Kinderzang. de restant manufacturen Voorkoopen. Ontvangers van MAÏS, Spek. Spek. Spek. vette gerookt spek 30 cent per pond, Een afgekalfde Koe. Deurwaarder C. G. GÜDE. Februari-levering worden verzocht deze vóór 15 dezer af te halen, daar wij na dien datum niet meer voor de levering kannen instaan G. R HEIJSER Go. HAAST U! 13000 K.G. Mais Gedurende 8 dagen lang alsook pekelspek en versch spek. Gesmolten renzel 40 ct. p. pond. Mager spek 55 cent per pond. G. VISSER. een vette koe en vier vette varkens. Wegens sterfgeval zijn de repetities en uitvoering uitge steld tot den volgenden winter. R. EBR3MA.—Vlessing. te Texel, zal op Dinsdag 14 Februari a.s., des na middags te lVj uur ten huize van den beer W RIJK, Waalderstraut deD Burg, we- gees vertrek publiek verkoopen Verder: heerenpakken, glas- en aarde werk, ema'llewaren, vogelkooiopetandaard, ronde tetel, stoelen, wascbtsfel, enz. enz. Ren Burg. Texel, 11 Febr. 1923. TE KOOP a f9,75 per 100 K.G. Levering 8000 K G. in Maart en 5000 A.ü. .n April. Betaling 1 Juni a.s. W. BUK, Buig, Texel. daarna vrijblijvend, kost het prima AJles van eigen geslachte varkens, In deze barre tijd goed voor cadeaux. Aanbevelend, Te koop: Te bevragen btj A. LAP Az den Hoorn. TE KOOP R. HUISMAN, Nz., den Burg. Moeilijke redding. Woensdagmiddag zakte te Zutphen een negenjarige knaap door bet ijs aan den Graat Ossesiugel. Zijn oudere broeder en daarna zijn vader, die te hulp gesneld waren, trof eenzelfde lot. Met veel inspanning en overleg gelukte het daarna den landbouwer G. J. Lindenberg, het leven van alle drie te redden. Hij zelf kon zich evenwel niet meer uit het ijs werken en moest tenslotte door eeoige voorbijgangers met behulp va.i eene ladder uit zijne benarde positie word-rn verlost Spoorkaartjes in guldens en in ?n«/j ken. Een lezer merkt op, dat hij onlangs voor een kaartje Nederlan tscbe grens Berlijn f6.10, slaapwagen f 8, samen dus f 14,10 had te betalen. Teruggaande betaalde bij naar Berlijn Bentbeim 225 Mark, Bentbeim-Oldenzaal 58 30 Mark, slaapwagen plus reserveeren 147 Mark, samen 430.30 Mark. Rekent men deze tegen 2 cent de koers was destijds 1.40 dan zou dat f8.60 zij d geweest. Vanwaar het verschil van f5.50 vraagt onze lezer. Inderdaad, van waar Sch. Ct. Schiermonnikoog geisoleerd. Schiermonnikoog is door het ijs geheel van de wereld afgezonderd. Postschippers hebben tweemaal beproefd den vastea wal te bereiken doch zonder resultaat. Brandstoffen en levensmiddelen raken uitgeput. Paardenhandel. Men meldt uit ZeelandHet is in deze provincie met den paardenhandel dood stroom, een scherp contrast met eenigen tjjd geleden. Het voor ons voornaamste exportgebied van paarden, vooral vau jongere, is sedeit eenigen tfjd afgesloten, nu eens niet door wettelijke bepalingea maar Duitschland kan eenvoudig niet koopen door valuta. De jonge paarden gemeenlijk in het voorjaar met groot» animo weggehaald, blijven nu op stal, want het opmerkelijke feit doet zich voor dat voor twee jaar aangekochte veulens veel dunrder betaald werden dan dat nu voor die tweejarigen wordt geboden. Een en ander geldt voornamelijk de gebruikspaarden, want de eerste kwali- teits fokpaarden worden niet verhandeld,

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 6