Staatsbosch bedrijf VEEMEKKSTIFTEN. FOTO-ALBUM voor amateurs en verzamelaars, Poësie-Albums, DAGBOEKEN een dienstbode. Lammerenvaart Voor den hooibouw. wand-thermometer. HARTEN VROUW. D. J. BRUIN Notaris MULDER, hooigewas en nagras: Houtvesterij „de Eilanden". Buschwacliterij Texel. twee perceelen grasland, n.l. FEUILLETON. De bekende merkstiften in blik zijn thans weer verkrijgbaar. Bij uitstek geschikt voor het mer ken van vee. Prijs f 0,50. Fa Lange veld de Rooij. OPRUIMING. Boekhandel Fa. Langeveld de Rooij. s. s. Texelstroom naar P urm erend. en Donderdag naar Lelden, de bekende zeisen, haarhamers, haarspitten en de van ouds bekende beste strijklatten. zichten, zlchtwervels, wolscharen, enz. Wed. P. J. ZOETELIEF, verpachten De nog voorradige Dames- en Kinder- hoeden worden tegen zeer lage prijzen opgeruimd. Hoe koud het nu wel is te Texel, zal op Donderdag 28 Junil923, 'savonds 8 uur, in „het Loodsmans Welvaren" te Den Hoorn, publiek verkoopen en verhuren A. voor de Ned. Herv. Kerk te den Hoorn. 2 06 50 Boterstuk van SFijboom, polder den Hoorn, in 2 perc. 1 26 Kostersland a. d. Westen 1 25Heeren |ans akker id. 1 50 Groote Haling id. B. voor de Diaconie der Ned. Herv. Gem. te den Hoorn. 2 10 20 Boterstuk Hoornder Nieuwland in 2 perc. 1Teunis List i.d. Buitendijk 1 22 Varkenskoog b. d. Hoorn C. voor den heer C. S. Keijser Cz. 2 23 50 Groote Schetterkoog in Hoornder Nieuwland D. voor Mevr. de Wed. S. P, Kuijper 2 64 00 Benedenstrook in Hoornder Nieuwland. De Houtvester in de Houtvesterij „DE EILANDEN", wonende te Baarn, zal in het openbaar bij inschrijving op Donder dag 28 Juni 1923, des middags ten 12 ure in de Boschwachterswoning te de Koog op Texel voor den tijd van vier jaren, ingaande op den dag der gunning en ^eindigende 19 Maart 1927, lo. een perceel in de Everstekoog, groot 4 H.A. 2o. een perceel in de Everstekoog, groot 8 H.A. Gegadigden gelieven de door hen en hunne borgen geteekende en op zegel ge stelde inschrijvingsbiljetten in gesloten couvert, voorzien van het opschrift „Gras verpachting", in te leveren uiterlijk op 28 Juni 1923, des middags 12 uur ten huize van den Boschwachter A. EPE te de Koog. Nadere inlichtingen geeft de Bosch wachter. Novelle van HELLMUTH MIELKE. Nadruk verboden. 37.) Het was een gelegenheid voor hem om het verledene weer eens wakker te schud den maar hij kwam niet zoo ver, Ottilie werd door een der bruidegoms ten dans gevraagd en Alsen moest met de bruidjes dansen Daarna kon hij haar in de verwar ring van al die groepen menschen niet meer terugvinden. Hij had het verbazend warm gekregen en hij was wat somber gestemd. Hij had zich alles van te voren heel anders voor gesteld dan het hier hedenavond toeging. Daarom verliet hij stilletjes de zaal om in den tuin wat frissche lucht te scheppen en zijn gedachten wat afleiding te ver schaffen. De lucht was ook hier eenigszins zwoel, maar toch deed ze hem goed. De tuin was niet groot en achterin dooreen veranda af gesloten. Toen hij dichterbij kwam, be merkte hij in het donker een witte gestalte, die hem langzaam tegemoet kwam. Zij ontstelde en bleef staan, toen zij hem herkende, terwijl zij haar hoofd over een half verdroogde rozenstruik boog, die met enkele uitgebloeide kelken en verlepte knop pen aan den rand van het pad stond. „Hebt u al genoeg van het dansen, juf frouw Dehnhardt?" verhief hij zjjn stem op licht schertsenden toon. „Of wilt u op een bruiloftsavond [plantkundige studies maken „De zaallucht dreef mij naar buiten. Maar het is hier al niet veel beter. Kijk u eens naar die arme rozen; zij zijn al verdroogd, nog voor de knop ontloken is. Een echt beeld van zoo veel arme stadskinderen, die tusschen onze huizenkolossen van kommer omkomen" „U denkt ook hier weer aan uw kleine leerlingen, juffrouw Dehnhardt? Zulke ernstige gedachten zijn nu niet bepaald ge schikt voor een bruiloft," Geen zich.tzendi.ngen. Firma Gez. GRAAF, in prijzen van f 0,60, f 0,75, f 0,90 en f 1,30 en in luxueuse uitvoering voor f 1,05, f 2,f 2,70 en f 3,60. voor 50 en 90 cents. voor hen die dagboek willen houden, f 2, Zij knikte peinzend het hoofd. Ik kan er niets aan doen. Mijn karakter is nu een maal zoo." „U hebt veel droevigs moeten verdragen, Maar zou de tijd ook deze wond niet kun nen helen?" zei hij, terwijl hij inwendig dacht„Het is niet de dood van haar vader alleen waaronder zij ljjdt zij kan dien ander niet vergeten O die schurk 1" En eenigszins bitter voegde hij eraan toe: „Wij moeten de teleurstellingenvaD het leven maar nemen zooals ze vallen, evenals immers aan de rozenstruik ook niet alle knoppen bloesems worden. Onze beste bedoelingen, onze edelste gevoelens, hoe dikwijls worden ze miskend en smadelijk beloond Een lichte bleekheid vertoonde zich op haar gelaat bij zijn laatste woorden, waar aan zij een geheel andere beteekenis gaf. „U hebt helaas recht om zoo te spreken zei ze zacht.„Als u eens wist, hoeveel leed het mij thans nog doet en hoezeer ik er berouw over heb, uw trouwe,onbaatzuchtige bedoelingen miskend te hebben. „Wat hebt u miskend vroeg hy ver wonderd. „U zelf toen op dien bewusten mid dag in den dierentuin, toen u mij waar schuwde en ik u koel en stroef afwees. Ontkent u het maar niet, u hebt mij zulks nooit vergeven of vergeten; uw gedrag sinds dat u hier bent toont het mij duidelijk ge noeg. En ik moet mijzelf bekennen, ik heb dat verdiend Steeds weer wilde ik u schrif telijk om vergeving vragen, terwijl u in Brussel was, maar ik heb die zelfoverwin ning niet kunnen behalen." „Juffrouw Ottilieriep hij hartstochtelijk. „Ik geef u de verzekering „Neen, voor u weer naar Brussel vertrekt, moet ik het bekennen. De geheele verschrik kelijke waarheid werd ons geopenbaard, toen mijn mama een brief van twee heeren ont ving dio het schandelijk karakter van dien man in dat schrijven bevestigden. Maar hij waagde het zelf ook niet meer ons on der de oogen te komen Met een paar koele schriftelijke beleefdheidszinnetjes heeft hij afscheid genomen. En ik ik kon daar vóór van u denken, dat u hem slechts.zwart had willen maken om mij verdenking te gen hem te doen koesterenVergeef u mij Zij reikte hem de hand, die hjj in de zijne vast hield. „Wilt u mij één vraag oprecht beant woorden, juffrouw Ottilie?" „Gaarne en oprecht." „U hebt dien'ander .eenmaal liefgehad, niet waar?" „Liefgehad riep zjj uit en bloosde tot achter de ooren, zoodat zij hem trotscher en bekoorlijker dan ooit toescheen. Op mijn woord neen. Hij heeft zich bij ons in gedrongen, hij had er slag van, een wit voetje bij mijn armen papa te krijgen, op wien zijn adellijke naam en zijn beschaafde manieren veel indruk maakten, hij was zeer vriendelijk en voorkomend voor my, en misschien zou het ongeluk gebeurd zijn, dat ik hem genomen had, maar bemind heb ik hem nooit." Zijn hart klopte hoorbaar van louter zalig heid. Maar zij ging verder: „Naderhand is het mij duidelijk geworden dat jk er berouw van zou hebben gehad hem tot echtgenoot te hebben genomen, ook al was hy niet de man als wie hij zich tenslotte ontmaskerde een speler, ja zelfs een valscbe speler." Getroffen keek hy voor zich uit. Zij had dat droevige punt van zyn eigen verleden aangeraakt. „En herinnert u zich misschien nog juf frouw Ottilie, dat ik u toentertijd zeide, dat ik geweest was, wat hij was vroeg hy zachtjes. In grenzenlooze verbazing hield zyhaar schreden intoen spiegelde zich een be klemmende angst in haar gelaatstrekken af. „jy een speler Jy Paul voor den eersten maal kwam zijn voornaam over haar lippen, dof en zachtjes als een onder drukt snikken. Toen had hy zijn arm om haar middel geslagen en leidde haar als een kind naar een rustig plekje. „Luister naar mij, Ottilie lieve zoete Ottilie hij streelde haar blonde haren vaart Dinsdagmiddag 3 uur van Texel en Vrijdag 29 Juni 2 uur van Amsterdam. Mevrouw Buysing Damsté vraagt tegeu 1 Augustus a.s, vaart Maandag 2 Juli Vertrekt 2 uur, vertrek 8 uur. Vee verzekerd. C. METS Zoon. Opnieuw ontvangen: (merk Falkenroth) Verder in voorraad Prijzen scherp concurreerend. Aanbevelend, Parkstraat. Voor 40 tot 85 centen hebt ge een bij Fa. LANGEVELD DE ROOIJ. met zachte hand „wat ik je te vertellen heb, is de biecht van een menschenleven, dat verloren dreigde te gaan evenals dat van dien ellendeling. Maar ik heb mij om hoog weten te heffen Gode zij dank ik heb myn beste deel in den arbeid terug gevonden. Ledigheid is des duivels oor kussen, en in die ledigheid zou ik bezweken zyn. Maar toen ik mij in den stroom des levens wierp met het vaste voornemen, al mijn krachten op nuttiger en flinker wyze aan te wenden, toen reikte de Godheid mij een helpende hand en trok mij omhoog harten vrouw, jouw lieve, reine hand En hij boog zich over haar hand en drukte een lange, teedere kus op die hand, die hem den weg van den arbeid had gewezen, en toen biechtte hij in haastige woorden de voorgeschiedenis van zijn leven Binnen in de zaal klonken de tonen van een wals en het schuifelen der voeten, van tijd tot tijd onderbroken door daverend ge lach. Steeds vroolijker werd de stemming. Toen deze dans voorbij was, noodigde de vader der bruidjes allen opnieuw uit tot champagne drinken, maar de in zijn club hooggewaardeerde redenaar wa.s nu niet meer te houden hij klauterde op een stoel en de golven van zijn welsprekendheid rol den door de zaal, totdat zij zic-h oplosten op de beide bruidsparen en in een jubelend hoera-geroep. In den uitgang naar den tuin stond Paula en riep met geweldige stem „Juffrouw Ottilie waar zit u toch? Juffrouw Ottilie „Hier zijn weal. Wat is er dan vroeg Alsen, met Ottilie te voorschyn tredend. „U moet met de bruidsparen klinken. Er is juist een schitterende speech afgestoken, die had u eens moeten hooren. U hebt heel wat gemist." „Werkelijk?" En beiden lachten, zoodat Paula hen geheel onthutst aankeek, „Maar nu komen wij ook weer in de zaal zei Alsen, „gaat u maar vooruit, juffreuw Paula en vertelt u maar, dat men na ook met ons kan klinken." Slot volgt.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4