LIFEBUOY NT#. 3626, Zaterdag 29 Juli 1922; .35"u Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. Binnenland. Gemengd Nieuws. Firma J. ASJES Ez. A Sunlight ,Lux enTwink DU blad verschijnt Woensdag;- en Zaterdagmorgen Advertentiön daags voor de uitgave vóór i aar nam. ABONNEMENTEN en A3VERTENTIEN worden aangenomen bjj de TJitg. Emma LAN E VELD A BE R O O IJ, Parkstraat, BcuorTitis LICHT OP! HOOGWATER Reede van Texel. Post- en telegraafkantoor Den Bnrg geopend. Kohier van de belasting op de honden. DIENSTPLICHT. Nader onderzoek van verlofgangers. TEXEL, 28 Juli 1922. Vanaf 24 tot en met 27 Juli werden uit de haven van Texel verscheept 794 Lammeren, 464 schapen, 19 koeien, 22 varkens, 15 kalveren, 6 paarden en 6 veulens. Texelsche algemeene Wijkverpleging. Bij de Penningmeester is ingekomen over de maand Juli van Jc. D. den Hoorn f7,50, J. K. den Burg 12,50, C. R. de Waal f5,-. Kalverliefde. De landbouwer J. de Koning, te Klaas waal, -bracht van zijn woning een kalf het beest was nog nooit van het erf geweest naar de weide onder de gemeente Numansdorp, een afstand van ongeveer drie uur. Toen De K. thuis was, stond een paar uur later het kalf weer voor de deur van zijn woning. Het beest had den terugweg door verschil lende polders alleen afgelegd. Een professor die nogal aan ver strooidheid leed, kon in den trein zijn kaartje niet vinden. De conducteur, die hem goed kende, zei geruststellend „Komt er niet op aan. Ik zal het volgende station nog eens terugkomen". Maar ook aan het volgende station kon de verstrooide reiziger zijn kaartje niet vinden. Komt er niet op aaD, zei de ge dienstige conducteur, „ook al vindt u het in 't geheel niet". Maar dat komt er wel op aan, protesteerde de professor, ik moet mijn kaartje terugvinden, want ik moet weten waar ik heenga. Een Ministerie van Landbouio, De R s b. zegt uit betrouwbare brón te vernemen, dat de voorbereiding van een afzonderlijk Ministerie van Landbouw ter hand genomen is. Een oplichter. In de Amsterdamsche bladen kwam de zer dagen een advertentie voor, waarin voor een eerste klas sigarenfabriek filiaal houders werden gevraagd. Door den steller der advertentie werd aan de sol licitanten, die zich naar aanleiding Yan deze adïeitentie opgaven, een; schrijven RIJTUIGPABRIEK. Heiligeland - Alkmaar. Voorradig alle soorten voor luxe- en bedrijfsgebruik, Levering onder garantie. Zeer billijke prijzen. gericht, dat zij f 2000 als borgsom moes ten storten daarvan moesten zjj f 1000 terstond en f 1000 over 3 maanden vol doen, Zij moesten het geld storten bij de Incassobank te Amsterdam waarmee de schrijver in rekening-courant stond. Inderdaad had de man gepoogd bij de IncassobaDk een rekening-courant te ope nen, maar men vertrouwde daar het zaakje niet al te best en waarschuwde de politie. De steller der advertentie, die een werkloos handelsreiziger bleek te zijn, werd door een rechercheur aange houden, toen hij poogde i 4000 bij de Incassobank te innen. Door de vereeniging „Volksbond tegen Drankmisbruik" is een brochure uitgegeven, waarin zij haar standpunt in den drankstrijd op zakelijke wijze uiteen zet, en haar werkprogramma vermeldt. Aan belangstellenden wordt op aan vraag aan het Centraal Bureau, Stephen sonstraat 30, 's Hage, een ex. franco toe gezonden. Vlekziekte. De vlekziekte is op verschillende plaat sen bijna gelijktijdig uitgebroken. In de gemeenten Nieuwe Niedorp, Winkel, Zijpe, Heerhugowaard komt zij op ver schillende boerderijen voor. Wie nog dieren heeft die nog niet ingeënt zijD, haaste zich dit te doen. Mogelijkheid van spoorioegstaking Volgens het Volk heeft de Regeering reeds maatregelen getroffen tot een orga nisatie van automobielenvervoer bij een eventueele staking van spoorwegperso neel. In verschillende districten heeft al een soort proef mobilisatie van alle beschikbare particuliere automobielen, met en benevens de bijbahoorende chauffeur plaats gehad. De geheele maat regel staat onder militaire leiding. Een record van de Spyker-auto. Op de Brookland te Londen heeft gis teren de zes cylinder Spykerwagen in 24 uur record gemaakt door af te leggen 1782 mijl 1006 yard. Hiermede werden 20 andere records gebrokon. De gemiddelde snelheid be droeg 74 Engelsche mijlen (ongeveer 120 K.M De wagen werd bestuurd door den bekenden Engelschen coureur Edge. Zwemmen over het Kanaal. Volgens L'Auto zal er een tweetal dames dit jaar trachten het Kanaal over te zwemmen. Of deze zwemsters veel kans hebben willen we buiten beschou wing laten, maar wel wijzen ze er op, dat volgens Burgess' opinie Ooms en de Canadees Perrauit de gevaarlijkste con currenten zijn. RN. Verzekering voor allen. Naar de Tel. verneemt, is een Kon. besluit in bewerking, waarin toetreding tot de Vrijwillige OuderdomsverzekeriDg voor allen, ongeacht de weistandsgrens, wordt opengesteld. AlleeD zullen züj, die vermogensbelasting betaleD, tegen eeaigszins verhoogde premie worden toegelaten. Hei welzijn vanlllffjf' Uw huid is van. ie veel belang om, on verschillij ie zijn,wel. ke badxeep U gebruikt Houdi Uw huid zacht en zuiver door Fiei gebruik van: HEALTH SOAP DE LEVER'S ZEE» Mr VLAARDINGEN Fabrikanten van': Door de politie te Woensel zijni by een rijwielhandelaar in beslag genomen 1000 reclame biljetten, die aan één zyde in vorm en kleur overeengekomen met een bankbiljet van f 1000. Tegen B., die deze biljetten ter verspreiding in voor raad had, zal proces-verbaal worden opgemaakt. In 1922 worden 5 plaatsen als surnumerair der posterijen en telegrafie beschikbaar gesteld. De aanmelding staat open voor man nelijke candidaten, die in bet bezit zijn van een einddiploma van een H.B.S. 5-jarigen cursus of gymnasium, of van een daarmede gelijkgestelde inrichting yan onderwijs. Een examen wordt van hen niet go- eischtzij worden aan de hand van de op de bedoelde eind-examens behaalde punten voor plaatsing gerangschrikt. Goedkoope rijxoielm, In de bladen stond eenigen tijd gele den een advertentie, waarbij de Duitsch -Belgische Rijwielen Export Maat schappij te Krefeld prima rijwielen te koop aanbood voor f 39. Bij een, door de Duitsche politie op verzoek van Hollandsche belanghebben den ingesteld onderzoek is gebiekeD, dat de steller van deze advertenties te Krefeld een klein kamertje bewoonde en deze heele aanbieding als oplichting was te beschouwen. Hoewel de Duitsche politie nog op een gedeelte der toegezon den gelden beslag kon leggen, heeft de oplichter nog met een groot bedrag de vlucht kunnen nemen. Hun, die even tueel van deze aanbieding gebruik ge maakt en gelden opgezonden hebben naar Krefeld, wordt verzocht daarvan opgave te doen aan de Centrale Recher-' che, bureau Haagsche Veer, daar de consul te Krefeld dan nog zal trachten de gelden te doen restitueeren. Te Hilversum is eeu werkman, L. op eea hoogte van 57a M. van een ladder gevallen. Terstond werd hij naar her ziekenhuis gebracht, waar hij bij aan komst bleek te zyn overleden. E COURANT. Abor.nementtprï» per 8 maandent Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en ander* landen met verhooging der porto's Losse nummers 3 cent.; Prifi der Adtartentii*i Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. y S POSTCHEQUE- en OIRODIENST No. 652. Van Zaterdag 29 Juli tot en met Vrijdag 4 Augustus: voor rijwielen 9,— uur, voor rijtulgep 9,30 uur Zomertijd. Donderdag 27 Juli v.m. 11,33 Vrijdag 28 12,19 Zaterdag 29 1,— Zondag 30 ,1,31 Maandag 31 2,24 Dinsdag 1 Aug. 3,21 Woensdag 2 4,27 Des namiddags is bet ongeveer een halfuur later hoogwater. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 7l/i uur. Voor postwissels, kwitantign, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur jVoor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Dienstregeling 1 Juni 1932, Vertrekuren van de Boot Op Werkdagen; Vertrek;Texel 6,— vm. 11vm. 2.40 nm. 5,30 nm. Helder 9,15 12,—nm.4,— 6,45 Op Zon- en Feestdagen van Texel: 6,—vm. 11,—vm. 5,30nm. van Helder8,45 12,6.45 Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,32§ 9,04 6.49f 9,04 7,31 sneltrein 9,04 10.18S 12,48 12,41 3,23 203ft 4.39 3,52" 6,— 4,20§ 6,41 7.20 9,29 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,45 aankomst 8,35. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,23§ 8,36 7,56§ 9,40 9.21 11,30 12,28§ 2,44 3,11 6,18 5,52§ 8,04 8,54 10,49 ll,18f 12,56 Niet op Zon- en feestdagen. T Alleen op Zon- en Feestdagen, ff Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat een afschrift van het aan vullingskohier der belasting op de honden voor het belastingjaar loopende van 1 Januari 1921 tot en met 30 April 1922, gedurende vijf maanden, van 27 Juli 1922 tot en met 26 December 1922, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing ligt. Texel, 27 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BUYSING DAMSTE. De Secretaris, JONKER. De Burgemeester van Texel roept bij dezen den in het verlofgangersregister dezer gemeente ingeschreven verlofganger JAN BUIS, behoo- rende tot de le Cie Depot Afd. v.h. 4e Reg. Vest.Art., lichting 1916, op, om, ingevolge art. 41, vierde'lid, der Dienstplichtwet, tot het ondergaan van een NADER ONDERZOEK, voor den Districtscommandant te verschijnen op Dinsdag 8 Augustus 1922, namiddags 2 uur, te Helder in de Bouwzaal aan de Kerkgracht. De aandacht van den verlofganger wordt gevestigd op de volgende wetsbepalingen a. dat de verlofganger bij het onderzoek moet verschijnen in uniform gekleed en voor zien van alle tot zijn uitrusting behoorende goederen, voor zoover deze hem zijn uitgereikt of door hem zelf zijn aangeschaft b. dat de verlofganger niet alleen tijdens den duur van het onderzoek, maar ook zoolang hij ter gelegenheid van het onderzoek in uniform gekleed is, onder de bevelen staat van den Districtscommandant of den door dezen voor het houden van het onderzoek aangewezen officier, zoodat hij, die ongeregeldheden pleegt of zich aan een strafbaar feit schuldig maakt, hetzij bij het gaan naar de plaats van het onderzoek, hetzij tijdens het onderzoek of bij het huiswaarts keeren, zai worden gestraft volgens het Crimineel Wetboek of het Regle ment van Krijgstucht voor het krijgsvolk te lande c. dat hij, die zonder geldige reden niet aan de oproeping voldoet, in werkelijken dienst kan worden geroepen. De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald en bedraagt ten hoogste twee maanden. Gelijke straf kan worden opgelegd aan den verlofganger lo. die zonder geldige reden bij het onder zoek niet voorzien is van al de hiervoren be doelde goederen 2o. wiens goederen bij het onderzoek blijken niet in den vereischten staat te verkeeren. Indien de verlofganger door ziekte of gebre ken mocht verhinderd zijn op den tijd en de plaats, hiervoren aangegeven, voor het onder zoek aanwezig te zijn, zal daarvan ter secre tarie der gemeente zoodra mogelijk moeten worden overgelegd een gelegaliseerde genees kundige verklaring, welke op ongezegeld papier kan werden gesteld. Texel, 25 Juli 1922. De Burgemeester voornoemd, BUVSING DAMSTE. t

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 1