FILTKEERPAPIER, Nieuwe sorteeringen verlaagde prijzen. DE ONDERGANG DER BOKRUITERS. Tandarts Ansingh Van der Graaf Co.'s bureaux voor den handel Luxa-zakpotlooden Briefopeners, Fa. Langeveld&dc Rooij. BEEN ZWEREN J'fila s, s. Texelstroom naar Purmerend. Voorradig voor het drogen van bloemen, 3 vel a 10 cents. Boekhandel Fa. Langeveld de Rooij. tot aanmerkelijk Briefkaart-albums, Foto-albums, Poësie-albums, Stereoscopen, Collegetasschen, Lederen geldzakken, Thermometers, Fa Lange veld de Rooij. FETTILIuSTON. in „Hotel de Lindebcnm" AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Handelsiniormatiën. vaart Maandag 17 Sept. "Vertrekt 1 uur. C. METS Zoon. in prijzen van f 0.90, f 1,05, f 1,10, f 1,20 en f 1,40. f 0.60, f 0,75, f 0.90, f 1.05, f 1.10, f 1.30, f 1.45, f 1.65, f 2.—, f 2.70 en f 3,60. f 0.40, f 0.50 en f 0.75. f 1.60, f 2.25 en f 2.70. in diverse grootte en uitvoering f 1.80, f 2.25, f 2.65, f 2.70 en f 3.25. de bekende portemonnaie van slagers, bakkers, winkeliers, enz. f 0.40, f 0.45 en f 0.50. f 0.40, f 0.45, f 0.50, f 0.60, f 0.75 en f 0.85. EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. 18) Nadruk verboden. Festeflïath bad den dood te vaak op bet slagveld en op het ziekbed aanschouwd, om niet te weten, dat hij ook hier zijn hand had uitgestrekt en dat de levenslustige, vriendelijke knaap den laatsten adem had uitgeblazen. Ook liet het gedrag van den dokter geen verderen twijfel over. Kirchhoff moest weten, dat er hier niet meer te hel pen viel Sprakeloos, als verdoofd stond de kapitein daar in het doodsvertrek. Hoe dikwijls waren op het slagveld zijn makkers rondom hem gevallen maar daar bul derden de kanonnen, floten de kogels,hin nikten de paarden overwining of dood 1 was het daar en de dood was dus niets onverwachts, niets vreeselijks Maar te be denken, dat de vroolijke knaap des middags nog zoo uitgelaten met hem had gelachen en nu te weten, dat een moeder haar eenig geluk, haar eenige hoop had verlo ren dat voelde hij als een schrijnende pijn en vervulde hem bijna met een soort wrok tegen de Voorzienigheid. Nog vermoed de zij de waarheid nietWelke moeder gelooft aan den dood van haar eenigen lie veling, wanneer hij pas enkele minuten geleden de oogen voor goed heeft gesloten I-lij kan toch alleen maar buiten kennis zijn hij slaapt! Maar als de volle waar heid straks tot haar zou doordringen Festenrath durfde hieraan verder niet te denken. Hoe vreemd moeder en zoon voor hem feitelijk nog waren, toch zou hij graag een groot offer willen brengen, indien hij deze laatste uren ongedaan had kunnen maken. Intusschen scheen de chirurg zich lang zamerhand eenigszins hersteld te hebben. Hij liet de handen, waarmee hij zijn gelaat had bedekt, zakken, en Festenrath deinsde haast terug, toen hjj het vale, aschgrauwe gezicht van den man zag, die er thans wel tien, twintig jaar ouder uitzag. Was het verdriet, was het deelneming Wordt een dokter, die aan den dood in de meest af schuwelijke gedaanten gewoon is, zoo hevig aangegrepen Festenrath was toch ook diep bewogen maar op het gelaat van chirurg stond meer te lezen ontzetting, vreeselijkeafmattingEn terwijl Festen- rath's blikken op het strakke gezicht van den dooden knaap gericht bleven, scheen de chirurg zijn oogen niet naar het doods bed te durven wenden. Zijn knieën knik ten, toen hij opstond. „Te laat!" fluisterde hij met een zonder ling heesche stem. „Ik ben te laat geroepen - hij heeft te veel van de scheerling gegeten ontzet tend Ik kan de arme vrouw vandaag niet te woord staan. Ik kom morgen weer Ik wil alle onkosten dragen voor de begrafenis. Er maar niet te veel over praten het ongeluk is nu eenmaal gebeurd. Het zou Til misschien heel veel verdriet veroorza ken. Goeden nacht, goeden nacht!" Hij was de deur al uit, alvorens Festen rath een woord had kunnen zeggen. De kapitein keek hem met een eigenaardigen strakken blik na. Hij hoorde, hoe Kirch hoff de trap afsnelde, zoo zonderling haastig. De oogen van den kapitein schenen grooter te worden hij stond daar, alsof er geen wereld om hem heen was, alsof zijn ge dachten gericht waren op een of ander punt buiten die wereld toen hief hij zijn hand op en hield baar langen tijd omhoog, bijna als iemand, die zichzelf een dure eed zweert. „Wat zou hem schelen Waar is mijn heer Kirchhoff"? Deze woorden *van de weduwe Mertens, haastig gesproken en ver gezeld door een verwarden blik door het verkrek, wekten hem uit zijn overpeinzin gen. Langzaam liet hij zijn hand zakken. „Wegantwoordde hij toen zacht. „De chirurg meende, dat voorloopig zijn aan wezigheid hier overbodig was." „Maar hij slaapt zoo vast en hij is zoo bleek Hij beweegt zich niet de adem 1" fluisterde de vrouw, nog steeds haar ver warden blik door de kamer latende gaan. „Het maakt mij zoo angstig hij ziet er zoo heel anders uit Laten wij hem slapen zeide Festenrath zacht en plechtig. „Wat God doet, is wel gedaan 1* De vrouw keek'hem verbaasd aan, doch zij scheen hem niet te begrijpen. „U zult bij, hem moeten waken," hernam de kapitein. „U kunt den knaap niet al leen laten. Hebt u niet een vriendin die ik kan waarschuwen, opdatzij U een beetje kan helpen en van dienst zijn een echte flinke, trouwe vriendin „O, ik heb niemand noodig," antwoordde de weduwe en schudde zachtjes haar hoofd. „Hij slaapt nu toch eindelijk - - ik zal bij hem waken. En hij haalt in 't geheel geen adem. Mijn arme, arme George! Toch zal het slimste wel voorbij zijn het was vreeselijk om aan te zien, toen u weg was mijn hart stond haast stil. Mijn arme, lieve jongen wat een ondraaglijke pijnen heb je moeten lijden, en wat een doodschrik heb je me op het lijf gejaagd Festenrath verliet zwijgend het vertrek. Hij had George hooren praten, dat de vrouw van den griffier, twee huizen verder, de eenige vrouw was, die wei eens bij zijn moeder kwam en wie zij ook wel bezocht. Hij begaf zich naar dit huis, wekte de be woners en vertelde hun, wat er gebeurd was. De vrouw van den griffier kleedde zich aan, zonder een woord te spreken, volgde Festenrath en trad zachtjes in het vertrekje der weduwe Mertens, die nog steeds voor het bed stond en op den knaap neerkeek. Daarna ging de kapitein naar zijn kamer. Slapen kon hij weliswaar niet. Hij wik kelde zich voorzichtig in zijn jas en ging Hoofdgracht 61, Helder is Donderdag 13 September van 's morgens 11 uur tot 's middags half 2 te spreken in groote verscheidenheid voorhanden, in prijzen vanaf f 0,40 tot f 5,50. Lakcachets en Penhouders, Brief wegers, Vloeidrukkers, Postzegel- bevochtigers, Postzegeldoosjes, Presse-papiers, Inktpotten, enz. enz. Voor Huidaandoeningen in zijn leuningstoel zitten. Soms dutte hij even in, maar na enkele minuten schrok hij telkens weer wakker. De gedaante van Kirchhoff vertoonde zich in zijn verbeelding met het ontstelde, aschgrauwe gelaat, met de afschuwelijke angstige uitdrukking. Hij kon zich den man in 't geheel niet meer anders voorstellen. Een stroom van ge dachten en vermoedens pijnigde hem. Maar het waren slechts spoken, schaduwen, hij kon ze niet grijpen, niet vasthouden. Festenrath overlegde ook, of hij nu bij de weduwe zou blijven wonen. Zijn ge moedstoestand was bovendien al genoeg gedrukt. Zou hij zich, zonder de ongeluk kige vrouw ook maar den geringslen dienst te kunnen bewijzen, iederen dag, ja ieder uur door den hartverscheurenden blik der weduwe laten terneerdrukken? Datgene, wat hij van plan was, eischte helderheid van geest en een moedig hart. Heel moei lijk zou hij deze beide op de plaats van het ongeluk kunnen bewaren. Zijn gemoed was te zacht voor zulk lijden. Hij besloot Bokelmann naar een nieuwe woning te vragen. Financiëele schade zou de weduwe door zijn vertrek niet lijdenintegendeel, zij zou zijn hand slechts des te vrijgeviger vinden. Eerst tegen den morgen sluimerde hij een uurtje in. Toen hij ontwaakte trad hij zachtjes het vertrek der weduwe bin nen. Zij zat naast het bed en had de hand van haar eenigen jongen in de hare. Nog kon zij de waarheid niet beseffen. Er lag iets eigenaardigs op haar gelaat iets ver wards, verstrooids. Het bewust worden dier waarheid kon voor haar hetzelde be teekenen ais dood of krankzinnigheid. De vrouw van den griffier, die zich slechts korten tijd had verwijderd, om orde op haar eigen huishouden te stellen, kwam nu terug. De kapitein sprak zachtjes met haar op de gang. Ook zij was van mee ning, dat juffrouw Mertens de waarheid nog niet had ingezien en misschien wel nooit zou inzien. Wat hier zou moeten geschie den om de ongelukkige vrouw te redden, daarvoor wist stellig niemand raad. (Wordt vervolgd) Een groote zweer, erg diep, volakelige etter. Den geheelen dag pyn, 'a nachts geên rust. Dan-oen paar druppels maar van het pynstillendei verkoelende, genezende, vloei bare D.D.D. Waschmiddel. Ontsteking en pyn verdwynen. Heerlyke, verkwik kende slaap keert terug. Na korten tyd volmaakte genezing. Koopt het nog heden! F. 0.75 en f. 2.50 per fl. Geneeskrachtige D.D.D. Zeep if. 1,-. Verkrygbaar by alle apothekers en drogisten. Hoofdagent: B. Meindbrsma, Den Haag, van wien Brochure op aanvraag.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4