Hef loonf Je moeite l)ii Uwe inkoon naar re vraqen I m N°. 3719, Zaterdag 23 Juni 1923; 36,M Jaargang. Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. Binnenland. '3-ettiengd Nieuws* - en Dit blaa versch^nt Woensdag1- en Zaterdagmorgen Abonnemenitpryf per S moandeu; oor den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verbooging der porto's. Losse nummers 3 cent. Advertentlëu daags voor de uitgave vóór 4 uur nam. ABONNEMENTEN es ASYERTENTIEN worden aangenomen bij «ie Oitg. Fimma LANGfïVEL®* BB ROOIÏ, Parkstraat, Bun» or T i xi t "ÜOOGWATER reede van Texel. 7,571 9.37 INRICHTINGEN, welke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van F. Zegel Cz. te Oudescbild om vergun ning tot het oprichten van een benzine- bewaarpiaats op het perceel kadastraal bekend in sectie U, No. 2110. Op Woensdag den 4 Juli 1923, des middags te 12 uren zal ten Raadhuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis uemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens do bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op den boven- bepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 20 Juni. 1923. Burgemeester en Wethouders voorn. De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSTE. TEXEL, 22 Juni 1S23. - Op 4 en 5 Juli zullen te den Burg de afgevaardigden samenkomen van de Doopsgez. Gemeenten in Noord-Holland, tot het houden der Jaarvergadering van den Ring. Het ligt in de bedoeling, 5 Juli aan de vergadering een bezoek te verbinden aan de beplanting en de Koog. De heer L. Kiers, ambtenaar d9r directe belastingen te Rotterdam, vroe ger alhier, is in gelijke betrekking over geplaatst naar den Haag. De Witte Kruisdag. Koninginnefeesten. Verkiezing Hoofdingeland. Oudeschild20 Juni. De leeftijd van den mensch. Dr. Leonard Williams, een bekend arts te Londen heeft dezer dagen in een voor dracht, welke hij voor de Aldwyck Cmb" hield, verklaard, dat de meeniDg, die ouder h9t groote publiek van den ge middelden leeftijd van den mensch heerscht, niet juist is. Dr. Williams betoogde, volgens de „Daily Mail" dat indien de mensch alle wetten, welke de gezondheids eer voor schrijft, strikt in acht neemt, er geen reden is waarom hij niet 120 a 140 jaar zou kunnen worden. Hij voerde hiervoor verschillende bewijzen, aan .de dieren wereld ontleend, aan. Zoo wees dr. Wii liams er o a. op dat, indien de gemid delde ouderdom welke di9ren bereiken, in verband met den tijd dien de dieren noodig hebben om tot rijpheid te komen, wordt vergeleken m't dezeifie factoren bij don monsch, deze in een ongunstige positie yerkeert. M. a w.in verband met den tjjd, die verstiijkt alvorens de mensch volwassen is, moest in ver gelijking met de dieren wereld—de mensch een veel hoogerou ouderdom bereiken. Dr. Williams eindigde zijn voordracht met vermelding van het volgende dieet, dat naar zijn meening den gemiddelden leeftijd van den mensch zou vorgrooten weinig vot, alle soorten rauw voedsel, zooals salade en vruchten, zuivelproduc ten en frissche lucht. Oplichterstruc 1 Een mijnheer met een koffer in de band kwam te Hallum bij iemand aan de deur. Mevrouw kwam voor. Mijnheer maakte zich bekend als koop man in stoffen en karpetten. Mevrouw had niets noodig. Mijnheer vroeg nu, of Mevrouw oök groot geld tegen klein geld vsjildt verwis selen tot een bedrag van f 300 of f 400. Mevrouw had wel een biljet van f 100. Mijnheer vond dit ook goed. Mevrouw haalde het biljet van f 100 en gaf dit aan den koopman. Mijnheer laat zien, dat hij 3 maal f 25 en 3 maal f 10 had. Als mevrouw nog f 5 had, kwam de zaak in orde. De vrouw verwijderde zich om de f 5 te halen. Mijnheer sloop de deur uit en stapte in de auto. Mevrouw kwam met groeten schrik tot de ontdekking, dat ze flO'O armer was geworden. Goedkoope echtscheidingen kent het Achter Indische Burma, waar twee menscben, die niet langer bij elkaar willen wonen tegelijk een kaarsje aan steken, en dan blijven toekijken, wiens kaarsje het eerst opgebrand is. Wiedat „lot" trekt, pakt zijn boeltje en verlaat het huis. Andere eigendommen dan klee- ren moeten achterblijven voor de (n) geen die boft. A.Wel, Hoe is je de voorstelling gisteren bevalien B.Uitstekend. Ik heb den goochelaar een valschen gulden gegeven en ik heb eua goeden teruggekregen. E COURANT. TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. Prir'i der AdrertenlUni Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Oroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend, POSTCHEQUE- en QIRODIENST No. 652. Licht op Van Zaterdag 23 Juni tot en met Vrij dag 29 Juni. voor rijwielen 9,56 uur, voor rijtuigen 10,26 uur Zomertijd. Donderdag 21 Juni v.m. 2,02 Vrijdag 22 2.59 Zaterdag 23 4,02 Zondag) 24 5,13 Maandag 25 6,22 Dinsdag 26 7,23 Woensdag 27 8,23 Des namiddags is het ongeveer een half uur later hoogwater. Post- en telegraafkantoor den Burg geopend. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. 7'/, uur. Voor postwissels, kwitantien, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Dienstregeling 1 Juni 1923. Zomertijd. Vertrekuren van de Boot. Op Werkdagen VertrekTexel 6,—8,30 vm. 2 40 5.30 nm Helder 7,— 10,15 vm. 4,15 6,45 Op Zon- en Feestdagen van Texel6,— vm. 8,30 vm. 5,30 nm. van Helder; 7,9,30 6,45 ^Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,32§ 9.04 6.49t 9,04 7,30 sneltrein 9,04 10,04§ 12,10 12,40 2,54 2.04ft 4.40 3,54»* 6,— 4,15§ 6,40 7,25 ">31 Donderdag naar Schagen een markttrein, ver trek 7,45 aankomst 8,35. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,19§ 8,35 9,11 '1.2 12,28§ 2,41 3.04 6,19 5,49§ 8,05 9;,6S 11,05 11,21 J* 12.57 Niet op Zon- en feestdagen, T Alleen op Zon- en Feestdagen, ff Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. De Noordhollandsche vereeniging „Het Witte Kruis" hoopt in 1925 haar 50-jarig bestaan te herdenken. Op een enkele uitzondering na heeft zij in alle gemeenten onzer Provincie haar afdeelingen en telt bijna 60,000 leden. Wij willen niet uitweiden over den arbeid van Het Witte Kruis in zijn geheel, doch speciaal de aandacht vestigen op een der stichtingen, de oudste der 5, n.l. het herstellingsoord „Heide heuvel" te Hilversum. Dit herstellingsoord be staat ruim 30 jaar en is bestemd voor herstel lende vrouwen en meisjes, die tegen een zeer matig tarief door rust haar verloren krachten kunnen herwinnen. Hoezeer het verblijf op Heideheuvel op prijs gesteld wordt, moge hieruit blijken, dat het grootste deel van het jaar het herstellingsoord overvuld is en tal van aanvragen om plaatsing moeten worden afge wezen wegens gebrek aan plaats. Het hoofdbestuur van het Witte Kruis is zich ten zeerste bewust, dat, wil Heideheuvel ten volle beantwoorden aan zijn bestemming, een uitbreiding of vernieuwing dringend noodzake lijk is. Hiervoor is geld, zeer veel geld noodig. Of schoon het Witte Kruis reeds een kapitaaltje heeft gereserveerd voor eventueele uitbreiding of vernieuwing, komen er nog duizenden gul dens te kort. Noordhollanders, helpt ons om Heideheuvel geheel te doen beantwoorden aan zijn doel! In het laatst dezer maand zult Gij daartoe in de gelegenheid gesteld wordener zullen U Witte-Kruisjes worden aangeboden voor ten minste 10 cent. Koopt dezeMoge het gevolg zijn, dat bij het 50-jarig bestaan der Vereeniging een nieuw of vergroot Heideheuvel kan worden ingewijd. Heideheuvel was steeds de parel aan de Kroon van het Witte Kruis, moge dit door uw mede werking zoo blijven. De Propaganda-Commissie uit het hoofdbestuur der Noordhollandsche Vereeniging het Witte Kruis, H. W. Frese, Alkmaar. D. H. Prins Dr. P. M. S. v. Leeuwen, de Rijp. Bij gelegenheid van het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, zullen ook hier .volks feesten worden gehouden. Op verzoek van de feestcommissie deelen wij daarvan een en ander mede. Als data voor de feestelijkheden worden ge noemd 6 en 7 September, terwijl een voorloopig programma is opgemaakt, als volgt samenge steld Donderdag 6 September 's morgens „muziek van de toren", gevolgd door „groot kinder feest", dat na een ommegang met muziek door het dorp, op het sportterrein zal worden ge houden. Des namiddags „wedstrijden voor ouderen" op de Groeneplaats, 's avonds „fakkel optocht, gymnastische standen bij Bengaalsch vuur, taptoe en concert van Texelsch fanfare- •ccrp op de rijk verlichte Groeneplaats. Vrijdag, 's morgens weer feestelijkheden voor de kinderen op het sportterrein, namiddags volksspelen voor ouderen op de Groeneplaats, 's avonds gecostumeerde optocht, verlichting Groeneplaats en concert Texelsch Fanfarecorps Het definitief programma zal nader worden gepubliceerd, voorloopig worden als volksspelen reeds genoemdringsteken met karretjes, hard draverijen van paarden onder de man, eierslaan, tobbesteken en stoelendans, terwijl het houden van een etalage-wedstrijd wordt overwogen. De uitvoering van de kleppermarsch, met medewerking van ongeveer 400 kinderen, naar verluidt, zal op beide feestdagen plaats vinden. Het aandeel van de gymnastiekvereeniging bij de feestelijkheden zal in overleg met het bestuur d er vereeniging nader worden vastgesteld. Het totaal der geldelijke bijdragen zal ten slotte van veel invloed zijn op omvangen aard der feestelijkheden. Bij de Woensdag j.l. gehouden verkiezing van een hoofdingeland voor polder Eierland, werd de heer C. Garritsen, aftredend, met 43 stemmen herkozen. Uitgebracht werden 64 stemmen. Op de heer V. A. de Grave werden 20 stemmen uitgebracht 1 blanco. Bij de onlangs gehouden examens voor kommies bij 's Rijksbelastingen, invoerrechten en accijnzen slaagde o.m. onze dorpsgenoot C. M. Witte. Den 2den Juli zal hij naar;zijn standplaats Emmer-Compascuum moeten ver trekken. Vanaf 18 tot 21 Juni werden van hier verzonden 2051 lammeren, 4 koeien, 4 kalveren, 3 scha pen, 6 paarden.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 1