Zaterdag 1 Sept. 1923. No. 3739. 2 kippenhokken, BOELHUIS fa.LangeyelddrtleRooij Postzegelverzamelaars Een koopje! postzegel-album voor f 4,75. Wiskelleisn f 0,90. Bijblad van de Texelsehe Courant Deurw. GUDE Noteeriug C. K. Keijser Co. Ad verteeren doet verknopen. Predikbeurten. van Zondag 2 September 1923. HERVORMDE GEMEENTE. Burg, rm. 10 uur ds. Raabe. Doopsbediening. Maandcollecte. Waal, vm. half elf ds. v. 't Hooft. Koog, 's av. 7 uur ds. v. 't Hooft. Den Hoorn, v.m. half 11 ds. R. Riphaagen te Westerbork (Dr.) Oudeschild, n.m. half 3 ds. Schellenberg. Oosterend, n.m. 3 uur ds. Brümmer. Cocksdorp, v.m. half 11 ds. Schellenberg. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur de hr. S. Wesbonk theol. cand. Winsum (Fr.) Zendingscollecte. n.m. 3 uur dezelfde. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, vm. 10 uur ds. de Maar. Dinsdag 4 September. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, 's avonds 8 uur ds. B. v. d. Werff van Helder. Dank- en biduur Kroningsjubileum. Woensdag 5 September HERVORMDE GEMEENTE. Waal, v.m. half 11 ds. van 't- Hooft. Dank- en bidstond, in verband met het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Zang van de Chr. Jonge Dochtersver- eeniging „De Heere is mijn Herder." A.D V JfcüïtTürN T1E1N. TE KOOP GEBR. GEUS. wegens opheffing van bedrijf, ten verzoeke en ten huize van den heer P. v. d. VOORT, Eierland Texel, op Dins dag 4 September 1923. des morgens te 11 uur nieuwe tijd, van 1 paard mak in alla tuigen, 1 tentwagen zoo goed als nieuw, een boerenwagen, zoo goed als nieuw, 1 driewielde kar, 1 bietenmachine, 1 beddenaflegmachine, 1 houten wagenschuur tot amotie, 1 groote driedeelige voerkist, 1 stel bloembollenzeven, een 2-schaarpIoeg. Verder ploegen, eggen, tuigen, kruiwagens, harken, schoffels, hak kers, schelfzeil, manden, palen, steiger- en kruiplanken, punt- en gladdraad, kippen gaas, varkensbakken, kippenhokken, wagen- wip, 2 klampen mest, 2 klampen bollendek, brandhout enz. Betaling 1 October 1923. van AF OUDESCHILD Mixed mais 11,25 Laplata mais 10, Chevaliergerst 12, Gerst blanke 9,50 Murwe lijnkoeken 14,75 Suikerkoekjes (incl.) 15,50 Zaansche Voorslaglijnkoeken 11,50 Amerik. lijnkoeken 11.75 Sesamkoeken 10.25 Haver 12,50 Voererwten 11,50 Gebroken kippenrijst 14,50 Gemengd kippenvoer 12,50 Tarwe 13,— Tarwezemelen (incl.) 6,50 Liebig's Vleeschmeel 25, Phosforzure Voederkalk 14, Alles per 100 K.G. den Burg, Texel, 3 September 1923. 27 X 37 cM. Verkrijgbaar bij De mooie, groote Swanenberger losbladige Union-uitgave. 402 bladzijden, in sterke schroefband, Fa Langeveld de Kooij Voor het afbrengen van het Italiaansche s.s. Koefia, dat gistermorgen in de Eierlandsche gronden strandde, is door de firma Dros in samenwerking met de reederijen Wijsmuller en Doeksen, een bergingscontract gesloten op de basis van .no cure no pay". Sleepbooten zijn ter plaatse. De Cockscïorp, 30 Augustus. Hedenmorgen strandde in de „Eeirlandsche gronden" een stoomschip. De motorreddingbooten .Brandaris" van Terschelling en „Dorus Rijkers" van Helder gingen in zee. De eerste moest echter wegens averij terug- keeren, doch aan de bemanning van de Dorus Rijkers gelukte het, na een moeilijke tocht door de branding, verbinding met het schip te krijgen en de uit 34 koppen bestaande bemanning op te nemen. Ook de reddingboot van De Cocksdorp ging in zee, doch behoefde geen hulp te verleenen, daar het reddingswerk reeds do»r de Dorus Rijkers was volbracht. Deze kwam nu naar binnen, om te trachten binnendoor Den Helder te bereiken. Het gestrande schip is een Italiaansche boot de Koevia van Tripoli, op reis van Hamburg naar Cardiffhet is over de buitenste bank heen geslagen en zit thans niet gevaarlijk. Morgen ochtend zal men trachten met de sleepboot Bornrif van de firma Doeksen verbinding te krijgen. 31 Aug. De Dorus Rijkers is hedenmor- morgen teruggekeerd, heeft de schipbreukelin gen hier aan land gezet en is daarna bpfenom naar Den Helder vertrokken. Het gevaar van de weg. Het kind van den winkelier S«haf tenaai' te Nunspeet, is bij bet oversteken van de straat door een vrachtauto over reden en gedood. Don bestuurder treft geen schuld. Nieuioe werkwijze van het postgiro kantoor. Dezer dagen is wijziging gebracht in de werkwijze van het postgirokantoor, waarbij de girodienst meer is gecentrali seerd. Ongeveer een jaar geleden is met de voorbereiding tot deze centralisatie een aanvang gemaakt. Zij is in plan ontwor pen door den heer A. Cohen, directeur van de MA.B.O, in overleg met het bestuur van den girodienst. By de thans gevolgde werkwijze worden alle hande lingen tot hun allereenvoudigsten vorm teruggebracht en wordt op vernuftige wijze op ruime schaal gebruik gemaakt va,n de uiterst geperfectionneerde hulp middelen, die voor een deel geheel nieuw zijn en speciaal voor den dienst moesten worden vervaardigd. Van den Nederlandschen Postgirodienst wordt nu getuigd, dat hy met een naar verhouding belangrijk minder aantal ambtenaren zal werken dan welke andere gelijke dienst in het buitenland.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 5