?an der Graaf Co.'s bureaux voor den handel !v lSP t PRIJSVERLAGING. HERFST en WINTER 1923. De Nieuwste Modellen Dames- en Kinderkleeding RINGWORM- ZWEREN OP HET HOOFD VERPAKTE j LEVENSMIDDELEN tsm ïf SÏELIN DE ONDERGANG DER BOKRUITERS. PREMIE ROMAN CADEAU. Geselecteerde Pootaardappel en. AMSTERDAM (hoofdkantoor) ROTTERDAM BRUSSEL. Incasso's van achterstallige en betwiste vorderingen. Eandelsinformatiën. p FEUILLETON. De mooie werken van de be kende Holland-Bibliotheek kos ten thans gebonden f 2,50. Alle nummers in Boekhandel Lange* veld Sf de Booij voorhanden. Het Nieuwe Modeblad Naaimachine als hoofdprijs Voor Huidaandoeningen Elke Stuurman en elke Stuurmans leerling die met zijn tijd meegaat heeft een BESTEKSCHA.AL in eigendom. Prij? f8,00. Van mijne goedgekeurde selectievelden zijn verkrijgbaar op herfstlevering 1923 de volgende soorten per H.L. Eigenheimer potermaat 32/.t3 mM. f 5, Rood Star 5,— Zeeuwsche Blauwe 6,30 Bravo 6,30 M. D. DIJT, landb. ingenieur, Den Burg, Texel. EEN ZONDERLINGE HISTORIE, door A. MüTZELBURG. 21) Nadruk verboden. Het gesprek liep onder het gebruik der koffie hoofdzakelijk nog steeds over def diefstal en daar de gastvrouw en de heer Bokelmann dit gesprek bijna alleen voer den, waren Festenrath en Annette in de gelegenheid een zwijgende, doch veelbetee- kend onderhoud met de oogen aan te knoo- pen. Klaarblijkelijk deed Annette alle mo gelijke moeite om zich natuurlijk en rustig voor te doen. Haar het gelukte haar niet. Festenrath's blikken drukten de zaligheid, die hij in de tegenwoordigheid van zijn geliefde gevoelde, te duidelijk uit, dan dat Annette daar ongevoelig voor had kunnen blijven. Ook hem straalde tenslotte een hartelijke blik vol liefde uit haar oogen tegen en juist op dit oogenblik zeide Bokel mann „U moet mij toch eens uw voorjaars rozen laten zien,mevrouwRiedenburg. Waar staan ze toch?" „Daar ginds bij het raam. Als u een oogenblik wilt meegaan?" Bokelmann stond op. De beide oudsten van het gezelschap verlieten de kamer met een korte verontschuldiging en de beide jongsten bleven alleen achter. Zooals altijd bij zulk een onverwacht gunstig toeval, sloegen beiden eerstdeoogen neer. Toen echter stond Festenrath op, trad op Annette toe en nam haar hand in de zijne. Juffrouw Riedenburg," zei hij, „ik wil hier niet herhalen, wat ik reeds in mijn brief geschreven heb. Ik ben nog gedurende enkele dagen gedwongen een naam te dra gen, die de mijne niet is. Ik wil u alleen maar dank zeggen voor het antwoord, dat u mij gezonden hebt. Slechts terwille van u ben ik hierheen gekomen en wanneer ik weet. dat u mij niet zult afwijzen, dan waag ik alles, ja zelfs mijn leven om u te verwerven. U kunt mij thans nog niet begrijpen, maar het zal u echter spoedig duidelijk worden. Geeft u mij slechts deze eenige belofte, dat u geen ander uw hand zult schenken, alvorens ik openlijk onder mijn waren naam kan optreden en aanzoek om u kan doen. Annette's gelaat werd met een vlam mend rood bedekt, maar zij trok haar hand niet uit de zijne terug. „Vader heeft vandaag geschreven hij komt morgen terug," antwoordde zij daarop gejaagd. „Gisteren heeft Kirchhoff hem ontmoet, of toevallig, ofmet voorbedachten rade, dat weet ik niet precies. Maar ik vrees, dat daar alles is afgesproken - - op vaders verjaardag zal de verloving plaats vinden „En zou uw vader u niet één enkele week bedenktijd willen toestaan vroeg Festenrath dringend. „Ik zal het probeerenfluisterde Annette. „Neen, ik kan zijn vrouw niet worden „Dank duizendmaal dank!" riep de ka pitein. „Hebt u ooit, vroeger misschien, mijn naam ih bet bijzjjn van Kirchhoff ge noemd „O, nooitHet was immers slechts een vage herinnering, waaraan ik zelf niet meer durfde te denken Buiten werd aan de huisdeur gebeld. Bo kelmann en mevrouw Riedenburg kwamen terug en de meid diende den chirurg aan. Festenrath voelde, dat hij zich thans met alle kracht moest bebeerschen. Hij wierp Annette nog een innigen blik toe en stond gelijk met de anderen op, om den chirurg te begroeten. Deze scheen eenigszins verwonderd den heer Meisner hier aan te treffen, veront schuldigde zijn bezoek, doch nam de uit noodiging om een kopje koffie te blijven drinken, aan. Hij vertelde, dat hij den rentmeester den vorige dag geheel onver wacht in het dorpje Beek bad ontmoeten bracht nu zijn groeten over. De aanwezig heid van Festenrath scheen hem niet in het minst ongelegen te zijn hij behandelde Annette met een opmerkelijke vertrouwe lijkheid, ja zelfs met een zekere teederheid, totdat Annette de kamer onder een voor wendsel verliet. Festenrath had wel.bemerkt, dat Kirchhoff herri en Annette dikwijls snel en scherp aankeek. Maar het was hem gelukt, ztju kalmte en onbevangenheid vol- voor vindt U in 2 X per maand verschijnend; 95 cents per kwartaal IN" eer land's goedkoopste en meest populaire mode-tijdschrift, Nieuwe Abonné's, die onderstaand bestelbiljet rechtstreeks toe zenden aan de Uitgevers-Maatschappij „Neerlandia", te Utrecht, ontvangen terstond een spannenden Ook kunnen zij gratis deelnemen aan een alleraardigsten wed strijd, welke wordt uitgeschreven in één der eerstvolgende nummers, waarbij een t, wordt uitgeloofd, alsmede nog 100 FRAAIE PRIJZEN. Aan Uitgevers-Mij. Neerlandia, te Utrecht. M. H. Ondergeteekende, kennis genomen hebbende van uw bijzondere aanbieding in de Texelsche Courant, verzoekt een abonnement op „Het Nieuwe Modeblad" tegen den prijs van 95 cents per kwartaal (f 1,25 franco per post) met als cadeau een spannenden Premie-Roman. Hoogachtend Naam- Woonplaats: - komen te bewaren. Het gesprek liep gedeeltelijk over den diefstal, gedeeltelijk over de Bokruiters, van wie eenige nieuwe rooftochten ruchtbaar waren geworden, gedeeltelijk over den dood van George Mertens en het treurige lot van diens ongelukkige moeder. Daarna stond Kirchhoff op en nam afscheid een dok ter heeft toch altijd dringende zaken „Mijn monsters zijn aangekomen, mijn heer Kirchhoff!" riep Festenrath hem nog na. „Zal ik ze bij gelegenheid eens laten zien, of hebt u intusschen (reeds bij een ander besteld „Neen, heel graag, ik verheug er me al op Komt u maar zoo gauw mogelijk 1" riep Kirchhoff hem toe. Bokelmann en Festenrath bleven nu ook niet lang meer. Mevrouw Riedenburg ver zocht den laatste, toch eens heel spoedig terug te komen Annette sprak slechts met haar oogen. Daarop verlieten beide mannen te zamen het huis. De kapitein was van meening, dat het tijd werd om er eens aan te denken, zich in verbinding te stellen met handelskringen in Hertogenrade, anders zou men een koopman, die geen zaken deed, al spoedig met wonderlijke oogen aanzien, hij sprak er zijn twijfel over uit of hij deze voor hem geheel vreemde taak wel met succes zou kunnen volbrengen. Maar Bokel mann meende, dat er toch nog niet zoo'n groote haast bij was hij kon immers altijd nog zeggen, dat „de heer Meisner" nog wach tende was op nieuwe zendingen goederen of iets dergelijks. Toen vroeg hij, niet zon der eenigen spot in zijn stem, of de kapi tein reeds ontdekkingen in Vliets huis had gedaan. - „O jaantwoordde Festenrath ernstig. „Een zeer belangrijke! En de tweede hoop ik heden nacht te doen. U zult mij boven dien een groot genoegen doen, als u kwaad vdn mij spreekt mij voor een half geruï neerd man houdt, die uw vertrouwen heeft beschaamd, terwijl wij ons in den vervolge nog slechts in 't tgeheim zullen ontmoe- ten „Maar waartoe dient dat nu allemaal weer?" riep de rechter byna ontsteld uit. „Om mij, als ik het vertrouwen van de overheidspersonen verlies, een des te wei komer gast te maken bij diegenen, die met de overheid nu niet op een bepaald goede voet verkeeren," antwoordde Festenrath, „Geneer u maar niet om zooveel kwaads van mij te vertellen, als u maar bedenken kunt. Maar laat u mij vooral weten, waar ik u ten allen tijde kan vinden 1" Bokelmann moest toegeven, dat er in deze opvatting wel een grond van waarheid lag. „Maar bij de Riedenburgs en Kirchhoff behoef ik u toch niet te belasteren vroeg hij. „Bij beiden zou het immers toch geen zin hebben," antwoordde Festenrath met een eigenaardigen glimlach daarna namen zi voor heden afscheid van elkaar. De kapitein ging langzaam naar zijnlo- gement terug. Er was daar weliswaar niets dat hem aantrok. Maar waar moest hi anders blijven? Vroeger had het vroolijke gebabbel van George Mertens hem de lange uren doen omvliegen. Dat was nu voorbi en het huisje der ongelukkige weduwe zag er met zijn wijd geopende vensters onge zellig en verlaten uit. Enfin, heel lang kon toch zeker dit zonderlinge leven niet meer duren. Een enkel gelukkig toeval en alles zou weer helder en opgewekt worden 't Was waar, niemand kon den armen George weer in 't leven terugroepen en zijn moeder gelukkig maken Zooals altijd, wanneer hij thuiskwam onderzocht hij nauwkeurig zijn kamer. Hl had kleine kenteekenen aangebracht,waar uit hij kon zien, of de een of ander hier of daar iets had aangeraakt. In het sleutel gat van de kast had hij een stukje brood kruim gelegd het was verdwenen. Ook de schuiflade van de tafel was open geweest. (Wordt vervolgd; Indien gy wenscht snel van Uw lyden verlost te worden, neemt dan een proef met het D.D.D. Wasohmiddel. Het ia zoo gemakkelyk aan te wenden, een vloei baar wasohmiddel, niet een vetti'ge of kleverige zalf. Het dringt door in de schedelhuid en brengt onmiddellyk ver lichting. Koopt nog heden een fleschl F. 0.75 en f. 2.50 por fl. Geneeskrachtige D.D.D. Zeep f. 1,-. Verkrygbdar by alle apothekers en 'drogisten. Hoofdagent: B. Meindersma, Den Haag, van trien Brochure op aanvraag. %[f\i t J

Texelsche Courant | 1923 | | pagina 4