w N°. 3741, Zaterdag 8 September 1923. 36'" Jaargang. Biieuws- en Advertentieblad. Spoor- en Bootdienst. Binnenland £cy bjj hei strijken van zij Jen stoffen een dunnen doek overdevoorzjjdevanhetyoed 01t verschijnt Woensdag- en Zaterdagmorgen Advertentlfin daags voor de uitgave vóór 4 nor nam. ABONNEMENTEN en ASVERTENTIEN worden aangenomen bfl de üitg Tim ma LA. NGEVIL1A 013 R O O IJ, Parkstraat, Boan of T i t i a Gemeentebegrooting. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat de begrooting van de inkomsten e r uit gaven der gemeente, voor het dienstjaar 1924 van heden tot den dag der behan deling in den Raad, ter gemeente-secre tarie voor een ieder ter lezing is neder- gelegd en. tegen betaling der kesten, algemeen verkrijgbaar gesteld Texel, 4 September 1923. Burgemeester en Wethouders voornmd., De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. BUYSING DAMSVE. Vervolgonderwijs. DIENSTPLICHT. Oproeping in werkelijken dienst De Burgemeester van Texel roept, ingevolge artikel 68 van bet dienstplicht besluit, bij dezen op den in het verlof- gangersregister dezer gemeente inge schreven verlofganger Pieter Sorgdrager, behoorende tot het Regiment Kust Artillerie lichting 1918, om zich op Vrij dag 5 October 1023, te Hoek van Holland in werkelijken dienst te begeven tot het volbrengen van zijn eerste oefening, voor zoover deze nog niet door hem is ver vuld. Texel, 4 September 1923. De Burgemeester voornoemd, BUYSING DAMSTE. TEXEL, 7 September 192 Bekroning. Bertels' Oliefabrieken te Amsterdam werd op de groote Landbouw Tentoon stelling te Gouda bekroond met Gouden Medaille voor hare inzending der bekende Bertels' Lijnzaadkoekjes met Suiker, Cleveland's Eggsmeal, een Ochtendvoeder met een zeer hoog gehalte aan eiervor- mende stoffen, en een verbeterde droog- voederbak voor kippen, waarvan ter ge legenheid van het Regeeringsjubileum/ H.M. Koningin Wilhelmina 100.000 stuks gratis worden geleverd, n.l. bij iedere 50 Kilo Cleveland's Eggsmeal een gratis droogvoederbak. Jubileumfeesten. Er is een Franscb spreekwoord, dat zoo iets zegt als: „Al etende komt de honger." Het is met de feestelijkheden hier zoo ongeveer evenzoo gegaan, hoe meer men er van hoorde en zag, hoe meer animo er voor kwam en de laatste dagen, vooral, stonden geheel in het teeken van versiering en illuminatie. Het eerste nummer van het program ma is goed ingeslagen en is een belofte voor de toekomst. Da etalage-wedstrijd heelt glans gegeven aan de feestelijk heden en de mededinging in deze vriend schappelijke strijd waS boven verwachting 22 winkelzaken namen aan de vreed zame kamp deel en aile andere luisteide buiten mededinging djor een fraaie uit stalling het geheel op. Bijna zonder uitzondering hadden alle neringdoenden het biste beentje voor gezet, wat bij de roLdgang een aange naam effect gaf. Wij hebben onszelf herhaaldelijk ge lukkig geprezen, nie* te zijn geroepen om uitspraak in de e alage-wedstrijd te doen. De jury heelt een verbazend zware taak genad. De eene uitstalling trof door de nauw lettende zorgen er aan besteed, de andere door de gedachte, die aan Jiet geheel ten grondslag lag. Origineel was b.v. de reclame voor het Simplex-rijwiel van de rijwielhandelaar J. Reij. De gebroken tolboom en do onbe schadigde fiets, ze spraken boekdoelen. Maar een vergelijking met de uitstal ling van zijn collega, de firma Gebr. Lateber ging niet op. Hier trof de uit stalling meer door de kolosale opzet en de algemeene reclame voor de zaak, die er aaa ten grondslag lag. De nationale vlag met oranje-wimpel, die 's avonds het geheel opluisterde gaf aau net geheel een jubileum-cachet. Zoo kregen wij een smaakvolle kust- bare uitstalling van de bauketbakker Moojen, weer niet te vergelijken met het omvangrijke stuk vakwerk in de uitstalling van de banketbakkerij A. Kik kert Zoon. Wij zouden zoo kunnen voortgaan. Door het deftig karakter, de smaakvolle opzet van het geheel trof do uitstalling in de metaalwarenbandel Wed. P. J. Zoetelief, zoo ook die in de sigaren- en sigarettenhandel Plaatsman. De hoorn van overvloed, die het bloemen magazijn Verstegen sierde, is wetr iets gehee anders dan het keurig staaltje van tuin aanleg, dat in het bloemenmagazijn van Deventer prijkt. De jury had een zware taak, ze had ook een ondankbare taak De bekroning van de etalages moet een volgende maal anders geregeld, de prak tijk heeft dat nu reeds aangetoond, De uitstalling van het kleeding- en manufacturenmagazijn Jacob Dekker er- die van zijn college I. Moerbek diener- vermeld, die van de banket- en pain de luxe-bakkorij D. P. Koorn eveneens. De zeevaartschool in de etalage van de beer Wortman is een kranig stukje etaleer- kunst. Door de keurige lijnen van archi tectuur valt op de etalage van de krui denierszaak C. van Tongerlo, als jubileum uitstalling verdienen de uitstallingen van de kruidenierszaak de Koningh et van D. Wuis weer bijzondere vermei ding De boek- en fotobandel Mercator het ft een uilstalling smaakvol en voor naam van opzet, is weer niet. te verge lijken met de eveneens smaakvolle eta lage van do scboenbandel Joh Kikkert Heutcb, de practijk heeft bewezen, dat een indeeling voor elk vak apart en dan nog voor aard en uitvoering in het t bijzonder een volgende maal noodzake lijk is. De advocaatfabriek N.V. „E. T. A.B, voorbeen Gebr. Dros, kon op een uit stalling bogen, die gezien mocht worden, product en grondstoffen waren daarin keurig gerangschikt, de Wijnhandel Fer werda Tieman, bracht het artikel eveneens door een opvallende etalage onder de aandacht. De etalage van de galanteriezaak C. Witte gaf op een miniatuur-grasveld een hoele boerderij te zien. Door smaakvolle uitvoering viel de etalage op van de kapperszaak v. d. Aakster, daar was een prijzens waardige soberheid betracht. Keurig, van Uitvoering en opzet beide, was de etalage van P. Uitgeest. De beoordee- lingscommissie had een zware, ondank bare taak. Wij laten de uitspraak hieronder vol gen le prijs etalage A. Kikkert Zn. 2e G. Wortman 5e C. Moojec Wed. P. J, Zoetelief m D. Wuis TEXELSCHE COURANT. AboKnemmitprió» per 3 maandeni ooi den Burg 50 Cts. Franco per post door geheel Nederland 75 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Losse nummers 3 cent. (TELEFOON INTERCOMMUNAAL No. 11. Prij» der Adeertfntiini Van 1 tot 5 regels 50 Cts. Iedere regel meer 10 Ct. Qroote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend, POSTCHEQUE- en QIRODIENST No. 652. Licht op Van Zaterdag 8 tot en met Vrijdag 14 September. voor rijwielen 8,20 uur, voor rijtuigen 8,50 uur HOOGWATER reede van Texel. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Zomertijd. 6 Sept. 7 8 9 10 11 12 v.m. 5,13 6,35 7,39 8,31 9,12 9,51 10,29 Des namiddags Is het ongeveer een half uur later hoogwater. Post- en telegraafkantoor den Burg geopend. Op Zon- en feestdagen Vm. 8 tot 9 uur n.m. 1 tot 2 uur Op werkdagen voor Telegrammen Vm. 8 uur tot n.m. 8 uur. voor Postzaken Vm. 8 uur tot n.m. VI, uur. Voor postwissels, kwltantign, Rijks verzekeringsbank, postcheque en girodienst. Vm. 8.30 uur tot n.m. 3 uur Voor Rijkspostspaarbank Vm. 9 uur tot n.m. 7,30 uur Zaterdagavond na 6 uur voor postdienst gesloten Dienstregeling 1 Juni 1923. Zomertijd. Vertrekuren van de Boot. Op Werkdagen Vertrek Texel 6,8,30 vm. 2.30 5.30 nm Helder 7,— 10,15 vm. 4,15 6,45 Op Zon- en Feestdagen van Texel6,— vm. 8,30 vm. 5,30 nm. van Helder; 7,— 9,30 6,45 (Vertrek en aankomst der treinen van den Helder naar Amsterdam. Vertrek Helder. Aankomst Amsterdam 6,32§ 9,04 i 6.49f 9,04 7,30 sneltrein 9,04 10,04§ 12,10 12,40 2,54 2.04ft 4.40 3,54»» 6 4,15§ 6,40 7,25 9,31 Donderdag naar Schager. een markttrein, ver trek 7,45 aankomst 8,35. Van Amsterdam naar Helder. Vertrek Amsterdam. Aankomst Helder 5,19§ 8,35 7,579,37 9,11 11,21 12,28§ 2,41 3,04 6,19 5,49§ 8,05 9,16 11,05 ll,21f 12,57 Niet op Zon- en feestdagen, f Alleen op Zon- en Feestdagen, ff Alleen op Zaterdag Niet op Zaterdag, Zon- en Feestdagen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel brengen ter openbare kennis dat aan iedere openbare lagere school in deze gemeente gedurende de wintermaanden op 3 of 2 namid dagen of avonden per week in een tweejarigen cursus vervolgonderwijs zal worden gegeven, indien ten minste twaalf leerlingen voor dit onderwijs aan de school'zich aangeven oi wor den ingedeeld. Tot den cursus worden toegelaten kinderen die het lager onderwijs hebben genoten, niet meer leerplichtig zijn en den leeftijd van achttien jaar nog niet hebben bereikt. Zij die dezen leeftijd bereiken in den loop van den cursus, mogen het loopende leerjaar het onderwijs blijven volgen. De aangifte behoort te geschieden bij het hoofd der school voor 20 September a. s. bij wien nadere inlichtingen zijn te) bekomen. Texel, 5 September 1923. Burgem. en Wethouders van Texel, BUYSING DAMSTE. De Secretaris, JONKER. it is de manier om den glans na het wasschen te behouden en om ze weder als nieuw te krijgen. Wasch Uw zijden stoffen in LUX en nooit in gewone zeep en volg de nauwkeurige gebruiks aanwijzing op het pakje. DE LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ - VLAARDINGEN. Fabrikanten van RINSO en TWINK. 3e 4e Dreigend dreven donkere sombere regen luchten, het bleef droog. —o—o—o— Ook Donderdagmorgen beloofde het weer nog weinig goeds, toen de klokken om kwart voor achten de plechtige dag inluidden. Muziek van de toren schalde weldra blij en luid over ons stille dorp en toen de stoet stond aangetreden voor de rondgang met versierde fietsen, het eerste nummer voor Donderdag, liet de zon zich zoowaar reeds af en toe zien. De wind woei uit het noorden en alle weervoor spellingen luidden optimistisch.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 1