Bekendmaking. Wales Anthracietkolen Deze kolen zijn bij Brandstoffenhandelaars niet verkrijgbaar. NEELS r /T.7S\per6us t/an een 6i/o. Wyberi RHEUM KEIZERSTRAAT 62, H. A. V. BANK verzekert IIeen qenoeqeli/L JCenstfeeöt. De Gestolen Broche De Hoornsclie Brikettenfabriek maakt bekend, dat deze week het aangekondigde schip met de zoo gunstig bekend staande geperste in lossing zal zijn in de haven Oudeschild en daarna zal lossen aan de loswal het Noorden. is 20 pet. goedkooper dan wie ook. Onze geringe exploitatiekosten stellen ons daartoe in staat. Levensverzekering. Arbeidscontractverzekering. Ziekte- en Ongevallenver zekering. Individueel en Collectief. G. COEVERT, te den Burg, Tabletten ter verzorging der Stem en Keelorganen. Adverteeren doet verkoopen. FETJILLITo JKHT, WEET GIJ (ócnccsT Men R orpocnPT pvnen ijvam n ALLEQLEI IIAAQDIl Te den Burg verkrijgbaar bij de fa T. Buijs Prijs afgehaald van het schip f 2,35, franco thuisbezorgd f 2,55. Koopt nu geen minderwaardige hnisbrand. Dir. der Hoornsche Brikettenfabriek, Keern 5, Hoorn. Tel. 142. Heeren-Ulsters in moderne flokstoifen, van de eenvoudigste tot de fijnste uitvoering, vanat f5,50, f7,50, 110,—f 15,—117,50, f20,—, f22,50, 127,50, 132,50, 140, 147,50. Heeren Paletots, in mooie effen grijze stoffen, in één- entwee-rij model. Ileeren-Motorjekkers in prima zware stoffen, ranal 112,—, 113,—,115, 1 17,50, 1 22 50, f25,f27,50, enz. Onze prima Jekker, gevoerd mef tijgerhuid, prijs 130, lleereu-Demi's, vanaf 15,50, 17,50, f 12,50, f 17,50, 120.50, 125.— f 3Ö.^r-, 135,—, Heeren- en Dames-Regenjassen in gummi gabardine en water proef, vanaf f 10,112,50. f 15,f 17,50, f20,— f 25,—130,-, 135,— Kinder-Ulsters en -Jekkers ia de nieuwste modellen. Onze Ratine Jekker munt uit door kwaliteit en zeer lagen prijsin alle prijzen in voorraad. Heeren Costnums vanaf f 8.t 12,1 15,f 17. enz. enz. Ons prima Kamgaren Costuum a i 55.— is onovertrefbaar; de nieuwste modellen. Heeren Pantalons vanat 1 2.40, 1 3,— 1 3.50, f 4.— tot 1 16.50. Nieuwste strepen. 1ST. B. Zondags geopend tot 12 uur. Boven f 20 besteed worden reiskosten vergoed. SCHIEDAM. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Adj. Inspecteur. 0.95 1 0.521 0.23 een pond. een Jia/fpond. een ons. JVLKKMjP* dat de Sanguinose zulk een voor treffelijk middel is? Voor allen die zwak en moede zijndie lusteloos en zonder energie; die gedurig ver moeid zijn of lijden aan pijn in het hoofd, in den rug of de lenden die te moe zijn om te eten, of te zwak om te slapen, is de SANGUINOSE een opwekkend en versterkend middel, waarvan de uitwerking snel en verrassend is. Prijs per flesch met gebruiksaan wijzing f2,—, 6 fl. f 11,12 fl. f 21. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster end; T. Burjs en I. Moerbeek den Burg, en Job. Dros, Oude schild. Novelle van REINHOLD ORTMANN. 21.) .Nu. blijft u dan nog een paar minuten staan, waar u bent. Ik zal naar beneden dalen om u den weg te wijzen, want alleen zou u hem ondanks alle aanwijzingen toch heel lastig terugvinden." Rudolf hoorde het kraken van takken en het omlaag rollen van kleine steenen, die onder springende menschenvoeten weggle den. In veel korter tijd dan hij het voor mogelijk had gehouden, stond de onbekende helpster in den nood hijgend aan zijn ziide „Kijkt u maar niet naar me/ zei ze lachend, „want ik geloof dat een afschu welijke tak een groot gat in mijn rok heeft gescheurd. Maar op mijn woord, u moet wel een zeer ongeoefende bergbeklimmer zijn, mijnheer, dat u juist op deze plaats terecht moest komen. Een grootere keuze van prachtige mogelijkheden, om op de een of andere wijze uw nek te breken zoudtu moeilijk ergens anders hebben kunnen vin den." De klank van haar stem en de lijnen barer gestalte hadden hem reeds eerder ver raden. dat ze jong moest zijn. Dit vermoe den -werd thans bewaarheid. Zij droeg zoo als hij ondanks de reeds heerscbende duis ternis kon waarnemen, het gebruikelijke costuum van een bergbeklimster, een eenvoudig nauwsluitend wollen japonnetje, dat tot aan haar sierlijke enkels reikte, en een allerliefst coket Tiroler hoedje met een wiegelenden veer. De kleine handjes kon den nauwelijks den dikken bergstok om spannen, waarop zij thans in ongekunsteld bekoorlijke houding leunde. Haar gelaats trekken kon hij niet meer nauwkeurig onderscheiden, maar hij meende haar te zien glimlachen, want de klank van haar stem verried, dat zij de hulpeloosheid van den vreemdeling, dien zij tot gids wilde wezen, van den humoristischen kant op nam. „Ik ben werkelijk voor het eerst van mijn leven in de Alpen," antwoordde hij eenigs- zins verlegen. „Maar ik zou me mijn on bedachtzaamheid nooit kunnen vergeven, indien ik moest denken, dat u mijn helpster in den nood, om mijnentwille in ongelegen heid of zelfs in gevaar bent geraakt." J „Jawel, maar ik kon u toch niet zoo maar aan uw lot overlaten. En bovendien behoeft n zich niet ongerust te maken. Ik ken hier iederen steen en ik heb al heel wat andere klim- en glijpartijen meege maakt dan deze. Blijft u nu maar vlak achter mij, dan breng ik ons beiden onge deerd in het dorp terug." Hij deed zooals zij hem bevolen had. Maar ondanks zijn gymnastische behendig heid viel bet hem geenzins zoo gemakkelijk als zij bet scheen te veronderstellen. Niet slechts haar grootere geoefendheid en haar nauwkeuriger bekendheid met de bodemgesteldheid, doch vooral haar lenig heid gaven haar op dezen moeitevollen tocht een zedeljjk overwicht, dat hem met steeds stijgende bewondering vervulde. Het onverwachte avontuur kwam hem iedere minuut bekoorlijker voor. De moeilijkheden, die zij hadden te over winnen, die haar gansche opmerkzaamheid eischten, veroorloofden aanvankelijk geen enkel gesprek. Slechts nu en dan keek de jonge gids vluchtig naar haar beschermeling om, daar zij hem de een of andere waar schuwing of ook wel een vroolijk woord van aanmoediging had toe te voegen. Plot seling echter, voor een ver vooruitstekende rotsmassa, waar volgens Rudolfs overtui ging geen doorkomen aan was, bleef zij staan. „Dit is de gevaarlijkste plaats," verklaar de zij, maar als wy deze achter den rug hebben, zijD wij ook op begaanbare wegen. We moeten een paar passen omlaag en dan onder den overstekenden wand langs de rots. Hebt u last van duizeligheid „Ik denk van niet. Een echte vuurproef heb ik in dit opzicht weliswaar nog niet doorstaan." „Geeft u me dan uw hand maar. en weest u niet bang. Ik ben sterker dan ik er wel uitzie Zoo hier omlaag. En nu draait u uw gezicht naar de rots en ver trouwt u verder geheel aan mijn leiding toe, Zet u kalm den eenen voet voor den andere er kan u werkelijk niets over komen." Zij behandelde hepi zoo natuurlijk, zoo als ze ongeveer met etn verdwaald kind gehandeld zou hebben. Indien hij bang was geweest voor de gevaarvolle onder neming, hetgeen echter absoluut niet het geval was, dan zou de onbezorgde zeker heid van dit merkwaardige jonge meisje stellig zijn angst geheel en al hebben doen verdwijnen. Zij ging voor hem uit, met haar rug naar den rotswand en het gelaat naar den afgrond gericht, waaraan het smalle pad grensde. Met vaste hand hield zij zijn vingers omklemd en zij vermoedde klaarblijkelijk niet, dat de levendige warmte die hij uit haar kleine sierlijke hand in zich voelde tintelen, hem veel meer in ver warring bracht, dan de groote gevaren die aan dezen moeilijken tocht stellig verbon den waren. Doch slechts enkele minuten en het ge vaar was geweken; „Nu zijn we op de plek, waar u bij eenige terreinkennis wel al een half uur geleden had kunnen zijn," zeide zij. ter wijl ze zjjn hand losliet. „Vanaf dit punt gaat het zoo gemakkelijk en veilig bergaf waarts, dat men in geval van nood den weg wel blindelings zou kunnen vinden. Men komt nog wel een gevaarlijke plaats tegen maar die is door een stevige leuning zoo doende beschermd. Indien wij niet toeval lig denzelfden weg moesten hebben, dan zou ik het overbodig achten u verder te begeleiden." „Des te beter voor mij, dat wij denzelfden weg hebben, juffrouw. Hoe moet ik het echter aanleggen, om u naar behoor' n voor uw hulpvaardigheid re danken (Worct verv Igê fani*"' £jj r fiPOTHCRDÏ^^^^.DQOqeitll *KO,95 ^2/25 M Sedert 7S laren tn gebruik Oplossend, verzachtend, verfrtsschend. aangename smaak, absoluut onschadeltjk Alleen in blauwe blikken doozen 45 en 80 cent9 met ons bovenstaand wettig gedeponeerd ^fabrieksmerk GABA.

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 4