caccur Openbare vergadering Sportvereeniging Texel. Bezoekt Kerstfeestzondagschool Knap nn nw heining op. /(^M, heden, de Feestavond. Uitslag van gehouden Moopingen. Marktberichten. worden uitgenoodigd Texel II - Geel Wit V. in het Hotel Texel. IIoll. Mij, van Landbouw prima grenen en vuren houtwaren GOOI UW GELD NIET IN HET WATER LUXE RUSSEN is REST. 1 kilo's '/z kilo's 'A kilo's Viokilo's fit.25. f 1.0.70. fi0A0.fl0.20. Predikbeurten leerling geplaatst wordt n. Texel I-Z.?.S. VERGADERING IJzeren palen, IJzeren palen, FlIAMU JjËGUL K 000RDURE MERKEN CACAO TE KOOPEN - r - in fraai gedecoreerde- De raadscommissie van bet Ge meentelijk Electrisch Bedrijt had dezer dagen een conferentie met de besturen van de alhier bestaande middenstands- vereenigingen. Donderdag a.s. zal de algemeene mid- denstandsvereeniging blijkens adverten tie in dit nummer aan alle aangeslotenen mededeelingen doen betreffende genoemde confereutie. De Cocksdorp, 12 Dec. Deti Hoorn12 Deo. INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van K. Slot te den Burg, om in perceel, kadastraal bekend in sectie K, no. 296, een berg plaats van petroleum te mogen oprich ten, door hen voorwaardelijk is toege staan. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel NIET tot beroep van de be schikking bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het Gemeenteb?stuur zijn ver schenen, om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 13 December 1922. Burgem. en Weth.-voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat de beslissing op het verzoek van N. Maat te den Burg om in het peiceel, kadastraal bekend in Sectie K, no. 1606 een bewaarplaats van petrolenm te mogen oprichten door hen is verdaagd. Texel, den 13 December 1922. Burgemeester en Wethouders vnd. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. ELECT RA. Zondag 17 December 1923. riERVORMDE GEMEENTE. Burg, vm. 10 uur ds. W. Kroete. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. ADVERTENTIEN, waarbij leden van de Alg. Tex. Mid denstandsver, en lichtverbruikers van het G. E. B. omtrent eene met de Lichtcommissie en ondergeteekende gehouden conferentie. Het Bestuur der Ala. Texeleohe Middenst. Vereen. Ter drukkerij van dit blad kan een Zondag 17 December 's middag 13 uur 's Namiddags 3 uur om de medaille. Aanvang 8 uur precies Afd. Texel. in de Doopsgezinde Gemeente Den Burg. De djrecteur van het post- en telegraaf kantoor te den Burg deelt mede, dat met ingang van 16 December het hulppost- en telegraaf kantoor te den Hoorn is opgeheven. In hetzelfde perceel wordt gevestigd een bestelhuis voor de behandeling van postzaken en een telegraafstation voor het aannemen en afleveren van telegrammen. (De ingang is thans aan de voordeur der woning.) Het bestelhuis is geopend op werkdagen 8—9 v.m.1—2 n.m.; 6—7 n.m. Op Zondagen alleen voor het afhalen van correspondentie 1—2 n.m. Het telegraafstation is geopend 8 v.m.— 8 n.m., op Zon- en feestdagen gesloten. De ouderdomsrenten zullen als tot nu toe in het hulpkantoor des Dinsdags op het bestelhuis worden uitbetaald; desbetrokkenen worden ter voorkoming van moeilijkheden verzocht deze geregeld wekelijks te willen afhalen. „Ouwe Sunterklaas gaat nooit verloren" werd ook hedenavond weer bewaarheid. Groot was het aantal gemaskerden. Behalve een ezel met zijn geleider en een gediplomeerd baker met muziek, werden er geen bijzondere voor stellingen te zien gegeven. 14 Dec. De aangekondigde algemeene vergadering van vrijzinnige kiezers was maar zeer matig bezocht. Toen de heer Pisart te ongeveer 9 uur het openingswoord uitsprak, was slechts een 6-tal personen van de Cocksdorp aanwezig. Nadat door den heer P. was medegedeeld, dat het doel van de op te richten vrijzinnige kiesvereeniging was, alleen werkzaam te zijn inzake gemeenteraadsverkiezingen en er door enkele personen onderling van gedachten was gewisseld omtrent de fouten, die de vorige vrijzinnige kiesvereeniging begaan had bij de candidaatstelling, gaven 6 personen zich als lid op. Aangezien de vergadering te klein was, om nu al over te gaan tot het oprichten van een afdeeling te de Cocksdorp, werd .besloten door propaganda te trachten het aantal leden hier te vergrooten, om dan later in een onderlinge vergadering een afdeeling te kunnen oprichten. Te ruim 10 uur werd de vergadering door den heer Pisart met een opwekkend woord gesloten. De C.J.V. Excelsior vierde 11 Dec, haar jaar vergadering in samenwerking met de CJ.D.V. Lydia in het Gebouw van Chr. Belangen. Voor dezen avond waren als gewoonlijk verschil lende voordrachten en samenspraken ingestu deerd, benevens eenige tableau's van het Ange- lusklokje en de Rots der Eeuwen, die bijzonder goed voldeden. Vooral het orgelspel en de zangnummers klonken keurig mooi. Een stukje getiteld een Hevig avontuur van tante Mijntje, bracht de lachspieren in beweging. Het zangnummer, Goed gezelschap, viel in den smaak, vooral door de mooie costumes, in het bijzonder de schoone slaapster muntte uit. De avond had een goed en gezellig verloop en aan het eind sprak de voorzitter een ernstig woord over de taak van ieder lid der C.J.V. Tenslotte zij nog vermeld, dat de avond met gebed geopend en met dankzegging ge sloten werd. Ingez. Kenmerkte [nieuwe St. Nicolaas zich door bijzonder weinig drukte, met de Oude Sint was het juist het tegenovergestelde. Tal van gemaskerden bewogen zich langs de straat, maar veel bijzonders werd hier niet vertoond. Jantje zag eens lampjes hangen Zooals echte moeten zijn, Maar deez' mooie lampjes schittTen Slechts in zon- en maneschijn. Als je 's middags hebt te werken, Schrijven, naaien of lectuur Smeden, timmeren of studeeren, Wacht dan maar een heel groot uur. Want die heele mooie lampjes Schijnen daarvoor slechts gemaakt, Om je in 't donker te doen zitten, Tot je buiten zinnen raakt. Mannen, die de zaak regeeren, Lichtcommissie noemt ge U, Zit toch niet te dutten, slapen, In den donkren tijd van nu. Geef toch op behoorlijke tijden Licht in werkplaats en in gang Op de school en in kantoren, Of zijt ge voor 'n tekortje bang? Huismoeders zullen U er voor loven Een pluimpje krijgt ge op 't kantoor, Smeden, timmerliên en anderen Prijzen U er voor in 't koor. Geloof me, als het zoo moet blijven, Als gij thans de zaak beheert, Sta dan niet verbaasd te kijken Als men Uw licht den rug toekeert. ELKA. We hebben bovenstaand geen ruimte willen weigeren, al waren het alleen maar om te doen zien, hoe er naar verbetering wordt gesnakt. De Uitg. Notaris G. J. B. MULDER, op Vrijdag 15 December in hotel de Linde boom, ten verzoeke van de erven van wijlen den heer M. Koorn Cz. Perceel 1, Huis, met schuu', erf en land groot 1 30 heet. Perc. 2. een perceel land 1 10 beet. Kooper Jb. Mantje Kz. voor f 5510, Perc. 3. een perceel land 0 85 heet Pero, 4. een peroeel land l 59 heet. Kooper Bik. Koorn Mz, voor t 4700, Perc. 5. een perceel l&nd 0 72 heet. Perc. 6. een perceel land 0 93 heef. Perc 7. een perceel land 102 06 heet. Kooper Jb. Mantje Kz. voor t 3725,— Perc. 8 een perceel land 0 52 90 heet. Dezelfde voor t 950,— Perc. 9 een perceel land, 0 69 90 heet Kooper 8. C. Eelman Sz. 1 1050 Perc. 10 eeu p- rceel land 0 46 60 heet. Kooper Gt. Zijm Jz voor f1075 Perc. 11 een perceel land 2 11 30 heet [Kooper fl. Koorn Mz voor f4850 Perc 12 een perceel land 2 06 59 beet. Kooper W. Jz Eelman voor 13275 Pero. 13 een perceel land 0 72 80 heet, Kooper J Tb. A Hogenbosch voor f 1200 Peic. 14 een perceel land 0 81 60 beet. Kooppr H. Koorn Mz. voor f1300 Perc. 15 t6n perceel land 0 54 30 heet. Kooper Jan Bom Jnz. voor i860 van Velseroo d. Bevestiging van ds. J. A. Raabe Jr. van Oosterhout (Geld.) Kerkcollecte. 'sav. 7 uur ds. J. A. Raabe Jr. Intrede. Kerkcollecte. Koog, v.m. 10 uur ds van 't Hooft. den HoornGeen dienst. Oudeschild, n.m. half 3 ds. van 't Hooit. Oosterend, D.m. half 3 ds. Sohellenberg. Cocksdorp, v.m. 10 uur d3. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, vm. 10 uur de hr. D. Nauta Hulpprediker Alphen ad. Rijn nam. Iialf 3 dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, v.m 10 uur ds, de Maar. Purmerend, 12 Deo. Aangevoerd: 554 Runderen waaronder 280 vette koeien 80 1 130 Ct. per K.G o-0 Gelde koeien 1 125 a 450; Melkkoeien f 125 450; 12 stieren. 32 vette kalveren f 1,70 a f 1.90 p. Kg. 1140 Schapen 1 35,— a 1 50.—; lammeren fa f 373 vette varkens f 1.a 11.04 per Kg. 21 magere varkens 1.30 a i 55,00; kipeieren f 11,a f 13.per 100; Schagen, 14 Deo. Aangevoerd Uit de Schager Courant: 83 Vette Koeien f275 a f 570.—; 43 geldekoeieD mag. f 150 a 1300 15 kalfkoeien f 2 0 a f 400 15 Nuchtere kalveren f 15 a f 25, lammeren f a f 10 varkens mag. f 65.a f 76 varkens vette f 0,92 a f 1,00 p. K.g 100 Biggen f 14.k f 30. Boter f 2.20 a f 2.30 per K.G. Kipeieron f 10.— a f 12,- per 100, van 9 tot en met 15 Dec. 1922. ONDERTROUW'»Hendrikus Albertinus Johannes Slegtenhorst en Jacoba Kalis. OVERLEDEN Christine Everdina Maria Willemsen 3 dagen Klaas Mantje 68 jr, weduwnaar van Cornelia Jacoba BakkerAntje Wierema 54 jr. gehuwd met Siemen Schutter. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). een portemonnaie, 1 broche en 1 hand schoen. DRIE BELANGRIJKE VRAGEN. 2 Worden nier waarschuwingen begrepen? Beseft men het gevaar? Zou het niet ver standig zijn om een bewezen weerstands methode aan te nemen Rugpijn, duizeligheid, prikkelbaarheid, slapeloosheid, urinekwalen, zenuwover spanning, loome dagen en slapelooze nach ten, stijve en gezwollen gewrichten en pijn lijke spieren dat zijn de waarschuwingen. En gevaar volgt spoedig, want verwaar- loozing doet ernstiger verschijnselen ont staan als rheumatiek, vorming van steen, spit, ischias, graveel, nier- en blaasontste king, waterzucht en urinezuur vergiftiging. De weerstand hangt af van de volkomen filtratie van het bloed door de werkzaam heid der nieren. Alles zou goed gaan indien de regels van de natuur: gezond verstand, eenvoudig voedsel en geregelde gewoonten worden toegepast. Maar ronduit gezegd, krijgt de natuur geen voldoende kans. De nieren worden vaak tot de grens van uitputting overspannen en dan pas denkt men na. 36 Draal niet in twijfel. Vermijd de gevolgen van verwaarloozing. Behoedde nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij verster ken de nieren, lenigen de blaas'en hun werking doet de verschijnselen, door ver zwakking van deze organen veroorzaakt, verdwijnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let er op, dat de bandteekening van James Foster op de doos voorkomt) zijn te den Burg verkrijgbaar bij T. Buijs, a f 1,75 per doos. Heden overleed tot odzo diepe droef heid zacht en kalm, onze ionig ge liefde Vrouw en Moeder, ANTJE WIEREMA, Echtgenoote van Siemon Schutter,] in den ouderdom yan 53 jaar en 9 maanden. We hopen in Gods wil te berusten. S. SCHUTTER. G. SCHUTTER. op Donderdg 21 December 1922, des avonds te 8 uur in hotel „de Oranjeboom" te den Burg, op Donderdag 31 December a. s., voor middags 10 uur in het hotel „de Zwaan.' AGENDA. 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken en mode- deelingen. 3. Verslag afgevaardigde. 4. VerkiesiDg bestuursleden. 5. Uitreiking prijzen tokveedag. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Namens het bestuur, H W. KEESOM, Voorz. R. A. KEIJSER, Secretaris. Voor de Kerstfeestviering worden vrij willige bijdragen gaarne in ontvangst genomen door het Bestuur: Dames C. Dalmeijer en Joh. Keyser Dz. E. Langeveld Ad. J. C. Roeper Pz. Kelting Smit J. Zuidewind Dz. N. Eelman Sd. J. de Jager. D. Kievit. C. C. de Maar. 5 gladde draden en een puntdraad voor slechts 35 ets. per strekkende meter. met barmonicagaas, onder en boven een draad en een puntdraad voor 56 ets. per strekkende meter. Creosootpalen, Harmonicagaas, Draad- ea Puntdraad voor slechts 69 ets. per strekbende [meter. Deze palen zijn geprepareerd met 300 liter per M3 en staan langer als eikenpalen. Wij ontvingen een partij prima Zweedsoh geach. en gepl. hout grenen Kantdelen, grenen en vuren Schalen, welke wij zeer concurreerend kunnen verkoopen. Steeds in voorraad alie soorten Vraagt ons prijs voor Kippe.D en Varkenshokken, 10, 11 en 12 roets H akbeu Schailen, Vee bakkei enz. Heeft u iets noodifkomt dau eens bij ons kijken, u viudt hut dan seker. At nbevel nd,

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 2