HAVER. een frisch afgekalfde tweejarige koe, Zaaihaver Voerhaver, Te koop a contant een partij puike en een partij beste te zien op hofstede „Gent" in Eierland. Adres: FLENS. TE KOOP staande in „de Mars". SIJBR. C. EELMAN. Een postzak verdicenen. Uit Rotterdam, 23 Febr. Namens de Rotterdamsche Bank aan de Boompjes, is aangifte gedaan van de vermissing van een pakket, inhoudende 15 effecten, ter waarde van 15000 dollar. Dit pakket was van New York naar Rotterdam ver zonden via Londen met een Engelscbe boot. Bij onderzoek is gebleken, dat bij do overlading te Londen op de Viissing- sche boot de heele postzak, waarin zich het bewusts pakket bevond, verdwenen was. Het verdere onderzoek zal zich dus ook tot Londen uitstrekken. De koeltechniek. De Apeldoornsche machinefabriek voor heen Loog Landaal heeft een boekje uitgegeven over kieinkoelmacbines Daar er in ons land slechts weinig literatuur op koeltechf iscb gebied bestaat is de verschijning vau dit rijk geïllustreer de werkje zeer toe te juichen. Het boekje behandelt in populairen vorm de beteekenis van de toepassing van machinaal ontwikkelde koude voor de conserveering van vleesch en andere levensmiddelenvermeldt de factoren, waarom het bij die conserv'eering gaat en verklaart de redenen van buitenge wone uitbreiding, die vooral in de laatste jaren aan de moderne couserveerings- methoden gegeven woidt. Belangstellenden kunnen het boekje op aanvraag gratis ontvangen. Wat is taptemelk en is het een goed voedsel Wanneer men van de volle melk den room, d i. het melkvet, afneemt, dan houdt men de zoogenaamde taptemelk over. Is de taptemelk nu zooveel min der dan volle melk Neen, want behalve het vet, bevinden zich in de taptemelk de zelfde voedende bestanddeelen als in volle melk. Bij velen bestaat de meaning, dat taptemelk geen voedingswaarde heeft. Dit is absoluut onjuist. Voor zuigelingen, kiDderen en zieken is zij echter onge- scbikt, doordat het vet ontbreekt. 1 Liter taptemelk heeft ongeveer dezelde vos dingswaarde als 150 gram rundvleescb. Gez Kindlief, als het soms vanavond wat laat wordt met de balans, zal ik je wel even een briefje sturen. Die moeite kun je je wel sparen ik heb het briefje al in je jas gevonden. In de Betuw9, vooral tusschen Nij megen en Arnhem, bloeide sinds jaien de teelt vau jonge kruisbessentruikt-n, doch op het oogenbiik zijn die struiken onverkoopbaar. Brachten za onlangs nog 30 cent per stuk op, nu worden er nog slechts heel enkole verhandeld voor.... 3 cent, 't Wordt een treurige tijd voor de tuinders 1

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 6