Bioscoop - Hotel Texel. STEREOSCOPEN 't Zit hier! Abdijsiroop Veevoeder en Kunstmeststoffen. CACAO H. V. Wessanen's Koninklijke Fabrieken DAALDERS Gelegenheid voor reclame op het doek. Zuivere murwe LIJNKOEKEN in verschillende prijzen. Boekhandel Parkstraat. De Gestolen Broche Alle soorten dagelijks verkrijgbaar tegen scherp concurreerende prijzen. DROS Co. Eisch de van ouds beproefde en weiger nabootsingen. ƒ1.75 per bus van een kilo. ZONDAGAVOND a.s. 8 uur. Een raad voor iedereen. 1. Weekrevue met kermis op Texel. 2. Kazimierz (natuur-opname). 3. HoofdnummerDe Held van Arizond (met Douglas Fairbanks) 5 acten. 4. Misjogge is troef, comisch. 5. Uit medelijden, met W. S. Hart (Wild-West) 2 acten. Entree f 0.75, f 0,50, f 0,35. Plaatsbespreken f 0,10. N.V. Salm's Tabak- en Sigarenfabriek Haarlem. Lichte Sumatra sigaren 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 14, 16 ets. OPGERICHT 1765. WORMERVEER. merk „STER" en W. L. 1313 vet PUIK DIJEND LIJNMEEL gemerkt .STER" in geplombeerde zakken GRONÜNOTEXKOEKEN merk fviF) COCOSKOEKEN. Grootste Voedingswaarde, Alles gegarandeerd zuiver. Eere-Diploma Parijs.Negen Gouden Medailles. Wanneer gij goed gezond bloed hebt, wees er dankbaar voor en gebruik uw krachten goed. Maar wanneer gij bloedarm zijt, en uw middelen helpen u niet I draal dan niet langer. Zet een middel weg dat u toch niet helpt, en probeer het eens met de SANGUINOSE, die u zeker helpt. Laat u daarvan nu eens niet terughouden Hebben de middelen die men u gegeven heeft, geholpen? Immers niet? Probeer f dan nn eens de SANGUINOSE I De Sanguinose maakt uw bloed gezond en krachtig, wekt uw eetlust op, maakt f uw slaap diep en verkwikkend; uw oogopslag helder, uw gelaatskleur blozend en fraai I Hardnekkige hoofdpijn wordt door de Sanguinose verdreven, en dat gevoel van moe- f heid en lusteloosheid waarbij U alles te veel is, wordt door een algeheele levensop- J gewektheid vervangen. Gij moet het zelf maar eens met de Sanguinose probeeren dan kunt ge er zelf over oordeeien. Maar zorg dat gij de echte krijgt, en Wacht li voor namaak. SANGUINOSE kost per flacon f 2,—, 6 fl. f IJ,—, 12 fl. f 21.—. Verkrijgbaar bij de meeste Apothekers en goede Drogisten VAN DAM <S Co. I De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. t Flesschen worden teruggenomen. I Te Texel b(j G. Dros, OosteremlT. Buijs en I. Moerbeek, den Burir; en Joh. Dros, Oudeschild. 6 FEUILLETON Novelle van REINHOLD ORTMANN. 10.) „Is dat waar, mijnheer de referendaris „Slechts ten deele, want het jonge meisje kwam eens in den lichtkring der lamp en dicht hij mij weliswaar op> een oogenblik dat mijn vader niet in de kamer was. Ik ben bereid er een eed op te doen dat de bewuste Melanie van Neuhoff bruine oogen had, terwijl die van dtze beklaagde blauw zijn en bovendien zou het verschil iD stem reeds voldoende zijn om mij zeker van mijn zaak te doen zijn." Onder de toeschouwers hoorde men ge fluister en onderdrukt lachen en de belang stelling van het publiek werd tot op het hoogste gespannen, toen de gerechtsdienaar met de beide kleedingstukken binnenkwam die uit de naburige onderzoekings-gevan- genis waren teruggehaald Greta Willisen moest zoowel de mantel als de zyden sjaal omdoen, en vader en zoon werden nog eenmaal veizocht, hun verklaringen af te leggen. Beiden bleven bij hun eerst uitgesproken meeniDg de pandhouder met bevende, bedrukte stem en met angstige blikken op zijn zoon gericht, Rudolf Imberg echter met vaste en zeer besliste stem, zooals hy dat tot nog toe had gedaan. Het openbaar ministerie stelde voor om den referendaris, die stellig in dwaling ver keerde, den getuigeneed niet af te nemen en ondanks Rudolfs besliste verklaringen, verkondigde de Voorzitter na het kort be raad, dat het gerechtshof overeenkomstig het voorstel van het O. M had besloten. Dat stond bijna gelijk met de veroordee ling van de beklaagde, want dit bewees immers, dat men aan de onder eede afge legde verklaring van den pandhouder vol komen geloof hechtte. Rudolf Imberg, die zeer bleek was gewor den, verzocht nog eenmaal het woord. „Mej. Willisen heeft, zooals ik zie, helaas geen verdediger. Deze zou zonder eenigen twijfel nadrukkelijk geprotesteerd hebben tegen het voorstel van het O. M., en ik meen, „Dat zijn uitlatingen, mijnheer de refe rendaris, die een getuige zich niet mag ver oorloven. Heeft u nog iets te zeggen wat de zaak zelf betreft?' De jonge man richtte zich fier op en op plechügen toon verklaarde hij „Ja, dit heb ik te zeggen, dat de veroordeeling van Mej. Willisen op grond van de getuigenis van mijn vader een beklagenswaardige dwaling van de justitie zou zijn, en dat ik, wanneer de veroordeeling werkelijk volgt, alles in het werk zal stellen, de gerechtigheid te doen zegevieren.' „Ik verbied u verder een woord te spre ken en ik eisch van u, dat u de gerechtszaal verlaat." Rudolf Imberg boog zwijgend het hoofd en vertrok. Met gerimpeld voorhoofd en somberen blije liep hij buiten in de gang ongedurig heen en weer, tot na verloop van een kwartier de deur opengerukt werd en de volgende rechtszaak in behandeling werd genomen. Mevrouw Halier was de eerste die met zegevierend gelaat vol trots in haar ruischende zijden japon als een pauw de zaal verliet, met een uitdrukking van Gi) hebt koo gevat, Uw keel is djk en ontstoken, Uw amandelen opgezet Past op I Griep en bron» chitis bedreigen U ernstig. In enkele dagen kunt gij genezen en'ernstiger cora» plicaties vermijden, als ge onmiddellijk Uw heil zoekt bij de wereldberoemde het krachtige middel dat onmiddellijk uitwerking heeft bij: borst-en keelaandoeningen,hoest, heeschheid, griep, Lnflnenza, catarrh, bron» chitis, asthma. Verzachtend en genezend. Overal verkrijgbaar. Per tlesch f 1.90, f 3.60, f 6^--. Eischt onze handteekenmg: L. I. AKKER, Rotterdam. 0.95 0.52«/2 0.23 een pond. een half pond. een ons. innige voldoening op haar thans nog don kerder roode volle gezicht. De blik, dien zij den referendaris toewierp, zei duidelijker dan woorden, dat zij hem in haar hart voor een medehelper van haar ontrouwe gezel schapsdame aanzag, dien zy ongetwijfeld met haar zoet lachje in verzoeking had gebracht Rudolf echter bekommerde zich niet om haar, doch snelde op zijn heel langzaam uit de zaal komenden vader toe „En vroeg hy ongeduldig. „De uitspraak?" „Drie maanden gevangenis,* klonk het beklemd over de lippen van den ouden man. „Ik geloof, Rudolf, ik geloof, dat het de om standigheden in aanmerking genomen nog een zeer milde straf is.* „Een ten hemelschreiende ongerechtig heid is het een misdaad! En gy,vader gy hebt het op uw geweten „Ik!* Maar Rudolf! Tenslotte zul je mij nog wegens meineed gaan aanklagen. Naar je gedrag daarbinnen te oordeeien zou het mij zelfs in het geheel niet verwonderen. „Ik zal doen wat mijn plicht is," zei de referendaris somber. „Vaarwel voorloopig vader! Wij zullen naderhand thuis wel verder over de zaak spreken." Zonder op den uitroep van den oude te letten, snelde hij weg. Hij wist, dat men de veroordeelde eerst weer in de onderzoe- kings-gevangenis zou hebben teruggebracht om haar daarna voorloopig op vrije voeten te stellen. En wanneer het hem misschien ook niet mocht gelukken, haar zelf te spre ken, dan kon hij toch in ieder geval haar adres vernemen. Inderdaad antwoordde men hem op zijn vraag, dat Greta Willisen het gebouw reeds had verlaten, en hij kon niets anders doen dan haar woning in een van de meest bescheiden stadswijken noteeren. Zonder zich verder te bedenken sprong hij in een naar die richting gaande paar dentram, want met onomstootelijke zeker heid stond in zijn hart vast, dat er vooreerst voor hem geen^ dringender en heiliger plicht bestond dan het zooeven begane vreeselyke onrecht te herstellen. IV. Tot op de 3e verdieping van een oud huis had Rudolf Imberg omhoog moeten stjjgen, alvorens hy op het porceleinen naambordje op een deur den naam Willisen had gevonden. Hij belde, doch hij moest eenige minuten wachten, voor men hem opendeed Ondanks de schemering, die er in de gang heerschte, zag hy dadelijk, dat Greta Willisen zelf voor bem stond. Ook zy moest hem by den eersten oogopslag hebben herkend, want zeer verrast en eenigszins ontsteld noemde zy zijn naam. „Ja, juffrouw Willisen, ik ben het,* zei hij hartelijk, „en ik verzoek u mijn komst niet als indringerigheid te beschouwen. Ik wilde myn bezoek niet uitstellen, omdat de zekerheid, dat u niet geheel en al zonder hulp zult zijn, u misschien juist in deze eerste moeilijke oogenblikken tot eenige troost zal wezen." „Ik dank u", antwoordde zij, dapper haar tranen bedwingend, die haar stem dreigden te verstikken. U bent om mij nentwille reeds eerder zoo vriendelijk in de bres gesprongen. En als u nu werke lijk mijn arme moeder eenige geruststel lende woorden zoudt willen zeggen „Natuurlijk, brengt u mij maar bij haar. (Wordt vervolgd GcngWfiüpi BLOOKER'S

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 4