f Sportvereeniging Texel. Tan der Graaf Co.'s bureaux voor den handel Advebtentiën. Texel - Veteranen. Tandarts J. J. van Trotsenburg Gemengd Menws. INGEZONDEN STUKKEN. Marktberichten. Faillissement. Hemelvaartsdag Texel III - V.G.V. Sportvereeniging „Oosterend" Z V. S. I - O V V. I. Texel 1 - 0.V V. I. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformaties Predikbeurten. Tuberculose-bloempj e. De bekerwedstrijden. Van de voorbije dagen. Roode kruis. Pk De Jaarvergadering van de Coöp. Boerenleenbank alhier wordt gehouden op Dinsdag 30 Mei a.s. 's avonds 8 uur in hotel „De Zwaan". Rraml. Heden, Dinsdagavond, ontstond te de Cocksdorp tengevolge van het spelen met lucifers door een kind, brand in een schelf op de hofstede „Weltevreden". De groote bouwschuur en het woonhuis gingen mede in vlammen op. Ook een belooning. Gisteren vond de brievenbesteller Sch. op het Noordeinde in den Hoog 3 bank biljetten van f 1000. De man bracht de kostbare papiertjes onmiddellijk naar het politiebureau aan de iRiviervisch- markt, waar de eigenares juist van haar verlies aangifte had atgedaan. Na de f3000 te hebben overhandigd, ontving de eerlijke vinder van de dame èén gulden. Drieërlei verschijning der Waarheid. De waarheid uit menschenmonden verschijnt in veelkleurig en vaak al te opzichtig kleed. Weinigen zijn er die den meest gelukkigen vorm voor het zeggen van een waarheid weten te kiezen. Luister naar het woord van een ouden, grijzen peinzer Een stokoud wijsgeer sprak eens met zija liefsten leerling over den plicht om de waarheid steeds den zachtsten vorm te geven. Ouder het spreken klommen zij op een hoogen toren. Halverwege begaven den grijsaard zijn krachten. Hij moest uitgeput in een muuruis gaan zitten. Jongelieden uit de stad kwamen voorbij. De eerste spotte „Zie je, zoo gaat het, als je te veel van je krachten vergt. Hoe kun je toch zoo onverstandig zijn om te denken, dat je op jouw leeftijd neg boven op zoo'n hoogen toren kunt komen 1" Een tweede lachte: „Wat, moet je nu al rusten? Kijk mij es, hoe makke lijk ik den toren beklim." Een derde zei„Nee maar ben je werkelijk nog tot hier gekomen Dat noem ik kras, voor een man van zoo hoogen leeftijd. Ge moet wel verstan dig geleefd hebben om dat nog te kunnen doen." „Kijk," zei de wijsgeer tot zijn leer ling „spraken ze niet allemaal dezelfde waarheid uit Maar de eerste gebruikte ze om mij pija te doen, de tweede om zich te verheffen, en alleen de derde deed er wat goeds mee, door een oud man een vriendelijkheid te bewijzen." Do laatste had de waarheid gezegd in den zachtsten en gelukkigsten vorm. Geachte Redactie. Kohier van den Iloofdeltjken Omsla?. Dankbetuiging. voormiddags 11 uur van Helder. nam. half 3 Het gesprek van den dag. Donderdag (Hemelvaartsdag) voetbalwedstrijd des nam. half drie Entree 15 cent. Zondag 28 Mei voetbalwedstrijd; zal voortaan iederen Maandag spreekuur houden te den Burg t/h van den heer S. Keijser, Molenstraat 80. Met dank voor de medewerking bericht de penningmeester van het Witte Kruis, dat de opbrengst van de verkoop van bovengenoemd bloempje bedroeg: Den Burg f 106,49 Oudeschild 28,51 Waal 9.— Den Hoorn 14, Oosterend 26,83'/, Cocksdorp 31.11 Koog 6,40 f 222,34'/, SPORT. De stand was voor Texel bizonder gunstig. Om zich de beker toegewezen te zien behoefde door |Texel slechts een nummer te worden gewonnen, terwijl de Z.V.S. alle drie wedstrijden zou moeten winnen. De nummers 1 en 2 van het programma, hardloopen 100 M. en bal-ver-trappen, werden beiden door H. C. Ran voor Texel gewonnen, in no. 3, hardloopen op 800 M. was Duijkers voor Z.V.S. winnaar. In het nummer hardloopen 100 M. kwam Vitters uit tegen Kaan, Homs tegen Ran en Duykers tegen N. Kikkert. Ran maakte de record-tijd voor Texel ll'/s seconde, Duykers deed er -12'/s seconde over en Vitters 12®/5 seconde. Bij bal-ver-trappen won Ran met een reuzen schot van 51,85 M. Hardloopen 800 M. bracht 6 deelnemers aan de start. Duykers, had van de aanvang de leiding en won met een gering verschil met N. Kikkert. De Java-China-Japan-beker is hiermede eigen dom van de Sportvereeniging „Texel". Texel I—Z.V.S. 8-0. Door beide partijen wordt direct goed aan gepakt en al spoedig komt Texel eenigszins in de meerderheid. De voorhoede van Texel is goed, doch houdt de ba! te lang onder zich bij een sterkere tegenpartij kon dat noodlottig worden. Ran en O. Dros zijn in de vorm en geven mooi samenspel te zien. Bij Z.V.S. blinken Scheurkogel, v. d. Broek, Homs en vooral Lippits uit. Ook Henkie in het doel blijkt betrouwbaar, al weet Texel voor rust hem eenmaal te verschalken. Na rust wordt weer goed aangepakt. De eene partij zwoegt om een tegenpuntje, de andere om de voorsprong te vergrooten. Op de duur blijkt Texels overmacht, dat er in slaagt nog tweemaal te doelpunten. 't Was een succesdag voor de sportvereeni ging, waar ook Oome Siemen toe heeft bijge dragen, die tweemaal de Z.V.S.keeper wist te passeeren. Donderdag a.s. speelt iTexel II tegen de Veteranen, die als volgt zullen uitkomen: Verstegen C. Vlaming J. Prins P. Boon Kloosterman Molenaar C. Eoon, J. Kikkert, P. Uitgeest, Aug. Boon, N.N. Wanneer het weer maar beter waszoo schreven wij onder de berichten van de Leid- sche Markt, en het weer werd beter, nog die zelfde avond en Zaterdag was het prachtig en Zondag zelfs warm. 't Is of we zoo uit de winter in de zomer zijn overgegaan. Er is nieuw leven en opgewekt leven gevaren in menschen en dieren, in bloemen en planten, bosschen en weiden. De wereld ziet er onmid- delijk anders uit. Onze bril, door de koude beslagen, is nu weer helder geworden. Waren op de markt de prijzen niet zoo veel hooger dan de vorige week, de stemming was er beter. Dat is het geheim van de zon, dat de dingen om ons heen lichter worden, althans schijnen. Want de naaste toekomst is nog donker genoeg, voor velen. Niet alleen voor de boerenstand, maar vooral ook voor onze boerenarbeiders. Geen werk, geen brood. In massa zijn ze Maandag opgekomen, de werke- looze landarbeiders, hun aantal bedroeg ruim 70 en dat in Mei. Tachtig hadden Zaterdag gedaan gekregen bij Staatsboschbeheer. Nu riepen ze de hulp en bijstand in van het hoofd onzer gemeente. De boeren kunnen de gevraagde daghuren niet betalen, klinkt het aan de eene zijde, maar „is een huishouden voor f 15,of minder op de been te houden vraagt men aan de andere zijde. Tachtig of meer mannen, in de kracht van het leven, tot ledigheid gedoemdwf 1 zijn de tijden zwaar. Wie brengt de wereld, uit zijn voegen ge rukt, door het monster, dat oorlog heet, weer in goede banen. De vrede is er, maar de welvaart, die hij brengen zou, wachten wij nog tevergeefs. Zeer verklaarbaar was het dat Maandagavond zoo weinigen op de vergadering in café den Burg present waren, 't Was buiten de muren beter dan daar binnen, al is het in nog zoo'n frissche localiteit. Er waren echter voldoende personen tegenwoordig om de zaken af te doen. De penningmeester, de heer Buijsing Damsté fungeerde als voorzitter en heette de aanwezigen welkom, de heer W. H. Lap, als secretaris, las de notulen, die onveranderd werden vastge steld. Ue rekening over 1921, sluitende met een kassaldo van f 272,88, werd nagezien door de heeren P. Bossen, T. Buijs en J. G. Kooiman, die bij monde van de heer Buijs verklaarden de rekening in orde te hebben bevonden en tot goedkeuring adviseerdenwaartoe werd besloten. Het vredeswerk kwam daarop weer ter sprake. Groot bleek het arbeidsveld der vereeniging te zijn, waarom besloten werd het bestuur weder aan te vullen, opdat de afdeeling zegenrijk werkzaam zal kunnen zijn. Gekozen worden de heeren W. W. v. d. Vegt en D. E. W. C. Boswijk. Over de nood in Rusland en wat te dier zake nog is te doen, wordt nog ruimschoots van gedachten gewisseld, de nood is er schrij nend, bij duizenden vallen de slachtoffers onder de kinderen. Voor f 12,— worden vijf kinderen een heele tnaand gevoed, door de INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. kinderkeukens van het Nederlandsche Roode Kruis te Saratow in Rusland. Het Roode Kruis houdt zich voor giften aanbevolen. Het Hoofdbestuur dat zooveel doet tot leniging der ellende in Rusland, kon niet goedkeuren dat de afdeelingen hunne kassen voor Rusland beschikbaar zouden stellen, de middelen der afdeelingen moeten dienen om de belangen der afdeeling te bevorderen. Op grond hiervan werd besloten een bedrag van f72.88 te bestemmen voor de ziekenauto van het Witte Kruis. Gezellig werd tenslotte over allerlei, de af deeling betreffende van gedachten gewisseld, waarna de vergadering met de beste wenschen werd gesloten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Alweer kom ik een plaatsje in Uw blad vragen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. In het algemeen belang van T.E.S.O. is het noodzakelijk de oude solidariteit en het ver trouwen in die onderneming terug te winnen. Mede is het noodzakelijk, liet wantrouwen, door OPPOSANTEN verwekt, en de daarmede in verband staande vermeende onjuiste beweringen, uit de wereld worden ge holpen. Om dit te verkrijgen is het van 't grootste belang te weten, door wien, wanneer en onder welke omstandigheden verhandeling van aandeelen heeft plaats gehad. De statuten der maatschappij geven geen voldoen den waarborg om het aandeelenregister in dezen te kunnen vertrouwen. Ik twijfel geen oogen- blik of een ieder, die belang in T.E.S.O. stelt zal die oplossing in de hand willen werken en stel ik mij gaarne ter beschikking om elke mededeeling daaromtrent in ontvangst te nemen. Ik geef de verzekering, hiervan, in 't algemeen belang, slechts een bescheiden gebruik te zullen maken. Laat nu toch de T.E.S.O. niet een omstandigheid worden, waardoorhaat en twee dracht welig tieren. Openbaarheid en rechtvaardigheid alleen kunnen ons het allergewenschte resultaat doen verkrijgen en de T.E.S.O. voor ons doen worden het symbool voor innige samenwerking. Weg met een spook dat het daglicht schuwt. R. P. KEIJSER Czn. Den Burg, Texel, 24 Mei 1922. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat het kohier van de aanvullings aanslagen in den hoofdelijken omslag voor het belastingjaar, loopende van 1 Jan, 1921 tot en met 30 April 1922, in afschrift gedurende vijf maanden van 23 Mei 1922 tot en met 22 October 1922, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt. Texel, 23 Mei 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester BUYSING DAMSTE. De Secretaris, JONKER. Donderdag: 25 Mei (Hemelvaartsdag) HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. O. Norel van Heemstede Waal, v.m. 10 uur ds. Kroese. Den Hoorn, v.m half 11 ds. Brümmer. Oosterend, v.m. 10 uur ds. Schellenberg. Cocksdorp, v m. half 11 da. D. E. Boeke van 8chagen. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur Leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Geen Godsdienstoefening. Zondag 28 Mei 1922. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v m. 10 uur ds. Kroese. Koog, n.m. 3 uur ds. Brümmer. den Hoornv.m. half 11 ds. Brümmer. Oudeschildn.m. half 3 ds. Kroess. O osterend, n.m. 3 uur ds. Schellenberg. Cocksdorp, v.m. half 11 ds. Schellenberg. Maandcollecte. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. B. v. d. Werff van Helder. Maandcollecte. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur ds. de Maar. Texel, 22 Mei. 15 Koeien 1225,— a f375, 18 Nuchtere Kalveren 115,a f 30, 23 Schrammen f35,a f60, 27 Biggen f 20,— a f 26, 16 Schapen 135,— a 145.— 5410 Lammeren 1 9,— a 118, Alkmaar, 19 Mei. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 696 H.L. De prijzen waren Tarwe f 13 50 a f 14.75. gerst chev. f 14,— a f 14,75. gerst winter i a f haver i 13.25 a f 15.bruine boonen f 40,a f 60,citroenboonen f 50,— a f 52,50, witte boonen f 50,— a f 56, blauwmaanzaad f a t erwten groene kl f 26, a t erwten groene gr. f 33,a 152,—grauwe f 26,—af vale f at—, rogge f 13,— a f 13,75 koolzaad f af rood mosterdzaad af paardeboonen f 14,— a 114,50 per 100 Eg. Alle jeukende huidkwalen 11 als eczema, uitslag, netelroos, acne, winter handen enz., en ook lichte kwalen als zadelpijn, insectenbeten, kloven enz. worden geheeld door aanwending van Foster's Zalf. Prijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. CORRESPONDENTIE. De heer B. te O. Wegens plaatsgebrek moet uw ingezonden stuk blijven liggen tot het volgeed nummer. l L Hiermede geven wij kennis van de geboorte van een ZOON. W. J. REUVERS. K. REUVERS Witte. Cocksdorp, 18 Mei 1922. Heden overleed na een langdurig, docb geduldig lijden, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Zoon, Broeder en Verloofde, MEIJERT VAN HEERWAARDEN, in den ouderdom van 25 jaar en 3 maanden. Uit aller naam, Jb. v. HEERWAARDEN. Everetekoog, 22 Mei 1922. De ondergeteekenden betuigen hunnen oprechten dank voor de vele bewijzen van belangstelling op 19 Mei ondervonden. Kl. KNOL en Echtgenoote. Cocksdorp, 22 Mei 1922. Voor de vele bewijzen van vriendschap, ondervonden zoowel van buiten als van binnen onze gemeente bij de viering van ons v(jftig-jarig huwelijksfeest onzen har- telijken dank. D. BRUIN Jbz. en Eohtgenoote. Den Hoorn, 23 Mei 1922. Bij vonnis van de Arrondissemenfs- Rechtbank te Alkmaar d. d. 18 Mei 1922, is op een door ondsrgeteekende als procu reur van R. J. WITTE, winkelier, wonende te Den Burg op Texel, ingediend verzoek schrift vernietigd het vonnis van dezelfde rechtbank d. d. 27 April 1922, waarbij voor melde R. J, Witte is verklaard in staat van faillissement. Deze faillietverklaring bleek op een vergissing te berusten. De procureur, tevens curator in voor meld faillissement Mr. M. V. POLAK, advocaat procureur Heldor. KantoorDijkstraat no 32. Tel. 323. des nam. hall drie. Opgeluisterd door 't Texelsch Fanfarecorps. Atiocht met muziek te 2 uur n m. van Oosterend naar het terrein. Entree 25 cent. Het Bestuur.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 2