Dienstmeisje gevraagd, Ingelanden 30 polders. Gemengd Nieuws INGEZONDEN STUKKEN. Pr@dikb®yrt@o- larktberieiitan. Den 12den November 8) Vergadering, Coöperatieve Hengsten Associatie ZITTING L. O. Maandag 13 November ligt een lijst ter teekening in café Den Burg. Carbofineum Vruchtbooman- bekende hoenderrassen. De achterzijde van elk blad geeft eene be knopte beschrijving van de kenmerken van elk ras en de eischen, waaraan dit moet voldoen, terwijl voorts de werkzaamheden voor de be paalde maand uitvoerig zijn beschreven. Verder zijn behandeld de huisvesttng en de meest voorkomende ziekten met geneeswijze, zoodat de kippenliefhebber in beknopte en popu laire vorm eene leiddraad heeft voor succesvol kippenhouden. Teneinde te zorgen dat alle afbeeldingen aan de hoogste te stellen eischen voldoen, heeft naast onzen deskundige, den heer Q. Muys, den heer C. S. Th. v. Gink, den Hoofdredacteur van „Avicultnra", de diverse kleurteekeningen verzorgd. De kalender wordt gratis gegeven tegen inlevering van de kaartjes, die aan elk zakje van ons voer zijn vastgehecht, mits de daarop voorkomende kilogram aantallen tezamen 25 uitmaken. De kalender wordt uitsluitend gegeven door bemiddeling van de winkeliers. Wij zelf ver zenden geen kalenders. Texel II—S.D.O. 4—1. Texel II schijnt het voorbeeld van Texel I te willen volgen, althans toen het tijd van beginnen was bleken 3 spelers niet present te wezen en ook hier maakte S.D.O. van de kans gebruik om reeds vrij spoedig de leiding te nemen. Hoewel - veel lichter dan de Texel-spelers, geeft S.D.O. goed partij en zet meerdere malen den Texel keeper aan het werk. Texel raakt meer en meer ingespeeld en probeert den S.D.O. keeper te ver schalken, die echter geen kans geeft. Na de rust is Texel geheel in de meer derheid, weet spoedig gelijk te maken en achtereenvolgens den stand tot 4 1 op te voeren, t 'e partij was voor S.D.O. te zwaar. Bij Texel blonken Dekker, Sikkerlee en Koopman uit. Z.V.S.-O.V.V. I 4-2. Z V S heeft met sprekende cijfers de 7—0 nederlaag te Oosterend gewroken en de overwinningsreeks van O.V V stopgezet. Het was een prachtige span nende wedstrijd, die van begin tot einde door het vrij talrijk publiek met belang stelling werd gevolgd. Beide partijen wegen vrijwel tegen elkaar op en spelen zeer enthousiast. Z V S weet spoedig de leiding te nemen en OVV, daardoor aangespoord om nog beter aan te pakken, maakt kort daarop gelijk. Beide keepers worden onophoudelijk bestookt. Henkie is echter in goede conditie en stopt ver scheidene gevaarlijke schoten op schit terende wijze. Spoedig doelpunt Z.V.S. weer en maakt OVV weer gelijk. De spanning onder de talrijke toeschouwers is groot. Z V S zet de tanden op elkaar en weet nog 2 maal te doelpunten en zoo een welverdiende overwinning te behalen. Het kraohtsverschil tusschen Z V S en OVV was gering doch het meerdere vuur deed Z V S winnen. Bij Z V S was Louike weer van de partij en gaf als vanouds een aardig vlug spel te zien. Verder blonken Lippits en Vrouwes uit. Bij O V V waren v. d. Slikke S. Koning en O. Dros de uitblinkers. H.R.C. 4—Texel I 0 2. Texel I behaalde met een gehavende ploeg en met 10 man spelende te Helder eene welverdiende 2 0 overwinning op HRC. Ran doelpunte uit een strafschop en Kiljan uit een pracht voorzet van Oome Siemen. Texel speelde uitstekend en vormde een vrij goed geheel. Denk er om Heeren, Zondag tegen de Kam pioenen op tijd en volledig. Een vrouw die een man bleek. Op het kantoor van de vliegtuigen- fabriek te Veere waren gedurende ge- ruimen tijd twee Duitsche meisjes werk zaam, die. in haar kosthuis de kamer vriendschappelijk deelden. Een barer vertrok een paar maanden geleden, de tweede voor enkele weken. Thans is bekend geworden, dat de twee vrouwen in het huwelijk zullen treden. De eene „vrouw" die men reeds man wijf was gaan noemen, blijkt nu in werkelijkheid tot het sterke geslacht te behooren. Te Naarden heeft een konijn een jong poesje gezoogd. Nog steeds bevindt het diertje zich met 3 konijnenzusjes in het nest. Een goeden naam kan men slechts verkrijgen door vele daden en men ver liest hem door één enkele. Frauduleus trekken van ouder domsrente. De politie te Leiden hoeft gearresteerd een 63-jarige huisvader die op frauduleuze wijze 3 jaar lang ouierdomsrente van zijn overieden vrouw trok, tot een totaal bedrag van 1375. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Varkenspest in het Westland. Onder de varkens in het Westland komen weder vele gevallen van pest ziekte voor. Zoo zijn er o.a. van den tuinder T. V. te Poeldijk, in korten tijd 30 dieren aan de ziekte gestorven. Magertjes. In de Staatsbosschen te Kootwijk werd dezer dagen een groote klopjacht gehouden, waaraan 10 jagers en 20 drijvers deelnamen, 's Avonds bleek de jachtbuit te bestaan uit een enkel konijntje en twee hazen. Storm in Portugal. 200 visschersvaartuigen vergaan. Gedurende het stormachtige weer van de laatste dagen zijn bij de Portugeesche kust 200 visschersvaartuigen, meest smakken, vergaan. Schag. Ct. In een appel gestikt. Een beste koe van den veehouder Hoogenboon te Oudewater slikte een een appel in. De vrucht bleef in den slokdarm zitten, waardoor de koe op advies van den veearts moest worden afgemaakt. Hoeveel kost dat? In het Militair Hospitaal te Haarlem worden thans bijna nooit meer man schappen verpleegd, de vrouwen en kin deren van de gehuwde militairen wor den nog thuis behandeld, wanneer dit noodig is. Wij informeerden, 'of het Hospitaal nu niet opgeheven kon wor den. maar daaromtrent kon men ons hier niets mededeelen en ook in Den Haag schijnt ia dezen nog geen besluit genomen te zijn. Het Militair Hospitaal staat onder leiding van een chef-geneesheerhet personeel bestaat uit vier gegradueerl den en een hospitaalsoldaat, die de groote hoeveelheid verplegiugsmateriaal, welke op de zolders is opgeslagen onderhoudt. (Haarlem's Dagblad van 2-iU-*22.) Er is blijkbaar nog werk genoeg voor de bezuinigingsinspecteurs. Tegen den langen rok. Het verbond van Amerikaansche vrouwenclubs dat 300,000 leden telt heoft op haar jaarlijksche bijeenkomst in het hotel Astor te New-York in naam van de hygiëne en de veiligheid gepro testeerd tegen den langen rok. Het verbond verlangt, ^at de rok minstens 20 centimeter van den grond blijft. Hoe kan je toch zoo'n leven ma ken in de keuken met het servies Mina verwijt mevrouw. Mot-u maar 's probeeren vier bor den en een schaal te breken, zonder dat je het hoort 1 moppert de dienstbode ver ontwaardigd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur. Verzoeke eenige plaatsruimte iu Uw geacht blad. Bij voorbaat dank. Hoogachtend, UEd.dw., C. BOON Pz. Aan Ingelanden v/d 30 Polders. Bezwaren tegen het ontwerp-besluit van Ged. Staten van Noord-Holland tot wijziging van het bijzonder reglement van het Waterschap „de 30 Gem. Polders op Texel", kunnen schriftelijk aan den voorzitter van het college van het Dage- lyksch Bestuur van genoemd waterschap worden ingezonden vóór 16 Nov. 1922. Hieruit kan men opmaken dat zij, die geen bezwaren inbrengen, met die reg lementswijziging genoegen nemen en de bezwaren moeten ingebracht door Inge landen zelf, niet door het Bestuur. In hoofdzaak komt voor de 30 polders de wijziging hierop neer, dat de 30 polders 13 pCt. bijdragen aan de dure bemalings- kosten van den polder Waal en Burg en dat het Kanaal langs polder hot Noorden wordt opgemalen. Rekenen wij dit du uit, dan ontvangt Waal en Burg van de 30 polders, dus ook betaald het Noorden hieraaD, een vergoeding, vrijwel gelijk staande met f3,— per H.A. voor de bemaling, ter verlaging van lasten alzoo, terwijl de arme polder het Noorden alleen zijn eigen bemalingskosten betaald en bij opmaling Kanaal het extra doorlaatwater en kwel water, opnieuw voor het Noorden hooger bemalingskosten medebrengt en wie zal de kade van het Kanaal verzwaren om het Noorden te vrijwaren voor schade? Ingelanden Waal en Burg teekenen lijsten Ingelanden van het NoordeD hebben hun bezwaren, doch van Inge landen in de 29 polders vernemen wij nog niets. Wanneer ingelanden van de 30 Gem. polders geen bezwaarschrift inleveren, zijn zij er dus vóór aan polder Waal en Burg te betalen lees het ontwerp besluit, het ligt in café Den Burg ter inzage. Maandag 13 November ligt voor hen die bezwaren hebben, er een lijst ter teekening in het café Den Burg. Zie advertentie in dit nummer. Donderdag 9 November 1922, HERVORMDE GEMEENTE. Den Hoorn, 's av. 7 uur ds. Brümmer. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, n.m, half één ds. B. v. d. Werff van Helder. Huwelijksbevestiging. Zondag 12 November 1922. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, n.m. 3 uur ds. Schellenberg. Waal, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft. Bediening v,h. fl. Avondmaal. den Hoorn, vm. 10 uur ds. Brümmer. Oudeschild, n.m. half 3 ds. v. 't Hooft. Oosterend, n m. half 3 ds. Biümmer. Cocksdorp, vm. 10 uur ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur dsi C. Diemer. van Zutphen. n.m. half 3 dezelfde DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Geen dienst, Burg, 'sav. 7 uur ds. J. Koster. van Helder. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds. Koster Eierenveiling. Den Burg, 6 Nov. Aangevoerd partijen. 1540 stuks, kipeieren 116,a f 17,— per 100 stuks, oude kippen f 0,85 a t 1,25. jonge hanen f0,70 af 1.20 per stuk. jonge waarden f' 1,45. Texel, 6 Nov. 8 Koeien 1200,— a f275, 23 Pinken 1125,— a 1200, 8 Graskalveren 160,— a 1100, 8 korven Kippen 12,50 a f3, Alkmaar, 3 Nov. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 4421 fl.L. De prijzen waren Tarwe f 11.a f 12 50. gerst chev. f 9,50 af 11,gerst winter f 0,— a f 0, haver f 10,50 a f 11.75 bruine boonen f 29,a f 36,witte boonen f 42,— a f 52,duiven boonen f 15,— a f 17, blauwmaanzaad f 49,a f 51,50 erwten groene kl f 18, a f 20,—, erwten groene gr. f 30,a 137,—grauwe f 40,—a 150,— vale f 29 a f—rogge 110,25 a f karwijzaad fa f geel mosterdzaad a f 39, paardeboonen 113,75 a f 14,25 per 100 Kg. CORRESPONDENTIE. Wij ODtvingen als ingezonden stuk in onze Sportrubriek een uitvoerig verslag van de wedstrijd Texel I H. R. C. IV Zondag te Helder gehouden. 't Spijt ons te moeten berichten, voor de Sportverslagen heusch nietf meer ruimte te kun Den beschikbaar stellen. INGEZONDEN MEDEOEELING. /w» OCKTENDVOEÖ Tegen aambeien, 7 droge of bloedende, wende men Foster's Zalf aan. Deze doet de jeuk en pijn on middellijk bedaren, en heeft een bijzonder heelende werking. Prijs f 1.75 per doos alom verkrijgbaar, ADVERTENTIEN. f hopen onze geliefde Ouders vs» SIMON BREMER 5$) M ADRIAN!11 EEEMAN SS hunne 25-jarige EchtvereenigiDg te herdenken. Uit naam hunner tS liefhebbende Kinderen, 3® f? MARIA KEETMAN-Bremer éte P. KEETMAN. fö 36 TRIJNTJE. W fRINA. v™ Gravenstraat 17, Helder. 3a) Hiermede betuigen wij onzen dank voor de vele blijken van belangstelling ons den 28 October betoond. Jac. S. KEIJSER. W, KEIJSER—Lagorveld. in café L. de Brave de Koog op Donder dag 9 Nov. 's avonds hall acht van inge landen uit de polders de Koog en Everste- koog. Besprekingenschede tengevolge bema lingsplannen polder Waalenburg. Namens eenige ingelanden. „EIERLAND." Buitengewone AJgemeene V ergadering op Maandag 13 November e. k., voorm. 11 uur in Hotel „De Lindeboom" den Burg. Agenda 1. Opening. 2. Lezen notulen. 3. Behandelen Ingekomen stukken. 4. Voorstel van het Bestuur tot Liquidatie der associatie. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Het Bestuur. N. B. Alle leden worden vooral in ver band met punt 4 der agenda dringend verzocht, de vergadering bij te wonen. De Secretaris der Landbouw- Onderlinge zal Maandag a. s. zitting houden in hotel Texel tot ontvangst van aansluitingen. Aangifte is nog mogelijk tot i December. H. W. KEESOM, Voorz. N. W. J. SCHÜMAKER, Secr. Zie ingezonden stnk in dit nnmmer. om terstond in dienst te treden. Hulppostkantoor De Koog, Texel. in iedere hoeveelheid bij J. KORTKNHOEVEN.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 2