j üemengd Nieuws. Voop een gejonde heldere huid gebruik LIFE.BUOY 2LEEP? HEALTH SOAP DE LEVEL'S ZEEP M? Lux en Twink. Uitslag Verkiezingen. Witte Kruis. Schip op strand. Oudeschilcl, 7 Juli. Vanat3toten mst6 Juli zijn volgens opgaveD uit de haven van Texel ver scheept 1163 lammeren, 215 schapee, 16 koeien 14 kalveren 10 paarden. Iemand, aie onbekend wen-.cht te blijven, Leeft ïoor het bestuur van tet F3C?*m «ZS2S3 Centraal Israël. Oudeliedengesticht een groote villa te Zandvoort beschikbaar gesteld, waar de verpleegden dezen zo mer gedurende een maand van de zee lucht zullen kunnen genieten. Ook de reiskosten enz. neemt de onbekende voor zijn rekening. Tabaks-vergiftiging. De lijkschouwer van het gerecht heeft Vrijdag te Felling, in Durham, een on gewone verklaring van de oorzaak van den dood van een jongen van elf jaar gegevenoverleden tengevolge van tabaksvergiftiging. Getuigen deelden mede dat het ventje in een bioscoop negen cigaretten in negentig minuten had opgerookt 1 Den volgenden ochtend vond men hein dood in bed. Graden van dronkenschap. Een overlevering vertelt, dat, toen Noach den wijnstok plantte, de booze geest aanwezig was en een schaap een leeuw, een aap en een varken offerde. Deze vier dieren zinspelen op de vier graden van dronkenschap. Wanneer de mensch begint te drinken is hij zacht moedig en onwetend als het lam weldra wordt hij moedig als de leeuwzijn moed ontaardt echter spoedig in de dwaas heid van een aap; en eindelijk wentelt hij zich in het slijk als een varken. Tegen de tabaksbelasting. Te Wageningen is een vergadering gehouden van de sigarenfabrikanten aldaar, waar algemeen de overtuiging werd uitgesproken, dat de pas ingevoerde Tabakswet in haar gevolgen fataal blijkt te zijn, aangezien de bepalingen dezer wet aan verschillende fabrikanten het fabriceeren onmogelijk maken en voor allen onoverkomelijke bezwaren schep pen. Besloten werd langs organisatorischen weg een scherpe actie te beginnen ten einde deze de tabaksindusrtie ten gronde voerende wet zoo spoedig mogelijk opge heven te krijgen. Oplichter. Twee personen te Amsterdam hadden zich door een Engelschman laten over halen op rennen te wedden. Hij wist het wel zoo aan te leggen, dat zij zou den winnen. De EDgelschman die in een hotel lo geerde, kreeg geld voor in te zetten. Maar winst is er niet mee gemaakt, want de Engelschman verdween met den inzetsom en hij liet bovendien de hotelrekening onbetaald. Gepakt. Zondagmorgen kwam de heer S. te Amsterdam tot de ontdekking dat twee motoren, elk met zijspan, verdwenen waren. De dieven werden reeds Zon dagavond te Don Haag gepakt. Twee boeren hadden verschil over een zaak. Zij stelden ieder een advocaat aan en waren tegenwoordig bij het plei dooi. De advocaten duwden elkaar menig hard woord toe en schenen meer vijanden dan vrienden. De beide boereu stond dit goed aan. Toen de zitting was afgeloopen, zei de eene pleiter tegen den ander Wij spreken elkaar van avond immers bij onzen vriend Z. Zeker, was het antwoord, het belooft voor ons een prettig avondje. Een der boeren, die deze vriendschap verdacht voorkwam, vroeg zijn advocaat Wat kost zoo'n zitting als deze Hoe vraagt ge dat zoo? was het antwoord. Omdat ik uw diensten niet meer noodig heb, zei de boer. Toen gij boven waart in de zaal, leek het mij, alsof gij miju tegenpartij wou opeten en na af loop bent u z'n beste vriend Och boertje, antwoordde de advo caat, gij begrijpt de zaak niet goed. Twee adïocateu zijn gelijk aan een schaar, de beide stukken gaan wel op elkaar los, maar snij ion elkaar niet, maar wel wat er tusschen komt 1 Wie het onderste uit kan wil heb ben.... In de Betuwe en Bommelerwaard zit ten nog groote partijen aardappelen, waarvan de eigenaars weigerden ze voor eenige wek9n voor f 10 per mud te ver- koopeD. Thans is de hoogste prijs, dien zo kunnen bedingen f4. Handen in de zakken van ande ren is een leelijke gewoonte. De Advokaat-Generaal zal trachten dit den oorlogwoekeraars, die Oom Samuel gerold hebben, aan het verstand te brengen. Beter laat dan nooit. Run fouten. Aan een Hollandsche krant in Amerika ontleenen wij het volgende: Die van den dokter worden begraven. Die van den loodgieter berekent hij dubbel. Die van den advokaat zijn de beste dan kan de heele zaak nog eens voor de balie worden uitgevochten. Die van den rechter worden wetten. Die van den predikant worden zeld zaam en dan nog slechts door enkelen opgemerkt. Maar wanneer een redakteur een fout maakt Good night. Een geestige grap. Een journalist van de Parijsche Presse heeft een grap uitgehaald om te bewij zen,, dat er niet voldoende toezicht is in de galerijen van het Louvre. H(j smok keide namelijk een beeldje binnen van een carricaturist van Montmartie, Julea Depaquit, en zette het neer in de afdee ling Romeinsch beeldhouwwerk. Ondanks het feit, dat het een grappig mannetje in rok voorstelde, met een gedeukten hoogen hoed op, bleef het beeldje een week lang onopgemerkt tus schen zijn 2000 jaar oudere collega's staan. De journalist moest tenslotte zelf de aandacht vestigen op zijn aardigheid. Moderne staking. Te Grevenbicht is volgens de L. K. met de j.l. kermis een goed gelukte sta king gehouden. Des Zondags werd door bet publiek gestaakt, bjj de luchtschom- mei. De eigenaar der inrichting, wilde 15 cent, doch het volk wilde niet meer beta len dau 10 cent per rit. Een staking volgde, en het publiek won de staking Het zelfde gebeurde Maandags ia de danszalen. De dansmeester wilde 5 cent per dans, het publiek echter maar 3 ct. per dans geven. Staking volgde en de laatsten wonnen de staking zoodat de kermis met een succesvolle staking, werd voortgezet. De liuurcommissie te Amersfoort. Het eigenaardige geval doet zich te Amersfoort voor, dat de secretaris van de Huurcommissie aldaar uit diens woning is gezet door den voorz. der Commissie. Laatstgenoemde heeft indertijd het huis van den secretaris gekocht, doch deze had reeds zoolang verlenging van „blijven wonen" weten toe te passen, dat tenslotte de nieuwe eigenaar van de woning tot het nemen van de uiterste maatregelen overging met het hierboven gemelde gevolg. Een merkwaardig testament. Uit zee is een indentiteits-plaatje opge haald van schepeling van 'n het Britsche oorlogsschip „Indefatigable", dat in de slag bij Jutland ten onder ging. Op de achterzijde van dat plaatje was met microscopische kleiDe letters ge schreven, dat de drager zijn heele nala tenschap aan zijn vrouw vermaakte. Het „testament" was door twee getuigen geteeksnd en wordt als rechtsgeldig erkend. De stoomtram Haarlem—Alkmaar. De Burgemeester van Velzen heelt gistermiddag een onderhoud ten raad- huize aldaar, met verschillende collega's van gemeenten uit de omgeving, inzake het besluit van de directie der N.Z.-Holl. Tramwegmaatschappij tot opheffling der lijn Haarlem—Alkmaar. Maatregelen werden besproken om te trachten dit besluit ongedaan te maken, waartoe de burgemeesters in de eigen gemeentebe sturen actie zullen voeren. Het portier te vroeg geopend. Op het station Anna Paulowna kwam Vrijdag een te Helder woonachtige ondeiwijzeres in aanraking met een opengeslagen portier van een aanko menden trein, waardoor zij tegen den grond werd geslagen. Haar toestand laat zich ernstig aan zien. Voor on-wetkundige bakkers. Den Min. van Arbeid is gebleken, dat vele bakkers niet op de hoogte zijn van het broodbesluit, waarbij voorschriften werden gegeven omtrent samenstelling, vervoer en de aanduiding der broodwaren. Dezulken worden er aan herinnerd, dat dit besluit reeds op 23 Mei in werking is getreden en dat alle bakkers mits dien gehouden zijn de desbetreffende voorschriften nauwkeurig na te leven. Ernstig ongeluk. Gisteravond omstreeks acht uur is op den Rijksweg bij Halfweg, ter hoogte van het kruitmagazijn op het gebied van voormalig Sloten, een ernstig ongeluk gebeurd. Een drietal fietsers, komende uit de richting van het Haarlemmerplein, reed links van den weg. In tegenovergestelde richting reed een paard en wagen, eveneens links van den straatweg. De fietsers wilden rechts uitwijken, toen een particuliere auto uit de richting Haarlem en rechts houdende, kwam opzetten. Een der wielrijders, een 18 jarige jongeling, kwam te vallen en werd door de auto ernstig aan het hoofd verwond. Zijne kameraden kenden hem slechts bij zijne bijnaam, wisten enkel dat hij woont in de Kinker- of Bilderdijkbuurt, andere inlichtingen konden zij niet geven. Hun verongelukte kameraad is naar een der Amsterdamsche gasthuizen over gebracht. Bij aankomst bleek hij over leden. Door een auto overreden. Te Zeeland (Noord Brabant) is A. v. S. door een auto overreden en gedood. De man was hardhoorend. Ondanks het gure weer werden Vrijdag in het Volkszeebad te Schevin- gen nog 163 baden gonomen. Woensdagmorgen had [te Heer- hugowaard een treurig ongeval plaats. Een 3-jarig meisje, dochtertje van de familie J. Tuinman, geraakte in het water en werd daaruit levenloos opgehaald. Geneeskundige hulp mocht niet baten. Tragisch. Te Enkhuizen werd een kiezer die zeer ernstig ongesteld was, met een anto naar het stemlokaal gebracht. Voor hij nog zijn biljet had ingevuld, zakte hjj ineen en stierf op den terugweg naar huis. Rij sag ze vliegen. Dinsdagavond tegen negen uur werd de politie te Tiel gewaarschuwd, dat er brand was in den toren der St. Maartens kerk. Inderdaad zweefde een lichte wolk om de spits. Bij nader onderzoek bleek het een zwerm muggen te zijn. Wie mist een brandkast Door een schipper werd te Loosduinen bij Dekkershoekje een groote ijzeren kist in de vaart gevonden die later een brand kast bleek te zijn. De kast was van achteren doorgebrand. Er lagen nog eenige papieren in, waaruit bleek dat zij uit Voorschoten kwam. De kast is door kde marechaussee naar de kazerne vervoerd. Een onderzoek is aangevangen daar uit die plaats onlangs een brand kast is gestolen. Door den stroom gedood. Bij werkzaamheden aan de electrische geleiddraden te Borne had een vreeselijk ongeluk plaats. Een werkman was bezig aan een paal, waarbij hij met het hoofd aan de bovenleiding raakte. Een stroom van 500 volt trof hem en bij Da oogen- blikkelijk trad de dood in. Vernielzuchtige jongelui. De politie te Scheveningen is er in geslaagd de bedrijvers aan te houden van de baldadige vernieling ea brand stichting in een pasgebouwde villa aldaar. Het ziju 4 jongelui van goeden huize, vau 10 19 jaar oud, waarbij een paar Denk eens aan de honden, den stoffige voorwerpen, •welke U noodzakelijkerwijze dagelijks aanraaktDit le. veri gevaar op voor Uw huid. Uw zeep moet een zuiver en afdoend remi. gingsmiddel zijn. Gebruik daarom De zuiverende eigenschappen van LIFEBUOY beschermen Uw huid tegen gevaar. VLAARDINGEN Fabrikanten van: Sunlight heden, op last der autoriteiten, met het oog op lijfsgevaar, gesloten moesten blijven. Over het lot der bemanning van enkele Hel- dersche botters maakte men zich ernstig onge rust. Gelukkig hij, die met zulk noodweer in veilige haven toeft. Wie zai zeggen, wat er in die weinige uren, dat de storm woedde, op zee en aan onze kusten is afgespeeld. De uitslag is hedenmiddag bekend geworden en daaruit blijkt, dat de winst ditmaal weer aan rechts is. Gekozen werden 32 Katholieken 16 Anti-Revolutionairen 11 Christ. Historischen 1 Herv. Ger. Staatspartij (buiten de coalitie.) 20 S. D. A. P'ers 10 Vrijheidsbond 5 Vrijz. Democraten 2 Communisten 2 Plattelanders 1 Liberalen (groep v. Houten) De verhouding is dus thans 59—40. Gekozen 6 vrouwen. In 1918 werden gekozen Kath. 30, A.R. 13, Chr. Hist. 7, Chr. Dem. 1. Chr. Socialist 1, Chr. Soc. partij 1, S. D. A. P. 22, Unie Lib. 6, Vrijz. Dem. 5, Vrij-lib. 4, Econ. Bond 3, Comm. 2, S. P. 1, Middenstand 1, Neutrale Partij 1, Plattelanders links 1, Verbond Dem. Weer macht 1. Ter verduidelijking voegen wij hier nog aan toe, dat wij deUnie-liberalen.de Vrij-Iiberalen, de Economische bond, de Middenstandspartij en de Neutrale Partij thans in de Vrijheids bond terugvinden. Het aantal partijen is evenwel in de Kamer kleiner geworden. Voor de vereeniging bovengenoemd is inge komen een gift van W. R. .Cocksdorp groot f 2,50. Van de vuurtoren werden gisteravond stakel- vuren gezien en gerapporteerd. De redding commissie toog naar de Cocksdorp, waar de bemanning der reddingboot spoedig aan het strand was. Echter tevergeefs, van een schip geen spoor. Een sleepboot uit Helder trok mede uit en keerde onverrichter zake terug. Nader is gebleken, dat de stakelvuren af komstig zijn geweest van de Heldersche botter H D 112, schipper de Boer, die bij paal 17, achter de Westen is gestrand. De botter zat hoog op het strand, zoodat de bemanning het schip veilig heeft kunnen verlaten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. a A. -'vr 'Jj.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 2