Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel D. J. Bruin complete kampeertent Waarschuwing. pr een fijn vet kalf RUNDVLEESCH Registers voor inschrij ving nachtverblijf. Wilt W Marktberichten* Veel vraag naar zware jonge hanen. C. R. Donderdag 13 Jnli a.s. Den 20sten Jnli AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsinformatiën. NET MEISJE gevraagd, damesregenmantel. Wie een schaap vermist G. J, O. D. Dikkers, Gevraagd een net Dagmeisje.1 Te koop Geen bevroren vleescb. Voor logementhouders. Minzaam aanbevelend, S. BEEMEl- Predikbeurt©». Een nieuw kippenhok te koop een nieuw huis, Deze week prima eigen geslacht bezoekt dan onze pas geopende zaak in manufacturen en werkmansgoederen. Een hardhandige plakker. Bij het aanplakken van aanbevelingen voor candidaten der Tweede Kamer te Vlaardingen kwamen toevallig twee par tijtjes op dezelfde plaats. Zonder eenige aanleiding gaf daarop een al te vurig enthousiast voor z'n partij een der andere aanplakkers een geduchte klap op 't hoofd. Het gevolg was dat de al te hardhandige aanplakker mede naar het politie-bureau werd genomen en proces verbaal tegen hem werd opgemaakt. R.N. Een bedachtzaam parlementslid. In het Britsche Lagerhuis zit een lid, dat sedert zijn intrede in het parlement nu 22 jaar geleden, nog geen rede heeft gehouden. Het is de heer John. Hope, die als coalitie-liberaal de hoop is van het district Berwick en Haddington. „Waarom ik nooit spreek in het Huis?" herhaalde de heer Hope blijkbaar bang om iets origineels te zeggen toen hem dat gevraagd werd. „Wel, ik heb gemerkt dat ik meer bereik door niet te spreken. Toen ik voor het eerst zitting nam was ik heelemaal niet van plan om nooit een rede te houden. Doch de tijd ver streek en mijn „maidenspeech" was er nog altijd niet geweest, hoewel ik meer dan eens in de verleiding kwam om die te houden. Ook vrienden hebben mij nu en dan aangespoord, doch ik vrees dat ik er nu niet meer toe komen zal." Het geheim van zijn lange stilzwijgen schijnt intusschen ook wel te zijn, dat de heer Hope zich direct tot den be trokken minister wendt, wanneer hij wat weten wil. Bij ministers is hij na tuurlijk een populair man, omdat hij hen nooit in het openbaar lastig valt met vragen, of hen aanvalt met redevoerin gen. De inlichtingen die hij noodig heeft worden hem dus zelden onthouden en en zoo gaat de heer Hope voort, met succes zijn stilzwijgen „uit te oefenen" wanneer men dit van zoo'n negatieve eigenschap zeggen kan. Moderne Jantje. Zijn diner bestaat in ijsco's, Zijn dessert in een banaan Daarna zien we Jantje ernstig Naar de bioscoop toe gaan. Vele doosjes sigaretten Worden gulzig weggepuft, Tot hij door de nicotine 's Avonds laat naar huis toe suft. Zoo eens even leutig lachen Heeft de stumperd al verleerd. Echte, flinke jongens spelen Worden smalend genegeerd. Hoogstens naar een voetbal-wedstrijd En alleen een eerste klas. Of een bokspartijtje snappen Elders komt hij niet van pas. Gokken met wat Kwatta reepen, Met wat knuljen in de straat, Tot hij, om aan geld te komen, Hier of daar zjjn slagje slaat. Na de ijsco's en banaantjes Komt dan gauw'n potje bier, Dan de borrel en het meisje En de groote levenszwier. Van bet danshuis naar den dokter, Van den dokter naar de kroeg. Vóór zijn baard begint te steken, Heeft hij van de zaak genoeg. Licht-geraakt en ontevreden, Voor zijn moeder thuis een hond, 3jokt hij lusteloos en vadsig Door de weelde-straten rond. Tuk op relletjes en ruzie, Opgewonden door den drank. Wordt 't einde van ons Jantje Dikwijlsde beklaagdenbank. R. N. J. H. SPEENHOFF. Waarschuwing. Men stelt ons er mee in kennis dat een paar mannen, zich uitgevende voor Russische schepelingen, de laatste dagen de burgers bezoeken en echt Poolsch of Russisch bont te koop aanbieden. Bij iemand vroegen zij f85.—doch daalden tot f 15.Naderhand blijkt het bont gekleurd geitenvel te zijn. In Zeeland zijn ze door de politie weggejaagd. Een goed voorbeeld ter navolging, Verkiezingsvaria. Te Lemmer kwam een oud moedertje aan een der stembureaux. Na een stem- kaart ontvangen en ingevuld te hebben wilde ze met de kaart het stemlokaal verlaten. Op de vraag van den voor zitter „waar zal dat naar toe moeder tje antwoordde zij „naar het post kantoor, mijuheer, de kaart moet immers in de bus. Een vrouwtje, te Woerden, dat wel wat lang in het stemhokje verbleef, ant woordde op een vraag van den voorzit ter, of ze nog niet klaar wasJa, direct mijnheer, ik moet er Dog twee." Te Kwadijk (Noord-Holland) kwam een vrouwtje stemmen. De voorzitter van het stembureau riep haar nummer van de kiezerslijst af en reikte haar een stem biljet over. Toen het moedertje gestemd had en het stembiljet in de bus had gedeponeerd kwam zij even later weer terug met de mededeeling, dat zij zich vergist had. Zij had gestemd op de lijst met het nummer (88) dat de voorzitter (burge meester) had afgeroepen en nu zei de veldwachter haar, dat zij niet naar den burgemeester moest luisteren. Mag ik nu overstemmen Een volgenden keer, vrouwtje, ant woordde de burgemeester, waarna de kiezeres bet stembureau verliet. In een der Overijselsche gemeenten kwam een landbouwer in het hokje van het stembureau. Bij bet invullen van zijn stembiljet bemerkte hij een rood potlood, in de hand te hebben. Hij ver voegde zich dadelijk bij de leden van het stembureau en maakte bezwaar tegen zoo'n potlood, want hij wilde niet rood stemmen. Hoe het stembureau hem ook aan het verstand bracht, dat dit potlood bij de wet voorgeschreven was en dat ieder rood stemde, hij bleef protesteeren. (De voorzitter van het stembureau was toevallig een S.D.A.P.-Raadslid.) Hij vertrouwde het zaakje niet. Hij zou zijn eigen zwart potlood dan maar gebruiken en of de voorzitter hem ook opmerkzaam maakte, dat zijn biljet dan ongeldig was, hij wilde dit niet gelooven. Hij heeft de heeren lekker verschalkt, want hij heeft zwart gestemd. Er zijn 202.145 stemmen uitgebracht op kleine partijtjes, die geen zetel in de Kamer hebben verworven. Dat is dus een waarde aan stemmen van niet minder dan 7 zetels die nutteloos uitgebracht zijn. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Alkmaar, 7 Juli. Op de heden xebouden graanmarkt waren aangevoerd 539 H.L. De prijzen waren Tarwe f 13.a f 14.50. gerst ohev. f 13,25 a f 14,50. gerst winter 1 a f haver f 13.25 a f 13.50 bruine boonen f 46,a f 48,—, witte boonen f 12,— a f 50,duiven boonen f a f blauwmaanzaad f a f erwten groene bl f a f erwten groene gr. f at—grauwe! at—,— vale f a t rogge t a t bar wijzaad f atrood mosterdzaad af paardeboonen f a i per 100 Kg. CORRESPONDENTIE. De heer II. B., Zaandam, boriohten wij in antwoord op zijn baartsohrijven, dat de Texolsohe Courant steeds aan alle abonees wordt verzonden. Wanneer die dus een enkele maal mooht uitblijven, is dit aan de poet te wijten. Een gezonden eetlust 4 verwekken Foster's Maagpillen, welke zorg dragen voor behoorlijke vloeiing der gal en afvoer der opgehoopte stoffen. Prijs f 0.65 per flacon, alom verkrijgbaar. ADVERTENTIEN, Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van G. Bremer te Oosterend om in het perceel O 171, kadastraal bekend in Sectie B, No. 1531 een benzinemotor van l'AP.K. als beweegkracht van een deegkneedmachine te mogen plaatsen, door hen voorwaar delijk is ingewilligd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeentebestuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 8 Juli 1922. Burgem. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. Zondag 16 Juli 1922. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, v m. 10 uur ds. Kroese. Waal, n.m. half 3 ds. Kroese. den Hoornv.m. half 11 Eerw. Heer R. Schellenberg cand. t.d. H.D. te Amsterdam. Oudeschild, n.m. 3 uur ds. Schellenberg. Oosterend, n.m. 3 uur Eerw. Heer R. Schellenberg Cocksdorp, v.m. halt 11 ds. Schellenberg GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur ds. H. Meijer van Alkmaar, n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, geen dienst. Texel, 10 Juli. 2 paarden f—0,a f—0, 2 Koeiea 1250,— a f0, 1 Pinken 1125,— a f0, 5 Nuohtere Kalveren 115,— a f20,— 3 Rammen f30,— a f40, 112 Schapen 126,— a 140.— 533 Lammeren f 10, a 120,— 12 Biggen f 15,a 117,50 1 korven Kippen 11,50 a f 0, Eierenveiling. Den Bu.-g, 10 Juli. Aangevoerd 0 partijen. 10970 stuks, kipeieren 16,40 a t 7,90 per 100 stuks, eendeieren f6,60 afO, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders W. VISSER en A. VISSER—Koorn hunne 40-jarige eohtvereeniging te berdenken. Uit naam hunner dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, de Westen, Texel. sj hopen onze geliefde Ouders GERRIT BOON en Catharina Gerberdina DEKENS hun 30-jarige EchtvereenigiDg te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensob van hun liefhebbende kinderen, be huwd- en kleinkinderen. Uit aller naam, REIJER E. BOON. A'dam, Zeedijk 130i. gw vertrekt Donderdag 13 Juli 12 uur van Texel; de volgende dag 2 uur van Amsterdam. van 's morgens 9 tot 's middags 3 uur elke dag of 4 maal per week. Br. lett. O. bureau van dit blad. model Talmap. M. BAKKER, Koogesstraat 212. TE KOOP: een in goeden staat zfjnde groot 1,4 Metir bij 2 Meter. Prijst 45,—. Tevens een solide, absoluut waterdichte Pr|js f 10,— Adres te bevragen bureau van d't blad. melde zich bij Joh. D. ROEPER, den Burg. Ondergetoekende, de huurder van een gedeelte v. d. Westerwegvanaf Haling- sluicje tot aan den Hoorn verzoekt vriendelijk daarop geen vee te laten loopen of te weiden. Hierop zal streng worden toegezien. W. VISSER. Notaris to Texel, zal op Donderdag 20 Juli 1922, 's avonds 7 uur in het Hotel „do Oranjeboom* te den Burg op Texel ten verzoeke van Mej. A. Eelman publiek verkoopen waarin kruideniersaffa re, met schuur eu erf, te den Burg aan de Gravenstraat, groot plm. 182 centiaren. Betaling en aanvaarding 20 September 1922. A. DROS—Garritsen. Ondergeteekenden slachten Beleefd aanbevelend, GEBB. 1'ERRBOU.U een houten hooihark, een dogcar, compleet tuig voor licht paard, een kippenhok, ongeveer 40 kippen, een vlaggestok, bij D. WUIS, Oosterend. Prijzen al3 volgt: Soepvleesch en gehakt 80 Lappen 85 Rollade en stukjes 95 Biefstuk 140 per pond Aanbevelend, C. VISSER. Boekhandel Parkstraat. Bedden, Dekens en Matiassen, Zeilen, Loopers Matten en KarpetteD. U bespaart tijd en moeite, als U ouze zaak bezoekt, wegens de sterk consurreo- rende prijzen. Prima kwaliteiten. Nette bediening. A.s, Donderdag opening. Filiaal A. PLAaTsMiN, UüSTEKtSND TfcXEL.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 3