heeft U een HUIDZIEKTE Goudpapier, Zilverpapier, ST. NICOLAAS. NEELS Wyberi ONZE ZOLDERS KRAKEN NOG NIET MAAR TOCH KEIZERSTRAAT 62, H. A. V. BANK wa» onze voarraaci loM^en»-, @n eisjesboeken gjroot al» thans.. De Gestolen Broche 3 cents per vel. Fa. Langeveld en de Rooij, Vuor deze gelegenheid ontvangen een prachtcollectie Luxe artikelen, Lederwaren, Goudsch aardewerk, enz. Mooie sorteering Kunstschaatsen. OPRUIMING SPEELGOEDEREN. Zie de laag gestelde prijzen. Aanbevelend, E. BOEKEL. is 20 pet. goedkooper dan wie ook. Onze geringe exploitatiekosten stellen ons daartoe in staat. Tabletten Zangers - Redenaars Rookers-Sportlieden Levensverzekering. Arbeidscontractverzekering. Ziekte- en Ongevallenver zekering. Individueel en Collectief. G. COEVERT, te den Burg, Prachtige boeken in mooie bandjes en banden voor f 0,50, 0,75, 0,95, 1,10, 1,25, 1,60, 1,75, 2,00 2,60, en 3,25. Y00R ELK WAT WILS. Fa. LANOEVELD DE B00IJ. FEUILLETON. Ontvangen Vruchtboomen- Carbolineum Voor Huidaandoeningen Te den Burg bij T. BUIJS. in iedere hoeveelheid bij J. KORTEUIOEVEW Heeren-lJIsters in moderne floksttffen, van de eenvoudigste tot de fijnste uitvoering, vanaf f5,50, 17,50, 1 10,—, 115-, 1 17,50, 120,—, f22,50, 127,50, 132,50, 140, 147,50. Heeren-Paletots, in mooie effen grijze stoffen, in één- en twee-rij model. Deeren-llotorjekkers in prima zware stoffen, vanaf f 12,—f 13,—f 15, f 17,50, f 22 50, f25,f27,50, enz. Onze prima Jekker, gevoerd met tijgerhuid, prijs f30,-, Deeren-Demi's, vanaf 15,50, 17,50, f 12,50, 117,50, 120.50, f 25.— f30.135,—, fleeren en Dames-Regenjassen in gummi gabardine en water proef, vanaf f 10.112,50. f 15,—, f 17,50, f20,— f 25,-, 130 -, f35,— Kinder-Ulsters en -Jekkers ia de nieuwste modellen. Onze Ratine Jekker munt uit door kwaliteit en zeer lagen prijsin alle prijzen in voorraad. Heeren Costnnms vanaf f 8.t 12,t 15,—, f 17. enz. enz. Ons prima Kamgaren Costnnm a f 55.— is onovertrelbaar; de nieuwste modellen. Heeren Pantalons vanaf 1 2.40, 1 3,f 3.50, f 4.— tot 1 16.50. Nieuwste strepen. !NT, 33. Zondags geopend tot 3 2 tmr, Boven f 20 besteed worden reiskosten vergoed. SCHIEDAM. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Adj. Inspecteur. f A c- a ïA/jv -A" Novelle van REINHOLD ORTMANN. 17.) .Je argumenten zijn, naar ik aanneem, hiermee uitgeput. En als je nog verdere gereed zoudt hebben, dan verzoek ik je ze jezelf en mjj te besparen. Ik heb mijn besluit niet zoo plotseling en zonder strijd genomen dat het nu door jouw redeneering ineens aan bet wankelen zou worden gebracht. Voor de laatste maal verklaar ikje.datik van Greta's onschuld rotsvast overtuigd ben, evenals ik tegelijkertijd nog steeds geloof in de onschuld van het jonge meisje dat mjjn vader het sieraad heeft overhan digd. Je kunt me daarom in je hart voor gek uitschelden, maar ik verwacht ook, da^ je achting hebt voor mijn overtuiging. Als je sombere voorspellingen inzake mijn toe komst in vervulling gaan, dan zal ik even als menig goed voorganger, als offer vallen van den strijd, dien ik terwille van de ge rechtigheid voer. Ik kan bezwijken, zooals ieder strijder kan bezwijken dat het echter met eere zal geschieden, daarvoor sta ik je borg. En iaat nu dit onderwerp tusschen ons voor goed zijn afgehandeld. Ik weet tfat je waarschuwing oprecht gemeend was en daarvoor dank ik je zeer. Een herha ling van dit incident zou mij echter kun nen beleedigen en krenken. Wil je na mijn huwelijk onze zakelijke verhouding verbreken, dan verklaar ik mij ten allen tijde bereid ons contract te beëindigen. Je zult gedurende deze drie maanden wel tijd genoeg hebben het met jezelf te overleggen. Goede nacht Hij snelde plotseling naar buiten, zonder het antwoord van den doctor af te wachten. Deze echter zag hem hoofdschuddend na. .Hij is werkelijk in staat het te doen,* zeide hjj bij zich zelf. .Dat toch juist de beste menschen zoo dikwijls dol eD blind hun ondergang tegemoet willen rennen VI. Het was op een somberen Augustusavond toen Rudolf Imberg zich langzaam en in vermoeide houding als iemand, die een onaangename taak voor den boeg heeft, begaf naar het oude huis in de Johannes- straat. Hij was in een paar maandon tij ds erg veranderd. Zijn gezicht was bleek en mager gewordeneen bittere, smartelijke trek lag over zijn gelaat. In zijn oogen echter en op zijn voorhoofd stond een on wankelbaar besluit vast. Bij het huis van Mevrouw Willisen ge komen was er dan ook van aarzelen geen sprake, doch hij trok met vaste hand aan de bel. Toen hem open werd gedaan en toen hij de slanke meisjesgestalte in het halfduister van de gang herkende, trad bij snel over den drempel. ,U bent het juffrouw Greta? Goddank. En uw gezondheid heeft er niet al te veel onder geleden, nietwaar?" .Zooals u ziet, mijnheer Imberg ant woordde zij, terwijl zij hem de hand reikte. .Men sterft niet zoo gemakkelijk, als men den wil en de plicht heeft om te leven. Wilt u zoo vriendelijk zijn binnen te komen. Mijn moeder is uitgegaan, om zich in een zaak, waar veel handenarbeid noodig is, persoonlijk voor te stellen. Maar ik ver wacht haar ieder oogenblik terug," Zij sprak meer en sneller dan anders, als om over haar verlegenheid heen te komen, die Rudolf toch onmogelijk kon ontgaan. Toen zjj in de verlichte huiskamer tegen over elkaar stonden, schrikten beiden van de groote verandering, die ze hadden onder gaan sinds zeelkander voor het laatst hadden gezien. Greta vroeg op een toon waaruit diepe bezorgheid sprak.Wat ziet u er ontdaan uit, mijnheer Imbergbent toch niet ziek geweest?" ,0 neen een beetje overwerkt mis schien. Maar dat heeft heelemaal niets te beteekenen. Ik wil u niet vragen, juffrouw Greta, hoe u deze vreeseRjke drie maan den „Neen, neen" viel zij hem smeekend in de rede. „Vraagt u daarnaar niet! Laat ons er nooit over praten, ik verzoek het u dringend." „Natuurlek niet, als u dat zoo wilt. Ik kwam feitelijk om over iets anders metu te praten en ik beschouw het als een ge lukkig toeval, dat de afwezigheid van uw moeder mij in staat stelt, het zonder om wegen te doen. Gelooft u aan de oprecht heid van mijn vriendschap, juffrouw Greta „Hoe zou ik daaraan twijfelen na alles, wat u voor mij wat u voor ons heeft gedaan „Och, dat was maar bitter weinig en uw moeder had wel gelijk, toen zij mij verweet, dat het u meer nadeel dan voordeel had opgeleverd. Nu echter, nu zou ik iets willen doen, dat um en, zoo niet. Neemt u het mij niet kwalijk, als ik het niet op de juiste wijze onder woorden weet te bren gen." Het viel hem nu toch oneindig veel moeilijker, dan hij het zich had voorgesteld. Dat hy zijn aanzoek niet in het gewaad van een vurige liefdesverklaring kon stekeni daarover was hij geen oogenblik in twijfel geweest. Maar hij had zich over den ge- schikten vorm het hoofd niet gebroken, om dat hij dacht dat op het beslissende moment hem de passende woorden wel te binnen zouden schieten. Nu ontdekte hij tot zijn groote schrik, hoezeer hij zich daarin ver gist had. Hoeveel magerder en bleeker zjj in deze drie maanden ook geworden was, was zjj hem nooit lieftalliger toegeschenen dan in deze zoete verwarring, veroorzaakt door zijn onhandige inleiding. En hjj voelde dat hij dit bekoorlijke jonge meisje, dat er als het ware voor geschapen was een lief hebbenden man gelukkig te maken, z\jn hand niet als een edelmoedig, genadig ge schenk mocht aanbieden, Hij beminde haar niet, daarvan gevoelde hij zich ook nu nog tot in het diepst van zijn hart overtuigd beminde haar tenminste niet zoo, als hij het eens had gedroomd de vrouw te beminnen, die zij.n levensgeluk als een trouwe gezellin zo-u vormen. Maar de ge dachte, zijn gansche leven aan het hare te verbinden, had nu, sinds hij haar in al haar teere. zachte schoonheid voor zich zag, toch al het bean.gstigende en drukkende voor hem verloren alles, dat hem het recht zou hebben gegeven, zjjn besluit nog langer als een daad van zelfopoffering te beschouwen. (Worlt vervffgd Wendt het middel D. D. D. aan. Gij zult een zucht van verlichting slaken, zoodra deze verzachtende vloeistof met Uw ontstoken huid in aanraking komt. Een paar druppels D. D. D. zullen de prikkeling doen ophouden: gij zult weer kunnen slapen en als een nieuw mensch opstaan. Deze eerste verlich ting is het begin van Uw genezing. Stelt niet langer uit, maar koopt vandaag nog een flacon D. D. D. Hoofdagent B, Meindersma, Den Haag, van ■wien uitgebreide brochure voor huidlijders op aanvraag gratis te verkrijgen. Prijs f 0.7S en f 2.so per ft. bij alle apothekers en drogisten. Vraagt ook de geneeskrachtige D. D. D.-zeep a f 1.per stuk. Onmisbaar'voor Verkrijgbaar alleen In blauwe blikken doozen 45 en 80 cta. bij Apothekers en Drogisten. Wacht U voor namaak ea let op ons bovenstaand wettig gedeponeerd ^fabrieksmerk GABA. -<■=.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 4