10 de vorige week. Hbl. Marken zonder drinkwater. Tengevolge van hst laatste hooge water zijn op het eiland Marken de meeste regenbakken bedorven. Eerst werd er duinwater aangevoerd per schuit, maar nu door de vorst is dit onmogelijk geworden, wat voor de eiland bewoners hoogst onaangenaam is. Eea driedaagsche bazar te [IJmui den gehouden voor de nagelaten betrek kingen van de slachtoffers van de red dingsbooten „Brandaris" en „President van Heel" bracht netto ruim f 4500 op. IJs in Friesland. Tal van scholen badden Maandagmid dag al vrijaf om van het ijs te profiteeren en menig huismoeder moest zich baasten gauw met het middageten klaar te zgn. De jeugd is zoo ongeduldig als er pret in zicht is. Waar menige club ijsbaan nog droog ligt, gaan de leden daarvan kleine meertjes in de buurt opzoeken, om van het ijs te profiteeren. Anders eenzaam en afgelegen, heerscht daar nu 's middags een gezellige drukte. Iu het noorden der provincie klaagt men er over dat het Ik ping weer zitten en vertelde hem mijn theorieën omtrent Mose. .Dit ie onmogelijk" verklaarde hij. „Ik heb Mose mijn hëele leren gekend en hem nooit aan een breuk van vertrouwen schul dig bevonden. Hij hield evenveel van mjjn vader als ik en al hing mjjn loven er van af, dan zou ik neg zweren, dat hij getrouw was." .Rad," smeekte ik, .ik ben niet alleen je advocaat, maar tevens je vriend, watje me ook vertelt, wordt als »iet gezegd beschouwd. Ik moet de nu geheele waarheid weteo." Hij schudde hel hoofd. „Ik heb nieis te zeggen." „Je moet ieta zeggen," riep ik. „Je moet in de getuigenbank plaats nemen en een volkomen open en oprechte verklaring afleggen van alles wat op het geval betrek king heelt. Je moet verlangend schijnen om den maa, die ju vader vermoordde te vin den en te straffes. Jj moet het medelijden ran de menschen trachten op te wekken en voordat je voorkomt, ben je het jezelf en mij verschuldigd mets tusscnen ons onopgenolcerd te laten." Hij sloeg droevig zijn oogen naar me op. „Moet ik verder gaan f" vox hfi. „Kan ik niet weigeren mqn getuigenis af io leggen ik zie ni t iu hoe men mij voor niet ve - sohijn n voor de rechtbank zou kunnen straffee, ik zit toch al ;n co gevangenis." ,Jd kunt opg.bacgen worden,"- zul ik ijs niet erg hard ismen wijt dit aan het hoogere zoutgehalte van het water, wijl dezen zomer wel eens zeewater binnengestroomd is. De ijsbaan van Thial van Heerenveen is al onder water gezet, het langzaam rijzen van den waterstand was het ge volg van een doorbraak, die Zondag her steld is. Het water op die baan vormt zich direct tot ijs, zoodat de directie plan heeft morgen reeds de ijsbaan te openen waar Zaterdagmorgen nog geen water te bekennen was. Tal van hardrijderijen zijn reeds uitgeschreven de jjsclub-be sturen hoorden van het weerbericht „matige tot strenge vorst" en toen was spoedig het besluit genomen. De beroeps rijders zullen te kust en te keur kunnen gaan, eiken dag, want elke ijsclub rept zich nu spoedig een wedstrijd te houden waarvan verleden jaar niets komen kon. De prijzen zullen dit jaar ook hoog zijn want de kassen der clubs zijn goed voor zien en de heele wereld is tegenwoor dig royaal. Daarom ook verhooging van prijzen voor de hardrijders denkt het ijsclub-bestuur. Overal is toch het loon verhoogd. Het auto-ongeluk te Oosterbeek Omtrent het auto-ongeluk metdoode- lijken afloop dat Zondag te Oosterbeek plaats vond verneemt de Tel. het volgende: De architect B. en echtgenoote uit Arnhem reed met zijn auto in snelle vaart een bocht in den Schel mschen weg om, toen de rechtscbe wielen van den wagen in een kuil raakten, waardoor de bestuurder het stuur kwijt raakte. De auto, een zwaren wagen, buitelde naar men zegt, tweemaal over den kop. Daardoor geraakten de heer en mevrouw B. eerst onder en daarna buiten den wagen. Mevrouw B. bleef met een been breuk en een wonde aan het andere been liggen haar echtgenoot overleed onmid dellijk tengevolge van een schedelfractuur. De toestand van mevrouw B., die naar het Diaconessenhuis te Arnhem werd vervoerd, is tamelijk gunstig. De wagen lag een tiental meters van de slachtoffers op den weg met verbogen wielen, deerlijk gehavend en te midden van glasscherven en gereedschappen in een plas olie en benzine. Twee honden die in d9 auto waren zijn er nog het beste afgekomen. De een bleef ongedeerd het schoothondje brak een poot. botweg. Hij begroet kreunend zijn gezicht ia de banaeo. „Arnold," smeekte hij. Zorg, dat ik al die moGsonen niet behoef te ontmoeten. Je z;et zelf in wat voor toestand mjjn zenu wen z(jn, ik heb in geen drie nachten ge slapen." Hij stak zijn hand uit om me te toocpn, hoe deze beefde. ,Ik kan niet praten ik weet niet wat ik zeg. Je weet niet waar je bij me op aandringt. Mija toorn over zfln hardnekkigheid ver dween in een plotselinge vlaag van mede lij'en. De arme kerel was nanweiyka «neer dan een kind. Hoewel ik volkomen in het duteter wis over wat hij voor zich hield en wat de roden hiervoor was, toch voelde ik onwillekeurig dat hij hat uit edele beweeg redenen deed, „Rad," zeide ik, „het zon je zaak goed doen om open kaart met me te epeleu en als je door de gezworenen in praventiere hechtenis teruggezonden wordt, moet je me tenslotte toch alles vertellen. Doch nu wil ik niet blijven aandringen. Waar schijnlijk komt de geest heelemaal niet ter sprake. Volgen9 de wet kan ik als je advocaat weigeren je te laten getuigen, doch dat doe ik slechts in het allerlaatste geval. Wij moeten de openbare meening op jou band zien te krijgen en voor dat dool moet je getuigen. (W jrdt vervolgd)

Texelsche Courant | 1921 | | pagina 1