Iets nieuws. De N. V. Stoom Chocolade- en Cacaofabriek „Kwatta" te Breda en de Cacao Chocoladefabrieken Gebr. Sickesz te Amsterdam Verkoopkantoor van Cacao- producten, Heerengracbt 12 té Amsterdam. Geenerlei verandering wordt gebracht in elks merken en kwaliteiten. ZIE KEN-AUTO. KWATTA SOLDAATJES SICKESZ KEEP ETIKETTEN Da Gestolen Broche Puik beste Winter aardappelen H. Ho Boeren Indien gij nw Rijtnigen, Boeren- en Bonwgereedschappen wilt laten schilderen, Een aardige schrijfcassette met 10 vel gelinieerd post papier en 10 witte envelop pen van prima kwaliteit ad 30 cents in Boekhandel Parkstraat. W ederverkoopers FLINK RABAT. geven kennis, dat zij vanaf 1 NOVEMBER 1.1. den verkoop barer producten in NEDERLAND hebben opgedragen aan de N. V. Zij wijzen er echter nadrukkelijk op, dat in elk ander opzicht het zelfstandig bestaan en beheer der beide ondernemingen gehandhaafd blijft en dat met name ook Een uitkomst voor de kippenhouderij op Texel. Gemalen versche beenderen met vleesch (bederfvrij) en het prima Ochtendvoeder Nu is het tijd voor uw handwerken. een prachtkeuze. Beschikbaar een Auto me achterportier. Aanbevelend, E. BÖEIvEL. Hij, die het adverteeren, Aan anderen overlaat, Zal mettertijd wel leeren, Hoe het met zijn zaken gaat. N. Y. Verkoopkantoor van Cacao* producten afd. cadeanx Heerengracht 12 - Amsterdam. zijn thans ook geldig tot het verkrijgen van fraaie cadeaux. N. Y. Verkoopkantoor van Cacao- producten afd. cadeaux Heerengracht 12 - Amsterdam. BLIJVEN GELDIG. a 4 cent per kilo. Te bevragen bij R.J. DAALDER, Koog. is het nu daarvoor den geschiksten lijd, omreden de grootste drukte aan kant is en w|j op het oogenblik in onze werkplaats 4 rijtuigen tegelijk kunnen plaatsen en behandelen. Aanbevelend, S. SMIDT Zoon, Waalderstraat, Den Burg. van de Krachtvoederfabriek G. FRAY, Assendelft, zijn thans verkrijgbaar bij A. EELM A\ Jzn Burg. Ontvangen Beleefd aanbevelend, I. MOERBEEK, Parkstraat. Speciaal ingericht voor Zieken ver voet Billijk tarief. Inzendingen van soldaatjes voortaan uitsluitend te adresseeren aan Cadeaulijsten gratis verkrijgbaar bij de Heeren Winkeliers of rechtstreeks gratis en franco op aanvraag. Inzendingen te adresseeren aan de Cadeaulijsten verkrijgbaar bij H. H. Winkeliers of worden op aanvrage aan bovenstaand adres gratis en franco toegezonden. f£U 1 It 1* T O JN. Novelle van REINHOLD ORTMANN. 11.) „Tegenover u en iedereen wil ik mijn eerewoord er onder verpanden, dar men u onrechtvaardig veroordeeld heeft". „Wacht u astublieft hier een oogenblik. Ik moet mijn moeder eerst voorbereiden, want zij is ziek en vanwege de ongelukstij ding, die ik haar zoo juist moest brengen der wanhoop naby." Zij ging een der kamers die op de gang uitkwamen, binnen, Rudolf Imberg hoorde een zwakke klagende vrouwenstem, toen werd de deur geopend en Greta verzocht hem met een uiinoodigenden blik, binnen te komen. Geheel van zijn opdracht vervuld keek hy in de kamer niet veel rond, maar hij kreeg toch den indruk dat het erlang niet zoo armoedig en behoeftig uitzag, als hij zich had voorgesteld. In een leuningstoel by het raam zat een magere vrouw van ongeveer veertig jaar. wier gele gelaatskleur evenals de donkere kringen onder de oogen van lichamelijk lijden getuigden, terwijl de tranen die voortdurend langs haar wangen stroomden, de stomme getuigen van haar zieleleed vormden. Voor zoover haar krach- ton het toelieten, trachtte zij zich voor den jongen man rustig en kalm voor te doen, doch dit gelukte haar slecht en reeds na zijn eerste troostvolle woorden brak de met moeite weerhouden tranenstroom opnieuw los. „Wyzijn voer het ongeluk bestemd, mijn heer", klaagde zij, en misschien is het 't beste ons aan ons lot over te laten. Dan zal het wel des te eerder gedaan zyn. En op het kerkhof moet men mij wel rust gunnen. Rudolf Imberg fronste de wenkbrauwen. „Ik weet natuurlijk niet of u veel of weinig reden ertoe hebt, mevrouw, naar deze treu rige rust te verlangen, Maar ik denk, dat het hier vooreerst niet zoo zeer om u dan wel om uw dochter gaat. Zij is het bekla genswaardige slachtoffer van menschelyke dwaling geworden, en het gaat er maar om alle krachten in te spannen, dat deze ver. gissing hersteld wordt". Maar de lijdende schudde ondanks de energieke toon in zijn laatste woorden mis troostig het hoofd. „Ja, als ik gezond was en als wij ryk waren. De zieken en armen worden toch altijd met voeten getreden, en als zij zich daartegen verzetten, des te erger maakt men het met hen. Dat is het noodlot, mijn heer, en als wy daaraan ten gronde gaan, dan moeten wy dat met gelatenheid dra gen". „Is dat ook uw meening, juffrouw Willi- sen Zij stond met ineengevouwen handen bij het raam De vertwijfelde smart in haar trekken sneed hem door de ziel „Mijn hemel, wat kunnen wij dan doen Onze middelen veroorloven ons niet een ver dediger voor mij te nemen en vandaag zei men my op het gerechtshof, dat hooger be roep tegen het vonnis niet toelaatbaar was." „Men heeft u helaas de waarheid gezegd, want onze wetgevers hebben het doelmatig geoordeeld, deze weldadige instelling op te heffen. Maar men kan herziening aanvragen en ik zal zorgen dat zulks stellig gebeurt." Meer bezorgd dan getroost zag Mevrouw Willisen hem aan. „U, mijnheer? Maar u hoort toch, dat wy geen geld hebben om u voor uw moeite te betalen." „Daarvan is ook geen sprake. Ik beschouw my als uw schuldenaar, want al beeft de op een dwaling berustende verklaring van myn vader de veroordeeling niet alleen ten gevolge gehad, toch is zy er voor een deel schuld aan. Ik doe dus in dit geval niets anders dan mijn plicht, wanneer ik met alles waarover ik kan beschikken, u de behulpzame hand bied." De zieke scheen merkwaardig genoeg nog steeds bedenkingen te opperen, doch dit maal ligt haar dochter niet toe, dat zij deze weder te berde bracht. „U handelt daarmee zoo edel en mensch- lievend, mijnheer de referendaris," zei ze „dat we u nooit dankbaar genoeg kunnen zyn. O, als het mogelijk was, dat dit vreeselijke weer van mij weggenomen kon worden. Ik ben de wanhoop nabij, als ik daaraan slechts denk." „Ik mag niets beloven, waarvan de ver vulling boven mijn macht gaat, juffrouw Willisen. U kunt er echter van overtuigd zijn, dat ik in deze zaak zal handelen, alsof het mijzelf betrof - neen, alsof het terwilla van mijn moeder of mijn zuster was. Ik ben bevriend met een advokaat, op wiens hulpvaardigheid ik even zeker kan reke nen als op zijn bekwaamheid en energie. Nog vandaag zal ik een bespreking met hem houden, en ik verwacht, dat u aan zyn verzoek zult voldoen, indien hij u om een onderhoud op zijn bureau vraagt." „Stellig, Ik zal alles doen, wat u mij raadt en van mij verlangt. EeD zoo diep en nederig vertrouwen lag er in haar woorden, dat Rudolf Imberg haar in een opwelling van ontroering beide han den spontaan toestak. „Waarlijk:, juffrouw Willisen, u zult er geen berouw van hebben. Houdt u het hoofd maar omhoog en ook u geachte mevrouw. Menschen kunnen dwalen, maar recht moet tenslotte toch altijd recht bly- ven Mevrouw. Willisen antwoordde slechts met een diepe zucht, die allesbehalve ver trouwen uitdrukte, en toen Rudolf Imberg, wiens teergevoeligheid hem verbood langer te blijven, de deur achter zich dicht trok, hoorde hij haar reeds weer klagen en wee- nen. Hij was smartelijk getroffen door het geen hij hier had beleefd, maar hij wist dat hem nog veel meer moeilijkheden wachtten. Nog nooit van zijn leven was het hem zoo bitter treurig te moede geweest als nu, terwijl bij den terugweg naar het vaderlijk buis insloeg. Op de deur van August Imberg's kantoor was een briefje bevestigd met het opschrift „Heden tot 5 uur n m. gesloten". Toen Rudolf de huiskamer binnentrad, zag hy den kleinen man aan zijn schrijf tafel over een boek gebogen, dat hij dadelijk als een verklarende uitgave van het wet boek van strafrecht herkende. De pand houder was zoo ijverig in zijn lectuur ver. diept, d at hij het openen van de deur niet hoorde en dat hij bij den ernstigen korten groet van zijn zoon verschrikt opsprong. „Ach., ben jij het. Rudolf. Neem me niet kvvalijk, dat ik in je boeken zat te snuffele n, (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 4