Sportvereniging Texel. Op de Woensdag j.l. gehouden ver gadering van bovengenoemde vereeni- ging is, naar wy vernemen, besloten, aan de competitie-wedstryden van de Noordhollaodsche Voetbalbond met twee elftallen deel te nemen. Zeevaartschool. 8 jongelui namen deze week aan het toelatingsexamen deel, 5 daarvan moes ten echter worden afgewezen. Toegelaten werden thans tot de eerste klasse van de 3-jarige cursus, de vol gende leerlingen W. J. Immink N. van Baaren J. Vlieger J. Mesman J. de Bruijn H. Eelman A. A. de Winter A. P. C. Eecen C. A. E. van Rhee F. v. d. Kooi P. Omes H. J. Bekking P. Knip G. W. v.d. Brandhof H. Polak C. F. Brunt P. Knottenbelt M. D. Cappel Smits De le klas begint in September met 20 leerlingen. Mnziek. 't Was warm, 'twas broeiïg. Toch weerhield het de directeur en de leden van Tenelsck Fanfarecorps niet, hunne belofte in te lossen, toch hebben zy de ommegang door het dorp gehouden. Een heerlijke afwisseling in ons regel matig dorpsleven. Geen oudje bleef dan ook bij het spinnewiel. Het corps heeft allen weer een aange name avond verschaft. Fokpaardendag. Buister Helder. In de jongste raadsvergadering der gemeente Helder werd door een lid ge interpelleerd over de apocalytische duis terms der straten, waarin uit be zuinigingslechts hier en daar bij een Drug een lantaarn brandt. Voor een uitgebreide bevolking van 30,000 zielen, is deze toestand wel wat erg primitief. Duister Helder contradictio in terminis Zondag werden in de kerk te Lies hout eenige sieraden van het Mariabeeld geroofd, n.l. een met diamanten bezet kruis en drie gouden kettingen. De politie van Helmond heeft in verband met dezen diefstal den Arnhemmer J. H. en den Serviër G.M. aangehouden, in,wier bezit de gouden kettingen gevonden werden. Het kruis haddeo zij in tweeën gebroken en weggeworpen. Het tweetal heeft zich aan nog meer kerkdiefstallen schuldig gemaakt. Waar men bloedzuigers vinden kan. Eenigen tijd geleden kwam een boertje in een dorpsapotheek in Pommeren en vroeg om een paar bloedzuigers. De apotheker had ze niet voorhanden en zeide bij wijze van aardigheid, tot den boer, dat hij maar naar het belastings kantoor moest gaan, daar waren genoeg bloedzuigers te vinden. Toen het boertje met zijn vraag aan dit kantoor kwam, was men niets daarover gesticht en dreigde men hem de deur uit te gooien. Het boertje beriep zich toen op zijn zegs man. Als gevolg daarvan werd een klacht wegens beleediging van ambte naren tegen dèn apotheker ingediend en deze werd veroordeeld tot een geldboete. De dure adspirant-cadet. Voor het toelatingsexamen tot de Kon. Mil. Academie te Breda heeft zich dit jaar naar de Tel. weet te berichten, aan gemeld één jongmensch. (Personen, in het bezit van het eind diploma 5-j. H.B.S. zijn vrijgesteld van het toelatingsexamen.) De inschrijvingsperiode voor aanmel ding is gesloten, zoodat dit jaar het toe- latings-examen zal worden gehouden voor dezen candidaat. Tot dat doel zal de examen-commissie, bestaande uit ongeveer 20 leeraren, onder wie enkele officieren van de Militaire Acedemie, doch overigens uit verschil lende deelen van het land, in vóórver gadering bijeenkomen tot het vaststellen van dat examen. Daarna zal het examen dat ongeveer 9 dagen zal duren in Augustus worden afgenomen, waarna dit jongmensch wanneer aan het toelatings examen is voldaan, deel mag nemen aan het zoogenaamde rangschikkings- examon, dat gehouden zal worden voor alle adspiranten, die in het bezit zijn van het einddiploma 5-j. H.B.S. teneinde hun opleiding voor de verschillende wapens te kunnen vaststellen. Aan reis- en verblijfkosten en vacantie gelden zal aan de leden van de hierbe- doelde toelatings-examen-commissie moe ten worden uitgekeerd een bedrag van ruim f 2500. Deze uitgaaf getroost de Staat der Nederlanden zich gaarne, om te kunnen doen beoordeelen of één jongmensch de geschiktheid bezit, om tot de inrichting van militair onderwijs te worden toe gelaten. Student(tot kellner)Sedert wan neer ben je hier? KellnerIk kom hier voor noodhulp, meneer. Student: Voor noodhulp? Kerel, dat treft fameus. Help me dan eens gauw met tien pop uit den nood. Bouwvallen in den Usel. Bij opruimingswerkzaamheden van den RijkoWaterstaat in den Gelderschen IJsel ten Zuiden van Zutphen, zijn brokstuk ken van een oud gebouw gevonden,ter lengte van 10 M. en ter dikte van 90 cM. De fragmenten staken 75 cM. boven den rivierbodem uit. Ze zijn vermoedelijk van een kerk of een klooster afkomstig. Dagje naar buiten. Clinge Doorenbosch bezingt in de Tel. op de volgende wijze een dagje naar buiten van arme Amsterdamsche kin deren. De lang verwachte dag is daar, De een'ge „buiten" dag van 't jaar, Ze zingen 1 De heele school gaat met elkaar, De beste kleeren liggen klaar, Ze zingen 1 Gauw uit het raam zien: wat voor [weer De regen kletst bij stroomen neer Ze zingen 1 Vlug naar 't station door bui en plas, De meesten zonder regenjas, Ze zingen 1 Ook „buiten" op de hei, in 't bosch, Daar plenst de regen er op los, Ze zingen Wat moet dit alles heerlijk zijn Bij lekker warme zonneschijn Ze zingen En 's avonds, tot op 't lijf toe nat, Gaan ze weer naar de drukke stad, Ze zingen 1 Ze komen aan 't Centraal Station Ze zagen heel den dag geen zon Ze zingen I In de afgeloopen week heeft een man, gekleed in de uniform van luitenant van het nationaai reddingsleger, op het eiland Terschelling gecollecteerd en ze geltjes verkocht ten bate van het leger, vertelt de Lw. Ct. Hij trok van dorp tot dorp en vergat daarbij ziju logiesgelden te betalen. Door de politie aangehouden, deed hij verschil lende verhalen en bij onderzoek bleek, dat hij de ingezamelde gelden ten eigen bate aanwendde. Aanvankelijk vertelde hij, te'Meppel gëstationneerd te zijD, doch hij bleek ten slotte verbonden geweest te zijn aan de afdeeling Van het nationaal reddingsleger te Harlingen. Op weg daarheen trachtte hij aan zijn geleider, een gemeenteveld wachter, te ontsnappen, doch werd spoe dig te Harlingen door de politie weder geknipt. Gebleken is, dat de colporteur en col lecteur een ontslagen officier is, die in zijo onderhoud voorziet door misbruik te maken van de hem verstrekie uniform kleediDg. Verdacht aan oplichting schul dig te zijn, is hij aan de Leeuwarder justitie overgeleverd. Op een heiwerk te Leeuwarden is de 34-jarige H. De Wilde uit Harlingen om het leven gekomen. Toen hij bezig was met een paal, brak de staaldraad tengevolge waarvan het ruim 700 K.G. zware blok viel en zijn hoofd verpletterde Kras oudje. Maandag hoopt mej. de wed. Gerritsen geb. Van den Bos, te Opheusden, haar eeuwfeest te vieren. Bet krasse oudje gaat nog dagelijks aan den arm van een kleindochtertje wandelen Daar het buis van de familie, bij welke zij thans 76 jaren in dienstbetrekking is. Onlangs heeft zij nog haar kiezersplichten ver vuld. In de vergadering van den Ge meenteraad van Hoorn is een voorstel van de rechtsche Raadsfractie ingediend om met ingang van 1 Januari 1923 het salaris der wethouders te verlagen van f1800 op f1200 per jaar. B. en W. zullen preadvies uitbrengen. Het 5-jarig zoontje van den schip per E. sloeg bij Zwaagwesteinde over boord en verdronk. Werkverschaffing. Bij verbreeding en verdieping der Verlengde Hoogeveensche vaart zijn deze week 350 man werkvolk aan den arbeid gesteld. Ontslag van Rijkspersoneel. Behalve eenige losse werklieden zullen ook enkele leden van het vaste personeel, verbonden aan 's Rijks constructiewerk plaatsen te Delft, uit den dienst worden verwijderd. Eenige werklieden, en wel zij, die tot de physiek minder sterken behooren, kregeD aanzegging om zich aan een keuring te onderwerpen. Krankzinnigengesticht Medemblik. Het krankzinnigengesticht te Medem blik, aan het Rijk toebehoorend, zou 1 Juli j 1. worden gesloten. Iotusschen waren tusscben Ged. Staten onzer Provincie en de Regeering onderhande lingen geopend over htt verhuren van dit Rijksgesticht aan de Provincie. Doze huur zou plaats hebben voor 30 jaar voor gratis, mits de Provincie het gebouw behoorlijk onderhield en dat deel van het personeel dat het Rijk niet meer coodig had, overnam. Deze voor de Provincie zeer voor deelige voordracht werd in de zitting der Staten van Noordhoiland jl. Woens dag met 8 tegen 53 stemmen aange nomen. Voor Medemblik is dit besluit van groote beteekenis. Trouwe dienst en ontslag Het is den laatsten tijd meermalen voorgekomen, dat aan onderofficieren een onderscheidingsteeken voor langdurigen dienst werd uitgereikt, waarbij de betrok ken commandant de verdiensten van den jubilaris naar voren bracht, dezen ten voorbeeld stelde aan jongeren en den wensch uitsprak, dat hij nog lange jaren voor het leger mocht worden behouden. Deze plechtige uitreiking werd niet zelden gevolgd dikwijls na zeer korten tijd door een ongevraagd ontslag uit den dienst tengevolge van het wijzigen der voorwaarden, waaronder de betrok kenen dienden. Om aan dezen ongewenschten toestand een einde te maken (niet aan het geven van ongevraagd ontslag, doch aan het geven vau tevredenheidsbetuigingen aan de hierbedoelde militairen), heeft de Minister van Oorlog aan de korps-com mandanten opgedragen om in den ver volge niet meer toe te staan, dat bij het uitreiken van medailles voor trouwen dienst, toespraken worden gehouden. Te ver in zee. Op het Zandvoortsche strand waagde een badgast zich Woensdag te ver in zee. Hij verkeerde, ver achter de branding, in ernstig levensgevaar. Iemand, die daarvoor voldoenden moed en tegen woordigheid van geest had, haalde uit het kastje van de reddingsbrigade aan het strand een zwemvest met reddings- lijn en het mocht hem werkelijk geluk ken den onvoorzichtige aan den wal te brengen. Van schrik gestorven. De jeugdige ecbtgenoote van den hotel houder J. F., te Baflo (Groningen) werd door een bij gestoken, waa'door ze zoo schrok, dat de dood eenige oogenblikken later intrad. Waar het geld blijft. De voormalige Aardappeldrogerij v. h. firma Vlessing en Co. staande aan het vv inschoterdiep te Zuidbroek met alle gebouwen, terreinen en toegangsweg, bouw- en weiland, të zamen groot 5.22.04 H.A. waarvoor de Regeering aan stich- tingskosten f500.000 uitgaf, zijn du door de Regeering publiek verkocht voor f23.125, zijnde even 1/25 deel. Goudstukken in zeep. Een oorlogsweduwe te Boedapest voelde dezer dagen bij het gebruiken van een stuk zeep, dat zij pas in een klein winkeltje had gekocht, iets hards. Ze peuterde de zeep verder open en vond in het midden een goudstuk van 20 kro nen (f 12). Zij holde onmiddellijk weer naar het winkeltje, waar zij de zeep had gekocht en kocht nog meer stukken zeep en in elk stuk vond zij een goud stuk van 20 kronen. Daar haar eigen middelen niet erg ruim waren, overlegde zij met haar buren en een soort vennoot schap werd gevormd om de wonder baarlijke zeep op te koopen. Er werd echter te veel over gepraat, zoodat de politie de lucht van het zaakje kreeg en den heelen zeepvoorraad in beslag Dam. De zeep bleek van Boedapest naar Weensche kooplieden te zijn gezonden, maar was door een vergissing in den vrachtbrief aan een tusschenstation af geladen. De zeep, waarin voor meer dan een millioen gulden aan goud was ver borgen, was door den winkelier voor een appel-en een-ei gekocht, maar de politie kreeg ze nog goedkooper, want zij nam ze. in beslag. En de oorspronkelijke eige naar zal zijn eigendom niet terug durven eischen, want dan zou hij op den koop toe nog de hooge boete moeten betalen, welke op het smokkelen van goud staat. Noodlottig omgekomen. De veertigjarige P. de Rijk te Neuzen zat Vrijdagmiddag op een rustbank aan de Axelsche straat in te dommelen. Hij merkte niet, dat een paard met wagen de buurt in kwam hollen, zoodat hij niet op tijd voor den slingerenden wagen kon uitwijken. Hij raakte ouder den wagen en werd met schedelbreuk dood opgenomen. Te veel ambtenaren. De Centrale meldt, dat honderd leer ling-kantoorbedienden en -telegrafisten, die in het najaar van 1921 in dienst zijn genomen en aan wie einde Juni de eerste diploma's voor zelfstandige uit oefening van den Morse toesteldienst zijn uitgereikt met ingang van 16 October a s. wegens overcompleet van ambtena ren worden ontslagen. Zondag werd te Utrecht een vergade ring gehouden door de leerlingen van de verschillende opleidingscursussen bij den P.- en T.-dienst, die in verband met het overcompleet de cursussen zien stop gezet en bedreigd worden met ontslag. Een motie werd aangenomen, waarin den vertegenwoordigers der cursussen werd opgedragen, zich in verbinding te stellen met de resp. afdeelingsbesturen opdat die zich toe de bondsbesturen wenden ter argumenteering van de vol gende puntenI. Voortzetting der cur sussen zoolaDg mogelijk II. uitstel ont slag III. bij ev. ontslag wachtgeldIV. de ontslagenen in de allereerste plaats in aanmerking te brengen voor terug plaatsing bij behoefte aan nieuw perso neel, afgescheiden van het recht op een andere betrekking via het Rijksbemidde lingsbureau. Op Zeilberg, bij Deurne, is het 2-ja- rig kind van G. B. in een ketel kokend varkensvoer gevallen. Het overleed spoe dig daarna aan de hevige brandwonden. 25-jarig Regeerings-jubileum van H. M. de Koningin. Naar het Centrum meldt, heeft mr. P. J. Fockema Andreae, burgemeester van Utrecht, alle burgemeesters van de provincie Utrecht tot een vergadering bijeen geroepen ter voorbereiding van een nationale hulde aan de Koningin bij Haar 25-jarig Regeeringsjubileum. Kermis en malaise. In de jongste vergadering van den Raad van Kaatsheuvel deelde de voor zitter mede}, dat hij heeft hooien vertellen dat een kermis-potbewaaruer eea zeven duizend gulden had te verdoelen zoodat er menschen zijn, die f200, zelfs die f 250 voor kermisviering trekken. „Dat zijn menschen", voegde hij aan deze mededeeling toe, „die misschieD de week op de kermisweek volgend, al om steun komen vragtn." Deze werd gehouden op 20 Juli door de Fok- en Contrölevereeniging van het Neder- landsche Trekpaard te Eierland, gelijk met een Premiekeuring vanwege de Prov. Regelings- commissie. Voorheen geschiedde dit op ver schillende datums. Door het houden van beide keuringen op een dag is 't geheel belangrijker geworden en heeft dit dan ook wel voldaan. De uitslag was als volgt: Klasse I. Merrieveulens geboren in 1922. 1 Klaartje door Darius eig. Abr. Steendijk 2 Maartje v. Eierl. C.J.Geense 3 Katrina Abr. Steendijk 4 Berolina A.J. Keijser 5 Julia v. Eierl. P. Dros Bz. 6 Keetje Abr. Steendijk Klasse II. Merrieveulens geboren in 1921 1 Mirza door Darius eig. N. Dros 2 Julia Abr. Steendijk 3 Mimi P. Dros Bz. Klasse III. Merrieveulens geboren in 1920. 1 Illusie door Darius eig. Abr. Steendijk 2 Lina Sancho G. Leber Door de Regelingscommissie werden premies toegekend aan Klasse I. No. 1 f 15,—, no. 2 en 3 ieder f 10, Klasse II. No. 1 en 2 beide f 15,— Klasse III. No. 1 f 20,—, no. 2 f 15.—. Verder aan Julia 5 jaar, eigenaar N. Dros f 20,— Lima 4 jaar Abr. Steendijk f 20,— Baralia 4 jaar dez. f 20,— en Darius van de Hengstenassociatie Eierland f 200.—. Ingez.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 2