Sportvereeniging Texel. Voor 35 cents Voor 50 cents MAIZENA-PUDDÏNGEN Binneula nd nieuws, openbare vergadering. Texel II—Geel Wit 11 Texel I -ll.ïlC. 11 Deurwaarder C. G. GUDE publiek verkoopen een keurig gangleitje een printator-bloe, Algemeen bekende kuiali teitsartikelen voor elke {gjg huishouding Predikbeurten. Marktberichten. ADVERTENTIES Feestcommissie Oen Hoorn. TEXEL. 10 Augustus 9:3 Wolkeuringen. Aangemoedigd door in vorige jaren voor Landbouwtentoonstellingen plaats gehad hebbende wolkeuringen, besloten dit voorjaar de Federatie tot Verbetering van den Wolhandel en de Vereeniging tot Verbetering van de Schapenfokkerij in N.H. deze keuringen in het belang der schapenhouderij voort te zetten. Een uit noodiging aan de houders van gecontro leerde rammen om deel te nemen aan deze keuring, vond een buitengewoon onthaal, zoodat bjjna zonder uitzondering alle rammen in controle bij de Vereeniging tot Verbetering v. d. Schapenfokkerij in N.H. onder controle geschoren werden. Gezien dit schitterend succes heeft de vereeniging gemeend voor de meest waardevolle vachten van op de Alkmaar- scbe tentoonstelling geëxpo eerde ram men, mits de vachien worden inge zonden, een verguld zilveren, een zilveren en een bronzen medaille beschikbaar te stellen. Voorts is besloten de Scbapenfokvee- dag te den Burg Texel op 22 Aug. a.s. aan te vullen met een expositie van de vachten op Texel onder controle gescho ren, waarop zij dan voor de meest waar devolle vliezen eveneens als prijzen uit looft een verguld zilveren, een zilveren en een bronzen medaille. Zie advertentie in dit nummer. Het kerkhof van Oudeschild. Omgeven door een mantel van geboomte ligt ter zijde van de groote weg op de Hoogeberg, als een rustige rustplaats, het kerkhof van Oudeschild. De eenzame wandelaar toeft er, familie leden en naastbéstaanden van hen die er rustplaats vonden, brengen aan het stille oord een bezoek. Bestuurders van de Hervormde en van de Rojmsch-Katbolieke kerkelijke ge meenten te Oudeschild nu, hebben extia- zorgen aan het uiterlijk van de begraaf plaats besteed, zoodat het lieflijk gelegen plekje er thans ook welverzorgd uit ziet. Wanneer nu eigenaren van graven konden besluiten aan grafhekken en •zerken een uiterlijk te doen geven, dat zich bij de omgeving aansluit, zou het geheel er ongetwijfeld veel bij winnen. Premiekeuring. Donderdagmorgen hadden de gewone jaarlijkscbe keuringen plaats voor paar den van het type landbouw-tuigpaard. Op de aangegeven tijd, halftien, waren de heeren-keurmeesters present, maar keuringsmateriaal was er toen nog heel weinig. Waren de boeren hier van de zonnetjjd Zouden ze om halfelf eerst arriveeren Of was er misschien meer op het land te verdienen, bg dit allerkostelijkst zomer weer Wij kunnen bet niet zeggen. Aan belangstelling van de zijde van het publiek ontbrak het met. Maar toch, langzamerhand arriveerden meerdere paaiden en veulens, al bleef de aanvoer onbeteekenend. De kwantiteit liet dus te wenschen over engezien de uitslag van de keuring, de kwadteit naar het oordeel van de keuringscommissie zeker even eens. S echts twee aanhoudingspremies wer den toegekend, n 1. een vau f 50, - voor da stamboekneugst Wilko en eeu van 116,— voor een eenjarige merrie van de heer M Kuip. Ingeschreven in het bulpstambonk werd de merrie Ctlo van de neer S N. Klaver. Bij de premiekeuring van veulens af stammend i van de hengst Wilko werden de uitgeloofde premies toegewezen. Eeü premie van f 7,50 werd toegekend voor een merrieveuleo, eiger aar de heer D. Kikkert J Hz een van 15,— voor een merrieveuleu, eigenaar de neer M. J. Veeger en een van 12,50 voor een hengstveulen van de heer S N Klaver. Oiuleschild. Vanaf Maandag 6 tot en met Donder dag 9 Aug werden van hior verzonden 556 lammeren, 449 schapen, 9 kalve ren, 5 varkens, 8 koeiaD, 1 veulen. Een pink van den landbouwer A. De Jong te Nienw-Lekkerlaod,. die sinds 4 wi keu spoorloos was veidwen m, liep Zatei dagmorgen reosklaps weer in de nude Woide te traden. Ri-ia, wat is dat INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. OVERAL VERKRYGBAAR.I MevrouwZeg eens Kaatje, wat zet je vandaag een bedrukt gezichtwat scheelt er aan Kaatje O niets, mevrouw 1 mij scheelt niemendal. Als u maar niet denkt, dat het is omdat ik geen kermisfooi gehad heb. Kookt wo melk Vermoedelijk door het drinken van on gekookte melk hebben eenige personen te Made in vrij hevige mate mond en tongblaar gekregen. Kookt daarom steeds uw melk alvorens ze te drinken. Vliegen zonder motor. Uit Berlijn, wordt aan het „Hbld." bericht De vóórwedstrijden voor de bekende Rhön-zeiivliegwedstrijden zijn thans weer begonnen op de 960 M. hooge Wasser kupoe. Tot nu toe zijn ongeveer 30 machines klaar om te starten, waaronder vlieg tuigen uit Amerika, Zweden, Oostenrijk en Tsjecho Slovakije. In het geheel zijn meer dan 100 vliegtuigen ingeschreven. Hef Kanaal overgezwommen. Reuter meldt uit Calais De zwemmer Sullivan is er in geslaagd het Kanaal over te zwemmen in 27 uur 23 min. Na kapitein Webb en na Burgess dus deze Amerikaansche zwemmer, die al zoo lang op de loer lag te Dover. Zondagavond is hij iu zee gegaan en Maandagavond om 8 uur had hij zijn doel bereikt en zette hij in Calais voet aan wal. De afgelegde afstand bedraagt 90 KM zoodat Sullivan meer dan 3 K.M. per uur heelt gezwommen. De Amerikaan is de derde die geslaagd is, eigenlijk, die zoo gelukkig geweest is te slagenwant, men weet, dat het slag9n van een kanaaltocht niet in de eerste plaats afhangt van de capaciteiten van den zwemmer, vau zijn conditie of toerusting, maar dat de hoofdzaak is... het juiste oogenblik te kiezen. Tij en wind beslissen over het succes. In de tweede plaats geldt de toerusting als hoofdfactor voor het slagen. Is de huid vau den zwemmer voldoende ingevet en, vooral, is de bril waterdicht Oize land genoot, do bekende zwemmer Piet Ooms die ai bij herhaling getracht heeft de krachttoer te verrichten, beeft menig maal juist met de bril te sukkelen gehad. Als hij nog fut genoeg bad verder te gaan, belette een vinnige oogontsteking hem dit. Na Webb in 1875, die er toen 21 uur 49 miu. over deed, slaagde Burgess op don 6en September 1911 en deed er toen over 22 uur 35 min. Sedert zijn er nonderden pogingen ge weest van anderenmen beeft het ge probeerd vau de Fransche éa Engelsche kust af; er zijn heele berekeningen ge maakt theoriën opgebouwd, statistieken aangelegd en er heeft zelfs een zwemmer die op 250 M van de kust, nadat hij 23 uur gezwommen had, moest opgeven, later zelfmoord gepieegd. Dit was Sullivan's zevende poging. Toen hij uit het water kwam moest hij gesteund worden en bereikte aldus het Casino. Hij werd door de bezoekers luide toegejuicht. Ia Dover staan uog tal van zwemmers en zwemsters klaar om te probeeren wat iu bijna een Uaive eeuw slechts aan drie zwemmers gelukt is. De mark. De mark daalt eiken dag zoo enorm in waarde, dat men thans voor 60 a 70 cent Hollandscb geld een milli ien mark koopt. Er heerscht in Duitschland een groot gvbrek aan papiergeld, daar de drukpersen niet gtnoèg kunnen leveren bij de dagelrjksche scherpe waarde vermindering. De Rijksbank te Berlijn moest Dinsdag haar loketten slujteo, daar zij wegens gebrek aan bankbiljetten niet in staat was betalingen te doen. Zijn nek gebroken. Te Nieuw-Scheemda is de milicien B. B., die zich aan een auto vasthield, met zijn rijwiel in een sloot laDgs den weg gesmakt, wat tengevolge had, dat de ongelukkige zijn nek brak en overleed. „Een goed burgerpotje en een half fleschje bier". Het Tweede-Kamerlid Hugenholtz heeft den minister van Justitie eenige vragen gesteld, in verband met een onderhoud van de redactie van het blad „Het Huis gezin" en den directeur der strafgevan genis te 's-Hertogenbosch, overgenomen in het „Utrechtsch Dagblad" van 31 Juli 1923, middaguitgave, waaiin o.m. voor komt de volgende mededeeling „Zij, die reeds veroordeeld zijn, kun nen ook aan den kostenden prijs hun eten uit de cantine oDtvangen, doch slechts driemaal per week. Het is geen rijke maaltijd dien de cantiDe geeft, maar toch een goed „burger potje" (aardappelen met groenten, vleesch en jus) en er wordt ook een half floscbje bier naast gezet." Zondag 12 Augustus 1923. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, 'sav. 7 uur Eerw. Heer H. Janzen Cand. t. d. H. D. te Utrecht. Waal, nm. 3 uur ds. v. 't Hooft. Koog, v.m. 10 uur de hr. T. Schaap Evangelist te Charlois Den Hoorn, v.m. half 11 ds. Briimmer. Voorbereiding H. Avondmaal. Collecte voor noodl. kerken en personen Oudeschild, v.m. 10 uur ds. v. 't Hooft. Oosterend, v.m. 10 uur Eerw. Hr. H. Janzen Cand. t. d. H. D. te Utrecht. Cocksdorp, v.m. half 11 ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur de heer G. v. Heiningen theol. cand. Gouda. Collecte v.h. Prov. Studiefonds n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. half 11 Mej. A. Hooghiemstra Prop. A. D. S. te Utrecht. Purmerend, 7 Augustus. 809 Runderen waaronder: 350 vette koeien f 0,90 af 1,30 p. K.G. a7. Gelde koeien 250 a f 525 J Melkkoeien 250 a f 525 93 Stieren. 110 Vette kalveren per Kg. 0,90 af 1,20 181 Nuchtere kalveren 10,a f 40,— 458 Schapen 35,— a f 48,— 545 Lammeren 20,a f 32, 357 Vette varkens per K.G. 0,72 a f 0,78 38 Magere varkens 18,— a f 36,- Kipeieren 6,50 a f 7,50 Schagen, 9 Augustus. Uit de Schager Crt. 104 Vette koeien 67 Gelde koeien 40 Kalfkoeien 167 Lammeren 30 Vette varkens 200 Biggen Boter Kipeieren per 100 f 300 a f 540 325 a f 400 400 a f 550 24,— a f 34,— 0,72 a f 0,80 18,— a f 25,— 1,45 a f 1,65 6,— a f 7,— Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 3 tot en met 10 Aug. 1923. GEBOREN Jacob, z. v. Jan Hendrik Schraag en Eva Smit. ONDERTROUWD Jacob Backer en Jakoba van Liere. GETROUWDArie Boon en Christine Ottilie Georgine Anna Marschalk OVERLEDENGeertje Vlaming, 26 jaar, dochter van Cornelis Vlaming en Maria Kooger. GEVONDEN VOORWERPEN. (Gedeponeerd ten raadhuize). 1 rozekrans, 1 tijdmeter van een foto toestel, 1 grijs gele damesceintuur, 1 porte- monnaie met inhoud, 1 zijde meisjesmuts en 1 heerenrijwiel. DOOR OVERSPANNING EN ZORGEN. 120 Mannen zoowel als vrouwen hebben on der zenuwachtige, beproevende omstandig heden gewerkt. Zij raakten overwerkten missen de kracht om de bacillen van ge- •vatte influenza of koude te bestrijden. Het bloed raakt overladen met overtollig urine zuur, de nieren worden ondermijnd door de groote inspanning en spoedig volgen verschijnselen als: hoofdpijn, duizeligheid, zenuwoverspanning, urinekwalen, graveel, waterzuchtige oogen, rheumatische spieren en door urinezuur aangetaste gewrichten, stijve schouders en pijn in den rug. Daartegen worden Foster's Rugpijn Nie ren Pillen aanbevolen, en er dient geen kostbare tijd verloren te gaaD. Uitstel leidt al te vaak tot rheumatiek, spit, steen vorming, ontsteking van de nieren of blaas, en nierwaterzucht. Zelfs ongeneeselijke kwalen kunnen door verwaarloozing ont staan. Als uw nieren verzwakt zijn door zorgen en overwerking, tocht, koude, epidemische koorts, schadelijke bezigheden enz wendt U dan met vertrouwen tot Foster's Pillen. Verkrijgbaar in Apotheken en drogist zaken a f 1,75 per doos. 28 ONDERTROUWD J.. BACKER en Cocksdórp.'Texeli 10August"us 1923 Huwelijksvoltrekking 23 Augustus a.s. Ondergeteekenden betuigen hunnen har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. A. W. R. v. d. WINT. M. L. v. d. WINT—v. d. Poll. Limburg Stirumstr. 41, Helder. Hedenavond 11 Aug. half 8 Bespreking Optocht. Opkomst van ouderen gewenscht. Het Bestuur. Nederlaag-~W edstrijden. Zondag 12 -A-ugustus v.m. half 12 n.m. 2,15 uur Dagkaarten 25 ct. Kinderkaarten 15 ct. Zitplaatsen 10 ct. (dagkaarten.) Het Bestuur. te TEXEL, zal op Vrijdag 17 Augustus 1923, des namiddags 3 uur op Klif te den Hoorn in goede staat zijndediverse fuiken van 80—150 maas metjschuttings, 2 karen, palen, touwwerk, leeren broek (hoos, zoo goed als nieuw) lange laarzen, korven, alsmede kleine ontroomer, enz. enz. om boodschappen aan de deur te noteeren. om in de zak te dragen. Het nieuwste nieuws. De bloes kunnen beschreven worden met potlood, doch ook met elk hard voorwerp. Om het geschrevene te doen verdwijnen, trekt men het schrijfblad langzaam naar beneden. Wil men een notitie laten staan dan schuift men tot aan deze notitie, en het andere verdwijnt. Practisch voor aanteekeningen van aller lei aard. Fa Langeveld ct de Kooij. HONIG'S 4 /-vweriAi I VAN IIFRF I

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 2