MELK. 100 liter Melk per dag. Beurtveer FRANS ZEGEL - OUDESCHILD. mw YQovdmL ecas kijken* ®©@t vragen prijsopgave voor het vervoeren van basaltslag Harlingen, Texel en AHeuwediep. Afdeeling lont. Afdeeling Uzer AfdeelingManufacturen, enz. In voorraad Burgemeester en Wethouders van Texel vnnaf naventeirein Oudeschild naar onder- f.Uande wegen Witte Kruisweg 20 M3 Qoornderweg 50 Ms ïoogerwejr 60 M' Burgz ebtSchans 20 Ms Burgzicht-3urg ±50 M3. OriesproDg (Dijk) 25 M3. Waal-Haven 70 M3. Biljetten op gezegeld papier van 50 cent in te leveren ten raadbuize uiterlijk Maandag 34 April des middags 12 unr. karpetten, matten, vloerzeilen, loopers, tafelzeilen, cocosmatten en verder alles wat bij het vak behoort. Wjj leveren prima kwaliteit en tegen scherp conourreerende prijzen. Gebr. BRUIN, Mijn boerderijtje is er op iDgericht, geregeld per dag, het geheele jaar, te kunnen leveren Thans voorhanden 50 Liter per dag, 25 April 80 Liter per dag, 1 Mei 100 Liter, Verkrijgbaar uit huis, Burgerhout, Witte Kruisweg ét 9 cent per Liter, voor vaste klanten wordt melk gehouden. Thuis bezorgd 10 cent per Liter, 's morgens 4 9 en 's avonds 5 9 uur. M. SMIT. TE KOOP Hooi per ióoo pond Stroo per pak Bieten per iooo kilo en een partijtje Haver voor de zaai, iste nabouw. Jac KIKKKRT Nz. Ondergeteekende zal een wekelijksch openen tuesohen Hjj beveelt zich bij ieder aan tot het vervoeren vao allerlei goederen. Eerste afvaart uit Harlingen 28 April as. P. A. van der Vis, Oost, Texel. Scbaarsche bezoeken onderhouden de vriendschap. Het vergeten van de preek. Het „Friesch Kerkblad" vertelde on langs een geschiedenisje van een paar jaar geleden, dat wel een zeer wonder lijke verklaring geeft van de toewijding en de aandacht van trouwe kerkbezoe kers tijdens de preek. 't Gebeurde op een Friesch dorp. To9n de kerk volstroomde en de dominee reeds Steeds ruim gesorteerd in prima Zweedsch Timmer- en Heininghout. Vraagt vooral voor groote partijen onze uiterste prijzen. Prima gaaf Spoor- en Wisselhout. Kolders, juffers en sparren. Kippenhokken voor 8 tot 20 kippen. Eiken tuinpalen 8 ets. draadpalen 20 heiningpalen 27 zeer zwaar 40 Alle eiken palen zijn gepunt. Creosootheiningpalen 55 en 70 ct. Creosootpalen voor hoenderparken 8 vt. lang f 1,00. Een partij kort geploegd hout en ribben extra goedkoop. Gebruikt voor uw heining Harmonica gaas, dit is goedkoop en best. Vvy noteeren scherp concurreerende prijzen voor alle gaassoorten, puntdraad, heining draad, krammen, palen, draadnagels, 6 7 en 8 voets golfplaten. Prima asphaltpapier. Ronde waschkachels vanaf 18, Godinfornuizen en losse ringen. Waschmachines vanaf f32,—. Enorms voorraad gegalvaniseerde tobbes, emmers, waschkommen, enz. enz. voor spotprijzen. Geëmailleerde huishoudelijke artikelen in groote verscheidenheid. Een uitgebreide sorteering benoodigd- heden voor het landbouwbedrijf. Voor de schoonmaak ruim gesorteerd prima 6 els matten fl,7ó. 12 els matten 3,75. 16 f5,75 en 9,25. Kleine Chinamatjes 25 ct. Wit en gekleurd tafelzeil. Roodzwart wollen tafelkleeden per el. Peluche en waschtafelkleedeG. Gestreepte-, gebloemde- en tapistery- karpetten. Cocoslooper, tapijten en matten. Cocoslooper vanaf f 1,— Extra mooie qualiteiten en patronen Linoleum en Vloerzeil. Wollen, Bouclé en Zeillooper. Ledikanten van f 12,50 tot f22,50. Stroo-, zeegras-, kapok en spiraal- Matrassen. Losse veeren en kapok. Vitrage Lancaster enz. den kansel had betreden, bemerkte hij tot zijn groote ontsteltenis dat hij de te houden preek thuis had laten liggen. Terugkeeren naar huis was onmogelijk. Daar ontdekte dominee in een zyuer zakken de preek welke hij 14 dagen geleden gehouden had. En in de weinige oogenblikken van angst welke dominee doormaakte, besloot hij deze oude preek nogmaals te houden een improvisatie was te gewaagd en kon leiden tot een volkomen échec. Na afloop van de preek bleek het dat niemand van de toehoorders, noch de notabelen, noch bet eerwaarde college zelf, aan de preek iets bijzonders had bemerkt. In de consistoriekamer bijeen, vertelde dominee de zaak. Hoe hij even tjes in zak en asch had gezeten, en op welke wijze hij 6r zich had uitgered. „Ja, zei een der ouderlingen, „ja, mij docht al, wat een bekende tekst." Doch verdere verwantschap tusschen de beide proeken had de ouderling niet opgemerkt. Het eerwaarde college glimlachte, maar zweeg in alle talen. Turfbranden. Nadat te Zwartemeer, te Borgarcom- pascum en in het Roswinkelschaveen van verschillende eigenaren in de laatste dagen grootere en kleinere hoeveelheden turf waren verbrand, zonder dat men de oorzaak kon te weten komen, zjjn nu te Compascum op verschillende plaatsen in het veen toebereidselen voor brandstich ting in de turibulten ontdekt. De politie doet onderzoek. Gedurende het spelen overleden. Bij een Zaterdagmiddag te DeGliudhorst gehouden voetbalwedstrijd tusschen een elftal uit Barneveld en een elftal uit genoemd opvoedingsdorp, is een mede speler uit laatstbedoelde club ouwel geworden, en bijna onmiddellijk over leden. Het Drentsche riviertje de Hunze wordt gekanaliseerd. Men is bezig van de vele schilderacbtige an grillige bochten er 40 af te snijden, waardoor de stroom, ook het „Drentsche diep" geheeter», thans 34 K.M. lang tot 23 KM. wordt verkort. i

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 6