MELANGE BOTER Nieuwe sorteeringen verlaagde prijzen. OPEN BEEN DE ONDERGANG DER BOKRUITERS. Tan der Graaf Co. bureanx voorden hand Worden Geselecteerde Pootaardappelen. Adverteeren doet verknopen. Eerste Helderscho Electrische Boterbereiding. GEBRUIK DUINKEE S Het beste en zuiverste bereid. tot aanmerkelijk Briefkaart-albums, Foto-albums, Poësie-aibums, Stereoscopen, Collegetasschen Lederen geldzakken, Thermometers, Fa Lange veld de Rooij. FEUILLETON. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallig en betwiste vorderinge Handelsinformatiën. KAN GENEZEN DOOR Zuivelfabriek ,,De OndernemiD Den Hoorn. de restanten wei, weiroom karnemelk en roomkarnemel P. DUINKER, Helder. Van mijne goedgekeurde selectievelden zijn verkrijgbaar op herfstlevering 1923 de volgende soorten: per H.L. Eigenheimer potermaat 83/.t3 mM. f 5,— Rood Star 5,— Zeeuwsche Blauwe 6,30 Bravo 6,30 M. D. DIJT, landb. ingenieur, Den Burg, Texel. in prijzen van f 0.90, f 1,05, f 1,10, f 1,20 en f 1,40. f 0.60, f 0,75, f 0.90, f 1.05, f 1.10, f 1.30, f 1.45, f 1.65, f 2.—, f 2.70 en f 3,60. f 0.40, f 0.50 en f 0.75. f 1.60, f 2.25 en f 2.70. in diverse grootte en uitvoering f 1.80, f 2.25, f 2.65, f 2.70 en f 3.25. de bekende portemonnaie van slagers, bakkers, winkeliers, enz. f 0.40, f 0.45 en f 0.50. f 0.40, f 0.45, f 0.50, f 0.60, f 0.75 en f 0.85. :r.- v;^'' vrj EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. 20) Nadruk verboden. U brengt mij toch niet tot andere ge dachten!' viel Festenrathhem voor de zoo.- veelste maal in de rede. „En bovendien hebben wjj niet veel tijd te verliezen. Wan neer ik pas ter wille van juffrouw Rietfen- burgondermijn waren naam moet op treden, dan is het misschien te laat. Dus vanaf dit oogenblik kunt u mij daarginds steed^ vinden." „Met u valt in 't geheel niettepra* en zeide Bokelmann, en wederom verlj et hij hoofdschuddend zijn nieuwen, wond ermken vriend. Een uur later bevond Feste nrath zich reeds in het logement van V) iet dat men volgens onze tegenwoordige begrippen een soort uitspanning zou kunne anoemen. Voor de weduwe Mertens, die op niets achtsloeg, wat er om haar heen ge' jeurd hadhijde huur en nog een flinker j0mgeld bovendien afgedragen aan de vro> iw van den griffier, nrath een zeer slechte gement van Vliet was rumoerig, als de wo- /e zindelijk, rustig en .eweest. Het eenige ver- r. - a uj -or bewonen, lag onder het kapitein scheen daarop in te letten. Zijn gedachten war nop ce andere dingen geconcentreerd en oven ie q kad in den ooi log geleerd zich in ïed ,j;i eren toestand te schikken. Hij was i. oor vliet, een somberen, knorrigen Zeer zeker bad Feste ruil gedaan. Het lor even onzindelijk en ning bij de weduv vriendelijk was g vuil Maar de 't geheel niet man, die er zich niet veel om scheen te beko- mmeren, of hij een kamer verhuurde of r flet, met groote onverschilligheid opge- nor nen. Ook leek het Festenrath toe, alsof de waard zjjn persoon en zijn bagage in specteerde met een blik, die scheen te T /ragen, of hier voor hem niets te halen viel. Maar van dat alles trok de kapitein zich niets aan. Wat het uitzicht betreft, stond de nieuwe woning stellig niet achter bij de vroegere. Zij lag weliswaar niet zoo hoog en de ho rizon was dus beperkter, maar daartegenover bood zij behalve het uitzicht over de vlakte ook een heel aardig kijkje op het stadje en de naaste omgeving met het klooster. De kapitein richtte zijn kamer zoo snel mogelijk in, vroeg om den sleutel van de deur en van een aanwezige kast en gedroeg zich verder met groote zorgeloosheid. Maar zijn beide voortreffelijke pistolen liet hij niet zien. Dat hij zich ook hier als linnen-' handelaar uit een verafgelegen plaats in Westfalen voordeed, spreekt vanzelf. Hij besteedde den dag nuttig om de stad eens nauwkeurig te bekijken. Ook het klooster bekeek hij van alle kanten. Kortom, hij deed vooreerst terreinkennis op en prentte ieder plekje in zijn geheugen. Daarna schreef hij gedurende eenige uren en als iemand over zijn schouder had gegluurd, dan zou hij over den inhoud van het schrij ven, dat voor dien jonger, krachtigen man op de tafel lag, eenigermate verwonderd zijn geweest; want het was een testament. Zijn paa-d, dat tot nu toe door Bokel mann ergens in de stad was gestald, liet hij thans ook naar Vliets logement over brengen. Het huis zelf evenals de stallen had hij in den loop van den dag eens gron dig onderzocht. Zijn vertrek lag boven de gelagkamer De vloer was maar heel dun netjes, Hij kon, als verder alles rustig was, duidelijk ieder overluid gesproken woord verstaan, dat beneden in de gelag kamer werd gewisseld. Hij at 's morgens vroeg. Overigens had hij met Bokelmann, die hij in den loop van den dag in de stad had opgezocht, afge sproken, dat hij den volgenden middag bij hem zou komen eten. Toen blies Festen rath het licht uit, opende het raam gedeel telijk en luisterde. Beneden in de gelag kamer was het heel stil. Vliet was, zooals hij had gehoord, naar een logement in de stad gegaan. Spoedig daarop hoorde hij twee manne- stemmen. Zij spraken in Hollandseh dia lect, dat hij niet precies kon verstaan. Toch kon hij het gesprek in het algemeen wel volgen. De beide mannen waren Vliets knecht en, zooals hij uit verschillende op merkingen concludeerde, Tils knecht, die eens was komen overwippen om met zjjn collega wat te praten. Zij stonden niet ver van het raam. Nadat zjj over verschillende dingen gesproken hadden, zeide Vliets knecht opeens „Dat is waar ook, dat zou ik heelemaal vergeten bij jullie hebben ze gister scheerling in plaats van peterselie bij de visch gedaan. Heb jij niets gemerkt De kleine George Mertens is er toch aan ge storven?" „Och onzin," antwoordde Tils knecht. „Ik geloof niet, dat er scheerling bij was. Zij zullen hun maag wat te veel overladen hebben, maar wat den kleinen Mertens ge mankeerd heeft, dat mag Joost weten. Als er scheerling in de saus gezeten had, dan zou ik het eerst mijn hachje er bij inge schoten hebben. Want ik heb, toen ik laat thuis kwam, alle saus, die de meid voor zichzelf had weggezet, tot op den laatsten Voor Huidaandoeningen Het bestuur wenscht bij inschrijving te verkoopen tijdvak 1 October a.s. tot 31 Maart 1! (gunning voorbehouden.) Gezegelde jetten in te [[zenden vóór Maandag September a.s., bij den Directeur IJ. LAP. druppel naar binnen gewerkt en ik heb zoo goed geslapen als anders." „Heb je dat dan niet gezegd vroeg Vli knecht. „Neen. De meid vroeg me voor het n bed gaan, waar de saus gebleven was. zei natuurlijk niets en toen hebben [ze tuurlijk gedacht, dat George Mertens ze 6 opgelepeld. Nu kan ik me er verder [o niet mee bemoeien, want er valt toch i\i meer aan te veranderen. Maar jscheerli was het vast niet; 't is mogelijk, dat zich aan wat anders ziek hebben ten." „Ik heb medelijden met de weduwe Mi tens," zei Vliets knecht. „Hier bij ons huis dachten ze, dat ze het niet zouovi leven." De komst van een rijtuig, dat zich laat had, onderbrak het gesprek. Maar Fe tenrath, die ademloos geluisterd had, bit nog lang, zonder zich te bewegen, in d zelfde houding. Toen haalde hij diep adt en liep langen tijd in gedachten verzonki in zijn donkere kamer op en neer. Hij w zeer vermoeid, want hij had in den afg loopen nacht toch bijna niet geslapen had overdag veel rondgezworven. Mal hij gevoelde geen slaap in zijn oogen komen, hoewel hij eindelijk zijn vermoeii ledematen uitstrekte, daar hij koud begi te worden. Ongeveer tegen middernacht hoorde zachte schreden op de gang voor zijn dei Hij had haar van binnen gesloten en gegrei deld. Iemand pakte, als bij vergissing, d( klink beet en rammelde daaraan. Festenral bewoog zich niet. Hij had daarmee de bi paalde bedoeling om den waard wai hij vermoedde, dat Vliet de rustverstoord was een zorgeloos gevoel te verschafte Hij bootste zelfs de diepe ademhaling van iemand die slaapt, toen het stil wei en Vliet scheen te luisteren. Toen wei er nog heviger gerammeld. Festenrath bi woog zich in 't geheel niet. „Nu ken ik mijn mannetje tenminste dacht hij. „Nu, wij zullen zien (Wordt vervolgd - .Wj ,,,r; het pynstillende, verkoelende, genezing brengende D.D.D. WaschmlddeL De lenigende, pynstillende olieën dringen door de porieën en doodon de vergiftige ziekte kiemen. De ontstoken weefsels worden zoodoende in staat gesteld van de gene zende invloed der Natuur party te trekken De open wond wordt eiken dag kleiner sn is spoedig geheel verdwenen. F. 0.75 en f. 2.50 per fl. Geneeskrachtige D. D. D. Zeep f. 1,-. Vèrkrygbaar by alls apothekers en drogisten. Hoofdagent: B. Meindersma, Den Haag, van wien Broohure op aanvraag.

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 6