Belastingambtenaar komt bij iemand in een volksbuurt om inlichtingen voor den fiscus. Is u getrouwd? vraagt hij aan zijn slachtoffer. Jawel. Met wie? Met een vrouw. De ambtenaar woedend Ja da's nogal logisch geen grap pen alstublieft. Zoo vindt u dat zoo logisch. Nou ik heb anders een zus die met een man getrouwd is. Een dorpshistorie. Men meldt uit Leersum aan den Standaard Een huiseigenaar, te dezer plaatse heeft actie met een zijner huurders. Dit nu is niets bijzonders en gebeurt wel meer ook op andere plaatsen, doch wel bijzonder is de origineels wjjze waarop deze eigenaar te werk gaat. De historie begint met een mondge- vecht dat overgaat in handtastelijkheden waarbij een bezem diensten bewijst. 't Tweede deel der geschiedenis speelt voor het gerecht, waarvan het einde is, dat de huiseigenaar wordt veroordeeld, naar zijn zeggen op valsche verklaringen. Vandaar groote woede des eigenaars tegen zijn huurder, met gevolg opzegging der huur. Deze zaak doorloopt alle stadiën, van huurcommissies tot kantonrechter, met het eindelek gevolg, dat de huurder de woning zal moeten ontruimen. Eilaas er zijn geen woningen open en de huurder blijft kalm zitten. Nu zal de eigenaar zich zelf rechten en dat waarlijk op lumineuze wijze Hij klimt op de woning, haalt de pan nen van het dak en laat deze kalmweg in den schoorsteen zakken, waardoor deze geheel wordt volgepropt. Daarna schrijft hij met krijt op de deur „meineed" en stilt aldus zijn woede. Een metselaar verwijdert tenslotte de pannen uit den schoorsteen. Waarschijnlijk zal deze dorpsgeschie denis in vervolgen verschijnen. Bureaucractie. Een zadelmaker te Roosendaal moest voor de Nederl. Sooorwegen te Roosen daal een lederen tasch repareeren. Kos ten f 1,Op verzoek werd nota in duplo ingediend volgens de voorschriften. Na ruim twee maanden ontving thans de zadelmaker uit Breda van den ban kier Frans Laurijssen aldaar een kennis geving dat bij aldaar een gulden kon in ontvangst nemen ingevolge de ingediende nota, welke nota den zadelmaker werd overlegd. Deze bleek achtereenvolgens voor accoord te zijn geteekend door den sta tionchef Haak te Roosendaal, den inspec teur van het vervoer te Breda, algemeens Rekenkamer Utrecht en de Associatie Kassa Amsterdam. Deze Bank versierde de desbetreffende papieren met stempels en parafen o.a. dat de nota in Febr. is geboekt, dat deze onder no. 284 is betaald, dat verzocht werd „het stuk na voldaanteekening te retourneeren", terwijl voorts een man daat werd verstrekt, dat op verzoek der Nederl. Spoorwegen de nota betaal baar werd gesteld bij de bank Laurijssen te Breda. De zadelmaker heeft met veel ijver de papieren doorgewerkt, is blij dat hij geen verstandsverbijstering heeft gekregen en ziet er van af zijn gulden in Breda te gaan insasseeren. ds kosten van invordering van dezen gulden bedra gen drie gulden drie cent. Achteruitgang der levensverzekering. De „Verzekeringsbode" schrijft Onze collega W. W. Leemans becijfert in het „Verzekeringsblad voor Nederland 6Q Belgie", dat bij 29 Maatsch. van Levensverzdie reeds opgaven konden verstrekken, de productie in 1921 ruim 23 millioen gulden minder bedroeg dan in 1920daar het royement bovendien bijna 8Va millioen méér beliep, blijft de vooruitgang meer dan 21/» millioen ten achter bij 1920. Van de zeer groote Mijen is daaronder nog maar alleen de R V. S. Bereiden wij ons dus voor op erger nieuws.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 6