ST°. 3638, Zaterdag 9 September 1922^ 35s" Jaargang. Nieuws- ©Ft Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. Binnenland. Firma J. ASJES Ez. öemengd Nieuws. Dit Mad verschijn» Woensdag- en Zaterdagmorgen idverteutlöu daags voor de uitgave vóór t aar nam. ABONNEMENTEN en A8VERTENTIEN worden aangenomen bg de üitg. Fixha LANGEVILB& BE ROOIÏ, Parkstraat, ButflorTitir HOOGWATER Reede van Texel. Post- en telegraafkantoor Den Bnrg geopend. Dienstregeling 1 Juni 1923, TEXEL, 8 September 1922. Uitslag loting voor de lichting 1933. Tot ontvanger der registratie en domeinen alhier is benoemd, de heer R. van Driel, thans surnumerair. Groote Landbouwtentoonstelling te Alkmaar van 13—16 Sept. Onze ruimte laat niet toe van deze zeer breed opgezette tentoonstelling eenigen indruk te geven, toch willen we van drie der voornaamste [afdeeliDgen een 6n ander mededeelen. De afmetingen van het houten gebouw, voor Weter schap en Organisatie, 50 X 12 M. doen met reden vermoeden, dat hier heel wat geborgen is. Achtereenvolgens zal de bezoeker, door het gebouw wandelende, het volgende kunnen bezien Van de Directie der Zuiderzeewerken een aantal kaarten, betrekking hebbend op de droogmaking der Zuiderzee. Zeker een onderwerp, dat in den laatsten tijd zich zeer in de belangstelling verheugt. Daarnaast een inzending van den Plan- tenziektenkundigen Dienst te Wagenin- gen. Het is bekend dat allerlei planten ziekten, denk b. v. aan de aardappel ziekten zeer de bedrjjfsuitkomsten be ïnvloeden. In deze afdeeling zal men allerlei preparaten van zieke planten kunnen zien en tevens de bestrijdings middelen. Een inzending van den Rijkspluimvee teelt Consulent verstrekt waardevolle gegevens. De volgende twee inzendingen van de Rijks-serumimichting en den Veeartsenij- kundigen Dienst geven omtrent vee ziekten enz. veel interessants te zien. Dan komen de respectievelijke stam boeken voor het trekpaard, de varkens en de schapeD, die hun werkwijzen demonstreeren. Een productietafel van de afdeeling Zuivel geeft een beeld van een groote verzameling zuivelproducten. Centraal Beheer, geeft door een in zending een beeld van zijn werkwijze. Ook het .onderwijs is goed verzorgd. De Rijkslandbouwwinterschool te Schagtn en de Rijkstuinbouwwinterschool te Alkmaar, het Landbouwhuishoudonder- wijs en de Rij- en Hoefsmidschool geven door inzendingen een beeld van hetgeen onderwezen wordt door het demon streeren van leermiddelen enz. De Provinciale Commissie uit de Veilingen geeft omtrent het Teilings- wezen een inzending. EIJTUiaFA.BHIEK. Heiligeland - Alkmaar. Voorradig alle soorten voor luxe- en bedrijfsgebruik, Levering onder garantie. Zeer billijke prijzen. De Federatie tot verbeteriug vau den Wolhaudel zal op duidelijke wijze demou- streèren dat op dit terrein nog al heel wat op te knappen valt in alle richtingen Betreffende de inzending van het rund vee kan worden gemeld dat voor Don derdag ;4 September op het programma staat tentoonstelling van de rubrieken voor de individueele nummers, waarbij de dieren met een hoog productiever mogen. Voor Vrijdag 15 September is er ten toonstelling van de bekroonde dieren uit de rubrieken vau den vorigen dag en de inzendingen van de fokgroepen, met de daaraan verbonden demonstratiën in den ring. Tengevolge van de malaise in de paar denfokkerij en het ongunstige tijdstip waarop de tentoonstelling voorde „bouw- boeren" wordt gehouden, liet hetzich aanvankelijk aanzien, dat de inschiijving voor do afdeeling „Paarden" niet zeer belangrijk zou zijn. Dank zij echter de medewerking van de grootste fokkers uit Haarlemmermeer en omgeving blijkt het resultaat thans'zeer bevredigend. Iu het op dienzelfden dag te houdeu „Concours-hippique zullen niet minder dan acht hengsten van het landbouw- paard mededingen, een getal dat op bijna geen enkel concours is bereikt. Resumeerende kan veilig worden aan genomen dat er voor de fokkers en lief hebbers van ons goede landbouwpaard op 16 Sept. a.s. te Alkmaar veel te genieten zal zijn. Eerst..,, drinkgeld Wit van aandoening stond het bruidje op het stadhuis te Venio, waar de be trokken ambtenaar van het stadhuis klaar stond, het zooveelste paartje èn voor de liefhebbers zelf èn voor de ge meente gratis te trouwen. Bleek-angstig in nerveuse spanning schuifelde ze bij, want hetgewichtige gebeuren scheen dichter dan ooit. Toen plotseling de bruigom vroeg om het geld. Bruidje, nog witter, werd daarna pur perrood en er flitste vuurspronkels in de oogen. Je krijgt het niet, bitste ze nijdig in de plechtige trouwzaalatmosfeer. De bruidegom nam een kordaat be sluit, liet het bruidje achter. Hij trouwde nog lekker niet en gaf haar 8 dagen bedenktijd. Bruidje barstte iu onbedaarlijk (huilen uit. Hij overwoog hetWeibertianen sind leicht" en ging fluitend weg. De sleutel vau het raadselachtig dra ma? Men had gezorgd dat ze trouwen konden en wat meubeltjes en kleeren en bet hoognooaige bijeen gescharreld. De bruid had ook een paar centen ont vangen, om het huishouden te beginnen. Eo de bruidegom eischte dit geld op alstrakteergeid voor zijn toffe kame raden. Bruidje weigerde beslist en toen ze Een (gezonde huid is een der cersfe vereischlen voor een gezond desiel E.!FEmS©Y SEEP op bet stadhuis hardnekkig bleef weige ren, gaf hij zjjn 8 dagen bedenktijd. Een veelbelovend begin 1 Tijd. Qemaskenle bandieten. Zaterdagnacht ongeveer 1 uur, toen de landbouwer Wermer te Hooge Boekei gemeente Losser, (Overijsel) zich nog niet te ruste had begeven, kwamen door de voordeur 2 gemaskerde personen bin- nen, waarvan een met een revolver dreigde. Wermer, die juist bezig was een kip te slachten, bleek niet van de bangsten te zijD, want h(j ging de in dringers met een mes te lijf, waarop dezen een revolverschot losten en op de vlucht sloegen. Bij de verdere achtervolging buitens huis, werd Wermer in een zijner boenen geschoten. De cordate landbouwer, die van de bekomen schotwond niet te veel hinder ondervond, spande het paard in en begaf zich naar dr. Langelaan te Glanerburg die een verband legde. do inmiddels gewaarschuwde maré- chaussée organiseerde direct, in vereeni- ging met de gemeenteveldwachters, een inspectietocht in de buurtschap, doch zonder resultaat. ne Ct. Een goedgeefsch mensch I De arbeider D., rijwielbewaarder aan het station te Almelo, vond dezer dagen een tascbje met een bedrag van f6464. Het duurde niet lang of de eigenares, een dame, kwam zich om het verlorene melden. Nadat de eerlijke vinder bet taschje overhandigd had, kreeg h(j als fooi een „dank u wel". Eischen voor het huwelijk Men las dezer dagen in één onzer grootste dagbladen de volgende adver tentie HUWELIJK. Dame vraagt kennismaking met Motorrijder. Brieven enz. Het is maar een kwestie van maat staf, doch om de bekwaamheid in het motorrijden als hoofdeisch bij een huwe lijk naar voren te schuiveD, is toch wat al te kinderlijk, zou men zoo zeggen. 't Is echter wel van dezen tijd. De heer B., te .Hilversum, wilde zijn motorrijwiel aanzetten, door te over- vloedigan gastoevoer schoot net voertuig hem uit de handen en reea met kracht tegen een boom op. E9n fietsend meisje dat don motor op zich zag afkomen, wilde haastig uitwijken, maar kwam daarbij te vallen. Met zeer ernstige in wendige kneuzingen werd het meisje opgenomen en naar de ziekenverpleging gebracht. Haai toestand ia zorgwekkend. Abonnementsprüi per 3 maandeni Voor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent.; TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. Prü» der Advertenltini Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters qn Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. POSTCHEQUE- en QIRODIENST No. 652. LICHT OP Van Zaterdag 9 September tot en met Vrijdag 15 September: voor rijwielen 7,45 uur, voor rijtuigen 8,15 uur Zomertijd. Donderdag 7 Sept. v.m. 10,20 Vrijdag 8 10,50 Zaterdag 9 .11,20 Zondag 10 11,51 Maandag 11 12,23 Dinsdag 12 12,57 Woensdag! 13 1,16 Des namiddags is het ongeveer een halfuur later hoogwater. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 71/, uur. Voor postwissels, kwitantiên, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Vertrekuren van de Boot Op Werkdagen; Vertrek Texel 6,— vm. 11vm. 2.40 nm. 5,30 nm. Helder 9,15 12,— nm.4,— 6,45 Op Zon- en Feestdagen van Texel: 6,—vm. 11,—vm. 5,30nm. van Helder: 8,45 12,- 6.45 Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,32§ 9,04 6.49f 9,04 7,31 sneltrein 9,04 10,18§ 12,48 12,41 3,23 2.03tt 4.39 3,52" 6,— 4,20§ 6,41 7.20 9,29 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,45 aankomst 8,35. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,23§ 8,36 7,56§ 9,40 9.21 11,30 12,28§ 2,44 3,11 6,18 5,52§ 8,04 8,54 10,49 11,18*1* 12,56 Niet op Zon- en feestdagen, t Alleen op Zon- en Feestdagen, ft Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. Wegens broederdienst vrijgestelden, namen niettemin aan de loting deel. 1 Stoepker, Homme Tjebbe (Vg.b.) 2 Thomassen, Jan (Vg.b.) 3 Gielis, Jacobus Simonus Gerlaken 4 Star, van der, Johannes C. (Vg.b.) 5 Smit, Gerrit (Vg.b.) 6 Dijker, Maarten 7 Rijk, Martinus 8 Halsema, Johannes 9 Bakker, Jacob 10 Dijt, Willem 11 Mosk, Pieter 12 Dijker, Cornelis (Vg.b.) 13 Reij, Jacobus Martinus (Vg.b.) 14 Eelman, Jan Aris 15 Emmerik, van, Gerard Hendr. 16 Vlas, Pieter 17 Witte, Pieter Jacob 18 Bremer, Pieter (V.l.b.) 19 Huijsman, Jan 20 Jong, de, Klaas 21 Blom, Jan 22 Keijzer, Jacob 23 de Boer, Cornelis Jan 24 Ridder, de, Arie geb. 6 October 25 Zeijlen, van, Jan Willem 26 Vlaming, Jacob 27 Heerwaarden, van, Jan 28 Moens, Jozias Cornelis 29 Braun, Cornelis 30 Guiljam, Anthonie 31 Koorn, Gerrit 32 Vlaming, Cornelis (Vg.b.) 33 Plaatsman, Arie Nanning 34 Ridder, de, Arie geb. 23 Maart 35 Daalder, Pieter Willem (Vg.b.) 36 Kikkert, Corstiaan Hendricus (t.o.) 37 Smit, Cornelis (Vg.b.) 38 Schaap, Reijer (Vg.b.) 39 Bakker, Douwe Jan (Vg.b.) 40 Koorn, Gerard 41 Eelman, Aris 42 Schraag, Hendr. Jan (Vg.b. 43 Boersen, Cornelis Pieter 44 Vermeulen, Dirk 45 Kuiper, Albert (Vg.b.) 46 Kuijper, Paulus Simon 47 Tatenhove, van, Ferdinandus (Vg.b.) 48 Bakelaar, Abram 49 Eelman, Reijer 50 Zijm, Jacob Cornelis (Vg.b.) 51 Witte,'Dirk 52 Troost, Martinus Cornelis (Vg.b.) 53 Hopman, Johannes 54 Keijser, Jacob 55 Gielis, Jan 56 Stoepker, Roelof Willem 57 Roeper, Jacob (Vg.b.) 58 Bakker, Pieter 59 Graaf, de, Pieter 60 Liere, van, Jacob (Vg.b.) 61 Wuis, Hendrik (Vg.b.) 62 Dekker, Jan Frederik 63 Huisman, Johannes Ger. Vg.b.: voor goed vrijgesteld wegens broe derdienst; V.l.b.: voorloopig vrijgesteld we gens broederdienst; t.o.: tijdelijk ongeschikt. Gebruik daarom een zeep die meer doet dan wasschen. maakl Uw huid hygiënisch rein en beschermt Uwe gezondheid. DC LËVER.S ZEEP MS VLAARDinOEM Fabrikanten van Ounliqht en lu

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 1