VEEM ERK STIFTEN. Lammerenvaart HARTEN VROUW. Bouwterrein te koop De bekende merkstiften in blik zijn thans weer verkrijgbaar. Bij uitstek geschikt voor het mer ken van vee. Prijs f 0,50. Fa Lange veld de Rooij. Weet gij s, s. Texelstroom naar PurmerencL en Donderdag naar Leideo,| FEUILLETON. Novelle van HELLMUTH MIELKE. Nadruk verboden. 35.) Wie wist, hoe alles thans zou loopen Alsen pakte zijn koffer en daarna schreef hij een langen brief aan Ottilie, Zijn deelneming zou zij toch tenminste niet afwjjzen. Twee jaren waren verloopen. Op zekeren morgen las Alsen, toen 'hij zich op zijn bureau te Brussel bevond, den volgenden brief, die tegelijk met een groot aantal zakenbrieven was aangekomen „Beste vriend Nadat ik in zoo'n langen tijd niet geschre ven heb, kom ik nu eens met iets extra's, zooals onze Paula gewoon is te zeggen. Met een uicnoodiging aan u, om uw zomeiva cantie bij ons door te komen brengen, of tenminste eenige dagen, hoewel bij ons het parool luidthoe langer, hoe liever en eens een echt pretügen tijd met onsmee temaken ondanks de Berlijnsche stof. De Brusselsche stof zal anders wel niet veel beter zijn. Maar om u niet langer in de onzekerheid te laten, zal ik het u nu maar ineens zeg gen Klaartje en Marietje gaan bruiloft vie ren De commies bij de posterijen en de koopman waren zoo verstandig om in te zien, dat door het lange wachten hun jonge bruidjes er niet mooier op zouden worden en zoo zullen zij dan met Gods hulp door den huwelijksband verbonden worden, wat volgens mijn bescheiden meening tocb nog altijd maar het beste is dat er op aarde bestaat, wat ook de beide onderwijzeressen Anna en Sophie daartegen te zeggen heb ben. Gij echter, beste vriend, bent tot bruidsjonker uitverkoren, opdat ook gij hier aan eens een voorbeeld zult nemen. Af schrijven is verboden. Wij hebben elkan der al zoo lang niet gezien, dat wij ook bij u wel een heel klein beetje verlangen naar ons mogen veronderstellen Mijn meis jes hebben u ook een bijzonder knappe dame toegedacht. Raad u eens wie U kunt het nooit raden en daarom moet ik het u wel zeggenjuffrouw Dehnhardt, de dochter van onzen voor twee jaar overleden directeur. Zij is nog steeds niet verloofd de adellijke bruidegom van toen heeft zich sinds den dood van directeur terug getrokken en is volkomen onzichtbaar ge worden. Men beweert, dat zij hem daar voor reeds zijn congé had gegeven en dat hij alleen pas de toestemming van haar vader had gehadhij moet ook een schurk en een speler geweest zijn. Maar genoeg, juffrouw Dehnhardt zal op onze dubbele bruiloft aanwezig zijn zij gaat thans veel met ons om, want sinds Paschen is zij collega van Annaen Sophie geworden, onder wijzeres aan een openbare school Wat zegt u daar wel van Ja, daaraan kan men zien, hoe goed het is, als men als meisje iets geleerd heeft, meent mijn Anna. Ik geloof ook, dat de financieels omstandig heden van haar moeder na den dood [van den directeur in 't geheel niet zoo gunstig waren; van de levensverzekeringssom,die haar werd uitbetaald, moeten beiden zelfs nog schulden van den directeur hebben be taald. Enfin dat is nu voorbij zij is werkelijk een heel verstandig meisje nog altijd een aardige verschijning u kunt zich geen betere dame wenschen. Dus maakt u ons maar gauw gelukkig met een toe- stsmmend antwoord, waarop mijn meisjes allen met het grootste verlangen wachten. Zij zenden u duizend groeten naar Brussel waarbij zich van harte aansluit in de hoop op een spoedig weerziens, Uw oude vriend Kieker." Dat goeie ouwe schoonpapaatje Alsen wenschte wel, dat hij hem kon omhelzen, toen hy dit epistel gelezen had, waarbij een sierlijke, keurig uitgevoerde uitnoodi- gingskaart was gevoegd. Zoo kwam hij nu dan toch weer eindelijk naar Berlijn terug na twee lange jaren. Slechts éen brief bad hij in dezen langen tijd van Ottilie ontvangen, en wel toen zij hem na den dood van haar vader voor zjjn afscheidsbrief dankte, waarin hij haar tevens zijn deelneming met haar verlies, had be tuigd. Het waren maar enkele velletjes geweest, maar door de weemoedige droef heid, die hij erin [had gelezen, had hem toch als een veelbelovenden heiligen groet haar zegewensch toegeklonken „Ik hoop dat u gelukkig mag worden!" Tevergeefs had hij tot nu toe alle moge lijke moeite gedaan om in Berlyn weer eens een aanstelling te krijgen. De gang van zaken had hem het eerste jaar niet in de gelegenheid gesteld verlof te nemen; nu was het mogelijk en ook zonder de uitnoo- diging voor de bruiloft was hij vast be sloten geweest om een gedeelte van den zomer in Berlijn door te breDgen. Nu kwam deze invitatie dubbel van pas. En hij schreef schoonpapaatje een heel hartelijken dank brief. Op zekeren morgen werd er by de Kie- kers gebeld en toen Paula open deed, zag zij zich plotseling tegenover een deftig, flink gebouwd heer, die haar vroolijk toe lachte. „Mijnheer AlsenMenschen, kom toch, mijnheer Alsen is er en nog wel met een vollen baard 1" Zij zou hem in haar groote vreugde bijna omhelsd hebben, hoewel zij juist een stoffer in de hand hield. Hij werd meer geduwd en getrokken naar de huiskamer dan rustigbinnengeleid. Mama en de beide bruidjes, de laatsten met een verlegen gelukkigen glimlach, kwamen aan gesneld om hem te begroeten. Alleen de beide onderwijzeressen waren niet thuis en schoonpapaatje was op zijn bureau. Het was me een handen schudden en vragen over en wéér van je welste, en in de eerste plaats werd natuurlijk de bruiloft breedvoerig besproken, die overmorgen zou plaats vinden. i!g dat de Sanguinose zulk een voor la treffelijk middel is Voor allen die gig zwak en moede zijndie lusteloos IJjj en zonder energiedie gedurig ver- ra moeid zijn of lijden aan pijn in het Hg hoofd, in den rug of de lenden die |}i te moe zijn om te eten, of te zwak ra om te slapen, is de Sanguinose een bm opwekkend en versterkend middel IJl waarvan de uitwerking snel en ver- ra rassend is. Prijs per fl. met gebruiksaan- wijzing f2,—, 6 fl. f 1112 fl. f 21. WACHT U VOOR NAMAAK. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en voorname Drogisten. VAN DAM Co. De Riemerstr. 2c/4. Den Haag. Te Texel bij G. Dros, Ooster end T. Buijs en I. Moerbeek den Burg, en Joh. Dros, Oude- schild. vaart Maandag 25 Juni "Vertrekt 2 uur, vertrek 8 uur. Vee verzekerd. C. METS Zoon. Gele gelaatskleur,^ w Galenslijm, J veroorzaakt door tegen,onre- I qelmainjen stoelgang Gebruikt 1 MIJNRARDT3 l LAXEER-TABLETTEM Per doos 60ct &ij fipoih. en drogis' aan de nieuwe weg, f 1,50 per M'2. M. A. KU1JPER, v. Slingelandtstraat 161 Den Haag. „Stel u voor, vadertje heeft zelfs cham pagne besteldriep de vroolijke Paula. „Ik heb mijn heele leven nog geen cham pagne gedronken, maar op myn bruiloft moet er ook champagne gedronken worden." „En mij heeft men juffrouw Dehnhardt j als tafeldame toegedacht vroeg Alsen. „Verheug u daarover, mynheer Alsen. Dat is de allerknapste natuurlijk jullie beide bruidjes uitgezonderd." „Aangezien ik de eer heb om in gezel schap van juffrouw Dehnhardt twee bruids paren naar het altaar te geleiden, zou ik graag deze jonge dame van te voren mijn opwachting willen maken. Mag ik misschien haar adres even weten „O, de Dehnhardts woneD hier heel dicht bij op de Schönhauserlaan," zei Klaartje. „Maar u treft juffrouw Ottilie nu nog niet thuis. Zij is nog op school. „Dan zal ik haar in den loop van den middag een bezoek brengen." „Ondanks het gezellige, vroolijke gekeu vel der meisjes, kon Alsen het toch niet lang bij de Kiekers uithouden. Hij beloofde om tegen den avond terug te komen en verzocht vooral de hartelijke groeten aan schoonpapaatje over te brer.gen. Zijn hart klopte sneller, toen hij 's mid dags het huis op de Schönhauserlaan bin nentrad, van verlangende wachten. Ja, de tijden hadden ook hier veel veranderd, toen hij aan het weelderige gebouw in de König- gralzerstraat dacht, waar zij eens gewoond had. „De juffrouw is thuis. Wie kan ik zeggen dat er is?" Alsen noemde zijn naam en werd in een gezellig ingericht vertrek geleid. Op de vloer lag een eenvoudig, doch smaakvol kleed, aan den wand hingen twee olieverf schilderijen en eenige prachtige etsen, terwijl een boekenkast heele rijen weten schappelijke werken vertoonde. Daarnaast stond een piano. (Wordt vervolgd X.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4