Vreemdelingenverkeer. Algemeene Vergadering Van der Graaf Co.'s bureaux voorden handel plm. 1000 perceelen NIEUW HOUT, Groots Belangrijke Houtverkooping. koolrapen Binn enlaed i ©ui en&rd i uw Uitslag van gehouden Moopingen. Markt bert©aten. Hartelijk vaarwel Algemeene Vergadering Sportvcreeniglng] TEXEL. Texel - Zeemacht. hst wasschen en spannen van gordijnen. UITVOERING Gemengd Koor en Operette. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. N. V. Texels Eigen Stoomboot- Onderneming. Zuivelfabriek „De Onderneming." de restanten weiroomkarne melk en roumkarnemelk Deurwaarder C. 6 GUDE publiek verkoopen: Blanke Zeeuwsche eigen heimer pootaardappelen Predlkbaurten- O V K$ JBLTBNTÏ &N A. BOON-Wilner, „EIGEN OEFENING" plm. 150 ton Steenkolen, vragen prijsopgave TEXEL 28 Maart 1*22 Spoordienstregeling 26 Maart. Boeklioudcnrsus Stand van de Texelsche Competitie. Het J-rad. Helder de Zeehaven voor Noorderkwartier. Volgens de laatste bekendmaking betreffende de afgegeven nummei bewij- zen voor automobielen en motorrijwielen tot 2 Maart, blijkt dit aantal in totaal te ziin 1C0625. Een zeer groot getal voor ons kleine Nederland, voor automobielen en motor- mwielen. Groote zwendel In alle min of meer groote steden van ons land werden indertijd filialen van de Sanitas maatschappij opgericht, welker filiaalhouders f2060 moesten storten. De directie welke te A'dam zetelt, schijnt tbans in moeilijkheden gekomen, en sommige filiaalhouders vragen nu hun inleggeld terug. De politie heeft zich nu met de zaak ingelaten. Men verwacht opzienbarende onthullingen. N. Harl. Ct. Eierenveiling. Den Burg, 27 Haart Aller opkomst verzocht. Zondag n.m, 2 unr BAL 3STA. Entree f0,75. Aanvaug 8 nur. Aanbieding gevraagd van te leveren tusschen 1 Hei en 1 Augustus 1933. De uren van vertrek en aankomst te Helder zijn bij de nieuwe dienstregeling dezelfde ge bleven, de bestaande treinen blijven gehand haafd en komen plm. 5 minuten eerder te Amsterdam aan en vertrekken 3 tot 5 minuten later vandaan. Wij hebben de noodige wijzigingen in de dienstregeling aan het hoofd van ons blad aan gebracht. Vrijdag j. I. had in de Zeevaartschool de laatste les plaats van bovengenoemde cursus, onder leiding van de Heer Boonstoppel. De cursus, in het najaar aangevangen met ruim dertig personen, werd door slechts een derde gedeelte daarvan tot het einde gevolgd. Dit is ongetwijfeld te betreuren, waar vooral in de tegenwoordige tijd eene goede boekhouding een eerste eisch is. Bij de aanvang der lessen werd door het bestuur der Middenstandsvereeniging, bij monde van den.voorz. een openingswoord gesproken en daarbij de wensch geuit, dat er goede resultaten zouden worden bereikt, de sluiting van de cursus geschiedde zonder eenige plichtspleging. Een der deelnemers bracht een woord van dank aan de heer Boonstoppel als leider der cursus voor de lessen, zoomede aan de boots man voor de goede zorgen aan de verwarming der lokalen besteed. Uitvoering l'. d. I. „Het was mij een vreugde om in eerbiedige woorden hulde te brengen aan de fijne pen, die schetste, den scherpzinnigen geest, die waarnam, het warme hart, dat meevoelde", zoo getuigde eens de bekende schrijfster Ida Heijermans, bij de beoordeeling van een pennevrucht van mevr. Ida Boudier-Bakker. Wij zouden die woorden tot de onze kunnen maken,nu wij ons neerzetten om verslag te geven van de uitvoering van U. d. I. op Zaterdagavond in hotel Texel gegeven. Het „moederschap" heeft bij de vrouw de hoogste rechten. Voor de kinderen is het, dat zij al het andere, wat het leven kan geven, prijsgeeft, dat heeft mevr. Ida Boudier-Bakker treffend in haar tooneelspel „Het hoogste recht" doen uitkomen. Warm gevoeld en fijn geteekend zijn zoowel de verdrukte echtgenoote als de man en de oude moeder. Ieder figuur is een persoonlijkheid goed van willen en bedoelen, toch wordt de samenleving een mislukking, omdat opvoeding, aanleg en karakter te veel verschillen. U. d. I. heeft dat stuk leven door mevr. Ina Boudier- Bakker in beeld gebracht eenig mooi weer gegeven. Als wij bizondere lof zouden toezwaaien, dan zou het zijn voor de vertolking van de beide hoofdrollen, de heer en mevrouw Kolberg, doch wij zouden onrecht doen, wanneer wij daarin niet ook de oude mevrouw Kolberg betrokken. En Lize, liet weerspannige, toch hartelijke meisje dan en haar broer Hein en Frank van Leenten de schilder Ja, waarlijk, allen hebben aandeel gehad in het succes en wij eindigen met hulde te bren gen aan de regie, die elk der uitvoerenden heeft gesteld op de geschikte plaats. De uitvoering op Zaterdag was een nieuw succes voor U. d. I. Een geanimeerd bal besloot ongetwijfeld de uitvoering, de groote opkomst geeft aanleiding tot die veronderstelling. Z.V.S tie Mok. 2—0 Ondanks liet slechte weer van Zondag, kon de aangekondigde wedstrijd Z.V.S,—de Mok toch doorgang vinden, daar tegen den middag het weer wat opklaarde (en voetballers zijn niet van suikergoed, zooals langs het lijntje werd geroepen.) Van beide zijden wordt direct goed aangepakt en werden respectievelijk de beide doelvcrdedigers aan den tand gevoeld, doch beiden kwijten zich behoorlijk van hun taak. Bij Z.V.S. was Bruin vervangen door Vlas en stond Homs onder de lat. De Alok- keeper toonde weer een goede doelverdediger te zijn, door verschillende prachtschoten te stoppen. De partijen wogen vrijwel tegen elkander op, doch de Mok-voorhoede is niet vlug genoeg en door treuzelen worden goede kansen onbenut. Bij een worsteling voor het Mok-doel ontstaat een doelpunt, hetwelk door vele Z.V.S. aanhangers, onder aanvoering van Henkie met gejuich wordt begroet. De Mok denkt het nu echter ook eens te probeeren, doch weer door treuzelen en niet met genoeg gang inloopen hebben zij geen kans. De Z.V.S. laat het er niet bij zitten en doelpunt nogmaals (Henkie is uitgelaten In dezen stand komt geen verandering meer en zoo heeft Z.V.S. welverdiend, met 2—0 gewonnen en staat hier door als No 1 in de Tex. Competitie. Het Z.V.S. elftal speelde een goeden wedstrijd en beschikt momenteel over een sterke ploeg. Wij denken hun dan ook als eerste in deze compe titie te zien uitkomen. Ook de Mok speelde goed, doch er werd niet genoeg doorgezet, wat hun dan ook de nederlaag bracht. Na afloop werd nog door de-Mok een strafschop op het Z.V.S. doel genomen, welke Homs keu rig stopte. Doelp. gesp. gew. gel. verl. voor—tegen P. O.V.V. 3 1 1 1 6—43 Mok 3 2 1 2—22 Texel II 2 1 1 1—41 Z.V.S. 2 2 3— 04 O.V.V.—Z.V.S. onder protest. Mok—Z V.S. TexelMok O.V.V.—Texel Ingez. Gisteren werden in ons dorp demonstraties gehouden met het rijwiel, in onze advertentie kolommen als het J-rad aangekondigd. De voortbeweging wordt bij dit rijwiel niet bewerkt door ronddraaiende beweging, doch door een op- en nederwaartsche., Het nieuwe rijwiel had veel bekijks, terwijl de personen die proefritten maakten de lichte voortbeweging roemden. De zonsverduistering. De zonsverduistering is bepaald goed ge slaagd te noemen, want toen het tijdstip naderde ging de zon schuil achter de wolken en liet zich niet zien, voor en aleer de eclips tot het verleden behoorde. De zwartgebrande glazen hebben bij ons geen dienst behoeven te doen. De heer J. H. Leopold, vroeger alhier, thans inspecteur der registratie en domeinen te Sneek, is in gelijke betrekking benoemd te Maastricht. Het is al eenige jaren, dat de in 1916 door het Gemeentebestuur van Helder opgerichte Commissie voor de Economische Ontwikkeling der gemeente Helder, ijverig doende is, om haar prachtige haven meerdere bekendheid te geven en er een beter economisch profijt van te verkrijgen. Een onderzoek naar de behoefte van in en uitvoer, wees uit, dat reeds nu een vaste scheep vaartlijn op Engeland, nuttig zou kunnen zijn en weinig of geen risico zou hebben. De tijden zijn echter slecht, ook voor onze scheepvaaitmaatschappijen, vandaar dat het, trots ijverig pogen, niet mocht gelukken, een hunner voor de Heldersche haven te intres- seeren. In het Novembernummer van'het Maandblad „Flevo" is door den secretaris der Commissie, het lid van Gedeputeerde Staten, den heer A. W. Michels aangetoond, van hoe groote be- teekenis de Heldersche Zeehaven wordt, indien de afsluitdijk ligt en de Wieringerpolder droog is. In het Westfriesche kanaalplan is eveneens rekening gehouden met deze Noordelijke haven. Maar ook zij, die dit alles erkennen, zagen niet in, dat nu reeds van de haven geprofiteerd kan worden. Noch in scheepvaartkrir.gen, noch in handels kringen hier in het Noorden voelde men vol doende beteekenis van deze nieuwe verbinding met Engeland en aan teveel geestdriften mede werking zou derhalve deze ijverige Commissie te Helder zeker niet te gronde zijn gegaan. Het moet dus wel een genoegdoening voor haar zijn geweest, toen na zoovele vruchtelooze pogingen, een onzer scheepvaartmaatschappijen bereid bleek te zijn Nieuwediep-Goole te openen, mits zij van een minimum vracht verzekerd was. Dit minimum wordt bereikbaar geacht, als ALLEN zonder uitzondering hier in het Noorden van de Provincie met Alkmaar inbe grepen, de handen in een slaan. Allen, die thans exporteeren of importeeren over zuidelijke havens, moeten nu hun goederen over de Heldeische haven laten gaan, dan is er zeker voldoende vracht om het plan te doen slagen. En wij zijn overtuigd, dat het voor de be langhebbenden ook voordeelig zal zijn. In de eerste plaats zijn de havenkosten gering, feitelijk zoo goed als niets, de E. S. O. N. A. die het gedeelte vrachtgoederenvervoerHelder-Alkmaar beheerscht, is bereid, in deze mede te werken. Een en ander zal mogelijk maken, dat de kosten over de Heldersche haven minder zullen zijn dan wanneer men van de zuidelijke havens gebruik maakt. Er wordt thans een uitgebreid onderzoek ingesteld om een zoo hoog mogelijk vracht- cijfer te verkrijgen, waarna nader met de be treffende Scheepvaartmaatschappijen zal worden onderhandeld. Wij roepen allen, die met dit vraagstuk daad werkelijk te maken hebben, op, om in deze hun belangstelling te toonen en hunne mede werking te ve'rleenen, zoodat eenmaal de Hel dersche haven, dezeehaven van ons Noorder kwartier worde. Helder Maart 1922. NB. Mededeelingen, vragen, adhaesiebetui- gingen, verband houdende met bovenstaand onderwerp worden gaarne ingewacht bij den ondergeteekende, die ook bereid is, nadere besprekingen te houden. W. VELTHUIJS, Directeur E.S.O.N.A. Hoofdgracht Helder. Notaris G. J. O. D. DIKKERS, op Dinsdag 28 Maart in hotel „de Zwaan' Het Foldertje „Volharding bh de Cocks- dorp op Texel met daarop staande hof- Stede, schuren, arbeidurswouing en- wier pakhuis, bouwland, weiland eu slikgvonden samen groot £6,89,60 hectaren. Kooper la van Heerwaarden, voor i 4400,—. Woensdag 29 Haart 1922. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 's av. 8 uur Bijbellezing. Zondag 2 April 1922. HERVORMDE GEMEENTE. Burgos av. 7 uur ds. Kroese Waal, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. den Hoorn'sav. 8 uur ds. Brümmer. Oudeschildv.m, 10 uur ds. Brümmer H. Doop. Oosttrend, vm 10 uur ds Kroese. Cocksdorp, de. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 nur ds. B. v. d. W erft' van Helder. Openbare belfiden's. H. Avondmaal, n.ro. 3 unr dezelfde. Na afloop mansddmaten-vergadering. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. TFaaZ, v.m. 10 uur ds. de Maar, Den Hoorn, v.m. half 11 ds. Koster. Doop. Alkmaar, 24 Maart. Op de beden ebouden graanmarkt waren aangevoerd 1622 H.L. De prijzen waren Tarwe f 13.a f 14.—gerst cbev. f 14, a f 15,50. gerst winter f a f haver 1 14 50 a f 15.bruine, boonen f 48,a t 52,00, c'troonboooen f' 46, a f 48 witte boonen f 45, a f 49, biauwmaan'aad f a 1 erwten groene kl f21,— a f 25, erwten groene gr. f 42,— a 152,—grauwe 1 40,—a f 46,— vale f 37.50 af—.— roage 113,50 a 1 13,75 koolzaad f af rood mosterdzaad af pa-rdeboooen (15,— a f 15,75 por 100 Kg. Aangevoerd 122 partijen. 175u0 stuks, «ipeieren 1 6,60 a i 7,60 per 100 stuks, eendeieren f7,30 a f8,10 kalkoeneieren f 11,a f Huidaandoeningen. 3 Tegen huiduitslag, eczema, dauwworm, gordelroos, en alle jeukende huidaandoe ningen, wordt Foster's Zalf sterk aanbe volen. Zij geeft baat vanaf de eerste aan wending. Prijs f 1.75 per doos, alom ver krijgbaar. v GEBOREN TRIJNTJE ELIZABETH, dochter yac C. KRIJN EN Cz en A. KRIJN EN Tompot. den Burg, 25 Maart 1922. V GEBOREN: MARIE, dochter van P. ROEPER Mz. eu W. ROEPER—Reuvers. Spomg, Texel, 26 Maart 1922. Eenige kenuisge'ing. Hierbij betuigeu w(j onsen hartelijken dank voor cte vele blyken van belang stelling bij ons huwelfik ondervonden. C. BAKKER. G. T. BAKKER—Eelman. Westen, Texel, Maart 1922. aan Dmilie, vrienden en bekenden, bij onze terugkeer naar do Vereenigre Staten N.A. N. P. BREMKR, en Echtgenoote. a.b. S s. Rijndam. 30—3- '22. Donderdag 's morg. 1,39. op Woensdag' 29 Haart 8 uur in Hotel de Lindeboom. De Secretaris, J. PIS ART. Vrijdag 31 Maart 's av. 8 uur in hotel de Oranjeboom. beveelt zich beleefd aan voor der Zangvereerviging van Oudeschild, Dir. H. KIKKERT, van Oosterend, op Zaterdag 1 April ia HOTEL TEXEL. PROGRAMMA: Plaatsbespreking op den speeldag a 10 ets. per plaats van 12—1 uur. Opgaven 12 April 1922 dev avonds 7 uur, a*n den Directeur van T. E. S. O. te dea Burg, waar de voorwaarden van levering tar irzage lig^eD. De Directeur. Burgemees:er en Wethouders van Texel per Ms. voor het vervoeren van onder staande materialen vanaf haventerrein Oudescnild naar den in aanleg zijnden weg te don Burg ie lossen op aan te wijzen plaatsen. 60 M'. nieuwe Afrik 160 slooperij vlakpnin 105 geklopte puin 38 basaltslag 68 grind De nieuwe brik moet binnen 1 week na gunning vervoerd zfia. Binnen 10 dagen na lossing moeten de overige materialen vervoera zijn. Biljetten op gezegeld papier a f0 50, ten Raadhuize in te Jevoren uiterlijk Maandag 3 April 1922, 's middags 12 uur. Het bestuur zal trachten te verfeoopen bij inschrijving voor he' tijdvak 1 April tot30Septemhera.fi. Gezegelde biljetten moeten worden in geleverd vóór Za'erdagavond 6 uur by den Directeur IJ. LAP. te Texel, zal op Donderdag 30 Maart 1922, des morgeus te 10 uur (Zomertyd) aan re Hayen te Oudeschild zioalsmac'iinaal geschaafde zolder- delen, achterdelen, vl, tdelen, krui planken, sparren, pauiatte*, beukenplanker, hekschrooten, enz. Alles zeer geschikt voor bouwers, timmerlieden en boerenbedrijf ZEGT HET VOORT. TE KOOP voor consumptie en veevoeder. 1 X op Texel 7erbouwd.° Ta btvrijen bfj G. Ö&N BRAVEN, het Noorden.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 2