TwinK Nieuws- en Advertentieblad. N° 3704, Woensdag 2 Mei 1923. 36rti Jaargang. Spoor- en Bootdienst. tfinneniauü. Uemengd Nieuws Japonnen ,Shawls. jumpers .blouses, onderóoed, alles kunt u thuis 2elr verver^ m mooie blijvende kleuren indien U TwinK gébruikt dat in 2A prachtige kleuren verkrijgbaar is. Fabrikanten van Sunlight en Lux OU blad rerschtynt Woensdag enKaierdatmorgeD Abor.nementspryt per 3 maanam. oor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en ander* landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. idvertentiëu daags voor de altgare vóór 1 aar aam. Prü* der dd*arten(iAfi|l Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsrulmt* berekend. TELEFOONINTERCOMMUNAALNo.il. -X POSTCHEQUE-en GIRODIENST No. 652. ABONNEMENTEN aa ASVÜRTENTIEN worde» aaageaoma» bfl de üiitg. JTimu LANGEVEL»* BE ROOII, Parkstraat, BuaeorTixia Licht op Van Zaterdag 28 April tot en met Vrij dag 4 Mei. voor rijwielen 7,56 uur, voor rijtuigen 8,26 uur HOOGWATER reede van Texel. Donderdag 3 Mei v.m. 10,15 Vrijdag 4 11,02 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 11,50 12,15 1,07 2,06 3,17 Des namiddags Is het ongeveer een half uur later hoogwater. Post- en telegraafkantoor den Burg geopend. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 7'/j uur. Voor postwissels, kwltantlSn, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur (Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Dienstregeling 19 Maart 1923. Vertrekuren van d* Boot. Op Werkdagen Vertrek Texel 6,—8,30 vm. 2 40 5.30 nm Helder 7,— 10,15 vm. 4,15 6,45 Op Zon- en Feestdagen van Texel: 6,— vm. 8,30 vm. 5,30 nm. van Helder7,— 9,30 6,45 Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,32§ 9,04 6 49+ 9 04 7^31 sneltrein 9,04 10,04§ 12,10 12,414 3,23 2.03tt 4.39 3,52" 5;59 4,17§ 6,41 7.20 9,29 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,45 aankomst 8,35. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5.21 8,36 7,56§ 9,40 9,13 11,21 12,28§ 2,44 3,11 6,16 5,52§ 8,04 8,548 10,49 11,21 f 12,59 ?Nlet op Zon- en feestdagen. Alleen op Zon- en Feestdagen. tt Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. TEXEL, 1 Mei 1928. Keuringsdienst voor waren in het Keuringsgebied Alkmaar. Ie het tjjdvak van 1 Februari 1922 tot 31 December 1922, werden door den Keu ringsdienst voor Waren in het Keurings gebied Alkmaar afgekeurd de volgende waren die voor zoover mogelijk, door ver menging in veevoeder werden omgezet of voor technische doeleinden geschikt wer den gemaakt: 2 partijen alcoholhoudende dranken, 22 partijen koek en koekjes, 36 partijen cacao en cacaopoeder, 30 partijen gedroogde vruchten, groenten en zaden, 160 partijen graanproducten, 29 partijen jam en geleien. 36 partjjen kaas en margarine, 19 par tijen koffie, thee en surrogaten, 39 partijen puddingpoeders, 90 partijen specerijen en mosterd, 6 partijen spijsvetten (vaste), 3 partijen stropen en honig, 111 partijen suikerwerken, suiker en drops, 71 partijen vleeschextract en bouillonblokjes, 2 par tijen bereide vleeschwaren. 3 partijen wasch en poetsmiddelen, 41 partijen toiletartikelen, 2 partijen kinder speelgoed. 20 partijeD visch, 62 partijen vruch ten- sappen, 20 partijen diversen, 368 part.'jen Zuidvruchten. 22 partijen conserven. Totaal 1194 partijen. De directeur van den Keuringsdienst, Dr. D. MOL. Bovendien 2800 vaten zuurkool, welke door den invloed van den keuringsdienst werden opgeruimd. Geslaagd voor de onderwijzersakte, Mej. T. Bonne te Winsum (Fr.) De oolijke veldwachter 1 In een Brabantsch achteraf-plaatsje zoo vertelt Intimus in de N. Haagsche Ct. hoopte men, 't was in den tijd toen men nog leefde onder de oude Kies wet, een Gemeenteraadsverkiezing bij enkele candidaatstelling te doen nfloopen en de burgemeester vond het wat ver velend, dat de herbergiers besloten had den een lijst in te dienen, alzoo den om slag van een stemming noodig makend. Zou daar nu niets aan te doen zijn, peinsde de burgervader, juist terwijl de tweede man in ziju koninkrijk, de gemeen teveldwachter, binnentrad. En gemoedelijk, gelijk het in Brabant gaat, klaagde de edelachtbare zijn nood aan den welgestrenge. Deze knipoogde met een beteekenisvol lachtje en zei Laat dat maar aan mij over, bur gemeester, die lijst wordt niet ingediend. Hoe weet gij dat? vroeg de bur gemeester. Laat u dat maar aan mij over, her haalde de man der wet met kalmte en waardigheid, het is een ambtsgeheim.... voorloopig, doch ik zeg u, het komt voor elkaar; Meer zei hij niet en de burgemeester moest er genoegen mee nemen. Doch dat het plan van den veldwachter slaagde, begon hij in den loop van den dag al meer tegelooven. Van 12 uur af wachtte hij en de man met de lijst der herber giers, dat machtige gilde in een Brabant- scbe gemeente, waar om de 5 huizen een kroeg staat, verscheen niet. Toen het uur dei- indiening ruim ver streken was, verscheen de veldwachter. En vroeg de burgemeester. Nu, antwoordde zijn onderbevelheb ber, zal ik hem nu maar weer loslaten Wie Natuurlijk den man met de lijst der herbergiers. Waar is hij dan Wel, in het cachot, maar ik kan hem nu wel laten gaan, nietwaar Maar hebt gij dan tegen de wet ge handeld door iemand, zonder reden in het cachot te stoppen. Volstrekt niet, burgemeester, ant woordde de veldwachter. Maar ik wist van tevoren hoe het loopen zou. De man, die met de lijst liep, moest handteekecin- gen verzamelen bij de herbergiers en werd natuurlijk overal getrakteerd. Gevolg was dat hij tegen den middag aangehouden en opgebracht moest worden wegens openbare dronkenschap. Hij maakte im mers de straat onveilig. 'k Heb hem dus maar zoolaDg opgebor gen en hij kan thans zijn lijst wel thuis brengen. Kerkelijk huwelijk rechtsgeldig Het Kamerlid Bomans sprekende voor Amsterdamsche studenten, kondigt de indieaing aan van een wetvoorstel om de bepalingen van het Burgelijk Wetboek betreffende het burgerlijk huwelijk in overeenstemming te brengen met de wen- scnen der R K (priester ambtenaren van den Burgerl Stand). -Te Noorddijk(Groningen) is bet 13-ja rig dochtertje vau den fabrieksarbeider C R. te Oosterhoogebrug met een rijwiel in het Damsterdiep geraakt. Schipper Timmer uit Hoogezand en de Rykswegwerker Nienhuis verleenden hulp, door met een roeiboot naar de plaats te gaan, waar het ongeluk was geschied, en haalden met een scbippershaak het meisje op het droge. De levensgeesten bleken echter reeds te z\jn geweken. Bij het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht dreigde een voetganger onder een auto te komen. In het laatste oogenblik klampte hij zich vast aan een 81-jarigen man, die naast hem liep, maar zoo dat de 81-jarige kwam te vallen en door de auto werd aange reden. De oude liep een ernstige hoofdwond op en moest naar de Rijksklinieken wor den overgebracht. Een eigenaardige gemeenteraads verkiezing. In de gemeente Hom bij Roermond, waar de R K. Kiesvereeniging zich hield buiten de raadsverkiezing, is thans de gemeenteraad samengesteld volgens een nieuw kiesstelsel. Toen men voorzag dat er een aantal lijsten zou worden ingediend, kwam men tot het origineele idee een niet-offlcieele voorstemming te houden om één oiflcieele candidatenlijst te krijgen. Men kwam tot het volgende stelsel Alle candidaten, die gesteld werden, werden op één lijst gezet. Menprakki- zeerde een cirkelvormig stembiljet, zoo dat niemand bovenaan kwam, terwijl ook geen opvolgende nummers gegeven wer den. De candidaten verbonden zich geen propaganda te maken en zich te onder werpen aan den uitslag der voor-stem ming. Elk kiezer moest voor de 7 zetels 7 candidaten met een kruisje aanwijzen in het vakje van diens naam. Nagenoeg alle stemgerechtigde kiezers hebben aan deze stemming deelgenomen en de proef is goed geslaagd. Vplgens den uitslag werd de officieele candidatenlijst opge maakt en als eenige op het stadhuis gedeponeerd. Voor een tweede lijst zouden geen handteekeningen te krijgen zijn geweest. Zoodoende werd een oiflcieele stemming uitgespaard. (Msb.) Verharding van wegen. Naar „Het Huisgez." verneemt ver trekt Maandag a.s. de hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat, te 's Hertogenbosch, voor eenige dagen naar Londen. Hij zal daar met eenige van zijn ambtgebooten ter plaatse nagaan de resultaten van de proeven van een in Engeland in opkomst zijnd nieuw procédé voor de verharding der wegen. Niet liever dan dat. Lord North verloor op het laatst van zijn leveo het gezicht. Eens ontmoette hij te Baden den overste Barré, die in 't Lagerhuis een heftig tegenstander van hem was geweest en nu ook blind was. Overste, zei lord North wij zijn vroeger bittere vijanden geweest en toch geloof ik, zijn er geene menschen op de wereld, die elkander liever zouden zien, dan gij en ik. De melkprijs in Noord-Bolland. Men meldt uit Oosthuizen Eindelijk zal de prijs der melk, die de laatste weken, in vergelijking met andere gemeenten abnormaal hoog was, 30 April met 3 cents per L worden verlaagd en gebracht worden op 14 cents per liter. Te Weesp wordt door slijters de melk uitgevent tegen 12 ct. de L. terwijl de melkfabriek „Neerlandia" 14 ct. be dong. „Neerlandia1 bracht nu den piijs terug op 9 cent. DE. LEVER'S 2EEP NY JVLAAR.DINOEM Een ontrouio ambtenaar. Te Bussum is proces-verbaal opge maakt wegens verduistering in dienst betrekking tegen den cokes-controleur der gasfabriek en wegens heling tegen twee brandstoffen handelaren. De man leverde een grooter hoeveelheid cokes dan waarop de handelaren volgens hun bon recht hadden, waarna hij het te veel geleverde tegen 20 cent onder den geldenden prijs liet betalen. Bij huis zoeking is een bedrag van bijna f 130 gevondeD, dat de ontrouwe ambtenaar als opbrengst van de verduistering in een apart potje had bewaard. De con troleur en de handelaars hebben een volledige bekentenis afgelegd. Een voetbalhaatster. Bij gelegenheid van den Zaterdag j.I. gehouden verkoop van de Emma bloem te 's Gravenhage, vroeg eeD der jeugdige verkoopsters aan een bejaarde dame, een bloempje te koopen voor de t. b. c. Het antwoord luidde: „Met die voetbalclubs wil ik niets te maken hebben." (Historisch.) Slechte zoorst. Op reis van Groningen naar Amster dam is het gezin van deD schipper Vet- hoen op de Zuiderzee ongesteld geworden na het nuttigen van het middageten, waarbij worst was gegeten. Hun toestand werd van dien aard, dat het anker moest worden uitgeworpen. Een voorbijkomen de schipper is daarop aan boord gekomen en vond de opvarenden in zeer ernstigen toestand. Hij heeft het schip toen bin nengebracht en het nabij Schellingwoude gemeerd. Terstond werd daarop genees kundige hulp ingeroepen, waarna bleek, dat vergiftiging de oorzaak van de ongesteldheid was. De leden van het schippersgezin zijn nu weer heratellende. De electrische draad. Aan den Kanaaldijk te Purmerend was Donderdagmorgen een electrische draad losgeraakt en op den weg komen te leggen. Een paard van een vracht rijder te Jisp kwam met de draad in aanraking en word gedood. De draad is later door de politie afge knipt. TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 1