I Kerstfeestzondagschool WybeiÈ Bioscoop - Hotel Texel. een groote sorteering doozen luxe-post, Enkhuizer Almanakken en Scheurkalenders 1923, De Gestolen Broche H. A. V. BANK RHEUMAJIEK' Uoll. Mij. van Landbouw VERGADERING Tabletten Zangers - Redenaars Rookers-Sportlieden F Kt) ILL KT ON. Zie programma in het nummer van Zaterdag. Boekhandel Fa, Langeveld de Rooij heeft voorhanden in prijzen vanaf f 0,25. f 0,35, a 50 cent losse blocs a 40 cent. Sangumose Levensverzekering. Arbeidscontractverzekering. Ziekte- en Ongevallenver zekering. Individueel en Collectief. G. COEVERT, te den Borg, JICHT, ZONDAG a.s. Afd. TEXEL. op Donderdag 21 December a.s., voor- middags 10 uur in het hotel „de Zwaan." AGENDA 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken en mede-' deelingen. 3. Verslag algevaardigde. 4. VerkieziDg bestuursleden. 5. Uitreiking prijzon fokveedag, ook voor geregistreerde. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Namens bet bestuur, H. W. KEESOM, Voorz. R. A. KEIJSER, Secretaris. •Voor Huidaandoeningen in de Doopsgezinde Gemeente Den Burg. Voor de Kerstfeostviering worden vrij willige bijdragen gaarne in ontvangst genomen door het Bestuur: Dames C. Dalmeijer en Joh. Ktijser Dz. E. Langeveld Ad. J. C. Roeper Pz. Keltiog Smit J. Zuidewind Dz. N. Eeiman Sd. J. de Jager. D. Kievit. C. C. de Maar. ^SBKaEEjP^ Novelle van REINHOLD ORTMANN. 23) Rudolf voelde een oogenblik een groote verleiding haar te volgen, hoewel zij hem duidelijk genoeg gezegd had, dat dit niet zijn weg was; maar hij bedacht zich nog juist bijtijds, dat hij daarmee een groote ongepastheid zou begaan en hij vervolgde dan ook zijn weg, Zyn gedachten echter konden zich niet levendiger tot zijn nieuwe kennis bepalen dan wanneer zij nog in levende lijve naast hem voortgewanneld zou hebben. Ja, hy bemerkte nu pas welk een diepen indruk zij met haar sierlijke bekoorlijkheid, haar roekeloosheid, met haar lieftalligheid en opgewektheid van haar geheele wezen op hem had gemaakt. Van ganscher hartje was hij het toeval dankbaar voor de gunst die het hem had bewezen, en het stond by hem onomstootelijk vast, dat deze eerste ontmoeting met Lili van Ranten niet ook de eenige mocht blijven. VIII. Toen Rudolf lm berg den volgenden mor gen den eersten blik door het raam naar buiten wierp, kwam hij tot de verrasser.de ontdekking, dat alles sinds gisteren veel mooier was geworden. Zoo'n prachtigen blauweD hemel; zoo'n schitterende zonne schijn, zulk een lachende, jubelende natuur meende hy sinds langen tijd niet te hebben aanschouwd, hoewel toch ook gedurende de laatste dagtn de zon helder had gesche nen en hetzelfde schilderachtige landschap met haar glans had doen schitteren. „Lili van Ranten," mompelde hij, terwijl hy snel de laatste hand aan zijn eenvoudig toilet legde, „een heel aardige naam. Als ik me nu toch maar kon herinneren, waar ik hem al eerder heb gehoord. Dus in villa „Louise". Kom, daar het mii toch hetzelfde is, waar ik myn morgenwandeling doe, kan ik net zoo goed eens voorbij villa „Louise" wandelen." Dit plan bracht hij dadelijk ten uitvoer. Maar als hij gehoopt had, dat het toeval hem wederom gunstig gezind zou zijn en hem juffrouw Lili in den tuin of minstens voor een raam der villa zou roonen, kwam hij teleurgesteld uit. En hy moest zich bovendien tot zijn ergernis tevreden stel len met slechts eenmaal de villa te pas- seeren, want er woonden schijnbaar nog verscheidene andere zomergasten, en een dik, misnoegd echtpaar, dat koffie zat te drinken in het voortuintje, had den vroegen wandelaar ,bovendjen met wantrouwende blikken gadegeslagen. Diep teleurgesteld keerde Rudolf langs een omweg naar het dorp terug. En met zijn goed humeur, waarmee hij het begin van dezen dag had begroet, was het geheel en al mis, toen hij zich voor het grootste hotel van de plaats bij zijn naam hoorde noemen, en toen hij in den roepende een ouden schoolkameraad en studiegenoot her kende, die met uitgestrekte handen op hem toesm-lde en dien hij goedschiks of kwaad schiks wel moest begroeten. Doctor Stahlschmidt toonde zich zeer verheugd over de even plotselinge als on verwachte ontmoeting, zoodat er voor Rudolf voorloopig aan ontsnappen niet te denken viel, vooral niet omdat hij zich in zulke gevallen in principe niet van een noodleugentje wilde bedienen. De doctor dacht hier een weekje te vertoeven en hoe wel Rudolf vastbesloten was, gedurende de volgende dagen onder alle omstandigheden zijn vrijheid te bewaren, moest hij zich voor dezen tenen dag met een heimelijke zucht in zijn lot schikken. Ook de uitnoodiging van den doctor na een groote wandeling, die zij gezamelijk hadden ondernomen, om met elkander om zes uur aan den gemeenschappelijken disch het diner te gebruiken, had Rudolf ondanks zijn tegenzin in dergelijke rumoerige maal tijden, aangenomen om zijn ouden vriend niet teleur te stellen. Zij zaten nu na het eten op een rustig plekje voor het hotel en voerden een* eenigszins sleepend gesprek met elkander, toen uit de open vensters van de zaal het heldere geluid van een piano tot hen doordrong. „De Donauwalz!" riep Doctor Stahl schmidt verheugd uit, terwijl hy tegelijker tijd als geélectriseerd van zijn stoel sprong, „Wat denk je ervan, ouwe jongen daar binnen wordt gedanst. En een paar kerels zooals wij mogen daarbij niet ontbreken Rudolf, die gaarne van de gelegenheid gebruik had gemaakt om afscheid te nemen verklaarde weliswaar met groote beslist heid, dat hij geen zin had in dansen, maar zijn vriend wilde hem niet loslaten. „Laat ons dan tenminste een kijkje gaan nemen. Er warén zooveel aardige meisjes aan tafel. Kom, wees geen spelbreker. Waarom zijn we anders hierheen gekomen dan om ons te amuseeren." Het hielp Rudolf niets hij moest ten slotte toegeven. Maar hij had nauwelijks een blik door de open deur in de zaal ge worpen, waarin vijf of zés paren op de heer lijke maat van dezen geliefden dans rond draaiden, of zijn gelaat kreeg plotseling een stralende uitdrukking en zijn aanvaukelijk tegenstreven veranderde in een levendige belangstelling. Hij had n 1, in een van de danseressen Lili van. Ranten herkend, zijn bekoorlijke levensredster, zooals hij haar met eenige overdrij vin j iD zijn gedachten betitelde, en wachtte 1 iet intens verlangen op het oogenblik, dat iy haar zou kunnen aanspreken. versterkt, verrijkt en zuivert uw bloed. Zij geeft .u daardoor eene frissche gelaatskleur, een helderen oogopslag en die aantrekkelijke schoonheid die onafscheidelijk van eene krachtige goede gezondheid is. Prijs per flesch met gebruiksaan wijzing 12,6fl.fll,120. f21. WACHT U VOOR NAMAAK. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co. De Riemeratr. 2c/4. Den Hsog. TeTesel btj G. Dros, Ooster end; T. Buijs en I. Moerbeek den Burg, en Joh. Dros, Oude- gchild. SCHIEDAM. Vraagt inlichtingen aangaande premie en coulance bij uitkeering bij den heer Adj. Inspecteur. pynert myan li allerlei DAADOII Te den Burg verkrijgbaar bij de fa. T. Buys Zyn geduld werd echter op een vry zware proef gesteld, want Lili- van Ranten toonde zich in de balzaal even onvermoeid a's gisteren bij de gevaarlyke klimparty. Pes toen de pianist met spelen ophield, gunde zij haar geheel uitgeputten cavalier de noc- dige rust. In het volgende oogenblik was Rudo'f reeds aan Raar zyde. „Goeden avond, juffrouw van Ranten," zei hy, en indien zy goed geluisterd had, moest haar het verheugde trillen van zyn stem stellig zyn opgevallen. „Ik ben blij te kunnen constateeren. dat het avontuur van gisteravond geen nadeelige gevolgen voor u heeft gehad. Mag ik het genoegen hebben den volgenden dans met u te ma ken?" Zy droeg thans een witte, tot aan de hals gesloten japon en zy scheen Rudolf bijna nog bekoorlijker dan gisteren. Maar zij wa3 lang niet zoo onbeschroomd. Zyn plotseling verschijning had haar klsarblijkelyk in verlegenheid gebracht, en opnieuw wilde het hem voorkomen, alsof haar bruine oogen bijna angstig onderzoekend naar hem op keken. „Graag," zei ze eenigszins aarzelend, „hoewel ik feitelijk van plan was nu naar huis te gaan." „Des te booger stel ik de gunst op prys die u mij toestaat," stamelde Rudolf, die met de gebruikelijke complimentjes by den omgang met jonge dames tamelijk slecht op de hoogte was, eenigszins onbeholpen. En nu ontdekte hij plotseling weer het schalksche lachje op haar gelaat. „Dat staat u vrij, mijnheer Imberg, maar- dat moet u in stilte doen. Ik hou er niet van, dat men van mijn vermeende gunst bewijzen zoo'n ophef maakt. Hij was tegelijkeitijd beschaamd en toch verrukt. (Wordt ver mlgd. Heeft U een beenwond of een zweer? Wendt D D.D. aan. D.D.D. is een pijn- stillende-geneeskrachtige vloeistof, geen vette zalf. Aü Onmisbaar voor Verkrijgbaar alleen in blauwe blikken doozen a 45 en 80 ct9. bij Apothekers en Drogisten. Wacht U voor namaak en let op ons bovenstaand wettig gedeponeerd -fabrieksmerk GABA. iQCrCEOT I Men i [AfDocrtoc BIJ APOTHChtaS^^^^^DDOétSTtrf S0Q5 ,^2.15

Texelsche Courant | 1922 | | pagina 4