Een vreemd smokkelaar. Te Letbe (Gr.) is wegens smokkelarij uit Duitschland gearresteerd de[bur gemeester van het Oostfriesche plaatsje Wemeer, iemand, die tijdens de com munistische woelingen daar hoofd dier gemeente werd. Woensdag is hij weer over de grens gebracht. Wie van de twee? Te Toulon had dezer dagen een ver gissing van een ambtenaar plaats, die tot de meest funeste gevolgen kan leiden. Een jonge dame, wier voornamen Marie Josephine waren, wilde een huwe lijk aangaan, en vroeg derhalve de daar toe benoodigde stukken. De klerk gaf haar echter papieren, die op naam ston den van Marie Rose, een dame, die denzelfden achternaam en hetzelfde ge boortejaar had. Niemand merkte de vergissing en het huwelijk werd voltrek ken. Eenigen tijd daarna kwam echter juf frouw Marie Rose haar buwelijksstukken opeischen en moest tot haar grooten schrik ervaren, dat ze al getrouwd was. De schok was zoo hevig, dat ze flauw viel. Sint Bureaukratius moet nu uitmaken wie van de twee dames getrouwd is, daar de bygamie-wetten natuurlijk voor één van beiden het huwelijk verbieden. Intusschen lijkt het gegeven ons een prachtig idéé voor een Amerikaansch filmscenario. De Gemeenteraad van Reeuwijk besloot om in de volgende openbare Raadsvergedering de namen der achter stallige betalers van de gemeentebelas ting te publiceeren. Jicht en vogelvleesch, In het algemeen is alle vleesch van gevogelte, zoowel wit als donker vleesch zeer rijk aan stoffen, die urinezuur vor men en de veelvuldigheid van jicht in Frankrijk en Engeland wordt aan het daar, meer voorkomend gebruik van vogelvleesch toegeschreven. Tuinbouw. In de dorpen tusschen Enkhuizen [en Hoorn en wel voornamelijk in de tuinen van de Bangert, treedt de bessenroest op in hevige mate. Zoowel de aal- als de kruisbessen worden aangetast en bladeren, bloemsteeltjes en jonge bessen ljjden sterk door genoemde ziekte. Van het eiland Ameland meldt men, dat aldaar voor de eerste maal een auto is geweest. De belangstelling voor dit moderne voertuig was op het eiland zeer groot. Men vreest echter, dat nu bekend is, dat de nieuwe postboot auto's kan medenemen, de rust van het eiland verstoord zal zijn. De kweeker G. uit Naarden hoorde in den laten avond hulpgeroep. In nacht gewaad snelde hij naar buiten en smaakte het genoegen, geholpen door een buur man, een echtpaar uit de diepe sloot te redden. Zonder bedankje keerden de geredden huiswaarts. Door het achteloos wegwerpen van verf zijn in een \yeide te Renkum 5 koeien vergiftigd. Diefstal. Zondagavond zijn dieven de woning van den heer Van Slooten, penning meester der voetbalclub „Velocitas" te Groningen, binnengedrongen en hebben zich meester gemaakt van de in een koffer geborgen opbrengst van den Zondag gehouden voetbalwedstrijd, groot f780. Verdacht van dezen diefstal zijn twee leden van „Velocitas", de 28-jarige E. E. en de 24-jaiige E. R., aangehouden, doch zij ontkennen. Boerenhumor. Te Zeddam (Gelderland) heeft men bij den heer Brandenburg 28 kippen uit zijn hok gestolen. Aan den haan, dien men achterliet, was een briefje bevestigd met het opschrift„heelemaal alleen".

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 6