Zaterdag 6 Me! 1922, No. 3602. Aandeelhouders van T. E. S. 0. Halt. Halt. een meisje of vrouw eene dienstbode. Broedeieren Bijblad van de Texelsche Courant komt allen hedenavond 8 uur op de vergadering in Café „deu Burg". Wij moeten geen renteverhooging, doch tariefsverlaging. Castreeren en Coupeeren. tot het castreeren van alle soorten vee. coupeeren van paarden. Scheepsslo ophout- verkooping plm. 500 eiken palen ea een partij brandhout. Deurw. GUDE. 2 wagens goed hooi voor billijken prijs. Spek Spek Hager Spek 60 ct. per pond. Gesmolten koevet 50, gesmolten reuzel 55 cent per pond. Tan ABR. BOOÏST. Tee naar Frankrijk. Onze gemeente werd deze week be zocht door Frausche veehandelaars, die hier, naar wij vernemen, 47 stuks hoornvee, voor het meerendeel jonge drachtige dieren, aankochten. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 29 April tot en met 5 Mei 1922. GETROUWD: Jan Martinus Vlaming en Dieuwertje Biremer. Pieter Kielt en Geertje Bakker. Klaas de Eoer en Ketharina Kornelia van Liere. OVERLEDEN Maria Jacoba de Jong, oud 78 jaren, gehuwd met Cornells Sikkerlé. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een wollen mpts. ADVERTENTIEN. Ondergeteekende beveelt zich wederom beleefd aan en is dagelijks te ontbieden Breuken bij hengsten, rammen en biggen worden geheel weggenomen. Desverkiezend worden de hengsten ver zekerd. Tevens gelegenheid tot het J. C. KAGEH. Castreur. Oudesohild, 6 Mei 1922. op Vrijdag 12 Hei 1922, des morgene te lCP/a uur, nieuwen tijd, aan de Haven te Oudeschiid op Texel, van Vila 5 tot 10 voet 'ang, een partij eiken en Am. Grenen Huidplanken vaa 10 tot 3!' voet lang, een partij oiken tuinpaaltjes, alles zoo goed al* nieuw, eau pomp, een zaadhout, plm. 50 voet lang en 11X7, een kiel, plm. 300 eiken kloppalen van 4 tot 8 voet lang Alles van uitmuntende kwaliteit en af komstig van de K.W. 106 genaamd Dolfijn. TE KOOP J. C. RAB, Schildereind. per pond 50 et. per 5 poDd 48 ct. Aanbevelend, C. VISSEB. GEVRAAGD: voor 's morgens, van 79 uur f3,— per week. Mej. DE GRAAF, Raadhuis. Mevrouw DROS-Keijser, Weverstraat, vraagt van Rhode Island Reds, raszuiver, goed gekeurd door den Ktjkspluimveeteelt- consnlent. Prijs 20 cent. Jb. ZUIDEWIND bij den Burg. Zomer in zicht De koekoek, die woeste, maar nuttige vogel, trekt zich van ons wintersch voorjaar niet veel aan. Gewoonlijk komt hij in de laatste helft van April of in 't begin van Mei uit Afrika hier aan. Op 08 April 1.1. hoorde men in Zeeland voor het eerst zijn geroep, dat op den duur wel vervelend wordt, maar waarnaar in het begin toch met verlangen wordt uitgezien, wijl men er de aankondiging van een beter seizoen in ziet. Gisteravond is de Apeldoornsche architect J. Niessink, die het motorrijden leerde en zfln machine nog niet geheel meester was, op den Amersfoortschen weg bij de Loolaan tegen een boom gereden. Met een schedelfractuur, een onderkaakbreuk en inwendige kneuzin gen werd htf naar het ziekenhuis ge bracht. Voetbalitiade. Gewijd aan de nieuwe wereldziekte „Voetbalitis". Eeu nieuwe ziekte is ontdekt, Alreeds gedoopt als: „Voetbalitis", Veel schrik heeft zjj alom verwekt, Ze is erger nog dan „meningitis". Zij schijnt te spruiten uit den tijd, Der ruwe Hunnen en Vandalen, Die om hun vreeselijk woesten strijd Berucht zijn, voigens de annalen. Nu wordt vermoed, dat deze kwaal, Die zoo verwoestend grijpt in 't heden, Herboren is uit ruw kabaal, Als voetbalwedstrijd werd gestreden. Zij bluscht den geest der strijders uit, Doet aders spatten, kraken teenen, Maakt schor de keel, verscheurt de kuit, Vermorzelt neus of arm of boenen. Zelfs als de dood bddx offers roert, Houdt haar bacil niet op te werken Zóó wordt de mensch door haar vervoerd, Zij grijpt de zwakken en de sterken. O „Voetbalitis" 1 keer terug, Gij voegt bjj Hunnen en Vandalen, Ga van ons heen weer, vliegensvlug I De wereld is reeds vol van kwalen. (West-Friescbe Kerkbode.) Het water op Waal en Merwede en ook in de Linge is thans voor dit seizoen tot een ongekende hoogte geste gen. De Rijkspeilschaal teekent M. 2,80 plus N.A.P. Op de meeste steenfa brieken, die langs deze rivieren zjjn ge legen, moest het werk gestaakt worden, waardoor honderden arbeiders werkloos zijn. Zelfs hooggelegen uiterwaarden en bouwlanden worden overstroomd. En nog steeds wast het water.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 5